Jump to content

Sitem değil dilek

Recommended Posts

Merhabalar ben Ufuk forumda yeniyim.Uzun süredir anime izliyorum ve hemen hemen her animeyi türkanimeden izledim.Ancak son zamanlarda çıkan popüler tv tokyo animeleri (boruto,black clover gibi) siteye oldukça geç düşüyor ve bunları başka sitelerden izlemek zorunda kalıyorum.Bunu çözebilirseniz sevinirim.

Bunun bir çözümü yok. Çevirmenler sonuçta ne zaman müsaitse ya da kaba bir tabir ile ne zaman çevirmek isterlerse o zaman çevirirler ve yayınlarlar. Durum buyken insanların yakasına yapışıp çeviri nerede diyemeyiz. Bu yüzden türkanimetv'den izlemeyi arzu ediyorsanız ne zaman eklenirse o zaman izlersiniz. İstediğiniz animeleri daha erken veren siteler varsa oralardan da pekala izleyebilirsiniz. 

Bu arada eğer bir animenin bölümü türkanimetv'de yoksa bunun nedeni o anime sitelerinin kendi çevirilerini yayınlamalarıdır. Yani başından beri x çevirmenden izlediyseniz x çevirmen de ufak bir ara verdiyse y çevirmene geçtiğinizde terimsel farklılıklar vs. olacaktır. Bu da aynı keyfi vermeyecektir. (En azından bende vermez.) Gerçi buna çok takacağınızı sanmıyorum. Sonuçta çevirmene dikkat eden bir izleyici olsaydınız, hangi fansubtan ya da çevirmenden izliyorsanız onunla iletişim kurardınız. Keşke bu gibi konular açmak yerine çeviriye zaman harcayan insanların fansublarına, nicklerine dikkat etseniz...

Yahu zaten yakasına yapışmıyorum öyle bir anlamda da kastetmemiştim başlıkta da belirttiğim gibi öyle olmak zorunda değil  ama olsa da iyi olmaz mı

Arıca zaten yine yorumda belirttiğim gibi ben türkanimenin paylaştığı çevirileri ve sitenin pratik olmasını beğendiğim için bu yazıyı yazma gereği duydum aksi şekilde bu konuyu neden açma gereği duyayım ki yapıcı eleştirilere bukadar gocunmanın ne alemi var ki yapıcı olduğu sürece

• Forum Admin
zhankanotachi, 21 saat önce yazdı:

Yahu zaten yakasına yapışmıyorum öyle bir anlamda da kastetmemiştim başlıkta da belirttiğim gibi öyle olmak zorunda değil  ama olsa da iyi olmaz mı

Arıca zaten yine yorumda belirttiğim gibi ben türkanimenin paylaştığı çevirileri ve sitenin pratik olmasını beğendiğim için bu yazıyı yazma gereği duydum aksi şekilde bu konuyu neden açma gereği duyayım ki yapıcı eleştirilere bukadar gocunmanın ne alemi var ki yapıcı olduğu sürece

Turkanime'lik bir şey değil bu, çevirmen ve fansublar ile ilgili.

Diğer online izleme sitesi kendi çeviriyor o serileri, bu yüzden oralarda var. Bizim site de onların çevirilerini yüklemiyor, ilke olarak:onion_yep_by_7anime7drawer7: