Jump to content

Tokyo Ghoul Neden Sevilmez

baran07

Önerilen İletiler

baran07, 21.02.2020 - 22:29 yazdı:

Evet ilk katılacağım konu olarak izlediğim en berbat serilerden birini seçtim yaklaşık 11 yaşındayken ve anime cahiliyken(yeni başlamışken) izlediğim ve bayıldığım bir seriydi tokyo ghoul ama malesef 40+ anime izleyip tekrar bir bakıyım derken gerçek yüzünü gördüğüm seri bu kadar ergen bir karakter gelişimi olabilirmi be bunu izleme git aşk dizisi izle herneyse herhalde mangaka senaryonun ne kadar kötü olduğunu fark etmiş ve animeyi doldursun diye ana karakterimiz kanekiyi sürekli ağlatmış ne zaman bir aksiyon sekansı girecek olsa hüğğğ diye ağlamaya başlıyor bizim eleman 1.sezon bir şekilde katlanılabilir bir şekilde geçti diyelim 2.sezon acı veriyor insana bir zamanlar bu animeyi sevdiğim,arkadaşlarıma önerdiğim falan aklıma gelir utanırım bu kadar kötü ilerledikten sonra 3.sezona bakma gereği duymadım bile kitlesinden bahsetmek istemiyorum bile bazen fenalık geliyor hatırlarken neyse benlik bu kadar kendimi tanıtma gereği duymadım tokyo ghoul sevmediğimj bilseniz yeter diye düşünüyorum

40+ anime izlemekle bir şey olunmuyor tokyo ghoul çok derin bir anime herkese göre değil :d

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

TG'nin ilk sezonunu saymasak ki o da yaklaşık ilk on bölüm kadarı dışında hiçbir derinliği yok. Karakter gelişimleri bolca oshiete ve bol salya sümük ağlayışlar yüzünden hızlandırılmış. Ayrıca Mangaka daha sonra mantık hatalarını anime de kapatamayacağını anladığı için animenin ikinci sezonu daha fazla oshiete ve salya sümüke ek olarak sık sık geri dönüşlerle "acı seni böyle yapar, acı seni şöyle yapar" diyen ergen TG fanboylarına uyar.  İlk sezonun loş havasını (ki bunu baya sevmiştim) ikinci sezonun bol Janjanlı, parlak arka planına ve görsellik adına karakterilerin çizimlerinin bozulması eşlik eder.  Ayrıca ikinci sezon adına müzik adına da söylenecek bir şey yoktur. Zira Oshiete bolca kullanıldığı için yer yer karakterlerin ne dediği bile duyulmaz. Sonra ki sezonlar için izlemeyeşimin tek sebebi ise ergen TG fanboyların üremesidir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tokyo Ghoul'un Türkiye'de yayınlanmış Re serisi dahil tüm mangalarına (toplam 23 adet TR'de satılmakta) sahip olan ve Tr'de yayınlanmamış son 6 mangasınıda pdf kopya yoluyla okumuş biri olarak söylüyorum, Tokyo Ghoul animesi gördüğüm en rezalet anime. Anime'nin 1. sezonunda mekan ve diyalog olarak çok ağır ama göz ardı edilebilir farklılıklar var, ama 2. sezonda, ya hiç yapmasaydınız şu animeyi. 2. sezonun mangayla uzaktan yakından ilişkisi yok, aogiriye katılmak ne lan? Bide bütün sezon ağlıyıp duruyo diyalog yok, kanekinin zekası diye bir şey görmüyoruz en epic fightlarda yarı kakuja olup ona buna dalıyo şaka gibi, bide stüdyo değiştiğinde animeye bağlanma kararı alıyorlar (re'deki farklılıklar bu yüzden ama Re serisinin kendi içinde bile kopukluk mevcut).. Kısacası ne desen haklısın, Tokyo Ghoul animesi rezalet ve hiç var olmaması gerekiyordu, manganın adını kirletmekten başka bir işe yaramıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bana göre Tokyo Ghoul'u en çekilmez yapan şey hayran kitlesi. En toxic fan kitlelerinden biri olabilir. Bazen yaoi cu kitleden bile daha çekilmez olabiliyorlar, peki bunun nedeni de hemen söyleyeyim, yaşları küçük olduğu için.

Fan kitlesini bir kenara bırakırsam Tokyo Ghoul'un anime versiyonunda yapılmış en büyük hata kesinlikle mangayı aceleye getirip 12 bölüme sığdırmaktı. Tokyo Ghoul sadece animeden ibaret değil ve bana göre mangası animeden çok daha güzel ve okunabilir kıvamda. Kalitesi tartışılır tabi. Zaten kötü olan animeyi daha da berbat ve katlanılamaz bir hale getiren de yukarıda yazdığım fan kitlesidir kesinlikle. Ama gel gör ki onları da suçlayamıyorsun çünkü, eh yaşları küçük. Suçlayacaksak animeyi yapan stüdyoyu suçlamamız gerekiyor ki oda Studio Pierrot. Bleach, Naruto Shippuden, Black Clover ve Boruto gibi uzun bölümlü ve çok izlenen serileri yapan stüdyoyla aynı. Ne kadar bu serileri izlemiş ve efsane olarak anmış olsakta hepsinin filler bölümlerle mahvolduğunu da biliyoruz. Yani en sonucunda Tokyo Ghoul'un mahvolmasına şaşırdık mı? Hayır.

Çözümü söyleyeyim. Mangayı okuyun. Sadece Tokyo Ghoul için demiyorum. Orijinal her zaman en iyisidir çünkü.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

baran07, 21.02.2020 - 23:29 yazdı:

Evet ilk katılacağım konu olarak izlediğim en berbat serilerden birini seçtim yaklaşık 11 yaşındayken ve anime cahiliyken(yeni başlamışken) izlediğim ve bayıldığım bir seriydi tokyo ghoul ama malesef 40+ anime izleyip tekrar bir bakıyım derken gerçek yüzünü gördüğüm seri bu kadar ergen bir karakter gelişimi olabilirmi be bunu izleme git aşk dizisi izle herneyse herhalde mangaka senaryonun ne kadar kötü olduğunu fark etmiş ve animeyi doldursun diye ana karakterimiz kanekiyi sürekli ağlatmış ne zaman bir aksiyon sekansı girecek olsa hüğğğ diye ağlamaya başlıyor bizim eleman 1.sezon bir şekilde katlanılabilir bir şekilde geçti diyelim 2.sezon acı veriyor insana bir zamanlar bu animeyi sevdiğim,arkadaşlarıma önerdiğim falan aklıma gelir utanırım bu kadar kötü ilerledikten sonra 3.sezona bakma gereği duymadım bile kitlesinden bahsetmek istemiyorum bile bazen fenalık geliyor hatırlarken neyse benlik bu kadar kendimi tanıtma gereği duymadım tokyo ghoul sevmediğimj bilseniz yeter diye düşünüyorum

Güzel bir korku ve psikoloji animesi abartıldığı kadar kötü değil kitlesi az çok belli tamam ama hafife alınacak bir seri değil serinin özellikle 3.sezonu bir psikolojik animeleri seven biri olan beni çok etkilemişti ama malesef 3.sezon 2. kısım için aynı şeyi söyliyemiyeceğim söyleyeceğim tek şey tokyo ghoul izlenmez okunur mangasını okuyun çok daha iyi ve kaliteli bir seri oldugunu anlarsınız

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.