Jump to content

Dream Field Bölümleri

agg1401

Önerilen İletiler

bxiaescnd2sv.jpg

Giriş

Bugünden itibaren Dream Field serisi bir daha bitmemek üzere resmen başladı, umarız bu sefer çok kaliteli bir seri olur.

Bölüm İçeriği

Anlatıcı: Bugünki maceramız alternatif tarihteki günümüz Türkiyesinde geçen, bir engellinin futbol dünyasına adım atmasına olanak sağlamıştır. Bu serideki bazı isimler gerçek hayatta yaşamaktadır ve bu isimleri kullanan kişilerden izin alınmıştır. O yüzden, ismimi çaldınız gibi cümleler kurarak, bizi zan altında bırakmayınız.

KAYSERİ

ELMAS ORDU FC KAMPI 

SAAT: 16:45

Tüm takım kampta alıştırma yapıyor.

Manajer Ezgi Çetin: Bir zamanlar çok iyi bir takım olan Elmas Ordu FC günümüzde çok dandik bir takıma dönüşüvermiştir, bu duruma düşmenin asıl sebebiyse takımın eski oyuncuları birer birer takımı terk etmesiyle başlamıştır. Bu sorunu çözmek için çok fazla çaba sarfetsek bile. Temeldeki  ana sorunsa, hem güçlü ve hemde iyi oyuncu yetiştirebiliyor olmamızdır.

Cümlesini duyan Mehmet Kingx yanına gelir ve biraz ilerisindeyse Koç Özge Çetin oyunculara heves ve moral veriyor.

Mehmet Kingx: Manajer, benim bir arkadaşım var ama bir sağlık sorunu var, yine de takımda oynatmak ister misin?

Manajer Ezgi Çetin: Bunu kardeşime sormam lazım ve şunu biliyoruzki, bu dünyada her özel yetenekli insanlar rahatça girebiliyor ve çıkabiliyor.

Bu cümleleri duyan Koç Özge Çetin arkasını döner.

Koç Özge Çetin: Nasıl biri bu yeteneksiz arkadaşın?

Mehmet Kingx: Hem gözleri ve hemde saçlarının rengi kapalı mavidir. Kendisi 26 yaşında olup, ortopedik engellisidir Koç.

Cümlesi tamamen bitse bile, Koç Özge Çetin’in cep telefonu çalar, arayan takımı kuran kişidir ve kendisi bir Türktür. Koç Özge Çetin kulağına dayarak,

Selman Devrim (Sinirli Ses Tonuyla): Merhaba koç, bu takımın hali nedir? Son dönemlerde adam akıllı bir maç kazanamıyor ve oyuncu bulamıyorsunuz. Olanları da sağlamca yetiştirip, başka klüplere satıyorsunuz. Şimdi aç lanet olasıca kulaklarını beni iyi dinle, Koç. Sana tam 24 saat veriyorum, takımdan ayrılmayacak ve zor yetişen bir oyuncu bul, eğer bulamam edemem diyorsan seni o kapının önüne koyar ve takımı kapatırım. (Bağırarak) Duydun mu beni?

Koç Özge Çetin: Du-du-duydum s-s-se-se-se-ni! (Korkmuş ses tonuyla)

Selman Devrim (Sakinleşir): Demek tehdit mesajımı anladın, çok güzel. Şimdi, sana bir teklifim olacak. Eğer bu takıma oyuncu bulamazsan, tüm eşyalarını toplarsın ve bu ülkeden çekip gidersin. Sana iki seçenek sundum. Amerika’ya mı gidersin, yoksa Fransa’ya mı? 

Koç Özge Çetin telefonu kulağından çeker ve sinirli bir şekilde telefonunu atar, tüm takım şok olmuş şekilde koçlarına bakar. Herkes korkmuş vaziyettedir ve ortamı yumuşatmak için Mehmet Kingx bir espri yapmayı dener.

Mehmet Kingx (Umursamaz): Dünyanın sonuna gelmişizde haberimiz yok.

Koç Özge Çetin (Sinirli Ses Tonuyla): Mehmet, o arkadaşının adı ne?

Mehmet Kingx (Umursamaz): O arkadaşımın adını verdim diyelim, ne yapacaksın?

Koç Özge Çetin (Sinirli Ses Tonuyla): Benimle soru dalaşına girme, adam gibi sordum.

Mehmet Kingx (Umursamaz): İstediğini anladım. Sen Ayhan Gazi Gülcü’yü soruyorsun ve inan nerede oturduğuna dair, bir bilgim yok.

Koç Özge Çetin (Canı burnunda): Onu bul, bana getir. Eğer getirmezsen seni takımdan atarım (Bağırarak) MEHMET!

Takım: Koç ortalığı yakmasa, bu aralar aşırı sinirli baksanıza!

Koç Özge Çetin (Bağırarak): Çenenizi kapatın, çalışın (sakinleşerek) takım!

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): Abla. Sakin ol lütfen. Burada oyuncular var ve senin sinirinden dolayı, insanlar takımı terk ediyor.

Koç Özge Çetin (Sinirlenir): Sanki suçlu tek taraftaymış gibi (bağırır) davranma!

Mehmet Kingx (Bağırarak): Koç, sen sinir hastasısın!

Çetin Kardeşler (Mehmet’e dönerek): Sen hala burada mısın? (Bağırır) Çabuk git oraya!

Cümlesini duyan Mehmet Kingx hemen koşarak kampı terk eder.

KAYSERİ

AYHAN GAZİ GÜLCÜ’NÜN EVİ

SAAT: 17:25

O sırada Ayhan Gazi Gülcü evinden dışarıya çıkar ve kapı önündeki sandalyeye oturur. Bunu gören bir grup çete insanlarından bir kişi topu havaya atar ve topu Ayhan’ın üzerine doğru vurur, bunu göremeyen Ayhan topun etkisiyle kendisi sola doğru yere uçarken, sandalye ise sağa doğru devrilir. Düştüğü yerden kalkar. Top ise masayı parçalamıştır ve,

Ayhan Gazi Gülcü (Öfkeli): Hey, aptallar! (Sakinleşir) Bu kadar basit bir şutla yıkılacağımı düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Top bu arada önümde duruyor.

Sinirini hiç yatıştırmadan topu önce havaya atar ve sonra yere inmeye çok az kala sol ayağıyla düzlemesine gönderir ve önündeki adamı havaya uçurur ve oradaki çete elemanı bunu görünce sinirli bir şekilde Ayhan’ın etrafını sararlar ve iki tarafta birbirine sinirli sinirli bakar ve top onlardadır.

Çete Elemanı (Şaşırmış Vaziyette): Vov, seni ahmak.

Bu cümleyi kurmasına rağmen topu Ayhan sol ayağıyla çalar ve hiç bekletmeden topu yukarıya atar. Sonra kendisi önündeki adama çelme takarak düşürür ve topun inmesini bekler, arkasından topa hızla sol ayağıyla vurur. Bir çete elemanı o topu sağ ayağıyla keser ve,

Çete Elemanı (Sinirlenir): Bu kadar mısın sen?

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Yoooo! Ben, bu kadar değilim ama sizin bugüne kadar benimle uğraşıp durdunuz.

Çete Elemanı (Sakin Ses Tonuyla): Şimdi sıra bende. (İçinden): Geber!

Ayhan Gazi Gülcü (İçinden): Senin gücünün sınırını biliyorum! (Dışından ve sakince): Bekliyorum, ahmak!

Demesinden sonra, topa hedefler ve kayarak adamın dengesini bozmadan topu alır ve,

Çete Elemanı (Şaşırır): Ben kaçıyorum.

O sırada Mehmet Kingx bir şekilde bu evin adresini bulur ve Ayhan Gazi Gülcü ile karşı karşıya gelir, o kaçan Çete Elemanı’ysa Mehmet Kingx “Sen öldün” dermiş gibi el işareti yapar ve uzaklaşır.

Mehmet Kingx (Sakince): Bunları sen mi hallettin?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Evet, bi’grup salak işte. (Canı yanar): Aaaaaaaaaah!

Mehmet Kingx (Şaşırır): Sen, yaralısın. Bekle!

Cümlesini bitirir bitirmez, hemen evin içerisine girer ve yara bandını arar. Bulur bulmaz, hemen arkadaşının yanına gelir.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Sen burayı nasıl buldun?

Mehmet Kingx (Sakince): Burayı bulmam sorun olmadı ama sen şimdi yaralanmışsın. (Sinirlenir) Bu nasıl bir kavga böyle?

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Kavga için bir sebep yoktu, resmen onlar başlattı. Ben sadece oturup, dışarıya bakıyordum ama birileri bu saatte çıktığımı öğrenmiş.

Mehmet Kingx (Şaşkınlığını Gizleyemez): Sen bunlara dersini vermişsin gibi görünüyor, daha yerdeki manyaklar kalkamamış. Nasıl vurduysan, top patlamış. 

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Evet, topu patlattım.

Mehmet Kingx (Sakinleşir): Söyle bakalım, o top nerene değdi?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Top bana değmedi, toptaki hızın etkisiyle masa parçalandı ve oradaki nesneler vucüduma değdi, Mehmet.

Mehmet Kingx (Sakinleşir): Anladım, sakin ol kanka! 

Cümlesinden sonra, Mehmet Kingx, yaralı arkadaşının bedenini sarar ve sarma işlemi bitince Mehmet Kingx‘ın telefonu çalar arayan kişi manajerdir. Mehmet Kingx cep telefonunu cebinden çıkartır ve mikrofonu açar.

Mehmet Kingx (Sakince): Alo, manajer. Şu an o kişinin yanındayım.

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): Çok güzel, daha meseleye girmedin mi?

Mehmet Kingx (Sakince): Yok. Yaralarını sarıyorum, büyük ihtimalle birazdan konuşmaya başlar ve ikna ederim.

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): Ablam ortalığı karıştırmadan, işi çözmeni öneriyorum.

Mehmet Kingx (Sakince): Bir sorum var, Ayhan Gazi Gülcü hangi mevkiide oynayacak?

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Forvet.

Manajer Ezgi Çetin (Şaşırır): Vov! Demek seni gerçekten bulmayı başarmış, bol şans ikinize.

Mehmet Kingx (Sakince): Manajer, bir sorun mu var?

Manajer Ezgi Çetin (Umursamaz): Yook!

Mehmet Kingx telefonunu kapatır ve,

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Anlat bakalım, neler oluyor?

Mehmet Kingx (Sakince): Elmas Ordu FC Kapanabilir.

Ayhan Gazi Gülcü (Şaşırır): Ne? (Sakinleşir) Neden kapansın ki?

Mehmet Kingx (Sakince): Takımda 1 kişi eksik, 11 kişi olmazsak. Takımı kuran çatlak adam 24 saat içinde takımı kapatacakmış.

Ayhan Gazi Gülcü (Düşünceli) Hmm... (Sakinleşir): Anladığım kadarıyla, takımdaki tek sorun oyuncu eksikliği sanırım. 

Mehmet Kingx (Sakince): Evet, Ayhan ağabey!

Ayhan Gazi Gülcü (Sevinir): Anlaşıldı, (düşünceli) acaba benim buradaki kazancım ne olacak?

Mehmet Kingx (Sakince): Çok güçlü ve ünlü bir oyuncu olacaksın, eğer ünlenirsen takımımıza çok oyuncu kazandırırsın ve kapanma riskinden kurtulabiliriz.

Ayhan Gazi Gülcü (Düşünceli): Hmm… Bu takımın şu anki ederi nedir?

Mehmet Kingx (Şaşırır): Ben o soruya cevap veremem ama şunu bilmeni isterim. Bu Dünyadaki futbol oynayacaksan, özel ölümcül adını verdikleri özel yetenek kullanmalısın.

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): İyi de, bu meselenin benim ile ne alakası var?

Mehmet Kingx (Şaşırır): Yok artık. (Sakinleşir) Sen gerçekten ciddisin.

Ayhan Gazi Gülcü (Şaşırır): Bunda şaşıracak ne var ki? Tamam, ben böyle bir teklif bile beklemiyordum.

Mehmet Kingx (Sakinleşir): Ayhan ağabey, (yalvarır) lütfen takımımıza katıl. (sakinleşir) Çok iyi bir oyuncu olursun.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Israr etme ne olursun?

Mehmet Kingx (Yalvarır): Lütfen bizim takıma gel.

Ayhan Gazi Gülcü (Düşünceli) Hmm... Olmaz.

Mehmet Kingx (Yalvarır): Yalvarıyorum, lütfen takıma gel.

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Yapamam, anlıyor musun? Benden bir şey olmaz, ancak balta olur.

Mehmet Kingx (Sinirlenir): Öyle deme, (sakinleşir) sen bizim için bir kurtarıcısın.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Anladım, sen beni gerçekten takımda görmek istiyorsun.

Mehmet Kingx (Sakinleşir): Evet, takıma gelirsen sana söz, istemediğin zaman şut çekmeni istemem.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Demek o kadar çaresizsiniz.

Mehmet Kingx (Sakince): Çok sevindim Ayhan ağabey. 

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Bu takımda sen dışında tanıdık var mı?

Mehmet Kingx (Sakince): Yok ama kalecimiz bir kız, tanısan çok seversin.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Takımın yaş ortalaması kaç?

Mehmet Kingx (Sakince): 20.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): En azından devri dolmuş oyuncular yok.

