Jump to content
Türk Anime TV Forum
Anireact

Japonyada TV Anime Reyting Sıralaması Paylaşıldı

Önerilen İletiler

Japonyada 18-24 kasım tarihleri arasında yapılan reyting sıralaması aşağıdaki görseldeki gibidir.

Valla Sazae-san her nekadar ülkemizde bilinmesede japonlar seviyor galiba 😂

spacer.png

Haber Kaynağı: https://www.animenewsnetwork.com/news/2019-11-29/japan-animation-tv-ranking-november-18-24/.153773

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Japoya'da ki popüler animelerle bizdekiler çok farklı. Ortak noktalar da genelde shounen türünde oluyor galiba :D Gerçi çok izlenen yayın saatleri  üç aşağı beş yukarı aynı. Gece yarısı yayınlanan seinen içerikli serilerin pek şansı yok gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Gallardo, 1 saat önce yazdı:

Japoya'da ki popüler animelerle bizdekiler çok farklı. Ortak noktalar da genelde shounen türünde oluyor galiba :D Gerçi çok izlenen yayın saatleri  üç aşağı beş yukarı aynı. Gece yarısı yayınlanan seinen içerikli serilerin pek şansı yok gibi.

Dediğin gibi japonyada izlenip popüler olan animelerin turkiyede lafı bile edilmiyor. Tabii zevkler ve renkler tartışılmaz ama ülkemizde çok sığ bir anlayış var. Nerde shounen anime varsa o anime izlenir o anime yüceltilir bu cok yanlış. Böyle olup araya kaynayan çok nadide anime serileri var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maalesef bizdeki kitlenin yaş ağırlığıyla da alakalı bu durum. Fast food, çerezlik seriler kapışılıyor adeta. Bu yönümüzle batıya benziyoruz. Elimde şöyle bir liste var. Çin sitesi. Bazen öneri niyetine kullanıyorum: https://movie.douban.com/tag/#/?sort=S&tags=二次元

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Gallardo, 4 saat önce yazdı:

Maalesef bizdeki kitlenin yaş ağırlığıyla da alakalı bu durum. Fast food, çerezlik seriler kapışılıyor adeta. Bu yönümüzle batıya benziyoruz. Elimde şöyle bir liste var. Çin sitesi. Bazen öneri niyetine kullanıyorum: https://movie.douban.com/tag/#/?sort=S&tags=二次元

Link için teşekkür ederim işime yarayacağını umuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ama arkadaslar kacirdiginiz bir konu yok mu burada. simdi bu reytinge baktigimda benim aklima ebeveynlerin cocuklari izlesin diye actigi diziler geliyor. yani yetiskin anime izleyicilerin sevdikleri anime siralamasinin ebeveylerin cocuklaria actigi dizilerden dolayi listede yer almadigini dusunuyorum. kaldi ki ulkemizde de sinema da mesela yerli yabanci gidilebilecek film gosteriye girdiginde bile kostebekgillergibi cocuklara hitap eden anime filmi varsa daha fazla veya kafa kafaya digerlerinden box office olarak haslat elde ettiginide biliyoruz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
sefakurt, 05.12.2019 - 02:33 yazdı:

ama arkadaslar kacirdiginiz bir konu yok mu burada. simdi bu reytinge baktigimda benim aklima ebeveynlerin cocuklari izlesin diye actigi diziler geliyor. yani yetiskin anime izleyicilerin sevdikleri anime siralamasinin ebeveylerin cocuklaria actigi dizilerden dolayi listede yer almadigini dusunuyorum. kaldi ki ulkemizde de sinema da mesela yerli yabanci gidilebilecek film gosteriye girdiginde bile kostebekgillergibi cocuklara hitap eden anime filmi varsa daha fazla veya kafa kafaya digerlerinden box office olarak haslat elde ettiginide biliyoruz

Hayır gözden kaçırdığımız bir konu yok listede ki animelerin çoğu en az 20 yıldır var. Yeni olan anime sadece Oshiri Tantei(Ana karakterin kafası popo şeklinde) ondan sonraki en yenisi Boku no Hero Academia yani bu animeler ebeveynlerin çocuklarına izlettirdikleri değil ebeveynlerin kendi çocukluklarından beri izledikleri animeler. Yayın saatleri yüzünden popüler değiller, popüler oldukları için yayın saatlerini hak etmişler ayrıca nüfus piramidi diye bir şey duydun mu bilmiyorum ama her ülkenin bizim ki kadar genç ve çocuk nüfusu yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş