Jump to content

Anime İstek ve Önerileri

Önerilen İletiler

Gorjek, 30.11.2020 - 17:23 tarihinde yazdı:

kusura bakma biraz geç gördüm ama kolları sıvama zamanı :cool-onion-head-emoticon:

+ Mahouka Koukou no Rettousei: Raihousha-hen : iyibir büyü programcısı olan, okulda büyüye olan yeteneğini saklayan birinin hikayesi

+noblesse: yeni başladı anime. Vampir gibi olan ama yapımcının vampir olmadıklarını iddia ettiği soylulardan raizel'in hikayesi (ova var ilk onu izlemeni tavsiye ederim)

-Absolute duo: öğrencilerin 2 kişilik gruplar halinde eğitim gördüğü, blaze denen ruh silahlarına sahip oldukları bir anime

+Ansatsu Kyoushitsu: bir süre sonra dünyayı yok edecek öğretmenlerine süikast düzenlemeye çalışna bir grup öğrenci

-Ao no exorcist : babası şeytan kral olan ve şeytan çıkarma okuluna giden çocuğun hikayesi

+Beelzebub: Şeytan kralın oğluna bakıcılık yapması gerek Oga adındaki çocuğun hikayesi

-Bokutachi wa benkyou ga dekinai : bir grup kıza üniversiteye girmeleriiçin eğitim veren çocuğun hikayesi

-Chrome shield regios: şehiri savunmak için eğitim alan bir grup öğrencinin hikayesi

-Gekkan shoujo Nozaki kun: manga yazarı olan liseye giden çocuğa aşık olan kızın onun asistanı olarak çalışması

+Great teacher onizuka: eskiden mafya olan onizukanın öğretmen olmaya karar vermesi

-Grisaia kajitsu: eski asker olan yuuji'nin toplam mevcudu 7 olan bir okula yazılıp ordaki kızlara yardım etmesi

+Handa-kun : kendisi herkesin ondan nefret ettiğini sanmasına rağmen okulda popüler biri olan handanın hikayesi

-Hagure yuusha no aesthetica: tam hatırlamıyorum ama kahramanın şeytan kralın kızını alıp dünyamıza getirmesi

-Hundered: canavarlarla savaşmak için eğitim gören bir grup öğrenci

-İchiban Ushiro no daimaou: gelecekteki mesleği şeytan kral olarak görülen çocuğun okula girmesi

-İnfinite stratos:sadece kadınların kullanabildiği IS adındaki teknolojinin bir erkek tarafından kullanılabilmesi ve onun okula yazılması

-İsekai quarted : bir çok isekai animesindeki karakterlerin bir dünyaya transfer olup okulda öğrenim görmesi

-Kaichou wa maid-sama: okul çıkışları fakir olduğu için hizmetçi kafede çalışan okul başkanının okuldaki popüler bir öğrenci olan usiu tarafından kimliğinin açığa çıkması

+Kenka banchou otome: bir birine çok benzeyen 2 kişinin yer değiştirip birbirlerinin iyi olduğu şeyleri yapması

-Kuusen madoushi kouhosei no kyoukan: canavarlarla savaşması için eğitim verilen okulda düşük becerili 3 öğrenciye eğitim veren öğretmen

-Mahou sensou: yanlışlıkla büyücü olan 3 kişinin büyücülük okuluna yazılması

-Mairimashita iruma-kun: torunu olması için bir şeytana satılan irumanın şeytan okuluna yazılması

-Makai ouji: şeytanlar tarafından sevilen Solomon'un ruhu olan bir çocuğun yaşantısı

-Maou gakuin futekigousha shijou saikyou no maou no shiso, tensei shite shison tachi no gakkou e: 2000 yıl sonra reankarne olan kurucu şeytan kralın şeytan kral okuluna yazılması

+Mob psycho 100: çok güçlü bir esper olup duygularının kontrolünü belli bir seviyeden sonra kaybeden mob'un hikayesi

-Murenase seton gakuen: hayvanlar okuluna kayıt olan çocuğun bir kurt kızın sürüsüne katılması

+Nisekoi: ayrı bir mafyanın şehre geldikten sonra iki taraf istemesede adamları kargaşa çıkardığı için sevgili taklidi yapan 2 mafyanın çocukları

+Rakudai kishi no cavalry: F seviye bir çocuğun ruh silahı ile A seviye bir kızı yenmesi ve mezun olmak için turnuvaya katılması

+ReLife: relife projesi ile insanları çalışmaya iten bir grubun adamı lise yıllarına götürmesi.

