Jump to content

Zengin içeriğe sahip webtoon siteleri

Lenka

Önerilen İletiler

Şimdiler sadece manga değil aynı zamanda manhwa ve manhua rövanşta. Özellikle webtoon serileri birçok okuyucunun daha çok dikkatini çekiyor. Ama manga gibi geniş bir içeriğe sahip değil gibi hissediyorum (site olarak) ya da ben bulamadım. Webtoon olarak en çok tercih edilen siteler epik manga, mangawow, mangaship, emirsub, hayalistic ve şu an içerik sayısı az olmasına rağmen hem site şekli olsun hem de bölüm yayınlama süresi olarak bomitoon seviyorum.  Bu başlığı açma sebebim ise webtoon okumayı sevdiği halde site bulamayanlar için ve aynı zamanda webtoon önerileri birbirimize sunmak için. 

Şimdiye kadar okuduğunuz ve okurken vay be dediğiniz her bölümü büyük bir merakla okuyup neden final verdi dediğiniz ya da yeni bölümlerini sabırsızlıkla beklediğiniz webtoonları yazarsanız çok mutlu olurum. Bu sayede ne okuyacağını bilemeyip kararsız kalanlar ve gözden kaçırdığımız birçok webtoon fark etmiş oluruz.

Sıra şimdi sizde...

Webtoon sitesi önerileriniz ve webtoon önerileriniz neler?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :D

webtoon ile ilgili görsel sonucu"

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Okuduğum webtoonları Türkçe çeviri yapan ekiplerden pek fazla okumuyorum. Lookism'i emirsubsdan okuyordum Lookismin final vermesini bekliyorum. Tamamlanınca devam edeceğim. Onun dışında So I'm Married an Antifan'ı hayalisticten okuyorum sebebi yabancı kaynaklar onlar kadar güncel vermiyor. 

Yabancı site olarak genelde kullandığım site mangago'dur. Webtoon listemi de orada tutuyorum. Onun dışında bazı yabancı çeviri ekipleri mangagoya küsüp mangadex'den devam edebiliyor. Mangagoda bulamıyorsam ya da çevirisi yarımsa orayı kontrol ediyorum.  Bunun dışında bazı webtoonları konusunu çok beğenmişsem siteyi aşmış artık uygulama üzerinden güncel paylaşıyorlarsa telefonuma özel uygulama indirebiliyorum. Özellikle shoujo açısından web comics adlı uygulamayı öneririm.  

Fantastik, seinen, psikolojik türlerde webtoonlar başarısız o sebepten manhwa ve manga okurum genelde. Genelde komedi, shoujo ve yaoi türlerinde webtoon okuduğum için bu konuda bir öneride bulunamayacağım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yeterli seviyede İngilizcem olmadığı için mecburen Türkçe çeviri yapan webtoon siteleri arıyorum o yüzden de yabancı sitelere pek bakmıyorum :/  Ama hayalistic gerçeten de sevdiğim sitelerden biri. Diğer sitelerde olmayan ama güzel olan serileri çeviriyorlar. Ve  So I'm Married an Antifan severek okuyorum :onion_gomen_by_7anime7drawer7: (Gerçi oradaki bir çok seriyi severek okuyorum)

Lookism de okumaya başladığım daha bir hafta oldu ve eğlenceli bir seri bence güncele yaklaştığımdan dolayı yavaş yavaş okuyorum :D Sanırım Solo Leveling ve The Gamer manhwa oluyor tam emin değilim ama bu ikisini de okumayı gerçekten seviyorum. (Gerçi güncele gelmek insanı biraz gıcık ediyor ama neyse)Bazı serileri bende uygulamalardan takip ediyorum webtoon gibi ya da torycomics gibi. Güzel ve farklı serileri bu sitelerden buluyorum ve sonradan Türkçe sitelerinden bakıyorum var mı diye.

Bende genelde seinen, shoujo ve fantastik olanları takip ediyorum. Yaoi okumuyor da değilim :ahaaah-onion-head-emoticon: O yüzden başka önerilerin olursa sevinirim. 

Cevabın için teşekkürler.:admire-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Till Our Lips Touch bakarım o zaman :loveloveplz:

Okudun mu bilemem ama shoujo olarak tavsiye edebileceğim seriler(Tabi istersen):

-Doktor Elise

-I am a child of this house

- I love you

-My dear cold blooded king

-Xixi Romance

-La Dölce Vita Di Adelaide

-Uncel Cool

-The young master the maid

-Lady baby

-Light and Shadow

-Ghost Wife

Daha bir çok seri var ama şu anlık  aklıma gelenler bunlar :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

shoujo webtoon doktor elise ile ilgili görsel sonucu"

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben pek fazla webtoon okumadım ama okuyacağım zaman Line Webtoon kullanıyorum. Hem telefon uygulaması da var. :cheer2-onion-head-emoticon:

Buradaki webtoonlar İngilizce oluyor ama bazı serilerde fan çevirisi seçenekleri arasında Türkçe çeviriler de oluyor. Sanırım pek yaygın değil Türkçe çeviriler ama aradığınız bir seri olursa buradan da faydalanabilirsiniz. :magic-right-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
Lenka, 4 saat önce yazdı:

Till Our Lips Touch bakarım o zaman :loveloveplz:

Okudun mu bilemem ama shoujo olarak tavsiye edebileceğim seriler(Tabi istersen):

-Doktor Elise

-I am a child of this house

- I love you

-My dear cold blooded king

-Xixi Romance

-La Dölce Vita Di Adelaide

-Uncel Cool

-The young master the maid

-Lady baby

-Light and Shadow

-Ghost Wife

Daha bir çok seri var ama şu anlık  aklıma gelenler bunlar :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

Saydıklarının çoğunu biliyorum mesela Light and Shadow favorilerimdendir ama shoujo webtoonlarda benim sıkıntım konuyu çok uzatmaları :D 

Bu konu hakkında bir blog yazım mevcut :D 

http://amyninanimeguncesi.blogspot.com/2019/12/bir-takm-romantik-webtoon-onerileri-ve.html

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Light and Shadow gerçekten çok güzel :admire2-onion-head-emoticon:

Ve bloğuna baktım ve bir çoğu bilmediğim seriler o yüzden şu an aşırı mutlu oldum çünkü bu aralar shoujo webtoon  pek bulamıyordum :admire-onion-head-emoticon: Listeme eklenen birkaç seri daha oldu böylelikle :bye2-onion-head-emoticon:

İçerik olarak gerçekten de hepsi birbirine benziyor ve temaları genellikle aynı. Ama nedense bu durum beni durdurmuyor :confused-onion-head-emoticon: Ama temaları aynı olsa bile karakter yapısı olarak birtakım değişilkler olduğu için de olabilir. Tek dileğim webtoon serilerinin daha çok Türkçeye çevrilmesi ve bölüm verilme süresi olarak düzenli olmaları. Çünkü en büyük dert bana göre bölüm verilme sıklığı. Belli bir zaman belirleyip o şekilde verildiği zaman okuyucu sayısında bir azalış da olmuyor sayede.( Bunun benim kendi fikrim tabikiside)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

anes, 3 saat önce yazdı:

Ben pek fazla webtoon okumadım ama okuyacağım zaman Line Webtoon kullanıyorum. Hem telefon uygulaması da var. :cheer2-onion-head-emoticon:

Buradaki webtoonlar İngilizce oluyor ama bazı serilerde fan çevirisi seçenekleri arasında Türkçe çeviriler de oluyor. Sanırım pek yaygın değil Türkçe çeviriler ama aradığınız bir seri olursa buradan da faydalanabilirsiniz. :magic-right-crazy-rabbit-emoticon:

Evet line webtoonu bende kullanıyorum ama fan çevirisin kısmı sıkıntılı bence örneğin 25.bölümü çevrilmiş olup 26.çevrildiği halde açık olmuyor ama 27.bölüm açık olmuş oluyor. O yüzden line webtoonu okumaktan daha çok webtoon bulamadığım zaman girip hoşuma giden bir webtoon bulup çevirisi var mı diye bakıyorum.

Cevabın için teşekkürler :cute1-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Takip ettiğim çok fazla webtoon var, hangisini önereyim ki? Ama site olarak önerecek olursam şöyle ki;

Türkçe Siteler:

Manga-tr: Bilmeyen yoktur zaten :D. Bağımsız işlerin döndüğü birçok seri var. Her summon'' , Eleceed vb. şimdi aklıma gelenler. Genellikle aralarından birini beğendiğim zaman İngilizcesine geçiyorum.

Epik Manga: Solo Leveling serisini oldukça hızlı bir şekilde güncel olarak yayınlıyorlar. Kendilerinden takip etmeme vesile. Haricinde Yao Shen Ji, The Gamer gibi popüler seriler de cabası.
Mangawt: Moshi Fanren, A Returner’s Magic Should Be Special gibi serileri oldukça hızlı çeviriyorlar. Yine kendilerinden takip etmeme vesiledir.
Seri Manga: Meşhur Noblesse'yi kendilerinden bitirmiştim. Haricinde İngilizcesini de takip etsem bile popüler Shounen mangalarını kendilerinden okuyorum.

Manga Denizi: Webtoon olarak değil ama black clover ve fairy tail serileri için.

Ve daha nice harika seriler çeviren fansublar, hepsini anmak isterim ama birini andık mı gerisi gelecektir. O kadar da vaktim yok maalesef. 

İngilizce Siteler:

WEBTOONS: Webtoon arayanlar için cennet gibidir :D. Birçok bağımsız çizerin yapmış olduğu işler var, bazı gönüllü Türk fansublar da buraya çevirilerini yüklüyor. Tower of God gibi hayatımda okuduğum en harika webtoonlardan birini okumak için kullanıyorum çoğunlukla. Haricinde takip ettiğim birçok bağımsız isim var, uygulamasını da baya pratik buluyorum.
Mangatoon: Legal olarak WEBTOONS gibi bağımsız yapımları okuyabileceğiniz bir yer. Divine Doctor serisini okumak için kullanıyorum çoğunlukla, site arayüzünü yine oldukça pratik buluyorum.

Web Comics: Shoujo cenneti buralar :D, romantik seriler arayanlar için bire birdir yani. 
Mangadex: Yine
 bazı gönüllü Türk fansublar buraya çevirilerini yüklüyor. Genellikle manga için kullanıyorum. Uygulamasının arayüzünü pek iyi bulmuyorum. 
Mangazuki: Baya korsan bir site aslında :d, neden kullandığımı ben de bilmiyorum. Sitede belli başlı paralı webtoonları her kim siteyi açtıysa o bölümlerin telefonuyla ekran görüntüsünü alıp yüklemiş. Sırf ona kullanıyorum. Bir de Doctor Elise için tabii ki. Birkaç ufak takip ettiğim seri de var ama bazı yaoilerin devamı da yine ücretli olduğuna buradan okuyorum :d.

Tachiyomi: Üzerine bahsedilmesi gereken çok fazla şey var, telefon için çok kullanışlı. Özellikle çevrimdışı kullanacaksanız.

Mangazone: Basit ve kullanışlıdır.

Daha kullandığım birçok isim var, mesela Chrunchyroll Manga uygulaması ile Boruto gibi serileri okumak için Shounen Jump'ın uygulaması. Bu liste uzar gider. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.