Mehmet Kingx (Düşünceli): Ne demek istedin Ayhan ağabey?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Demek anlamadın, geçen bir maç izledim ve o maçta Türkiye bölgesel kupasıydı. Takımlarsa Tokat Pidesi FC VS. Sarı Kanarya FC’ydi. Ev sahibi takım resmen beceriksizlerle donatılmış, karşısındaki takıma 1 bir gol bile atamadılar. Karşı takımsa bildiğin ev sahibi takımı dağıttı

Mehmet Kingx (Şaşırır): Vov, (sakinleşir) demek televizyondan maçları takip ediyorsun, peki bizim takımı hiç izledin mi?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Hayır, Mehmet. İzleme şansım olmadı ama bana teklif sunduğunuza göre kaliteli bir takımsınız.

Mehmet Kingx (Sakinleşir): Koçumuz çok iyi bir eğitmendir, en kötü oyuncuyu bile adam eder ve başka takımlara kaliteli bir fiyata satar, o kazancın gelirinide tüm ekipçe bölüşürler ama şu son dönemde ağır bir zan altında kalıyoruz.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Nasıl yani?

Mehmet Kingx (Sakince): Basbayağı, son gelen oyuncu biraz ortalığı karıştırdı ve takımı ikiye bölecekti, takımı kuran adam geldi ve onu bi’güzel patakladı ve ait olduğu yere geri gönderdi.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Yani cehenneme.

Mehmet Kingx (Sakince): Öyle de denebilir.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Aslında bu işleri çok severim ve futbol oynamakta istiyorum. Fakat, başta teklifi duyunca takımınızın para kazanamadığını düşünmüştüm ama sen bu olayları anlatınca işlerin biraz karışık olduğunu söyledin, kısmen de olsa bu saçmalıktan dolayı takım zarar etmiştir.

Mehmet Kingx (Sakince): Evet.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Takıma geliyorum ama bir kaç şartım var.

Mehmet Kingx (Meraklı): Dinliyorum Ayhan ağabey.

O sırada takım alıştırmasını bitirir ve evlerine gider. Koç Özge Çetin ve Manajer Ezgi Çetin sahanın ortasında ikisi ayakta durarak, aralarında konuşmaya başlar.

Koç Özge Çetin (Umutsuzca): Mehmet, sence Ayhan’ı ikna edebilir mi? Yoksa takım ciddi anlamda kapanacak mı?

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): Abla, umudunu yitirme. Mehmet ne söz verdiyse onu yapmıştır. (Çaresizce) Ayhan’ı ikna etmekten başka çaremiz yok.

Koç Özge Çetin (Ağlayarak): Takım için onca sene emek veriyorum ve bana böyle mi teşekkür ediyorlar. Çok canımı sıkıyor. (Eliyle göz yaşını siler.)

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): Biliyorum abla, sen evlenmene ve bir çocuğun olmasına rağmen sen yine de pes etmedin ve takımı büyüttün.

Koç Özge Çetin (Sakinleşir): Bu takımı kuran adamın bana garezi yoksa, ben bir şey bilmiyorum.

Manajer Ezgi Çetin (Sinirlenir): Abla, kendine gel. Patron bu, elbette bazı şeylere duygusal yaklaşamaz.

Koç Özge Çetin (Bağırarak): Sen ablana ne diyorsun cadı?

Manajer Ezgi Çetin (Ağlayarak): Özür dilerim.

Manajer Ezgi Çetin diz çökerek ağlamaya devam eder ama buna dayanamayan Koç Özge Çetin‘de eğilir ve ona sarılıp, ağlamaya başlarlar. O sırada Ayhan Gazi Gülcü ve Mehmet Kingx konuşmaya devam ederler.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Pekala, söylüyorum ve dalga geçmeyeceksin.

Mehmet Kingx (Meraklı): Dinliyorum.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Ben bu sene iki kupa kaldırmak istiyorum.

Mehmet Kingx (Güler): Hahahahaha! (Gülme biter) Ayhan ağabey, bence bunla dalga geçilecek bir şey yok. O kupa her futbolcunun hayalini süs~(cümlesini Ayhan Gazi Gülcü’nün telefonun çalmasını keser)

Ayhan Gazi Gülcü telefonu açma gereksinimi bile duymaz ama Mehmet Kingx dayanamaz ve.

Mehmet Kingx (Meraklı): Açmayacak mısın?

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Yook, açmayacağım. Çok önemsiz biri.

Mehmet Kingx ekrana bakar ama Ayhan Gazi Gülcü o numarayı Mehmet Kingx‘in görmesini engellemek için hızla kapatır.

Mehmet Kingx (Sakince): Şartını hala söylemedin.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Şartlarım şu;

1.’incisi, beni takımda asla yedek oynatmayacaksınız.

2. ncisi, beni takım kaptanı yapacaksınız.

3.üncüsü, benim karşıma şut yemek için çıkmayacaksınız.

Mehmet Kingx (Şaşırır): Şaka mı bu?

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Yook. (Ciddileşir) Beni takımda görmek istiyor musunuz?

Mehmet Kingx (Sakinleşir): Evet.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Güzel o halde, ben geliyorum.

Mehmet Kingx (Bağırarak sevinir): İşte bu!

Ayhan Gazi Gülcü (Sevinir): Güzel, şimdi eşyalarımı toplarsın ve doğruca beni, takımın olduğu yere götürürsün. 

Mehmet Kingx (Sakinleşir): Tamam, Ayhan ağabey ama öncelikle manajeri arayayım.

Cep telefonunu çıkartır ve Manajer Manajer Ezgi Çetin’i arar.

O sırada ikisi ağlamaya devam ederken, Koç Özge Çetin çalan telefonun sesini duyar ve, 

Koç Özge Çetin (Ağlamaklı): Telefon çalıyor baksana.

Manajer Ezgi Çetin kendini yatıştırır ve telefonu açar.

Manajer Ezgi Çetin (Karışık duygulu): Seni dinliyorum, forvet Mehmet!

Mehmet Kingx (Sevinçli): Ayhan gelmeyi kabul etti. 

Manajer Ezgi Çetin (Bağırarak): Abla, ayağa kalk. Ayhan takıma katılmayı kabul etti ve hemen onun için lisans çıkartalım.

Mehmet Kingx (Şaşırır): Çok fena bağırıyorsun manajer. (Sakinleşir) Ben telefonu kapatayım, daha yardım edeceğim. Muhtemelen bugün yanına getireceğim.

Manajer Ezgi Çetin (Sakinleşir): Tamam!

Cümlesini bitirir bitirmez hemen kapatır. Koç Özge Çetin, kardeşine telefonunu istemek için avucunu açar ve Manajer Ezgi Çetin hemen telefonu verir. Koç Özge Çetin hemen bekletmeden Selman Devrim’i arar.

Koç Özge Çetin (Esprili): Sana tam ağzına layık, bir oyuncu buldum.

Selman Devrim (Sinirlenir): Bulamadım demiyor da.

Koç Özge Çetin (Güler): Hahahahahahaha! (Gülmesi biter ve sevinçli) Bu sefer Mehmet Kingx buldu ve onu benim eve getirecek, muhtemelen ablamda kardeşim ve çocuğumda orada olacak. Anlayacağın bu takımı Mehmet Kingx kurtardı ona bir kaptanlık teklifini sen sunarsın.

Selman Devrim (Sinirli): Sen hasta mısın? (Sakinleşir) Takımı kurtarmasına bu kadar sevindin demek, bende geliyorum.

Cümlesinden sonra bölüm sona erer.

01. Bölüm Sonu

Gelecek Bölüm

Selman Devrim (Heyecanlı): Mehmet Kingx takımı kurtardı ve o kişiyi buraya getirecek, muhtemelen (umursamaz) eziğin (sakince) tekidir.

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): Ablamın dediğini unutma!

Koç Özge Çetin (Eğlenceli): Gelecek bölüm: Takımı Kurtaran Oyuncu!

Selman Devrim (Sakince): Gelecek haftayı bekleyiniz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ko9n5za3rak3.jpg

Giriş

Bugün sizlere Dream Field'in ikinci bölümünü yayına verdik ve umarız ki bölümün içeriğinden memnun kalırsınız.

Bölüm İçeriği

YER: Ayhan Gazi Gülcü’nün Mahallesi

SAAT: 18:00

Bölge: Kayseri/TÜRKİYE 

Ayhan Gazi Gülcü ve Mehmet Kingx, Koç Özge Çetin’in evine gitmek için yola çıkmak üzereyken, Ayhan Gazi Gülcü tekerlekli sandalyenin içindedir ve sandalyeyi süren kişiyse Mehmet Kingx‘tir. Bunların önünü, bir grup çete elemanı bu sefer tüm arkadaşlarıyla ortaya çıkar ve Mehmet Kingx sinirlenir. Top ise Ayhan Gazi Gülcü ‘den topu ister ama Ayhan Gazi Gülcü vermez ve hiçbir şey olmamış gibi ilerleyecekken, çete elemanı Ayhan Gazi Gülcü’yü kucağına alıyor gibi yaparak aşağı düşürür ve top ise ileriye doğru gider. Bunun üzerine,

Mehmet Kingx (Sinirlenir): Adamı deli ettiniz be.

Çete Elemanı: Bizimle işimiz sadece Ayhan Gazi Gülcü’yle. Sen nesin ki?

Ayhan Gazi Gülcü düştüğü yerden kalkar ve topa doğru koşar.

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Sizin gibi delilerle uğraşmaktan çok sıkıldım o yüzden, artık sizler kimsiniz öğrenmek istiyorum.

Çete Elemanı (Umarsamaz): O biraz zor küçük şey. (Ayhan’ın boyuyla dalga geçer.)

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Tamam o halde çekilin önümden.

Çete Elemanı (Sinirlenir): Senin o sol kolunu tutup, bir güzel kırsam. Nasıl olur?

Mehmet Kingx (Öfkelenir): Bende senin o iki kolunu tutsam ve senin kafana bir güzel kafa mı atsam, nasıl olur?

Mehmet Kingx, Ayhan Gazi Gülcü’nün yanına gelir ve Ayhan Gazi Gülcü yerden kalkar, tüm çete elemanlarını yaklaşık olarak 5 kişiyi sıra sıra geçer ve pası arkasındaki Mehmet Kingx’e atar ve Mehmet Kingx topu ileriye doğru düzlemesine paslar. Ayhan Gazi Gülcü alıp, hemen bekletmeden sol ayağıyla şut çeker ve top ilerideki bir mekana saplanır. O sırada o bölgeden geçen bir taksi, o topun hızını gördüğü için durur ve arabadan iner.

Taksici: Burada neler olmuş?

Ayhan Gazi Gülcü ve Mehmet Kingx koşarak oradan uzaklaşırlar ve taksicinin önüne geldiklerinde, nefes nefese kalmış olmalarına rağmen moralleri yüksekti. Taksici, Ayhan Gazi Gülcü’yü arabanın ön koltuğuna  bindirip, emniyet kemerini takar, daha sonra kendisi de Şoför koltuğuna oturur. Arkasından gidilecek yeri de Mehmet Kingx arabaya binmeden önce söyler ve o da arabanın arka kapısına biner.

Mehmet Kingx ve Ayhan Gazi Gülcü (Gülerler)

Taksici (Meraklı): Gençler, mesele nedir?

Mehmet Kingx (Güler)

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Hiçbir şey yok taksici.

Taksici (Sakince): Tamamdır.

YER: Koç Özge Çetin’in Evi

SAAT: 18:30

O sırada, tüm takım Koç Özge Çetin’in evindedir.

Koç Özge Çetin (Heyecanlı): Takımı kurtaracak kişi yâni Ayhan Gazi Gülcü sonunda geliyor, ciddi anlamda bu sene kupada söz sahibi olabileceğiz.

Ömür Kırmızıgül (Umursamaz): Hıh, bu çocuk (Ayhan’dan bahseder) daha özel yetenek kullanmaktan acizdir. Muhtemelen, topa vuramadan bile sezon sona erecektir.

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): Sanki senin ondan bi’farkın var mıydı? İlk geldiğinde topa vuramayan acizdin. Gerçi Mehmet Kingx bize anlatmadığı için, o kişi hakkında tam bi’bilgimiz yok.

Selman Devrim (Sıkılmış): Beklemekten zerre hoşlanmıyorum ama şu gerizekalı oyuncuyu da merak etmiyorda değilim.

Koç Özge Çetin: Hahahahaha! (Sakinleşir) Sonuç olarak her yeni gelen oyuncuyu kasıtlı olarak, salak görme potansiyeliniz var kurucu.

Cümlesini bitirirken, Mehmet Kingx ayaktayken, Ayhan Gazi Gülcü yerde kapıya dayanır. Taksici parasını alıp, oradan uzaklaşmıştır. Kapıyı Koç Özge Çetin açar ve gördüğü şey karşısında şok olur.

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Burası Elmas Ordu FC’nin malikanesi mi? Ben daha çok bir saray bekliyordum. 

Koç Özge Çetin (Sakinleşir): Merhaba, ben Koç Özge Çetin! Burası benim kişisel evimr ve herkesi burada toplanmalarını istedim, hem takımı ve hemde bizleri tanıman için daha kolay olur diye düşündüm.

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): İyi en azından sahada değilim. (Sakinleşir) Benim adım Ayhan Gazi Gülcü’dür, bu takımdaki tek sorun, takımda 1 kişinin eksik olması mıdır?

Cümlesini bitirir, bitirmez hemen içeriye girer. İçerideki herkesin dikkati Ayhan Gazi Gülcü’dedir ve,

Mehmet Kingx (Şaşırır): Vov! (Sakinleşir) Takımdaki tek eksiklik sendin ve bu takımı kurtaran oyuncusun Ayhan ağabey!

