Jump to content

Anime İstek ve Önerileri

Önerilen İletiler

908, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Aslında, başlarda onu belirtmeyi düşündüm ama neredeyse her türü sevebileceğim aklıma geldi.

Örneğin:

Eskiden "Doğaüstü Güçler, Süper Güçler" türlerini görünce, o animeden bi' uzaklaşırdım. Aklıma, yolun ortasında birbirine büyü atan karakterler filan gelirdi. (Bu da beni kanser ediyor)

(ve sanırım bu yüzden naruto, dragon ball vb. animelere hiç başlayamadım :p)

Ama "doğaüstü" türünden sevdiklerim çıktı illa ki (örn: Elfen Lied, Angel Beats, Another)

bu yüzden türü önemli değil, seveceğime inandığın herhangi bir şey olabilir.. zorlama olmadığı sürece sıkmaz beni.

Bana sorulsa, 8.5/10 ve üzeri verdiğim animeleri önerirdim. ^-^

ve hâlâ Büyü, Dövüş Sanatları, Mecha, Samuray, Şeytanlar, Süper Güçler, Uzay, Vampir türlerini izleyemedim, nedense ilgimi çekmediler ama güzel bir seri varsa şans veririm.

3D kanojo real girls: Otaku bir oğlanın sosyal bir kızla sevgili olmasıyla başlayan hikayesini anlatır. Lise+romantizm+komedi içerir çerezlik bir şey, 2 sezondur her sezon 12 bölüm

7 seeds dünyaya bir felaket uğrayacaktır ve bu felaketten kimse sağ çıkamayacağı için japonlar 7 şer kişiden oluşan 7 tane kapsül yapıp çocukları uyutuyor ve gelecekte insan neslinin devamı için çalışıyorlar. Bu arkadaşlar uyandıktan sonra ki maceralarını anlatıyor, gizem psikolojik diyebiliriz. Olay tek bir karakter üzerinden anlatılmıyor haberin olsun. 2 sezon bu da 3. sezon daha çıkacak

Akatsuki no yona: Babasının ölümüyle yollara atılan bir prenses ve onun korumasının macerasını anlatır. Prenses krallığı tekrar kurtarmaya çalışıyor, aksiyon, macera, komedi 22 bölüm

Arte: Kadınların ressam olarak görülmediği bir günde asil bir ailenin kızı olan Arte bütün her şeyden vaz geçip ressam olmaya karar veriyor. Komedinin yanında bir kadının nasıl ayakları üzerinde durabileceğini anlatan bir anime gibi, romantizm yok. 12 bölüm

Charlotte: Doğaüstü güçler, lise romantizm ve komedi unsurları vardır 13 bölümdür.

Gabriel Dropout: Cennetten dünyaya gelen bir meleğin oyunları keşfederek otaku olmasını konu olan komedi animesidir. 

Gakuen Babysitter: Ailesini kaybettikten sonra küçük kardeşiyle bir başına kalan oğlanımızı bir okulun müdürü yanına alıyor karşılığında okulunda ki kreşte çalışmasını istiyor. Romantizm çok yok çünkü ana karakter kardeşinden başka bir şey düşünmüyor. Daha çok komedi üzerine bir seri 12 bölüm

Gekkan shoujo Nozaki-kun: Bir kız sınıfından oğlana "Seni seviyorum" diyecekken "Senin hayranınım" diyor oğlan imzasını veriyor sonra kız "Ben senin yanında olmak istiyorum" diyor ve oğlan bunu eve götürüyor. Kız öğreniyor ki oğlan ünlü bir mangaka imiş ve yanında çalışmaya başlıyor. Romantik komedi diyebiliriz ama erkek karakter odun. 12 bölüm

Gin no Saji: Ana karakter bütün tanıdıklarından kaçmak istiyor ve uzaklarda yatılı bir tarım lisesine gidiyor. Şehirden köy hayatına geçtiği için yaşadığı zorlukları ele alıyor. Komedi üzerine bir seri ilk başlar biraz sıkabilir ama sonradan açıyor, romantizm biraz hissettiriyor. 2 sezon 12 şer bölüm

Grand Blue: Tokyoya akrabalarının yanına üniversite için gelen ana karakterimiz dalgıçlık ile karşılaşıyor. Komedi üzerinedir, küfür ve bel altı espriler vardır 12 bölüm

