Jump to content

İlk İzlediğiniz Anime?

TasteLess

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 534
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ouran Host Club :(

Madem konumuz var bende anlatayım ne kadar süreceğini bilmiyorum ondan  olaya en baştan başlıyorum  9. sınıfta ilk geldiğimde arkamda 1,2 sınıftan bir arkadaşım olduğunu gördüm tabi beni takmadı bile

TV'de gösterilen Sailor Moon, Yugioh, Tsubasa, Beyblade vb. dışında ilk animem School Days \\m//

Posted Images

Bilinçli olarak animeye nasıl başladığımı anlatayım. Yaklaşık 2-3 yıl öncesi falan Avatar, Beyblade vs bilindik çocukluk serilerinin dışında farklı seriler arayışına girmiştim. ''Madem başlıyoruz sağlam bir başlangıç olsun'' diye düşündüm sonra ''aşık olunası anime karakterleri'' gibisinden başlıklarla biraz araştırdım. Malum sözlüklerdeki okuduğum yorumlardan sonra ciddi anlamda 4 karakter dikkatimi çekmişti:

-Akeginu (Basilisk)

-Oboro (Basilisk)

-Okoi (Basilisk)

-Spike Spiegel (Cowboy Bebop)

Önce kadın karakterlerin olduğu Basilisk'ten başladım altyazılara alışkın olmadığım için dublajlı versiyonunu izlemiştim.

2. animem Cowboy Bebop aynı zamanda altyazılı izlediğim ilk animedir sonrasında tüm bölümlerini izleyemediğim Yugioh ve okuduğum yorumların etkisiyle Death Note derken animeci olduk çıktık :D

Death Note'dan sonra romantizm serilerine ağırlık vermiştim Kimi ni Todoke, Amagami SS+Plus, Sukitte ii na yo, Lovely Complex, Toradora falan...

Sonrasında aşık olunası karakterlerden tanıdığım Roy Mustang'lı Fullmetal Alchemist, Golden Boy, Berserk, Spirited Away... diye devam etti.

Bu yazdıklarım Türkanime'ye üye olmadan önce geçen süreç biraz uzun oldu ama anılar canlandıkça devamı da geliyor  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim ilk izlediğim anime aslında 2 tane izledim ama hangisi ilk hatılayamıyorum adım adım gidelim

1-Rurouni Kenshin ve tsubasa o dönem türkiyede TR dublaj lı olarak yayınlanıyordu ben çok sevdim ama nedeni meğer bunlar animeymiş neyse

2-Kardeşim sayesinde o dönem yine bir kanalda yayınlandı geceleri bana şöyle dedi

-ŞŞT geceleyin bir şey başlıyor süper bunları izle dedi bende

-Tamam izlerim dedim

Ve süperdi tabi Hellsing,last exıle,samuray 7 ve basiliski ordan izledim ama daha anime ler hakkında yeteri  kadar bilgili değilim araştırmıyorumda ne olduğunu bile bilmiyorum ama bildiğim tek şey beni etkilediğidir.

3-Sİtenin birinde dolaşırken ŞANS ESERİ narutonun reklamını gördüm bakıyım nasıl dedim abi süperdi ya duramadaım sat sabah 8 de açtım pc yi gece 00:00 da kapadım o derece hatta garip bir de olay var anlatıyım ben şimdi ilk seriye başladım izliyorum izliyorum bitmiyor harbi bitmiyor en sonunda bitirdim dedim bir baktım shippuden diye bir şey var onu da izledim  en sonunda geldim bölüme bitti dedim sonra öğrendimki daha bitmemiş devam ediyor o zamanki halimi ifade etmek istemiyorum ya bekle şimdi 1 hafta geldiğim bölümü hatırlamıyorum ama ilk görüntüsü filan var aklımda konohadaydı hokagenin durduğu bina var ya ona doğru çekimdi bunu hatırlıyorum bölümü görsem hemen aklıma gelir tabi

Tabi birde yazmadıklarım var üste :beyblade, sailor moon,pokemon izleyipte anime olduğunu bilmediklerim.  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

TRT1 - Sailor Moon (Ay Savaşçısı)

Sonrasında Pokemon, ondan sonra Digimon, Beyblade, Tsubasa, Yu-Gi-Oh

Bir ara Star'da One Piece "Lastik Çocuk" adıyla yayınlanmıştı, onu izlemiştim ama uzun sürmemişti.

Tabii bunları izlerken hiçbirinin anime olduğunu bilmiyordum. Animeyle tanışmam lisedeyken bir arkadaşımın bana Bleach'i önermesiyle başlamıştı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.