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Tamamdır o halde, takımdakilerle tanışma faslına geçelim ama baştan diyeyim beyler ve bayanlar. Ben yedekte yer almam.

Selman Devrim (Şaşırır): İdealist bir oyuncusun ve gerçekten sende bir şeyler var.

Akın Taşyurt (Sakince): Boynundan büyük laflar ediyorsun ve gerçekten bir özel tekniğin olmadığını bile düşünüyorum, hatta senden bir cacık olmaz.

Mehmet Kingx (Sinirlenir): Diyene bak!

Manajer Ezgi Çetin (Meraklı): Neden, topu ayağına atmayı denemiyorsun?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Olabilir aslında, böylelikle herkesin gücünü görmüş olurum.

Manajer Ezgi Çetin (Meraklı): O halde, gerçekten neler yapabiliyorsun görelim ama önce dışarıya çıkalım?

Mehmet Kingx (Sakinleşir): Ayhan ağabey, gerçekten burada olman doğru mu? (iç geçirir)

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Sorun olmayacak Mehmet!

Manajer Ezgi Çetin yürüyerek Asena Deniz’e yaklaşıp, kulağına: Asena kaleye geç ve topu tutmayı dene. Eğer topu tutamazsan sana öğrettiğim teknikle tutmayı denemeni istiyorum.

Asena Deniz (İç Geçirir)

Cümlesini bitirdikten sonra, kapıya yönelir ve kapıyı kapatmadıkları için direktman dışarıya çıkar, tüm herkes Ayhan Gazi Gülcü’yü takip eder. Kaleci Asena Deniz kaleye geçer ve Ayhan Gazi Gülcü topu sol ayağıyla düzlemesine vurur. Top Asena Deniz’in üzerine doğru gider ama çok hızlı olduğu için Asena Deniz’in dengesini bozarak top kaleye girer.

Asena Deniz (Şaşırmış): Vov, gücün bu demek.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Aslında tüm gücüm bu kadar.

Ömür Kırmızıgül (Sakince): Bence sen kendini tutuyorsun.

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Yook! (Sakinleşir) Ben kendimi tutmadım ve hatta ilk kez bir kaleciye karşı şut çektiğimi söylesem, bana kimse inanmaz.

Mehmet Kingx (Sakince): Pekala Ayhan ağabey, bunları gördük ama bir de Asena Deniz’in Büyük El’ini yıkmayı dener misin?

Ayhan Gazi Gülcü (Şaşırır): Ne? Büyük El mi?

Şaşırması bitince topu Asena Deniz alır ve Ayhan Gazi Gülcü’nün önüne koyar, o sırada Asena Deniz kaleye geçer. Ayhan Gazi Gülcü topa sol ayağıyla düzlemesine vurur. Bunun üzerine, Asena Deniz önce sağ elini öne getirirerek sıkar ve sıkması biter daha sonra geriye doğru çarprazlama götürür. Daha sonra o süreçte ateş efekti çıkar, yine sıkar elini daha sonra ileriye doğru götürürken elini açar.

Asena Deniz (Bağırır): Büyük El!

Ayhan Gazi Gülcü (Şaşırır): Bu Büyük El ise, benim gücümün sınırını geçer.

Asena Deniz topu tutamaz.

Herkes (Şaşırır): Ne?

Ayhan Gazi Gülcü (Şaşırır): Bu ben miyim?

Asena Deniz (Sakinleşir): Evet ve o topu tutarken, bu kez ayrı bir aura sezdim.

Koç Özge Çetin (Sakinleşir): Boynundan büyük laflar ettiğin gibi, gücünle tüm herkesi susturdun. Sen nesin?

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): İnsanım. (Sakinleşir) Ben evime gidiyorum.

Koç Özge Çetin (Bağırır): Şoförüm.

Bunu duyan Şoför evin önüne gelir ve eğilir.

Koç Özge Çetin (Sakince): Ayhan Gazi Gülcü’yü evine kadar götür ve asla yanından ayrılmamanı istiyorum.

Şoför: Tamam patron.

Bunu dedikten sonra Şoför Ayhan Gazi Gülcü’ye kapıyı açar ve Ayhan Gazi Gülcü ağır ağır arabaya kadar hareket eder ve arabaya biner. Şoför arabayı çalıştırıp, yola koyulurlar. O sırada herkes evine dağılır.

Size biraz bilgi verelim, Elmas Ordu FC takımımızın kısa koduysa DIA olarak kısaltılır, yani Elmas Ordu FC Dünyada Diamond Army FC olarak geçmektedir. Şimdi sizi ilk rakibimizle tanıştırmak için İzmir’e doğru yola çıkalım ve oraya varalım. Varır varmaz İzmir Vale Stadyum’un içine girdik ve karşımızda İzmir Takımı 1 yer alır ve o takımın kısa koduysa IZ1‘dir. Takımın Dünyadaki adıysa Izmir Team 1’dır.

YER: İzmir Vale Stadyumu

SAAT: 19:00

Bölge: İzmir/TÜRKİYE

Koç Lizzie Rose ve Manajer Kai Salvatore takımı çalıştırır.

Koç Lizzie Rose (Sakince): İzmir takımı aslında eskiden ikiye bölünmemişti, sonradan kardeşler arası anlaşmazlıklar ve kavgalardan dolayı takım ikiye bölünür. Arkasından ikinci takım ceza olarak alt ligte oynamak zorunda kalmıştır.

Manajer Kai Salvatore (Sakince): Lizzie, bana sorarsan bu kardeş kavgası takımı sadece ikiye bölmemiştir, aynı zamanda takımın gücünede zarar vermiştir. Gerçi artık barışmışlar ama takımın pek birleşmeye yanaşmıyorlar.

Koç Lizzie Rose (Sakince): Haklısın Kai. Bu takım böyle mutlu olmaya devam ediyorlar ve yarın maç olacak mı?

Manajer Kai Salvatore (Sakince): Dürüst olayım, hala kurucumuz bizi aramadı. Rakip takıma bizden bir kişi kiralanarak çözebilirler ama nereye kadar böyle devam edebilirler ora~

Cümlesini tamamlayamadan telefon çalar arayan rakip takımın kurucusu olan Selman Devrim telefon ekranında yer alır. Manajer Kai Salvatore önce şaşırır ve sonra telefonu açmadan önce mikrofonu açar, bu sayede takımdaki herkes bunu duyar.

Selman Devrim (Sakince): Kai hanım, beni iyi dinlemeni istiyorum. Artık takımınızdan birisini kiralamaya ihtiyacımız yok, çünkü bizim çatlak manajerimiz bir oyuncu buldu. Bu oyuncu ortopedik engellisine sahip olmasına rağmen, çok fena bir güce sahiptir.

Melis Yıldız (Bağırarak): Hey, sizler yine tehlikeli diyerek gözümüzün önüne topa aciz birini getirirsiniz.

Selman Devrim (Sinirlenir): Bu sefer gerçekten topla haşır-neşir bir adam getirdik, (Sakinleşir) bayan Elena!

Manajer Kai Salvatore (Sakince): Bu bilgi için teşekkür ederim, bay sinir bozan!

Selman Devrim (Sakince): Yarın ki maç sizin için çılgınca olacak, umarım delirmezsiniz.

Telefonunu kapatır.

Manajer Kai Salvatore (Bağırarak): Çalışın!

Koç Lizzie Rose (Sakince): Cümlen yarım kalmıştı Manajer!

Manajer Kai Salvatore (Sakince): Gerekte kalmadı aslında.

Takım artık alıştırma maçı yapar, Melis Yıldız sinirlenip Benjiro Chuudan’ın ayağından hızla alarak, topa çok sert vurmak üzereyken Ege Vadi önüne kayarak topu çalar ve pası tam Yağız Çağlı’ya atar.

Melis Yıldız (Sinirlenir): Salı akşamı gününde oynanacak maçta böyle mi oynayacaksınız?

Benjiro Chuudan (Umursamaz): Nasıl olsa yine bizden birisini seçip, oynayacaklar.

Melis Yıldız (Bağırarak): Sağır olasıca, duymadın mı? (Sakinleşir) Bir adam bulmuşlar, anlayacağın işimiz biraz zor.

Benjiro Chuudan (Umursamaz): Dünya yansa bile umurumda olmaz Erena!

Melis Yıldız (Sakince): Bak Benjiro, benim adım Elena‘dır, r yerine l diyeceksin.

Benjiro Chuudan (Umursamaz): Ne yapayım, dilim dönmüyor o kelimeye. Yani r diyeceğim.

Melis Yıldız (Sinirlenir): Şu takıma kim Japon aldıysa, gidip ona diyeceğim ki.

Koç Lizzie Rose kavgayı duyar ve kavgaya dahil olmak için sahanın kenarındaki bir topu alıp, Elena’nın üzerine doğru çeker ve Elena o topu görüp, ayağıyla durdurur.

Melis Yıldız (Sinirlice): Koç, sen orada dursaydın.

Bunu duyan koç topu almaya gelir ve ona;

Koç Lizzie Rose (Sakince): Benjiro ve Kai bana hep Ricii der ama ben pek takmıyorum, sonuçta sen Türk milletindensin ama herkese saygı duymalısın.

Melis Yıldız (Sakinleşir): Peki, dediğiniz gibi olsun ama uyarayım. Maçın içinde demesin.

Melis Yıldız, Benjiro Chuudan’ın üzerine yürür ve ona;

Melis Yıldız (İmalı): Bana bak, turuncu kafa! (Sakinleşir) Bana saha içerisinde lütfen Erena deme! (Benjiro Chuudan’ın saç rengi: Kırmızıdır.)

Benjiro Chuudan (İmalı): Tamam, sarı beyinli. (Melis Yıldız’ın saç rengi: Sarıdır.)

Melis Yıldız (Sakince): Aferin, çabucak anlaşıyoruz.

Koç Lizzie Rose konuşmadan geri çekilip ve takıma,

Koç Lizzie Rose (Bağırır)Çalışın!

Manajer Kai Salvatore (Sakince): Lizzie yeni oyuncuyu merak ediyorum.

Manajer Kai Salvatore bunu dedikten sonra, bankta oturur. Koç Lizzie Rose ise sessiz sedasız takıma gaz vermeye devam eder ve saat 22:00’de koç düdüğü çalar ve tüm takım,

Hope Mikaelson (Yorgun): Koç ve manajer bizi deli gibi saatlerce çalıştırdınız, umarız maç günü sizi mutlu ederiz.

Buğra Çağlar (Yorgun): Salı günündeki maç sizce kaç kaç biter?

Koç Lizzie Rose (Sakince): Hmm… Bahse girerim ki, biz farka gideriz.

Demir Özkan: Bizde sağlam oyuncular bulunuyor, bu oyuncularsa Hope Mikaelson ve Benjiro Chuudan’dır.

Hope Mikaelson: Rakibin yeni oyuncusu hakkında bir bilgimiz yok, açıkçası gerek bile yok. Çünkü maç tamamen bizim aleyhimize yani 10 – 0 biter.

Koç Lizzie Rose (Güler ve hemen sakinleşir): Bana sorarsanız, uzun zamandır bu futbol dünyasına yeni oyuncu gelmiyordu. Sürekli altligteki takımlara oyuncular gidiyordu ama karşı takımı çok küçük görmeyelim, ilk bölündüğümüz gün bize 10 gol yiyerek hazimete uğratıldık.

Demir Özkan (Sakince): Bugün bizim onlara 10 golü çakıp, maç bile yapmayız. 

Klaus Wesley (Sakince): Aynen ama unutmayalım yine de Ömür Kırmızıgül ve Mehmet Kingx çok güçlü oyunculardır. Ben, Ömür Kırmızıgül’ü mark ederim. Bella Simone sende Mehmet Kingx’i mark edersin ve Kaan Tokgöz sende şu yeni elemanı tutarsın.

Bella Simone (Sakince): Ömür geçen sezon beni sakatlamak üzereydi, eğer Klaus sen gördüğün an ve hemen çekil diye bağırmasaydın. Bugün bu kadar alıştırma yapamazdım.

Klaus Wesley (Sakince): Klaus takımı korumak ve kollamak benim görevimdir.

Hope Mikaelson (Sakinleşir): Güzel Klaus. Benim yarın işlerim var ve muhtemelen Kayseri’ye gideceğim. 

Hope Mikaelson bu cümleden sonra oradan ayrılır ve arkasından tüm takım evine girer.

Maç Günü

YER: Gevher Nesibe FC

SAAT: 20:00

Selin Akdamar (Heyecanlı): Bugün akşamki oynanacak maç tüm lig takımları açısından önemlidir ve bugünden itibaren sezon başlıyor, Elmas Ordu FC takımı artık gerçek 11 oyuncularıyla sahaya çıkacak.

Alp Tekman (Heyecanlı): Elmas Ordu FC takımın ilk 11’ini hemen sıralayalım.

Kalede;

- Asena Deniz var ve bu oyuncu takımın kaptanıdır.

Defanslarda;

- Metin Yılmaz, İlkhan Günyüzü, Yalın Güneş ve Akın Taşyurt oyuncuları yer almaktadır.

Orta Sahada;

- Ömür Kırmızıgül ve Mehmet Kingx oyuncuları bu takımın atom bombalarıdır. Diğer iki oyuncularsa Özge Mikaelson ve Akdemir Yavan’dır.

Forvetlerde;

- Ayhan Gazi Gülcü futbol dünyasına bu lig ile başlayan oyuncudur ve diğer oyuncuysa Hasan Noyan’dır.