Hataraku Maou-sama: Paralel evrende şeytan kralı bulunduğu dünyayı ele geçirmeye çalışıyor ama ortaya çıkan bir kahraman onu yenmek üzereyken bir portal açıp generaliyle birlikte dünyaya kaçıyor. Dünyada bütün gücünü kaybeden şeytan kralının hikayesini anlatıyor. Aksiyon sahneleri çok az var daha çok komedi üzerine 12 bölüm

Ayrıntılı yazmaya üşendim biraz çok uzun sürüyor direkt isim yazarak devam edeceğim

Hataraku Saibou: Komedi, aksiyon

Hinamatsuri: Komedi

Hyouka: Gizem

Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu: Aksiyon, komedi, isekai

Kaguya-sama wa Kokurasetai Tensai-tachi no Renai Zunousen: Komedi, romantizm

Kakushigoto: Komedi

Kami no tou: Aksiyon

Kishuku Gakkou no Juliet: Aksiyon, komedi, romantizm

Kiznaiver: Romantizm, komedi

Kokkoku: Gizem, aksiyon

Konosuba: İsekai, komedi

No game no life: Zeka oyunları

One outs: Zeka oyunları

Overlord: Overpowered, aksiyon, isekai

ReZero: Psikolojik, aksiyon

Shoukoku no Altair: Aksiyon, macera

Vinland Saga: Aksiyon, macera, psikolojik

yakusoku no neverland

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Youjo Senki

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 3.1k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Boku no Hero Academia ;Süper güç/Okul/Kahramanlar kötü adamları yakalamaya çalışıyor (bu animeyi daha yeni izledim bitirdim hayran kaldım o yüzden benzeri animelere baktığımda one piece çıkmıştı yani

Derslerin vardır diye rahatsız etmek istememiştim. Teşekürler:))

Söylediğin 2 animenin benzeri olarak gördüğüm çok güçlü ana karakterlere sahip animeleri yazıyorum:   - Wise Man's Grandchild - The 8th Son? Are You Kidding Me? *Bu iki anime In An

Posted Images

pseudohomophylus, 4 saat önce tarihinde yazdı:

_animeler_

91 days

Barakamon

No game no life

Noragami/ aragoto

Deadman wonderland

Yakusoku no neverland

Koutetsujou no kabaneri

Tanakakun wa itsumo kedaruge

Boku dake ga inai machi

Oushitsu kyoushi Heine

Aoharu & kikanjuu

Hataraku saibou

Handa kun

Serwamp

Nanbaka

ReLife

Seishun buta yarou wa bunny girl senpai no yume wo minai

_animasyon filmler_

Tenkuu no shiro laputa

Omoide no marnie

Bakemono no ko

Koe no katachi

Hal

Kimi no na wa

Tonari no totoro

Hotarubi no mori e

Toki wo kakeru shoujo

Bokura no nanokakan sensou

Nakitai watashi wa neko wo kaburu

:whistling-onion-head-emoticon:

pegasusejder, 1 saat önce tarihinde yazdı:

3D kanojo real girls: Otaku bir oğlanın sosyal bir kızla sevgili olmasıyla başlayan hikayesini anlatır. Lise+romantizm+komedi içerir çerezlik bir şey, 2 sezondur her sezon 12 bölüm

7 seeds dünyaya bir felaket uğrayacaktır ve bu felaketten kimse sağ çıkamayacağı için japonlar 7 şer kişiden oluşan 7 tane kapsül yapıp çocukları uyutuyor ve gelecekte insan neslinin devamı için çalışıyorlar. Bu arkadaşlar uyandıktan sonra ki maceralarını anlatıyor, gizem psikolojik diyebiliriz. Olay tek bir karakter üzerinden anlatılmıyor haberin olsun. 2 sezon bu da 3. sezon daha çıkacak

Akatsuki no yona: Babasının ölümüyle yollara atılan bir prenses ve onun korumasının macerasını anlatır. Prenses krallığı tekrar kurtarmaya çalışıyor, aksiyon, macera, komedi 22 bölüm

Arte: Kadınların ressam olarak görülmediği bir günde asil bir ailenin kızı olan Arte bütün her şeyden vaz geçip ressam olmaya karar veriyor. Komedinin yanında bir kadının nasıl ayakları üzerinde durabileceğini anlatan bir anime gibi, romantizm yok. 12 bölüm

Charlotte: Doğaüstü güçler, lise romantizm ve komedi unsurları vardır 13 bölümdür.

