Jump to content

Animeler NET Hakkında Öneri ve Hata Bildirme

Darktower

Önerilen İletiler

Animeler NET sitesinin bana göre daha aktif olmasını sağlayacak bazı öneriler yapacağım. 

Bu arayüz şemasını kullanan, çok haber sitesi var. Genelde istenilen ilgiyi görmüyorlar.

Özellikle Webrazzi ve Webtekno aktif olarak takip ediyorum. Bu konularda görsel olarak iyi siteler olduğunu düşünüyorum.

Donanım haber sitesi de iyi, kullanıcılara ayar değiştirme seçenekleri sunuyorlar. Yorum yaptığınızda forum üzerinden gözüküyor.

Böylece forumun aktifliğine katkı sağlıyorlar.

Şimdilik hız değerleri böyle gözüküyor.

RO6Ig6.png

RO6N7n.png

İlk olarak Sitede gereksiz olan Facebook yorumlar ya da Facebook ile ilgili işlemlerin kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.

Maalesef Facebook arayüz olarak çok eski olduğundan, siteye eklenen menüleri siteyi aşırı yavaşlatıyor.

Yorum sistemi için Disqus yeterli olduğunu düşünüyorum. Zaten çoğu kişi Google vb. hesapları var. Hızlıca hesap oluşturabilirler.

Ayrıca sayfa geçişlerinde bir yavaşlık var. Buna neden olan panel, script artık her neyse düzeltilmesi gerekiyor.

Anime haberleri paylaşımında bir yavaşlık var. Güncel çıkan animeler, anime sezonları ve animelere dair haberler daha hızlı çıkarsa iyi olur. Günde en az 7-10 arası haber atılsa, site aktif bir kullanıcı girişine sahip olacaktır. Yani bu haberler çok detaylı olması lazım değil. Zaten bazı kategorilerde, haber yaparken yabancı kaynaklara mahkumuz. Yabancı doğru haber yapan kaynakları belirleyip, bu kaynakların yayınladığı anime haberlerini, güzelce çevirip ve 2-3 resim ile sunulsa yeter diye düşünüyorum.

Kullanıcıların yorum yapabileceği tarzda, konulara açılabilir. Özellikle bahsettiğim şey, burç konuları gibi konular değil. Bu konular haftada ya da 2-3 haftada bir atılsa yeterlidir.

Ara sıra site hakkında geri dönüş anketi de yapılabilir. İnsanların istedikleri içerikler vb. üzerine.

Ana ekranda haberler blog sekme tarzında konulmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Döşeme sistemi konuların gözden kaçmasına neden oluyor. Okunurluk olarak da iyi değil.

https://www.animeler.net/haberler

Aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi ve haberler sayfasında olduğu gibi geniş olursa daha iyi olur. Paneller haberler sayfası gibi yapıldıktan sonra; haberler, galeriler, videolar, anketler gibi makaleler dahil edilmeli diye düşünüyorum.

Bu paneller tek çatı altında olursa, az okunma ihtimali olan makaleler gözden kaçmaz. Sağ panelde ise, makaleleri okurken de çıkan, En çok okunanlar olması gerektiğini düşünüyorum.

Spoiler

ROtcbp.png

RO61Gb.png

Önerileri yaparken reklam engelleyiciyi açtım. Reklamları yerleştiriken genişleme reklamdan çok, dikey reklamları kullanmanızı öneririm. Dikeylemesine ve kutucuk reklamlar fazla rahatsızlık vermiyor.

Mesela sağ menüde bulunan topluluğumuza katıl, altında bir reklam yok. Buralara dikey reklamlar eklenebilir. En üst tarafa kutu bir reklam, alta uzun bir dikey reklam kullanıcıları rahatsız etmeyecektir.

Ana sayfada gösterilen makale sayısı 10 ya da 20 ile sınırlandırımalı. Daha fazla makale okumak isteyenler için, en aşağıya ''Daha fazla göster'' ya da sayfa numarası şeklinde sınırlandırılmalıdır.

https://www.gamer.com.tr/ - Bağlantıdaki site aynı arayüzü kullanıyor. Daha fazla yükle seçeneğinden dolayı, site animeler net göre akıcı çalışıyor. Reklam yerleştirmesi de göz yormuyor.

Sadece döşeme sistemi dediğim gibi çok boğucu, eğer donanım haber sitesindeki gibi, blog, döşeme vb. görünüm arasında geçiş için ayar sunulabiliyorsa iyi olur.

Spoiler

ROfpwG.png

Ayrıca makaleleri okuduğumuz sayfalarda, başka habere geçiş olayı için de bir ayar sunulması gerektiğini düşünüyorum.