Selin Akdamar (Heyecanlı): Elmas Ordu FC takımı 1-4-4-2 formasyonuyla sahaya çıkmıştır ve hala bir yedekleri yoktur. Sırada İzmir Takımı 1 takımını da ben tanıtayım. İzmir Takımı 1’in ilk 11’i;

Kalede;

- Buğra Çağlar

Defanslarda;

- Ege Vadi, Yağız Çağlı, Kaan Tokgöz, Klaus Wesley ve Bella Simone yer almaktadır. Klaus Wesley takımın kaptanıdır.

Orta Saha;

- Benjiro Chuudan ve Melis Yıldız oyuncuları bu takımın yapısıdır. Diğer iki oyuncuysa Demir Özkan ve Deniz Aksoy’dur.

Forvette;

- Hope Mikaelson oyuncusu takımın yıldız oyuncusudur, diğer forvet oyuncuysa, Akdeniz Yaldız‘dır.

Alp Tekman (Sakinleşir): Bu takımda 1-4-4-2 ile dizilmiştir. Sanırım bir takım formasyon değiştirmek zorunda kalacak gibi gözüküyor.

Selin Akdamar (Sakinleşir): Yeni gelen oyuncuyu gördünüz mü? Kendisi forvette yer almasına rağmen, nasıl bir oyunculuk sergileyecek ve bugün acaba özel yetenekler görebilecek miyiz?

Alp Tekman (Sakince): Yoksa bize klasik, sıkıcı bir maç mı izletecekler?

Selin Akdamar (Sakince): İzmir Takımı 1‘in piyasa değeri 660.000 TL‘dir. Takımın en değerli oyuncuları satılırsa takıma 225.000 TL kazandırır ama kiralanırsa 100.000 TL eder. Bunlar azami değerlerdir.

Alp Tekman (Sakince): Elmas Ordu FC’nin piyasa değeri 665.000 TL’dir. Takımın en değerli oyuncuları satılırsa takıma 300.000 TL kazandırır ama kiralanırsa 120.000 TL eder ve bu değerler azamidir.

Selin Akdamar (Sakince): Bugünki maçın hakemleri: Alper Güneş, Yasin Deniz, Noyan Kızıltaş ve Gökhan Gökyıldız’dır.

Alp Tekman (Sakince): Hakem saatini ve sahayı kontröl etti, maçın başlaması için herhangi bir engel görülmemiştir. Hakem düdüğünü çalar ve maç başlar.

Cümlesinden sonra bölüm sona erer.

03. Bölüm Sonu

Gelecek Bölüm

Ayhan Gazi Gülcü (Heyecanlı): Bugün benim ilk maçım, umarım güzel bir sonla biter ve devamıda gelir.

Asena Deniz (Sakince): Bu takımı yenmeyi başarırsan sana kaptanlığı vereceğim.

Koç Özge Çetin (Sakince): Daha fazlası için Pazartesi gününü bekleyin ve bölümün adıysa İlk Maç: Elmas Ordu FC VS. İzmir Takımı 1 şeklindedir.

Son

Bugün ki bölüm böyle bitti, umarız gelecek hafta daha güzel bir bölüm sonu yazarız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

dream-field-103.thumb.jpg.a5955e459c1946ff3c1a11b091183d2b.jpg

YER: Gevher Nesibe FC

SAAT: 20:30

Alper Güneş (Sakince): Takım kaptanlarınız yanıma gelsin.

Alper Güneş, cebindeki demir parayı çıkartır. O sırada, Asena Deniz (soluna) ve Klaus Wesley (sağına) sakince hakemin yanına gelir.

Alper Güneş (Sakince): Yazı mı, tura mı? 

Asena Deniz (Sakince): Yazı.

Klaus Wesley (Sakince): Tura.

Alp Tekman: Alper Güneş elinin başparmağıyla parayı havaya atar ve para yere düşünce herkes bakar, Alper Güneş sol elini Asena Deniz’i uzatır ve maç başlaması için kaleci yerine geçer, Ayhan Gazi Gülcü santrasını yapar.

Ayhan Gazi Gülcü (İçinden): Pekala, ilk maçım ve karşımdaki oyuncular ne kadar güçlü olabilir ki? (Dışından ve bağırır): Mehmet, sana pas atıyorum.

Alp Tekman: Mehmet, rakipten sıyrılır ve pası alır, Ayhan Gazi Gülcü’nün önüne geçtiğini görür ve hiç bekletmeden ona gönderir, Ayhan Gazi Gülcü topu almayı başarır ama karşısına Benjiro Chuudan belirir.

Benjiro Chuudan (Sakince): Bakalım, beni geçebilecek misin bücür? (Ayhan’a diyor)

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Seni geçeceğim.

Benjiro Chuudan (Alaycı): Beni geçemezsin.

Selin Akdamar (Heyecanlı): Benjiro Chuudan, topu almak için Ayhan Gazi Gülcü’ye doğru kayar ve o oyuncuyu havaya uçurur ve bunu gören Mehmet Kingx sinirli bir ifadeyle doğruca Benjiro Chuudan’ın üzerine doğru gelir.

Mehmet Kingx (Sinirli): Gel, seni bir güzel havaya doğru sallayayım.

Benjiro Chuudan (Umursamaz): Yav he he, sen sanki adam uçuruyorsun.

Mehmet Kingx (Sinirli): Diyene bak, sanki sen adam uçurmadın.

Alp Tekman (Sakince): Mehmet Kingx topa doğru kayarak gelir ve Benjiro Chuudan topu saklamaya çalışıyor.

Mehmet Kingx (Sakinleşir): Deneme bile.

Selin Akdamar (Heyecanlı): Mehmet Kingx kayarak topu alır ve o oyuncuyu devirir. Hiç bekletmeden topu, Ayhan Gazi Gülcü’ye doğru atar. Ayhan Gazi Gülcü kaleye yakın bir yerdedir ve sol ayağıyla topu yalandan havaya kaldırır, biraz bekleterek düzlemesine vurur. Top hızlı olduğu için kalecinin karnına değerek hem kaleciyi düşürür ve hemde topu ağlara sokar.

Alp Tekman (Şaşırır): Bu çocuk (Ayhan’dan bahseder), özel yetenek kullanmadan gol attı. Bu çok ilginç.

Selin Akdamar (Sakinleşir): Ayhan Gazi Gülcü’den hiç beklentim yoktu.

Alp Tekman (Sakinleşir): Bu seneki maçlar, diğerlerine nazaran çok heyecanlı olacaktır.

Selin Akdamar (Sakince): Sana katılıyorum, Alp.

Alp Tekman (Heyecanlı): GOOOOL! Elmas Ordu FC 1 – 0 İzmir Takımı 1. Golü atan kişi Ayhan Gazi Gülcü’dür.

Ayhan Gazi Gülcü (Şaşırır): Vov, bu ben miyim?

Benjiro Chuudan (Alaycı): Acemi şansı.

Mehmet Kingx (Umursamaz): Evet, senin dediğin gibi(!)

Hope Mikaelson (Sakince): Boşuna kavga ediyoruz, gücünüzü sahada gösterin (Alaycı) bebekler.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Tamam, güzel bayan.

Alp Tekman (Sakince): Gol sonrası, 2 oyuncu sinirlenmişti ama şimdi ortam yatıştı ve hakem düdüğü çalar, maç Hope Mikaelson‘ın santrasıyla devam ediyor.

Hope Mikaelson (İçinden): Bakalım, gerçekten acemi şansı mıydı? (Dışından ve bağırarak): Akdeniz, topu sana atacağım.

Akdeniz Yaldız (Bağırarak): Tamam.

Selin Akdamar (Heyecanlı): Hope Mikaelson hiç bekletmeden topu Akdeniz’e atar ve birden hızlanarak Elmas Ordu FC kalesine yaklaşır.

Ayhan Gazi Gülcü (Paniklenir): Bir şey yapın.

Hope Mikaelson (İçinden): Sakar.

Asena Deniz (Bağırarak): Beni unuttunuz!

Alp Tekman (Heyecanlıca): Asena topa direktman atlar ve topu durdurur. Hakem, ilk yarıyı bitirir.

Selin Akdamar (Sakinleşir): Bu ilk yarıda ilk yaşandı. Ayhan Gazi Gülcü, takımını öne geçirdi ve aynı zamanda ilk kez Elmas Ordu FC ilk yarıyı önde kapatmasına sebep oldu.

Alp Tekman (Sakinleşir): Aynen, bugün ilk yarıda o olay oldu ve muhtemelen bu sene yeni bir yıldız doğacak ve bu yıldız futbol dünyasının gidişatını fena şekilde değiştirecektir.

O sırada Ayhan Gazi Gülcü soyunma odasına giderken karşısına Manajer Ezgi Çetin çıkagelir.

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): Sen bu maçı alabilir misin?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Alırım.

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): Pekala, sana teklifimiz olacak ama önceliğin şu İzmir Takımı 1’i paramparça etmeni istiyorum.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Nasıl yani?

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): Parçalamanı isteme sebebim aslında

O sırada Koç Özge Çetin gelir.

Koç Özge Çetin (Sakince): Söyle bakalım yaramaz kardeşim, neyin peşindesin?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Benim peşinde olduğu kesin ama benden ne istediğini hala anlamış değilim?

Manajer Ezgi Çetin (Sakince): O zaman, senin amacını bir duyalım Ayhan.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Dürüst olayım, benim amacım top oynamak ve güç kazanmaktır.

Manajer Ezgi Çetin (Güler) (5 saniye sonra sakinleşir): Bu takıma giren herkes aynı düşle girer ve güçlenir, başka takıma giderler ama bir önceki oyuncu bizi zarara soktu.

Koç Özge Çetin (Sakince): Anlayacağın, bize yardım edeceksin ve bize kim iftira attıysa o kişiyi bulmanı, adaletin önüne getirip, hesap vermeni sağlayacaksın.

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Bundan beni kârım ne olacak?

Manajer Ezgi Çetin (Sakinleşir): Bol miktarda para ve ün.

Koç Özge Çetin (Sakinleşir): Anladım ama baştan diyeyim, güçlü oyuncu olamazsam 

O sırada Asena Deniz gelir ve Ayhan Gazi Gülcü’nün telefonunu verir. Ayhan Gazi Gülcü telefon ekranına ??? şeklinde ismi görür ve o ismi arar.

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Alo! Bir aydır, peşimi bırakmıyorsun, mafya mısın, çete misin ve her neysen seni bulduğunda işini bitireceğim gerizekalı?

??? (Sakince): Senin kim olduğunu biliyor ve her gün adamlarımızı şutunla bi’güzel patakladığını da.

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirli): Saadete gel, her kimsen?

??? (Sakince): Ben senim.

Ayhan Gazi Gülcü (Güler) (2 saniye sonra sakinleşir): Güldürdün beni, derdin ne? Benimle uğraşacak kadar saplantı haline gelmişsin. Bi’psi-(cümlesi kesilir)

??? (Sakince): Diyelim ki sana kendimi tanıttım, bundan sonra ne yapacaksın?

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Seni bulduğum yerde şut manyağı yapacağım.

??? (Sakince): Unutma, futbol sadece güç ve şuttan ibaret değil.

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Lanet olsun sana.

Ayhan Gazi Gülcü sinirli bir halde telefonu kapatır ve oradan uzaklaşır.

O sırada İzmir Takımı 1 soyunma odasındalar.

Hope Mikaelson (Sakince): Bu elemanın gücünü kalecimiz yakından hissetti ve tekrarı olmaması için plan yapalım.

Akdeniz Yaldız (Sakince): Ben ve Benjiro ile yer değiştirelim ve sonra rakibin hassas kısmını yıkalım.

Klaus Wesley (Sakince): Aslında fena fikir değil, rakip oyunculardan birisi koşamıyor.

Hope Mikaelson (Sakince): Bu kişi kim?

Klaus Wesley (Sakince): Ayhan Gazi Gülcü’dür.

Akdeniz Yaldız (Sakince): O zaman, o plan iş yapabilir ama unutmamak lazım, rakibin gücünü de yabana atamayız.

Melis Yaldız (Sakince): Anlaşılan, o oyuncuyu durduracağız ama benim Ömür ile yarım kalan bir hesabım var, onu kapatmama izin verir misiniz?

Klaus Wesley (Sakince): Tamam. Sen, top ayağındaysa istediğini yaparsın. Biz o konuda karışmayız ama almaya çalışıp, aksiyona girmeye çalışma.

Hope Mikaelson (Sakince): Rakibin en zayıf oyuncusu bana sorarsanız Ayhan Gazi Gülcü’dür. Çünkü, o oyuncu özel yetenek ve koşma yok ancak, ayağına top gelirse şut çekerse risklidir. Onun durdurmaya değmez, sadece pasların ona ulaşmasını engellesek yeterlidir.

Akdeniz Yaldız (Sakince): Peki ya Mehmet?

Klaus Wesley (Sakince): Onu bana bırakın.

Manajer Kai Salvatore (Sakince): Eeh, bana iş kalmamış. Siz aranızda çözmüşsünüz olayı.

Koç Lizzie Rose (Sakince): Ayhan Gazi Gülcü’nün vurduğu topta farklı bir aura var, diğer oyuncular gibi değildi.

Melis Yaldız (Sakince): Daha açık konuşur musunuz Koç?

Koç Lizzie Rose (Sakince): Emin değilim ama bu oyuncu, diğer oyuncuların rahatça açamayacağı özel sistemi taşıyor hissine kapıldım.