+Rokudenashi majutsu koushi to akashic records: bir sınıfa zorla öğretmenlik yapması istenen glenn'in hikayesi

-Saijaku muhai no bahamut: ülkenin devrimden önceki prensinin şu anki prensesle aynı okula yazılması

+Saiki k : aşırı güçlü bir psişik olan saiki'nin normal bir hayat yaşamaya çalışması

-Sakamoto desu ga: abartılı bir şekilde takılan popüler biri olan sakamoto'nun hikayesi

-Senryuu shoujo: konuşamayan bir kızla takılan suratı korkutucu olan çocuğun hikayesi

+Shokugeki no souma: aşçılık okuluna yazılıp 1. olmayı hedefleyen souma'nın hikayesi

-Taimadou gakuen 35 Shiken shoutai: cadılar ile savaşmak için eğitim gören bir grup öğrencinin bir cadıyla tanışma hikayesi

+Tanaka kun wa itsumo kedurage: aşırı uyuşuk bir öğrenci olan tanakaya bakan ohta ikilisinin hikayesi

-Tokyo ravens: tuh çıkarıcı olarak öğrenim gören bir çocuğun hikayesi

-Xian wang de richang shenghou: aşırı güçlü olan bir çocuğun ufakken şeytan kralı yenmesi ve okula yazılması

+Oregairu: birilerine yardım etmek için kendini feda eden çocuğun aşk hikayesi

-yamada kun to 7 nin majo: tam hatırlamıyorum ama okuldaki 7 cadıyla uğraşması gereken 1 bçocuğun hikayesi

+Kaguya sama love is war: karşı tarafı kendine aşık etmeye çalışan birbirini seven 2 kişinin hikayesi

ben piskopatım :uhuhuh-onion-head-emoticon:

sevdiklerimi + ile işaretledim

Çokk teşekkür ederim + olanların çoğunu izlemişim izlemediklerimide izleyecceğim. Bir ricam daha var okul animeleri genlede lisede veya ortaokulda geçiyor. Tokyo ghoulun ilk sezonundaki gibi üniversitede geçen animeler varsa örnek verebilir misiniz? Şimdiden Çokkk Teşekkür Ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 3.1k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Boku no Hero Academia ;Süper güç/Okul/Kahramanlar kötü adamları yakalamaya çalışıyor (bu animeyi daha yeni izledim bitirdim hayran kaldım o yüzden benzeri animelere baktığımda one piece çıkmıştı yani

Derslerin vardır diye rahatsız etmek istememiştim. Teşekürler:))

Söylediğin 2 animenin benzeri olarak gördüğüm çok güçlü ana karakterlere sahip animeleri yazıyorum:   - Wise Man's Grandchild - The 8th Son? Are You Kidding Me? *Bu iki anime In An

Posted Images

admin31113, 17 saat önce tarihinde yazdı:

Çokk teşekkür ederim + olanların çoğunu izlemişim izlemediklerimide izleyecceğim. Bir ricam daha var okul animeleri genlede lisede veya ortaokulda geçiyor. Tokyo ghoulun ilk sezonundaki gibi üniversitede geçen animeler varsa örnek verebilir misiniz? Şimdiden Çokkk Teşekkür Ederim.

tabikide, o türde anime pek izlememiş olsamda yazarım :good-job-onion-head-emoticon:

listedeki animelerin hepsi güzel ve zaten bunlardan başka üniversiteli protoganist olan anime bilmiyorum. Grand Blue'yu kesinlikle tavsiye ediyorum.

• Grand Blue : İori adındaki çocuk üniversitede akrabasının yanında kalmak için gidiyor ve aqua diving klubüne katılıyor :teehee-crazy-rabbit-emoticon: (kesinlikle izlemeni tavsiye ederim baya komiktir.)
  • Kyokou suiri : üniversiteye gidip ruhların tanrıçası bir kızla sevgili olup, olayları polisiye bir şekilde çözen adam ve sevgilisini anlatıyo.
  • Uzaki-chan wa asobitai : Lisedeki üst sınıfı ile aynı üniversiteye giden uzaki, senpai'sinin aşırı asosyal olduğunu fark edip onunla takılmaya başlıyor.
  • Kanojo, okarishimasu : sevgilisinden ayrıldıktan sonra kiralık sevgili tutan adamın hikayesi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Gorjek Knk verdiğin emek harika bazen bende okuyorum önerilerini belki yeni bir şeyler görürüm diye gerçekten eline sağlık ama bir ricam olacak sadece animelerin adlarını yazarken renkli yazabilirmisin (simgeli liste de olabilir) öyle olursa bir çok açıdan daha rahat olur diye düşünüyorum şimdiden teşekkürler.  :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pika-sama, 17 dakika önce tarihinde yazdı:

@Gorjek Knk verdiğin emek harika bazen bende okuyorum önerilerini belki yeni bir şeyler görürüm diye gerçekten eline sağlık ama bir ricam olacak sadece animelerin adlarını yazarken renkli yazabilirmisin (simgeli liste de olabilir) öyle olursa bir çok açıdan daha rahat olur diye düşünüyorum şimdiden teşekkürler.  :)

tabikide yazarım, ancak eski önerilere renk ekleyemedim o yüzden listeleyip bırakacağım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Noya, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Başrolün zeki olduğu animeler önerebilir misiniz ama başrol kız olmazsa ya da romantizm olmazsa iyi olur konusu güzelse pek takmam