Gabriel Dropout: Cennetten dünyaya gelen bir meleğin oyunları keşfederek otaku olmasını konu olan komedi animesidir. 

Gakuen Babysitter: Ailesini kaybettikten sonra küçük kardeşiyle bir başına kalan oğlanımızı bir okulun müdürü yanına alıyor karşılığında okulunda ki kreşte çalışmasını istiyor. Romantizm çok yok çünkü ana karakter kardeşinden başka bir şey düşünmüyor. Daha çok komedi üzerine bir seri 12 bölüm

Gekkan shoujo Nozaki-kun: Bir kız sınıfından oğlana "Seni seviyorum" diyecekken "Senin hayranınım" diyor oğlan imzasını veriyor sonra kız "Ben senin yanında olmak istiyorum" diyor ve oğlan bunu eve götürüyor. Kız öğreniyor ki oğlan ünlü bir mangaka imiş ve yanında çalışmaya başlıyor. Romantik komedi diyebiliriz ama erkek karakter odun. 12 bölüm

Gin no Saji: Ana karakter bütün tanıdıklarından kaçmak istiyor ve uzaklarda yatılı bir tarım lisesine gidiyor. Şehirden köy hayatına geçtiği için yaşadığı zorlukları ele alıyor. Komedi üzerine bir seri ilk başlar biraz sıkabilir ama sonradan açıyor, romantizm biraz hissettiriyor. 2 sezon 12 şer bölüm

Grand Blue: Tokyoya akrabalarının yanına üniversite için gelen ana karakterimiz dalgıçlık ile karşılaşıyor. Komedi üzerinedir, küfür ve bel altı espriler vardır 12 bölüm

Hataraku Maou-sama: Paralel evrende şeytan kralı bulunduğu dünyayı ele geçirmeye çalışıyor ama ortaya çıkan bir kahraman onu yenmek üzereyken bir portal açıp generaliyle birlikte dünyaya kaçıyor. Dünyada bütün gücünü kaybeden şeytan kralının hikayesini anlatıyor. Aksiyon sahneleri çok az var daha çok komedi üzerine 12 bölüm

Ayrıntılı yazmaya üşendim biraz çok uzun sürüyor direkt isim yazarak devam edeceğim

Hataraku Saibou: Komedi, aksiyon

Hinamatsuri: Komedi

Hyouka: Gizem

Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu: Aksiyon, komedi, isekai

Kaguya-sama wa Kokurasetai Tensai-tachi no Renai Zunousen: Komedi, romantizm

Kakushigoto: Komedi

Kami no tou: Aksiyon

Kishuku Gakkou no Juliet: Aksiyon, komedi, romantizm

Kiznaiver: Romantizm, komedi

Kokkoku: Gizem, aksiyon

Konosuba: İsekai, komedi

No game no life: Zeka oyunları

One outs: Zeka oyunları

Overlord: Overpowered, aksiyon, isekai

ReZero: Psikolojik, aksiyon

Shoukoku no Altair: Aksiyon, macera

Vinland Saga: Aksiyon, macera, psikolojik

yakusoku no neverland

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Youjo Senki

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e

Detaylı tavsiyeleriniz için teşekkürler. Bu kadarını beklemiyordum ^-^ Aralarında izlediklerim, daha sonra başlamak için not aldıklarım vb. var. Bunun dışındakilere bakacağım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

908, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Detaylı tavsiyeleriniz için teşekkürler. Bu kadarını beklemiyordum ^-^ Aralarında izlediklerim, daha sonra başlamak için not aldıklarım vb. var. Bunun dışındakilere bakacağım.