Manajer Kai Salvatore (Sakince): Bu hisse kapılman hoş Koç. Fakat, bu oyunculara gaz vermelisin.

Koç Lizzie Rose (Bağırarak): Bu maçı almadan eve dönmek yasak!

Alp Tekman (Heyecanlı): Ve ikinci yarı başlar.

Selin Akdamar (Heyecanlı): İkinci yarının başlamasıyla, bu maçtaki işler değişir. Hope Mikaelson santrasını, Akdeniz Yaldız’dan kullanır.

Akdeniz Yaldız (Alaycı): Acemi şansı diye bir şey duydunuz mu Elmas Ordu FC?

Ayhan Gazi Gülcü (Alaycı): Duydum da, (Sakinleşir) seni benim elimden nasıl sağ çıkmayı düşünüyorsun?

Selin Akdamar (Heyecanlı): Akdeniz Yaldız topu koruyarak, arkasını döner ve arkasından gelen Benjiro Chuudan’ı görür, hiç bekletmeden sağ ayağıyla pas atar. Bu pas o kişiye gider.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Geçti demek.

Akdeniz Yaldız (Umursamaz): Senin için sevindim. 

Benjiro Chuudan (Alaycı): Sakin kalmayı severdim yeni oyuncu ama çevirmem gereken bir maç var.

Alp Tekman (Heyecanlı): Benjiro Chuudan, topu iki ayağıyla sıkar ve bırakır. Sonra top birden bire hızlanarak kaleye doğru gider.

Benjiro Chuudan (Sakinleşir): Sıkışan Top.

Ayhan Gazi Gülcü (Heyecanlanır): Yetişmem lazım.

Klaus Wesley (Alaycı): Başaramazsın.

Selin Akdamar (Heyecanlı): Top Elmas Ordu FC kalesine yaklaşıyor ve çok bekletmeden Asena Deniz tekniğini kullanıyor.

Alp Tekman (Heyecanlı): Asena, önce sağ elini öne getirirerek sıkar ve sıkması biter, daha sonra geriye doğru çarprazlama götürür. Daha sonra o süreçte ateş efekti çıkar, yine sıkar elini daha sonra ileriye doğru götürürken elini açar.

Asena Deniz: Büyük El!

Selin Akdamar (Heyecanlı): Bu top kalecinin dengesini bozarak, top içeriye gider.

Alp Tekman (Heyecanlı): GOOOOOOOLLL! Benjiro Chuudan, rakibine gol atar.

Selin Akdamar (Heyecanlı): Maç sonucu Elmas Ordu FC 1 – 1 İzmir Takımı 1’dir.

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Bu tamamen kendi salaklığımın etkisiydi.

Mehmet Kingx (Sakince): Bence yalnış düşünüyorsun, yanlızca bizim takım defans yapmaya zamanları kalmadı.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Pekala, dediğin gibi olsun Mehmet’im.

Alp Tekman (Heyecanlı): Bu maçın sonucunu hala merakla bekliyoruz ve hakemin düdüğüyle maç Ayhan Gazi Gülcü’nün santrasıyla başlar. Bu santra vuruşu Mehmet Kingx’e gider. Önüne Benjiro Chuudan çıkar ve hemen sağındaki Ömür Kırmızıgül’e paslar. 

Mehmet Kingx (Sakince): Sen bence futbolu bırak!

Benjiro Chuudan (Sakince): Peki seni uçursam, nasıl olur?

Ömür Kırmızıgül (Sakince): Pası bana at, kanka!

Selin Akdamar (Sakinleşir): Bu topla birlikte Ömür Kırmızıgül önüne çıkan 5 İzmir Takımı 1 oyuncularını tek tek geçer ve son olarak kaleci kendini tutamayıp, oyuncunun olduğu noktaya gelir.

Ömür Kırmızıgül (Alaycı)Vay salak, işin kötü yanı sizin kaleciye acıdım ama (sinirlenir) şimdi aşırtarak şut çekeyim de bir daha çıkmaya cesareti kalmasın.

Alp Tekman (Heyecanlı): Vov, Ömür Kırmızıgül kaleciyi geçmek yerine sol ayağıyla aşırtarak, topu kaleye yapıştırır ve GOOOOOOOOLLLLL.

Selin Akdamar (Heyecanlanır): Çok güzel, ev sahibi bir gol daha attı ve skor 2 – 1 oldu.

Alp Tekman (Heyecanlı): Uzun bir aradan sonra Elmas Ordu FC çok mutlu.

Selin Akdamar (Heyecanlı): Bu golün ardından İzmir Takımı 1 oyuncuları bunu hazmedemez ve Hope Mikaelson, takım arkadaşının yanına Benjiro Chuudan‘ın gider ve kulağına bir şey fısıldar.

Hope Mikaelson (Sakince): Seninle ilk yarı sonundaki gibi konuştuğumuz tuzağı uygulayalım.

Benjiro Chuudan (Sakince): Tamam, bir tuzak kurmamız lazım.

Alp Tekman (Heyecanlı): Herkes sırasına geçer ve maç Hope Mikaelson’un santrasıyla yeniden başlar, topu Benjiro Chuudan’a doğru atar ve sakince alır. Benjiro Chuudan zaman daraldığı için topu hemen Hope Mikaelson’a atar ve önüne Ömür Kırmızıgül çıkar.

Ömür Kırmızıgül (Alaycı): Yine karşılaştık cadı.

Hope Mikaelson (Sakince): Bakalım, şimdi Toz Saldırısı’nı kullanacağım. O zaman bana cadı diyemeyeceksin.

Selin Akdamar (Heyecanlı): Pekala, şimdi Ömür Kırmızıgül kayarak, Hope Mikaelson’u geçmeyi dener. Hope Mikaelson ise, topu ayağının arkasına gizler ve Ömür Kırmızıgül kaydığı için işini kolaylaştırır. Hope Mikaelson hemen sahte koşu yaparak etrafını tozla kaplar ve topla birlikte hızlıca rakibin sağından geçerek Toz Saldırısı’nı kullanıyor.

Hope Mikaelson (Umursamaz): Geçmiş olsun.

Ömür Kırmızıgül (Sinirlenir): Seni bir gün yeneceğim.

Alp Tekman (Heyecanlı): Hope Mikaelson tekniğini kullandıktan sonra, solunda olan Melis Yıldız’a hemen pası atar. Melis Yıldız kaleye yaklaşır.

Melis Yıldız (Sakince): Önümdeki oyuncuların tutma olasılığı %20’dir.

Selin Güneş (Heyecanlı): Melis Yıldız, topu yukarıya doğru kullanacak ayağıyla havaya kaldırır ve o topa hızlıca kafasıyla vurur. Top rakip kalesine doğru düzlemesine gider.

Melis Yıldız (Sakince): Kafa Dönemi‘mi tadın bakalım.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): O topu yavaşlatacağım.

Alp Tekman (Heyecanlı): Ayhan Gazi Gülcü topa atlıyor ve atlamasıyla, uçması bir oluyor.

Ayhan Gazi Gülcü (Bağırır): AAAAAAAAAAAAAAAAAAH!

Selin Akdamar (Heyecanlı): Top kaleye doğru geliyor ve Asena Deniz. Önce sağ elini öne getirirerek sıkar ve sıkması biter, daha sonra geriye doğru çarprazlama götürür. Daha sonra o süreçte ateş efekti çıkar, yine sıkar elini daha sonra ileriye doğru götürürken elini açar.

Asena Deniz: Büyük El!

Alp Tekman (Şaşırır): Topu tutmayı başardı, bu bir mucize.

Selin Akdamar (Heyecanlı): Maç 2 – 1 bitiyor. Bu sefer kazanan Elmas Ordu FC oldu.

Alp Tekman (Sakinleşir): Bu sene ki ilk maç gerçekten çok heyecanlı geçti.

Selin Akdamar (Sakinleşir): Aynen, bu sene değişik bir sezon olacaktır. Ayrıca yeni gelen oyuncu her ne kadar özel ölümcül kullanamasa bile, maçı alevlendirmeye yetti.

Alp Tekman (Sakince): Maçın adamı rahata Ayhan Gazi Gülcü olabilir diye düşünüyorum.

Selin Akdamar (Sakince): Aynen, bu maç tüm gidişatı değiştirdiğini söylemek mümkündür.

Alp Tekman (Sakince): Bugünlük bizden bu kadar, umarız ki, maçın heyecanlı geçmesinden dolayı izlerken zevk almışsınızdır.

Selin Akdamar (Sakince): Bugün ki maç sonucu: Elmas Ordu FC 2 – 1 İzmir Takımı 1’dir.

Alp Tekman (Sakince): Sonraki maçta görüşmek üzere.

Asena Deniz     (Şaşırır): İlk defa bir maç kazandık.

Manajer Ezgi Çetin (Sevinir): Tebrikler çocuklar, bu maçı kazandık ve lig resmen başlıyor.

Ayhan Gazi Gülcü (Sevinir): Uçmama mal olsa bile, kazandık.

Koç Özge Çetin (Sevinir): O tekniği hafifletmeseydin, beraber olacaktı.

Asena Deniz (Sakinleşir): Haklısın Koç!

O sırada İzmir Takımı 1 ilk kez Elmas Ordu FC tarafından yenilgiyi tattığı için üzgündür ve herkes kendi bankına döner.

Koç Lizzie Rose (Üzgün): Yenildik ve hemde ezik bir takıma karşı.

Hope Mikaelson (Umursamaz): Yapacak bir şey yok, karşıdakini çok hafife aldık. Ayhan Gazi’nin gerçek gücünü göremedik ama aurasındaki o gücü görmek bize yeterde artar bile.

Manajer Kai Salvatore (Sakince): Hope-san’a katılıyor ve ekliyorum. Karşıdaki duran o arkadaşın gücü beni ürpertiyor.

Hope Mikaelson (Sakinleşir): Onu NEET organizasyonuna aldıralım mı Koç?

Koç Lizzie Rose (Sakinleşir): Olabilir aslında, sonuçta o kişiyi kontröl altına almakta fayda var.

Benjiro Chuudan (Sakince): Alalım, almasınada başımızı belaya sokmasın bu seferde.

Manajer Kai Salvatore (Sakince): Sanmam ama sağı solu belirsiz bir elemana benziyor.

Bunun üzerine Hope Mikaelson, Ayhan Gazi Gülcü’nün yanına gider.

Ayhan Gazi Gülcü (Şaşırır): Hope buraya geliyor.

Hope Mikaelson (Sakince): Seni sevdim aslında Ayhan! Bu arada benim adım, Hope Mikaelson’dır.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Güzel ama bir sorum olacak sana. Özel Ölümcül nedir?

Hope Mikaelson (Sakince): Herkesin kullanabildiği bir özel tekniktir. Sana daha açarak anlatayım, Asena Deniz’in kullandığı Büyük El aslında kurtarmadır. Benim kullandığım Toz Saldırısı Çalım’dır. Benjiro Chuudan veya Melis Yıldız’ın kullandıklarıysa şuttur. Bugün ki maçta savunma kullanılmadı.

Ayhan Gazi Gülcü     (Sakince): Anladım, bana ne önerirsin?

Hope Mikaelson (Sakince): Forvet ve senin sahadaki gücünü gördükten sonra, sana bir teklifim olacak.

Ayhan Gazi Gülcü (Heyecanlanır): Nedir?

Hope Mikaelson (Sakince): Heyecanlanma.

Bölüm sona erer.

03. Bölüm Sonu

GELECEK BÖLÜM

Hope Mikaelson (Heyecanlı): Ayhan‘a çok güzel ve özel teklifim var.

Asena Deniz (Heyecanlı): Teklifi hepimiz merak ediyoruz.

Hope Mikaelson (Heyecanlı): Teklif aslında bölümün adında var. Gelecek bölümün adı: Hoşgeldin, NEET!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

SAAT: 22:00

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Tamam, heyecanlanmam.

Hope Mikaelson (Sakince): Seni NEET organizasyonuna davet edeceğim, lütfen bana dürüstçe cevap vermeni istiyorum.

Asena Deniz (Sakinleşir): Ayhan bu organizasyonun içinde yer almanı istiyorum, bu yüzden kesinlikle katılmalısın.

Ayhan Gazi Gülcü (Şaşırır): Tam olarak bu organizasyon nedir?

Hope Mikaelson (Sakince): Bu organizasyonda amaç, senin gibi özel insanları korumaya alıyorlar ve gerekirse eğitilmen için eğitmen ustalarımız tarafından sana yardımcı olunuyor.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Anladım, yani herkesin gücü önemli derece de öne çıkması için böyle organizasyonu kurdular. (dalar)

Asena Deniz (Sakince): Bana sorarsan, bu organizasyona katılmalısın. 

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Takımımın NEET üyesi yok mu?

Asena Deniz (Sakince): Hayır.

Koç Özge Çetin (Sakinleşir): Ayhan, senin için büyük bir fırsat eline geçiyor. Bu fırsatı sakın geri çekmek gibi aptallığa kalkışmaman gerekiyor.

Manajer Ezgi Çetin (Sakinleşir): Anlamadığın noktalar var sanırım.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Evet, bu alanın tam amacı bu değil gibi geliyor.

Hope Mikaelson (Sakince): Tamam, sen kazandın. Bu ekibin amacı, özel yetenek kullananları veya o potansiyele sahip kişileri bulmak ve onları kötü insanların elinden korumaktır.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Şimdi seni anlıyorum, güzel bayan Hope. Bu alana gire...