Evet Death Note ve Code Geass'ı geçiyorum

Terror In Resonance

No Game, No Life

Monster (Favorim)

One Outs

Dr. Stone denilebilir

Ginga Eiyuu Densetsu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mutaika, 31 dakika önce tarihinde yazdı:

Evet Death Note ve Code Geass'ı geçiyorum

Terror In Resonance

No Game, No Life

Monster (Favorim)

One Outs

Dr. Stone denilebilir

Ginga Eiyuu Densetsu

Eski animeleri çizimlerinden dolayı pek sevmiyorum ama belki One Piece gibi alışırım diye Monster' a bakacağım Ginga Eiyuu Densetsu dışındakileri izledim çok teşekkür ederim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Noya, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Başrolün zeki olduğu animeler önerebilir misiniz ama başrol kız olmazsa ya da romantizm olmazsa iyi olur konusu güzelse pek takmam

Tabikide buluruz, biz ne güne varız :uhuhuh-onion-head-emoticon:

Bazıları aşırı zeki ana karakter arıyorsan o katagoriye girmeyebilir onları kırmızıya boyarım ve ana karakteri dahi olanları maviye boyarım, dahi olmasa bile damak zevkine uyucağını düşündüklerimide yeşile boyarım.

• Mahouka koukou no rettousei : Aşırı güçlü ama gücünü saklayan çocuk büyü programlama konusunda çok iyi (Öbür konularda da iyi ama dahi diyemeyiz.)
  • Amagi Brilliant Park : Zeki birisi olan ana karakteri, Amagi Brilliant Park adındaki lunaparkı batmaktan kurtarması için müdür yapıyorlar (ana karakter zeki ama dahi değil)
  • Bokutachi ga Benkyou ga Dekinai Zeki bir öğrenci olan ana karakteri alanlarında çok iyi ama başka alanlara yünelmek isteyen 2 kızı eğitmesi için okul müdürünün teklifte bulunması.
  • Drifters: Dünyamızdan öbür dünyaya giden önemli şahsiyetler (Scipio, hannibal, Oda nobunaga vs.) endlerle savaşmaları için başka dünyaya gönderiliyor (ana karakterlerin bazıları ünlü zeki komutanlar olduklarından listeye ekledim.)
  • Gleipnir : Canavara dönüşebilen çocuk, ailesi yine canavara dönüşebilen kardeşi ile savaşmak için birlik oluyorlar (ana karakterlerden kız olan zeki ama dahi değil)
  • Goblin Slayer Ana karakter Goblinlerden nefret ettiği için onları öldüren birisi, amacı güçlenmek değil (ana karakter goblinler hakkında herşeyi bilen birisi ama zeki diyebiliriz.)
  • Knights&Magic : Ana karakter kendi robotunu yapmak isteyen isekai karakter ve bir zaman sonra çok zor olmasına rağmen kendi robotunu yapmayı başarıyor.
  • Kyoukou no Suiri : Ana karakterlerden biri ruhların tanrısı olarak seçilmiş kız diğeri bir takım güçleri olan erkek ve suçları polisiye bir şekilde çözüyorlar.
  • Log Horizon Ana karakter eskiden oyunun en güçlü takımının stratejisti ama takım dağıldıktan sonra oyunu oynayan tüm oyuncular ile birlikte başka dünyaya transfer oluyor (Dahi diyemeyiz ama gayet zekidir.)
  • No Game No Life :  Ana karakterler konu oyuna gelince tam bir dahi ve her şeyin oyun ile karar verildiği dünyaya o dünyanın tanrısı tarafından tranfer ediliyorlar.
  • Ou Dorobou Jing : Ana karakter zeki bir hırsız ve gittiği yerden çok önemli eşyaları çalıyor.
  • Overlord :  Ana karakter güçlü bir lonca olan Nazarick'in lideri ve oyun tam kapandığında kendini oyunun içinde sıkışmış ve NPC ler can bulmuş şekilde buluyor (ana karakter dahi değil ama zeki birisidir)
  • Rokka no yuusha :  6 tane kahraman aralarındaki sahte kahramanı bulmaya çalışıyor.(ana karakter zeki ancak dahi diyebilirmiyiz bilemem)
  • Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wa Minai :  Ana karakter insanları olağan üstünü durumlardan kurtarıyor (Ana karakter zeki ama dahi değil)
  • Shokugeki no Souma :  Ana karakter yemek yapmak konusunda usta ve aşçılık okulunda 1. olmak için çabalıyor (ana karakter yemek yapmak konusunda çok iyi)
  • Youksoku no Neverland :  Ana karakterler yetimhanenin gerçeklerini öğrenmiş 3 çocuk ve yetimhaneden kaçmaya çalışıyorlar.
  • Dr Stone :  Ana karakter insanlar gizemli bir şekilde aniden taşlaştıktan 3000 yıl sonra taşlaşması çözülen dahi bir bilim adamı.
  • Classroom of Elite : Ana karakter çok zeki birisi ve zekanın çok önemli olduğu okulda okuyor.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.