İyi seyirler:muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

masaru, 13.08.2020 - 10:43 tarihinde yazdı:

allah aşkına bana romance veya shoujo neyse ne ROMANTİK anime önerin kıtlıktayım bulamıyorum hepsini izledim nerdeyse yani yüzde 99 unu izlemişimdir ... Mutlu sonla biten olsa daha iyi olur ve grafiklere çok önem veriyorum . aksiyon romantikte olur , romantik içindeyse her animeyi izlerim siz önerin lütfen . romance hariçte izlemişliğim var spor konuluda ilgimi çekiyor ama lütfen romance önerin ... ayrıca noragami danganronpa kakegurui gibi animeler biliyorsanızda o derece güzel olan önerilerinize açığım...

izleidiğim animeler: sao , lovely complex, amnesia, bokura ga ita,ookami shoujo to kuro,kimi ni todoke,kaichou,ao haru ride ,sukitte ii na yo ,tonari no kaibutsu kun ,akagami no shiriyuki hime ,chihayafuru , vampire knight , itazura kiss , diabolik lovers , kamisama hajememashita , hiiro no kakera , akatsuki no yona ,hakushaku to yousei , skip beat ,norn 9 ,hiyokoi ,ouran high school host club , shinrei tantei yakumo , la orda d oro , yuri on ice , tokyo ghoul ,death note ,taradora ,rakudai kishi ,noragami , watashi ga motete dousunda ,danmachi ,zankyou no terror , free , soredemo sekai wa utkuskii ,violet evergarden , code geass , mahoutsukai no yome  ,kakegurui, dance with devils,  kamigami no asobi ,code realize ,danganronpa, meiji tokyo renka, howls moving castle , your name , spirited away ..  bu arada guilty crown güzel diyorlar başlasam mı bilmiyorum ama :) 1 bölüm izlemiştim 

Mahoutsukai no yome

Inu x Boku ss önerimdir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Korku/Psikolojik/Şizofreni mi diyeyim.. bilemedim.

O hissiyatı az çok yaşatacak anime önerileriniz var mı? Düşündüm de "korku" tagı alan çoğu animede görebildiğim korku unsurları: gerilim müzikleri, jumpscare filan oldu sürekli ^-^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

nagito_komaeda, 15.08.2020 - 00:23 tarihinde yazdı:

guilty crown baya güzel bence devam et tavsiye ederim :good-job-onion-head-emoticon:

romantizm/shoujo olarak;      

kaguya-sama love is war

bunny girl senpai

your lie in april

relife

Oregairu

sakurasou no pet kanojo

fruits basket 

çook teşekkür ederimm your lie in april hariç diğerlerini izlememiştimmm : D çok mutlu oldum cidden teşekkür ederim . orange hakkında ne düşünüyorsun biliyorsan onuda bayadır bekletiyorum ... your lie aprilide sonunu öğrendiğimden beri yarıda bırakmıştım maalesef :( hepsini izlicem tekrar teşekkürler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

masaru, Bir saat önce tarihinde yazdı:

çook teşekkür ederimm your lie in april hariç diğerlerini izlememiştimmm : D çok mutlu oldum cidden teşekkür ederim . orange hakkında ne düşünüyorsun biliyorsan onuda bayadır bekletiyorum ... your lie aprilide sonunu öğrendiğimden beri yarıda bırakmıştım maalesef :( hepsini izlicem tekrar teşekkürler

Orange çok güzel dolu dolu bir anime ben çok seviyorum tavsiye ederim 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

masaru, 9 saat önce tarihinde yazdı:

bence devam et sonunu bilsen bile izlemesi ayrı...:loveloveplz: :dying-onion-head-emoticon:

ben de orange'i uzun zamandır izlemek istiyodum yakın zamanda izliyeceğim ama bana da çok önerdiler 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

908, 13 saat önce tarihinde yazdı:

Korku/Psikolojik/Şizofreni mi diyeyim.. bilemedim.

O hissiyatı az çok yaşatacak anime önerileriniz var mı? Düşündüm de "korku" tagı alan çoğu animede görebildiğim korku unsurları: gerilim müzikleri, jumpscare filan oldu sürekli ^-^

monster

evangelion

serial experiments lain

mousou dairinin

shinsekai yori

zankyou no terror

inuyashiki

aoi bungaku

mirai nikki

kiseijuu

madoka magica

elfen lied

gakkougurashi

happy sugar life

kokkoku

babylon

angels oh the dead

perfect blue,paprika gibi Satoshi kon'un filmleride hoşuna gidebilir.:good-job-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.