Ayhan Gazi Gülcü cümlesini tamamlamak üzereyken Asena Deniz’in telefonu çalar ve arayan ailesidir.

Asena Deniz (Şaşırır): Anne, beni bu saatte aramanı beklemiyordum.

??? Deniz (Ağlayarak): Senin bu inatçı kalp hastası kardeşini nasıl ikna edeceğim? Her gün hastaneden kaçıyor ve her kaçışında özel yetenek yapmaya çalışıyor.

Asena Deniz (Sinirlenir): Anne! Babam nerede?

??? Deniz (Ağlayarak): Kardeşini bulmaya bile gitmedi.

Asena Deniz (Ağlamaklı): Tamam, anneciğim. Birazdan ben ve Derya ablam ile kardeşimizi bulup, hastaneye yatması için ikna edeceğiz.

??? Deniz (Sakinleşir): Çok sağ ol kızım.

Asena Deniz (Sakinleşir): Ağlama lütfen.

Telefonunu kapatır ve ağzından gram kelime düşmeden gözünü insanlardan kaçıran Asena Deniz. Sahayı hemen terk ederek hastanenin yolunu tutar. Bunun üzerine herkes şaşkındır ve peşlerine düşecekken, Asena Deniz arkasını dönerek,

Asena Deniz gözyaşını siler ve sakinleşir: Özür dilerim, benim Ayhan gibi bir kardeşim var. Hem hasta ve hemde inatçı olduğu için ona bakmak zorundayım. Bunu hepinizden gizlediğim için, bana kızgın olabilirsiniz.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Sakin ol, Asena. Kardeşinin yanına gidebilirsin ama şunu unutma, desteğe ihtiyacın olursa hepimiz buradayız.

Hope Mikaelson (Sakince): Ben de seninle geliyorum Asena!

Asena Deniz koşu halindeyken, endişeli bir şekilde Derya Deniz’e ulaşmaya çalışıyor ve birkaç kez araması sayesinde ulaşıyor ve;

Asena Deniz (Endişeli): Kardeşin, hastaneden kaçmış abla!

Derya Deniz (Sinirlenir): Bir hastaya sahip çıkamıyorsun, Asena.

Asena Deniz (Sakinleşir): Abla, biz koşa koşa hastaneye gidiyoruz.

Derya Deniz (Şaşırır): Bravo, herkes öğrendi mi?

Asena Deniz (Üzülür): Evet.

Cümlesini tamamladıktan sonra telefonu kapatır ve o sırada sahada bu kez telefon Ayhan Gazi Gülcü’den geliyor.

??? (Dalga Geçerek): Merhaba, zavallı. Futbol seviyen, Dünyanın yeraltındakilerden bile berbat. Sen kendine futbolcuyum  diyorsan, bence erkan yaşta futbolu bırakmalısın.

Ayhan Gazi Gülcü (Bağırarak): Sen kimsin?

??? (Dalga Geçerek): O zaman seninle nasıl rahat rahat dalga geçebilirim?

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): O zaman seni akıl hastanesine götürsünler, orada uğraşacak çok hasta var.

??? (Şaşırır): Vov, espri yapabiliyormuş.

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Söyle bakalım, derdin ne?

??? (Dalga Geçerek): Çok sinirli olman, sağlık açısından zararlıdır Ayhan.

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Hıh! (Sakinleşir) Peki, söyle bakalım, derdin ne?

??? (Sakinleşir): Hah, sonunda aynı dili konuşmaya başladık. Ben senin bu sene içerisinde finale gelemeden takımın elenecek ve onla bile kalmayacak, (bağırarak) takımını kapattıracağım. 

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Bu düşünceye iten şey ne?

??? (Sakinleşir): Bağırman senin kolay kolay sinirlenmeni gösteriyor.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Tamam, soruma cevap alamayacağım. O zaman bana bir ay zaman ver, dediklerini bir bir sana geri iade edeceğim.

??? (Güler): Hahahahaha! (Sakinleşir) Aptal! Sen beni bir senede bile yenemezsin. Biz burada oyun oynamıyoruz Ayhan! (dalga geçerek) Diğer bacaklılara karşı tek bacağınla ne yapacaksın?

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Halimle dalga geçemezsin bay ukala! Tamam, senin dediğine itat edeceğim (sakinleşir) ama takımı kapatmayacaksın.

??? (Sakinleşir): Aferin, şöyle yola gel. Sana bol şanslar ve aptallıklarınla hayatta kalman dileğiyle.

Telefonu kapatır ve Ayhan Gazi Gülcü sinirli bir şekilde yeri yumruklar. O sırada bunu gören bir Selim Yukarıçukur aşağıya inerek;

Selim Yukarıçukur (Sakince): Bakıyorum, yeni oyuncunun sinirine yenik düşmesinden dolayı yere yumruklar atıyor.

Bunu duyan herkes şaşkındır.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Anladığım kadarıyla, sana NEET olman için teklif etmişler ama sen cevap vermemişsin.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Adını söylemediğin sürece seni kaale almayacağım.

Koç Özge Çetin ve Manajer Ezgi Çetin şok geçirir.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Tamam, Ayhan. İstediğin gibi olsun, ben NEET organizasyonun Türkiye ayağının yönetim kurulu müdürüyüm. Adım Selim Yukarıçukur’dur. Bana kısaca Selim diyebilirsin.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Oh be, birisi beni ciddiye alıyor. Bu hayatta tek istediğim, adam gibi insanlarla konuşmaktı ve sanırım bu NEET organizasyonunu sevdim. Kaba olduğum için özür dilerim müdürüm.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Normaldir, bu alana yeni girmişsin ve sürekli tehdit telefonları alıyorsun, o adamların dertlerini dinlemen seni germiş ve sinirlendirmiş olmalı, Ayhan!

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Doğru bildin Selim hocam. Şimdi, olay şu ben tam olarak bu NEET’i anlamadım.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Sanırım koç ve manajerin sana bu organizasyondan bahsetmemişler, o zaman sana hem tarihinden ve hemde işlevinden bahsedeyim. 

Geçmişe Gidilir.

Selim Yukarıçukur (Sakince): NEET organizasyonu ilk olarak 1985 yılında kuruldu ve kurulma sebebiyse, futbolun değiştiğini gördüler ve bu değişen futbola eski futbolcuların ayak uyduramadıkları için böyle bir organizasyon gerekiyordu ve o yüzden kuruldu. Bu sayede dışarıdaki özel yetenekli oyuncular ve hemde içeridekiler de, mağdur olmamaları için bazı kurallar konuldu ve bu kurallar sayesinde futbol dünyası yeniden evrimleşti ve futbolcuların hayatları bir nebze bile olsa kolaylaştırıldı.

Günümüze geçilir.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Güzel, bu kurallar nedir?

Selim Yukarıçukur (Sakince): Öncelikle bu kurallardan bahsedebilmem için, bize katılmalısın ve katıldığını sadece NEET ve Elmas Ordu FC üyeleri bilecektir. Gelirsen, seni gerçek anlamda güçlendireceğiz ve bugün ki vurduğun şutun aurası gerçekten farklıydı.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Anladım ve katılıyorum.

Selim Yukarıçukur (Sevinir): Güzel, katılman çok şeyi değiştirecektir. (Sakinleşir) Gelelim kurallara;

1. Her oyuncu tekli olarak en fazla 3 adet teknik kullanabilir.
  2. Her oyuncu çoklu olarak en fazla 3 adet teknik kullanabilir.
  3. Özel yeteneği olan herkes gelebilir. 
  4. Her oyuncu özel yeteneğini kullanmadan en fazla 6 maç oynayabilir.  
  5. Eğer oyuncu çok hastalanır veya sakatlanırsa, oynaması yasaklanmıştır.

6. Ve son  olarak, her takım en fazla 5 yabancı uyruk bulundurabilir.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Güzelmiş, bu kurallar oldukça çok açık ve çok nettir.
Selim Yukarıçukur (Sakince): Güzel, seni sevdim şimdiden Ayhan.

Selim Yukarıçukur, Ayhan Gazi Gülcü’yü götürmesi şoförünü çağırır, arkasından şoför gelir ve ikisi oradan uzaklaşır. Bu sırada da, diğer oyuncularda kendi evlerine dağılır.

Yol – NEET Organizasyonu / Kayseri

Saat: 23:00

Selim Yukarıçukur (Sakince): Söyle bakalım Ayhan, seni sahalara ve diğer yerlere kim götürecek?

Şoför (Sakince): Ben üstlenebilirim efendim.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Olabilir, sonuçta sen önceden futbolcuydun ama şimdi bıraktığına göre, bu arkadaşımız sana emanet.

Şoför (Sakince): Tamamdır.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Güzel, sana bir uygulama yüklemeni önereceğim. Bu uygulama sayesinde bizlerle daha hızlı iletişimde olacaksın. Uygulamanın adıysa Dengo‘dur.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Nereye gidiyoruz Selim hocam?

Selim Yukarıçukur (Sakince): NEET organizasyonuna gidiyoruz, orada seni tanıtacağım ve bugünden itibaren resmi üyemiz olacaksın.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Anladım, patron. Burada sadece eğitim mi olacak?

Selim Yukarıçukur (Sakince): Hayır, burada sadece eğitim olmayacaktır. Bu alanda takımına, başka takımların gizledikleri veya benim bildiğim bilgileri kullanarak, rakiplerin dertlerini ve amaçlarını öğreneceksin. O amaçlarına engel olman için, onları yenmen gerekiyor.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Anladım hocam.

Şoför (Sakince): Ayhan, senin bugünkü maçını izledim ama aklımda bir soru var. Sanki delice bir güç saklıyor gibisin ve özel yetenek kullanmadan sert şekilde topa vurduğunda benim gözümde, ben güçlüyüm mesajını vermeyi başardığını söylemek istedim.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Aynen, bu aralar evimde deli gibi uğraştığım bebeler var.

Selim Yukarıçukur (Sakince): O konu hakkında, yardımcı olmamı ister misin?

Şoför (Sakince): Ben, Ayhan’ın yanından ayrılmamayı düşünüyorum, patron.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Olabilir aslında Şoför.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Şoför, sen eskiden futbolcuydun. Son oynadığın takımın hakkındaki düşüncelerin nedir?

Ayhan Gazi Gülcü (Meraklı): Harbi çok merak ettim Şoför bey.

Şoför (Sakince): Onmyou Ningen FC! Takımımın şu anki kalecisi otomo taşıyor. (Sinirlenir) Ben o takımda forvettim ama bir süre ağır sakatlık geçirdiğim için, futbol oynamam bana yasaklandı. (Üzülür) Hala kızgınım o doktoruma da.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Bence doktoruna kızma, kızacaksan o sakatlığı yapan ahmağa kızmalısın.

Şoför (Sakinleşir): Yeniden düşündüm de haklısın.

Arabayı durdurur.

NEET Organizasyon Binası / Kayseri

Saat: 23:15

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Neden durduk?

Şoför (Sakince): Geldik efendim.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Tamamdır.

Önce Selim Yukarıçukur arabadan iner, arkasından Şoför’de iner ve arkasından da Ayhan Gazi Gülcü’yüde indirir ve tekerlekli arabaya bindirir, herkesin olduğu yere giderler ve  mekanın içine girer girmez Ayhan Gazi Gülcü’nün ağzı açık kalır ve toplantı konusunu açıklamak için Selim Yukarıçukur konuşma konseyine varır.

Selim Yukarıçukur (Heyecanlı): NEET organizasyonun bugünkü konusu Ayhan Gazi Gülcü’nün NEET olması üzerinedir. Şimdi karşınızda Ayhan Gazi Gülcü.

Ayhan Gazi Gülcü (Heyecanlı)Merhaba aslında ben çok fazla asosyal olan ve olabildiğince tembelliğe yatan haylaz bir insanın tekiyimdir ama şu aralar tembellik yapacak zamanım yok. Sanırım bu işi sevmeye başladım ve ayrıca bu birazcıkta basın bülteni gibi oldu. Buyurun NEET’ler bana sorularınızı sorununuz.

Jordan Pickford (Sakince)Merhaba ben, Trabzon Hamsisi FC’nin NEET’i olan, Jordan Pickfordım İngilizce’n iyi mi?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Kötü!

Elena Forbes (Sakince)Merhaba ben, Gevher Nesibe FC’nin NEET’iyim, adımsa Elena Forbes’tır. Benim sana bir sorum var, seninle bir ara teke tek kapışalım mı? Senin gücünü bugün ki maçta gördüm, gerçekten merak ediyorum.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince)Olur.

Aako Ichimonji (Sakince)Merhaba ben Samsun Ata FC’nin NEET üyesiyim ve aynı zamanda benim adım Aako Ichimonji’dir. Benim sorumsa şudur: Bu haldeyken futbol oynayabilecek misiniz?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Vucüdümu kullanabildiğime göre...

Kasai Chuudan (Sakince)Merhaba Ayhan, öncelikle adım Benjiro Chuudan’dır ve Van Gölü FC’nin NEET oyuncusuyum ve gelelim merak ettiğim soruya. Senin elementin acaba su elementi midir?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince)Elementimin ateş olmasını yeğlerim ama su elementi de ezik değildir.

Salondaki Herkes (Mia Hoshi hariç): Ahahaha!

Mia Hoshi (Sinirlenir)Bence sen buraya ait değilsin, fakat bunu ispat edemezsen sakın bana ağlama. Ciddileşeyim, senin espri anlayışın bayat.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Eminim sende benim kadar tembelsindir.