Makale okurken, diğer habere geçince, o haber hakkında yorum yapamıyoruz.

Ayrıca makaleleri geçiş aralarına reklam yerleştirilebilir. Tabi bu reklamlar aşağı kaydırıldıkça çıkarsa iyi olur.

Spoiler

RO9bPI.png

Dark reader ile koyu tema olayı çözülüyor. Ama bu eklentiyi bilmeyen bir sürü İnternet kullanıcısı var. 

Makale okurken insanların gözlerinin yorulmaması için, kesinlike siteye gri tonlarında bir koyu tema eklenmelidir.

Emoji paneli makale altında çok hoş olmayan bir görsele sahip.

Spoiler

RO6A2M.png

Webtekno sitesindeki gibi sol tarafta bulunan paylaş menüsünün altında, beğen, beğenme, bayıldım vb. emojileri konulabilir.

Spoiler

ROfmpb.png

Webtekno gibi bir sistem uyarlanamıyorsa, alttaki emoji paneli daha sade olacak şekilde değiştirilebilir.  Ya da disqus sunduğu beğenme sistemi kullanılabilir.

Hatta bu sistem yapılabilirse, eski reaksiyon yerine genişlemesine reklam koyabilirsiniz. 

Aşağıdaki reklam da şahsen çok alan kaplıyor. Bu reklam yerine farklı bir reklam eklenebilir.

Spoiler

RO60Rp.png

Bir de konu içerisinde kullanılan resim miktarını azaltsanız iyi olur.

Ayrıca görsel odaklı makaleler için, bir slayt sistemi ayarlasanız iyi olur.

https://www.animeler.net/galeri/yay-burcu-28-anime-karakteri

Şu sayfayı açana ve yükleyene kadar İnternet ve tarayıcı can çekişiyor. Hemde görsel olarak hoş değil.

Haber siteleri bu slayt işini iyi yapıyorlar. Mesela sıralamaları 10'dan geriye doğru sağa kaydırılarak gösterilse iyi olur.

Spoiler

ROw5rs.png

Şifre sıfırlama e-postası İngilizce ve baya geç geliyor.

Spoiler

RO7UoH.png

Aklıma öneri geldikçe bu konu altında bildireceğim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yöneticiler

Merhabalar,

Animeler.net hazır yazılım olduğundan pek bir müdahalede bulunamıyoruz ne yazık ki. Forum'da aynı şekilde müdahale etsek bile güncelleme gelince yaptığımız şeyler boşa çıkabiliyor. O yüzden pek müdahale etmiyorum bu kısımlara.

Yine de yapılacak basit şeyleri gözden geçirip bir şeyler yapmaya çalışacağım.

Emeğinize sağlık.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
carefreecat00, 22 saat önce yazdı:

izlendi ikonona tıklayınca işaretleniyor ama güncellenince  izlendi işareti kayboluyor ama sonr izlediklerim bölümünde izlendi görünüyor işaretçi görünürlüğü yok bu da kafa karıştırıyor 

a21.thumb.png.6ece25815b40446beab8fa2fc8b68273.png

Yanlış yere yazdın bu konuya yazman gerekiyor

gerçi ben de yazdım bunu ama kimse ilgilenmiyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

carefreecat00, 11.12.2019 - 15:06 yazdı:

izlendi ikonona tıklayınca işaretleniyor ama güncellenince  izlendi işareti kayboluyor ama sonr izlediklerim bölümünde izlendi görünüyor işaretçi görünürlüğü yok bu da kafa karıştırıyor 

a21.thumb.png.6ece25815b40446beab8fa2fc8b68273.png

sShoguNn, 3 saat önce yazdı:

Yanlış yere yazdın bu konuya yazman gerekiyor

gerçi ben de yazdım bunu ama kimse ilgilenmiyor

Deneyin tekrardan bakalım, olmuş olması lazım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Barış D. Baryshx, 12.12.2019 - 21:34 yazdı:

Bakıma alınmış evet, bir müddet

Bakım çalışması neden bu kadar uzun sürüyor ki? Kısa süre önce zaten 1 hafta bakımda kalmıştı. Kısa süre geçti yine patladı demekki sürenin uzaması iyi iş yapıldığı anlamına gelmiyor ki zaten değişen bişey olmadı. Şuan kimbilir kaç gün sürecek bu kadar basit bir hata olmasına rağmen günlerce bakımda kalması çok saçma

Önemli bir özellik olması yüzünden bu durum can sıkıcı oluyor çünkü neyi nerde bıraktığımı kolaylıkla bulabilmemi sağlıyordu şimdi uğraş dur ney hangi bölümde kaldı diye

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.