Salondaki Herkes (Mia Hoshi hariç): Ahahahahaha!

Selim Yukarıçukur (Sakince): Sana sinirlenen oyuncu Gaziantep Gücü FC’de oynamaktadır ve adıysa Mia Hoshi’dir. 

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Mia, seni sahada görmek istiyorum. 

Cümlesinden sonra Mia Hoshi sinirini yatıştırmak yerine orayı terk eder.

Ella Donna (Sakince)Merhaba ben, Limon Severleri FCde oynayan NEET’im. Gerçek adımsa Ella Donna olsa gerek. Çok zor durumda kalsan yalan söylemek zorunda kalır mıydın?

Ayhan Gazi Gülcü: Evet.

Ella Donna (Şaşırır): Vov.

Kasım Soğuk (Sakince): Merhaba ben Kasım Soğukum. Kurtalan FC’de oynayan NEET üyesiyim. Geleyim sorucuğuma efenim, en çok merak ettiğin dili sorsam?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince)Japonca ve Fransızca. (Esner) Uykum geldi, bu kusura bakmayın.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Ara verebiliriz Ayhan.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Gerek yok, sıradaki soruya geçelim.

Sağlam Sanak (Sakince)Merhaba, arkadaş. Ben kendimi tanıtmayı hiç sevmem ama madem herkes tanıttı bende tanıtayım. Benim adım Sağlam soy adımsa Sanak’tır ve oynadığım takımsa Sarı Arslan FC’dır. Geçeyim o soruya, senin ilgi odağında yasaklı teknikler var mı?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince)Hayır ve hayata zarar veren her şeye karşıyımdır.

Hakem Hakkıoğlu (Sakince)Merhaba, ben Hakem Hakkıoğlu’yum. Ben gerçekten Sarı Kanarya FC’de oynarım ve NEET organizasyonu üyesiyim, aynı zamanda NEET+ deneyinde yer alırım. Benim sorumsa, senin mevkin nedir? Sitenizde forvet olarak işaretlenmişsiniz.

Ayhan Gazi Gülcü (Güler)Hahahaha, forvettir ama bir gün kaleci olarakta oynamak istiyorum.

Hakem Hakkıoğlu (Sakince): Anladım, seni merakla takip edeceğim Ayhan.

Ella Donna (Sakinleşir): Futbol takımının adı sana göre neden Elmas Ordu FC’dir?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Tahminimce sahibinin çok fazla Elmas’ı olduğu içindir. 

Ayhan Gazi Gülcü hariç herkesHahahahahaha!

Serkan Yukarıçukur (Sakince)Güzel. Senin sorulara dürüst ve uzatmadan kısaca cevap verme huyunu sevdim. Seninle çok iş yapacağız, Fransız futbol klübü bu günlerde çok fazla iyi oyuncularıyla ve teknikleriyle çıkış yapıyor, bu yüzden bizden daha fazla reyting alıyor. Bunun nedenini araştırıp öğrenmeni istiyorum ve ayrıca şu İngilizce problemini de kökten halletmelisin.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince)Tamamdır efendim.

Hakem Hakkıoğlu (Sakince): İngilizce bilen bir üyelerimiz var, sana öğretmesi için ikna edebilirim Ayhan.

Elena Forbes (Heyecanlı): Ben öğretebilirim, sana Ayhan! (Sakinleşir) Gerçekten ben sana en ince ayrıntısına kadar, İngilizce öğretirim.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Olabilir, aslında.

Ella Donna (Umursamaz): Senin başka ne eksiğin var?

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Hmm… Özel yetenek kullanamıyorum ve öğrenemezsem, rakiplerimi yenemezmişim öyle dediler.

Kasım Soğuk (Sakince): Seninle gerçek anlamda bir gün karşı karşıya geleceğiz ve sana hazimeti tattırmak istiyorum, sorduğum sorumun bir amacı yoktu ve sadece seni tanımak içindir. Ayrıca senin gibi bir oyuncu daha var ve o kişiyle tanışmanı öneriyorum.

Ella Donna (Sakince): Bence o kişiyi tanımasa daha iyi olur, o kişi ciddi anlamda inatçı ve tehlikeli birisidir.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Kimden bahsettiğinizi anladım, Asena Deniz’in kardeşi.

Hakem Hakkıoğlu (Sakince): Aynen.

Serkan Yıldırım (Sakince): Gloria Warner’ı gören oldu mu?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Ben gördüm, Asena Deniz’in kalp sorunu olan kardeşini bulması için yardım amaçlı gitti.

Serkan Yıldırım (Şaşırır): Asena Deniz ve Gloria Warner aynı amaç için gittiler diyorsun. (Sakinleşir) Bu ikisi asla geçinemezler.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Benim bilmediğim neler var acaba?

Serkan Yıldırım (Sakince): Hiç karışmayacağım, belki bu sayede birbirine güvenmeyi öğrenirler.

Ella Donna (Sakince): Sana katılıyorum patron. 

Kafasını Ayhan‘a doğru dönderir.

Ella Donna (Sakince): Ayhan, senin buraya gerçekten katılma amacın nedir?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Dürüst olayım, tehdit telefonundan ve aptallardan sıkıldığım için geldim buraya.

(Yazar Notu: Sanki burası çok akıllı insanlarla dolu!)

Serkan Yıldırım (Sakince)Toplantı bitmiştir, arkadaşlar ve arabalarına dönebilirsiniz.

Bölüm sona erer.

04. Bölüm Sonu

GELECEK BÖLÜM

Asena Deniz (Sinirli): Kardeşim olacak, Selin Güneş’i bulmam lazım ve ilk defa yanımda Gloria Warner var.

Gloria Warner (Sakince): Sakinleş, Asena. O çocuğu bulalım, sonrasını düşünürüz.

Derya Deniz (Sakince): Gelecek hafta ki bölümün adı: Trabzon’a Gidiyoruz!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SAAT: 22:00

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Tamam, heyecanlanmam.

Hope Mikaelson (Sakince): Seni NEET organizasyonuna davet edeceğim, lütfen bana dürüstçe cevap vermeni istiyorum.

Asena Deniz (Sakinleşir): Ayhan bu organizasyonun içinde yer almanı istiyorum, bu yüzden kesinlikle katılmalısın.

Ayhan Gazi Gülcü (Şaşırır): Tam olarak bu organizasyon nedir?

Hope Mikaelson (Sakince): Bu organizasyonda amaç, senin gibi özel insanları korumaya alıyorlar ve gerekirse eğitilmen için eğitmen ustalarımız tarafından sana yardımcı olunuyor.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Anladım, yani herkesin gücü önemli derece de öne çıkması için böyle organizasyonu kurdular. (dalar)

Asena Deniz (Sakince): Bana sorarsan, bu organizasyona katılmalısın. 

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Takımımın NEET üyesi yok mu?

Asena Deniz (Sakince): Hayır.

Koç Özge Çetin (Sakinleşir): Ayhan, senin için büyük bir fırsat eline geçiyor. Bu fırsatı sakın geri çekmek gibi aptallığa kalkışmaman gerekiyor.

Manajer Ezgi Çetin (Sakinleşir): Anlamadığın noktalar var sanırım.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Evet, bu alanın tam amacı bu değil gibi geliyor.

Hope Mikaelson (Sakince): Tamam, sen kazandın. Bu ekibin amacı, özel yetenek kullananları veya o potansiyele sahip kişileri bulmak ve onları kötü insanların elinden korumaktır.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Şimdi seni anlıyorum, güzel bayan Hope. Bu alana gire...

Ayhan Gazi Gülcü cümlesini tamamlamak üzereyken Asena Deniz’in telefonu çalar ve arayan ailesidir.

Asena Deniz (Şaşırır): Anne, beni bu saatte aramanı beklemiyordum.

??? Deniz (Ağlayarak): Senin bu inatçı kalp hastası kardeşini nasıl ikna edeceğim? Her gün hastaneden kaçıyor ve her kaçışında özel yetenek yapmaya çalışıyor.

Asena Deniz (Sinirlenir): Anne! Babam nerede?

??? Deniz (Ağlayarak): Kardeşini bulmaya bile gitmedi.

Asena Deniz (Ağlamaklı): Tamam, anneciğim. Birazdan ben ve Derya ablam ile kardeşimizi bulup, hastaneye yatması için ikna edeceğiz.

??? Deniz (Sakinleşir): Çok sağ ol kızım.

Asena Deniz (Sakinleşir): Ağlama lütfen.

Telefonunu kapatır ve ağzından gram kelime düşmeden gözünü insanlardan kaçıran Asena Deniz. Sahayı hemen terk ederek hastanenin yolunu tutar. Bunun üzerine herkes şaşkındır ve peşlerine düşecekken, Asena Deniz arkasını dönerek,

Asena Deniz gözyaşını siler ve sakinleşir: Özür dilerim, benim Ayhan gibi bir kardeşim var. Hem hasta ve hemde inatçı olduğu için ona bakmak zorundayım. Bunu hepinizden gizlediğim için, bana kızgın olabilirsiniz.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Sakin ol, Asena. Kardeşinin yanına gidebilirsin ama şunu unutma, desteğe ihtiyacın olursa hepimiz buradayız.

Hope Mikaelson (Sakince): Ben de seninle geliyorum Asena!

Asena Deniz koşu halindeyken, endişeli bir şekilde Derya Deniz’e ulaşmaya çalışıyor ve birkaç kez araması sayesinde ulaşıyor ve;

Asena Deniz (Endişeli): Kardeşin, hastaneden kaçmış abla!

Derya Deniz (Sinirlenir): Bir hastaya sahip çıkamıyorsun, Asena.

Asena Deniz (Sakinleşir): Abla, biz koşa koşa hastaneye gidiyoruz.

Derya Deniz (Şaşırır): Bravo, herkes öğrendi mi?

Asena Deniz (Üzülür): Evet.

Cümlesini tamamladıktan sonra telefonu kapatır ve o sırada sahada bu kez telefon Ayhan Gazi Gülcü’den geliyor.

??? (Dalga Geçerek): Merhaba, zavallı. Futbol seviyen, Dünyanın yeraltındakilerden bile berbat. Sen kendine futbolcuyum  diyorsan, bence erkan yaşta futbolu bırakmalısın.

Ayhan Gazi Gülcü (Bağırarak): Sen kimsin?

??? (Dalga Geçerek): O zaman seninle nasıl rahat rahat dalga geçebilirim?

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): O zaman seni akıl hastanesine götürsünler, orada uğraşacak çok hasta var.

??? (Şaşırır): Vov, espri yapabiliyormuş.

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Söyle bakalım, derdin ne?

??? (Dalga Geçerek): Çok sinirli olman, sağlık açısından zararlıdır Ayhan.

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Hıh! (Sakinleşir) Peki, söyle bakalım, derdin ne?

??? (Sakinleşir): Hah, sonunda aynı dili konuşmaya başladık. Ben senin bu sene içerisinde finale gelemeden takımın elenecek ve onla bile kalmayacak, (bağırarak) takımını kapattıracağım. 

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Bu düşünceye iten şey ne?

??? (Sakinleşir): Bağırman senin kolay kolay sinirlenmeni gösteriyor.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Tamam, soruma cevap alamayacağım. O zaman bana bir ay zaman ver, dediklerini bir bir sana geri iade edeceğim.

??? (Güler): Hahahahaha! (Sakinleşir) Aptal! Sen beni bir senede bile yenemezsin. Biz burada oyun oynamıyoruz Ayhan! (dalga geçerek) Diğer bacaklılara karşı tek bacağınla ne yapacaksın?

Ayhan Gazi Gülcü (Sinirlenir): Halimle dalga geçemezsin bay ukala! Tamam, senin dediğine itat edeceğim (sakinleşir) ama takımı kapatmayacaksın.

??? (Sakinleşir): Aferin, şöyle yola gel. Sana bol şanslar ve aptallıklarınla hayatta kalman dileğiyle.

Telefonu kapatır ve Ayhan Gazi Gülcü sinirli bir şekilde yeri yumruklar. O sırada bunu gören bir Selim Yukarıçukur aşağıya inerek;

Selim Yukarıçukur (Sakince): Bakıyorum, yeni oyuncunun sinirine yenik düşmesinden dolayı yere yumruklar atıyor.

Bunu duyan herkes şaşkındır.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Anladığım kadarıyla, sana NEET olman için teklif etmişler ama sen cevap vermemişsin.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Adını söylemediğin sürece seni kaale almayacağım.

Koç Özge Çetin ve Manajer Ezgi Çetin şok geçirir.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Tamam, Ayhan. İstediğin gibi olsun, ben NEET organizasyonun Türkiye ayağının yönetim kurulu müdürüyüm. Adım Selim Yukarıçukur’dur. Bana kısaca Selim diyebilirsin.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Oh be, birisi beni ciddiye alıyor. Bu hayatta tek istediğim, adam gibi insanlarla konuşmaktı ve sanırım bu NEET organizasyonunu sevdim. Kaba olduğum için özür dilerim müdürüm.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Normaldir, bu alana yeni girmişsin ve sürekli tehdit telefonları alıyorsun, o adamların dertlerini dinlemen seni germiş ve sinirlendirmiş olmalı, Ayhan!

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Doğru bildin Selim hocam. Şimdi, olay şu ben tam olarak bu NEET’i anlamadım.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Sanırım koç ve manajerin sana bu organizasyondan bahsetmemişler, o zaman sana hem tarihinden ve hemde işlevinden bahsedeyim. 

Geçmişe Gidilir.

Selim Yukarıçukur (Sakince): NEET organizasyonu ilk olarak 1985 yılında kuruldu ve kurulma sebebiyse, futbolun değiştiğini gördüler ve bu değişen futbola eski futbolcuların ayak uyduramadıkları için böyle bir organizasyon gerekiyordu ve o yüzden kuruldu. Bu sayede dışarıdaki özel yetenekli oyuncular ve hemde içeridekiler de, mağdur olmamaları için bazı kurallar konuldu ve bu kurallar sayesinde futbol dünyası yeniden evrimleşti ve futbolcuların hayatları bir nebze bile olsa kolaylaştırıldı.

Günümüze geçilir.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Güzel, bu kurallar nedir?

Selim Yukarıçukur (Sakince): Öncelikle bu kurallardan bahsedebilmem için, bize katılmalısın ve katıldığını sadece NEET ve Elmas Ordu FC üyeleri bilecektir. Gelirsen, seni gerçek anlamda güçlendireceğiz ve bugün ki vurduğun şutun aurası gerçekten farklıydı.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Anladım ve katılıyorum.

Selim Yukarıçukur (Sevinir): Güzel, katılman çok şeyi değiştirecektir. (Sakinleşir) Gelelim kurallara;

1. Her oyuncu tekli olarak en fazla 3 adet teknik kullanabilir.
  2. Her oyuncu çoklu olarak en fazla 3 adet teknik kullanabilir.
  3. Özel yeteneği olan herkes gelebilir. 
  4. Her oyuncu özel yeteneğini kullanmadan en fazla 6 maç oynayabilir.  
  5. Eğer oyuncu çok hastalanır veya sakatlanırsa, oynaması yasaklanmıştır.

6. Ve son  olarak, her takım en fazla 5 yabancı uyruk bulundurabilir.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Güzelmiş, bu kurallar oldukça çok açık ve çok nettir.
Selim Yukarıçukur (Sakince): Güzel, seni sevdim şimdiden Ayhan.

Selim Yukarıçukur, Ayhan Gazi Gülcü’yü götürmesi şoförünü çağırır, arkasından şoför gelir ve ikisi oradan uzaklaşır. Bu sırada da, diğer oyuncularda kendi evlerine dağılır.

Yol – NEET Organizasyonu / Kayseri

Saat: 23:00

Selim Yukarıçukur (Sakince): Söyle bakalım Ayhan, seni sahalara ve diğer yerlere kim götürecek?

Şoför (Sakince): Ben üstlenebilirim efendim.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Olabilir, sonuçta sen önceden futbolcuydun ama şimdi bıraktığına göre, bu arkadaşımız sana emanet.

Şoför (Sakince): Tamamdır.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Güzel, sana bir uygulama yüklemeni önereceğim. Bu uygulama sayesinde bizlerle daha hızlı iletişimde olacaksın. Uygulamanın adıysa Dengo‘dur.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Nereye gidiyoruz Selim hocam?

Selim Yukarıçukur (Sakince): NEET organizasyonuna gidiyoruz, orada seni tanıtacağım ve bugünden itibaren resmi üyemiz olacaksın.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Anladım, patron. Burada sadece eğitim mi olacak?

Selim Yukarıçukur (Sakince): Hayır, burada sadece eğitim olmayacaktır. Bu alanda takımına, başka takımların gizledikleri veya benim bildiğim bilgileri kullanarak, rakiplerin dertlerini ve amaçlarını öğreneceksin. O amaçlarına engel olman için, onları yenmen gerekiyor.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Anladım hocam.

Şoför (Sakince): Ayhan, senin bugünkü maçını izledim ama aklımda bir soru var. Sanki delice bir güç saklıyor gibisin ve özel yetenek kullanmadan sert şekilde topa vurduğunda benim gözümde, ben güçlüyüm mesajını vermeyi başardığını söylemek istedim.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Aynen, bu aralar evimde deli gibi uğraştığım bebeler var.

Selim Yukarıçukur (Sakince): O konu hakkında, yardımcı olmamı ister misin?

Şoför (Sakince): Ben, Ayhan’ın yanından ayrılmamayı düşünüyorum, patron.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Olabilir aslında Şoför.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Şoför, sen eskiden futbolcuydun. Son oynadığın takımın hakkındaki düşüncelerin nedir?

Ayhan Gazi Gülcü (Meraklı): Harbi çok merak ettim Şoför bey.

Şoför (Sakince): Onmyou Ningen FC! Takımımın şu anki kalecisi otomo taşıyor. (Sinirlenir) Ben o takımda forvettim ama bir süre ağır sakatlık geçirdiğim için, futbol oynamam bana yasaklandı. (Üzülür) Hala kızgınım o doktoruma da.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakinleşir): Bence doktoruna kızma, kızacaksan o sakatlığı yapan ahmağa kızmalısın.

Şoför (Sakinleşir): Yeniden düşündüm de haklısın.

Arabayı durdurur.

NEET Organizasyon Binası / Kayseri

Saat: 23:15

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Neden durduk?

Şoför (Sakince): Geldik efendim.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Tamamdır.

Önce Selim Yukarıçukur arabadan iner, arkasından Şoför’de iner ve arkasından da Ayhan Gazi Gülcü’yüde indirir ve tekerlekli arabaya bindirir, herkesin olduğu yere giderler ve  mekanın içine girer girmez Ayhan Gazi Gülcü’nün ağzı açık kalır ve toplantı konusunu açıklamak için Selim Yukarıçukur konuşma konseyine varır.

Selim Yukarıçukur (Heyecanlı): NEET organizasyonun bugünkü konusu Ayhan Gazi Gülcü’nün NEET olması üzerinedir. Şimdi karşınızda Ayhan Gazi Gülcü.

Ayhan Gazi Gülcü (Heyecanlı)Merhaba aslında ben çok fazla asosyal olan ve olabildiğince tembelliğe yatan haylaz bir insanın tekiyimdir ama şu aralar tembellik yapacak zamanım yok. Sanırım bu işi sevmeye başladım ve ayrıca bu birazcıkta basın bülteni gibi oldu. Buyurun NEET’ler bana sorularınızı sorununuz.

Jordan Pickford (Sakince)Merhaba ben, Trabzon Hamsisi FC’nin NEET’i olan, Jordan Pickfordım İngilizce’n iyi mi?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Kötü!

Elena Forbes (Sakince)Merhaba ben, Gevher Nesibe FC’nin NEET’iyim, adımsa Elena Forbes’tır. Benim sana bir sorum var, seninle bir ara teke tek kapışalım mı? Senin gücünü bugün ki maçta gördüm, gerçekten merak ediyorum.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince)Olur.

Aako Ichimonji (Sakince)Merhaba ben Samsun Ata FC’nin NEET üyesiyim ve aynı zamanda benim adım Aako Ichimonji’dir. Benim sorumsa şudur: Bu haldeyken futbol oynayabilecek misiniz?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Vucüdümu kullanabildiğime göre...

Kasai Chuudan (Sakince)Merhaba Ayhan, öncelikle adım Benjiro Chuudan’dır ve Van Gölü FC’nin NEET oyuncusuyum ve gelelim merak ettiğim soruya. Senin elementin acaba su elementi midir?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince)Elementimin ateş olmasını yeğlerim ama su elementi de ezik değildir.

Salondaki Herkes (Mia Hoshi hariç): Ahahaha!

Mia Hoshi (Sinirlenir)Bence sen buraya ait değilsin, fakat bunu ispat edemezsen sakın bana ağlama. Ciddileşeyim, senin espri anlayışın bayat.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Eminim sende benim kadar tembelsindir.

Salondaki Herkes (Mia Hoshi hariç): Ahahahahaha!

Selim Yukarıçukur (Sakince): Sana sinirlenen oyuncu Gaziantep Gücü FC’de oynamaktadır ve adıysa Mia Hoshi’dir. 

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Mia, seni sahada görmek istiyorum. 

Cümlesinden sonra Mia Hoshi sinirini yatıştırmak yerine orayı terk eder.

Ella Donna (Sakince)Merhaba ben, Limon Severleri FCde oynayan NEET’im. Gerçek adımsa Ella Donna olsa gerek. Çok zor durumda kalsan yalan söylemek zorunda kalır mıydın?

Ayhan Gazi Gülcü: Evet.

Ella Donna (Şaşırır): Vov.

Kasım Soğuk (Sakince): Merhaba ben Kasım Soğukum. Kurtalan FC’de oynayan NEET üyesiyim. Geleyim sorucuğuma efenim, en çok merak ettiğin dili sorsam?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince)Japonca ve Fransızca. (Esner) Uykum geldi, bu kusura bakmayın.

Selim Yukarıçukur (Sakince): Ara verebiliriz Ayhan.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Gerek yok, sıradaki soruya geçelim.

Sağlam Sanak (Sakince)Merhaba, arkadaş. Ben kendimi tanıtmayı hiç sevmem ama madem herkes tanıttı bende tanıtayım. Benim adım Sağlam soy adımsa Sanak’tır ve oynadığım takımsa Sarı Arslan FC’dır. Geçeyim o soruya, senin ilgi odağında yasaklı teknikler var mı?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince)Hayır ve hayata zarar veren her şeye karşıyımdır.

Hakem Hakkıoğlu (Sakince)Merhaba, ben Hakem Hakkıoğlu’yum. Ben gerçekten Sarı Kanarya FC’de oynarım ve NEET organizasyonu üyesiyim, aynı zamanda NEET+ deneyinde yer alırım. Benim sorumsa, senin mevkin nedir? Sitenizde forvet olarak işaretlenmişsiniz.

Ayhan Gazi Gülcü (Güler)Hahahaha, forvettir ama bir gün kaleci olarakta oynamak istiyorum.

Hakem Hakkıoğlu (Sakince): Anladım, seni merakla takip edeceğim Ayhan.

Ella Donna (Sakinleşir): Futbol takımının adı sana göre neden Elmas Ordu FC’dir?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Tahminimce sahibinin çok fazla Elmas’ı olduğu içindir. 

Ayhan Gazi Gülcü hariç herkesHahahahahaha!

Serkan Yukarıçukur (Sakince)Güzel. Senin sorulara dürüst ve uzatmadan kısaca cevap verme huyunu sevdim. Seninle çok iş yapacağız, Fransız futbol klübü bu günlerde çok fazla iyi oyuncularıyla ve teknikleriyle çıkış yapıyor, bu yüzden bizden daha fazla reyting alıyor. Bunun nedenini araştırıp öğrenmeni istiyorum ve ayrıca şu İngilizce problemini de kökten halletmelisin.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince)Tamamdır efendim.

Hakem Hakkıoğlu (Sakince): İngilizce bilen bir üyelerimiz var, sana öğretmesi için ikna edebilirim Ayhan.

Elena Forbes (Heyecanlı): Ben öğretebilirim, sana Ayhan! (Sakinleşir) Gerçekten ben sana en ince ayrıntısına kadar, İngilizce öğretirim.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Olabilir, aslında.

Ella Donna (Umursamaz): Senin başka ne eksiğin var?

Ayhan Gazi Gülcü (Umursamaz): Hmm… Özel yetenek kullanamıyorum ve öğrenemezsem, rakiplerimi yenemezmişim öyle dediler.

Kasım Soğuk (Sakince): Seninle gerçek anlamda bir gün karşı karşıya geleceğiz ve sana hazimeti tattırmak istiyorum, sorduğum sorumun bir amacı yoktu ve sadece seni tanımak içindir. Ayrıca senin gibi bir oyuncu daha var ve o kişiyle tanışmanı öneriyorum.

Ella Donna (Sakince): Bence o kişiyi tanımasa daha iyi olur, o kişi ciddi anlamda inatçı ve tehlikeli birisidir.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Kimden bahsettiğinizi anladım, Asena Deniz’in kardeşi.

Hakem Hakkıoğlu (Sakince): Aynen.

Serkan Yıldırım (Sakince): Gloria Warner’ı gören oldu mu?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Ben gördüm, Asena Deniz’in kalp sorunu olan kardeşini bulması için yardım amaçlı gitti.

Serkan Yıldırım (Şaşırır): Asena Deniz ve Gloria Warner aynı amaç için gittiler diyorsun. (Sakinleşir) Bu ikisi asla geçinemezler.

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Benim bilmediğim neler var acaba?

Serkan Yıldırım (Sakince): Hiç karışmayacağım, belki bu sayede birbirine güvenmeyi öğrenirler.

Ella Donna (Sakince): Sana katılıyorum patron. 

Kafasını Ayhan‘a doğru dönderir.

Ella Donna (Sakince): Ayhan, senin buraya gerçekten katılma amacın nedir?

Ayhan Gazi Gülcü (Sakince): Dürüst olayım, tehdit telefonundan ve aptallardan sıkıldığım için geldim buraya.

(Yazar Notu: Sanki burası çok akıllı insanlarla dolu!)

Serkan Yıldırım (Sakince)Toplantı bitmiştir, arkadaşlar ve arabalarına dönebilirsiniz.

Bölüm sona erer.

04. Bölüm Sonu

GELECEK BÖLÜM

Asena Deniz (Sinirli): Kardeşim olacak, Selin Güneş’i bulmam lazım ve ilk defa yanımda Gloria Warner var.

Gloria Warner (Sakince): Sakinleş, Asena. O çocuğu bulalım, sonrasını düşünürüz.

Derya Deniz (Sakince): Gelecek hafta ki bölümün adı: Trabzon’a Gidiyoruz!

Son

Bugünkü bölüm bu kadardır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.