Jump to content

Anime İstek ve Önerileri

Önerilen İletiler

Gorjek, 57 dakika önce tarihinde yazdı:

Tabikide buluruz, biz ne güne varız :uhuhuh-onion-head-emoticon:

Bazıları aşırı zeki ana karakter arıyorsan o katagoriye girmeyebilir onları kırmızıya boyarım ve ana karakteri dahi olanları maviye boyarım, dahi olmasa bile damak zevkine uyucağını düşündüklerimide yeşile boyarım.

• Mahouka koukou no rettousei : Aşırı güçlü ama gücünü saklayan çocuk büyü programlama konusunda çok iyi (Öbür konularda da iyi ama dahi diyemeyiz.)
  • Amagi Brilliant Park : Zeki birisi olan ana karakteri, Amagi Brilliant Park adındaki lunaparkı batmaktan kurtarması için müdür yapıyorlar (ana karakter zeki ama dahi değil)
  • Bokutachi ga Benkyou ga Dekinai Zeki bir öğrenci olan ana karakteri alanlarında çok iyi ama başka alanlara yünelmek isteyen 2 kızı eğitmesi için okul müdürünün teklifte bulunması.
  • Drifters: Dünyamızdan öbür dünyaya giden önemli şahsiyetler (Scipio, hannibal, Oda nobunaga vs.) endlerle savaşmaları için başka dünyaya gönderiliyor (ana karakterlerin bazıları ünlü zeki komutanlar olduklarından listeye ekledim.)
  • Gleipnir : Canavara dönüşebilen çocuk, ailesi yine canavara dönüşebilen kardeşi ile savaşmak için birlik oluyorlar (ana karakterlerden kız olan zeki ama dahi değil)
  • Goblin Slayer Ana karakter Goblinlerden nefret ettiği için onları öldüren birisi, amacı güçlenmek değil (ana karakter goblinler hakkında herşeyi bilen birisi ama zeki diyebiliriz.)
  • Knights&Magic : Ana karakter kendi robotunu yapmak isteyen isekai karakter ve bir zaman sonra çok zor olmasına rağmen kendi robotunu yapmayı başarıyor.
  • Kyoukou no Suiri : Ana karakterlerden biri ruhların tanrısı olarak seçilmiş kız diğeri bir takım güçleri olan erkek ve suçları polisiye bir şekilde çözüyorlar.
  • Log Horizon Ana karakter eskiden oyunun en güçlü takımının stratejisti ama takım dağıldıktan sonra oyunu oynayan tüm oyuncular ile birlikte başka dünyaya transfer oluyor (Dahi diyemeyiz ama gayet zekidir.)
  • No Game No Life :  Ana karakterler konu oyuna gelince tam bir dahi ve her şeyin oyun ile karar verildiği dünyaya o dünyanın tanrısı tarafından tranfer ediliyorlar.
  • Ou Dorobou Jing : Ana karakter zeki bir hırsız ve gittiği yerden çok önemli eşyaları çalıyor.
  • Overlord :  Ana karakter güçlü bir lonca olan Nazarick'in lideri ve oyun tam kapandığında kendini oyunun içinde sıkışmış ve NPC ler can bulmuş şekilde buluyor (ana karakter dahi değil ama zeki birisidir)
  • Rokka no yuusha :  6 tane kahraman aralarındaki sahte kahramanı bulmaya çalışıyor.(ana karakter zeki ancak dahi diyebilirmiyiz bilemem)
  • Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wa Minai :  Ana karakter insanları olağan üstünü durumlardan kurtarıyor (Ana karakter zeki ama dahi değil)
  • Shokugeki no Souma :  Ana karakter yemek yapmak konusunda usta ve aşçılık okulunda 1. olmak için çabalıyor (ana karakter yemek yapmak konusunda çok iyi)
  • Youksoku no Neverland :  Ana karakterler yetimhanenin gerçeklerini öğrenmiş 3 çocuk ve yetimhaneden kaçmaya çalışıyorlar.
  • Dr Stone :  Ana karakter insanlar gizemli bir şekilde aniden taşlaştıktan 3000 yıl sonra taşlaşması çözülen dahi bir bilim adamı.
  • Classroom of Elite : Ana karakter çok zeki birisi ve zekanın çok önemli olduğu okulda okuyor.

Sadece Ou Dorobou Jing , Drifters ve Knights&Magic'i izlemedim Knights&Magic'e bakacağım gerisini izledim çok teşekkür ederim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 3.1k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Boku no Hero Academia ;Süper güç/Okul/Kahramanlar kötü adamları yakalamaya çalışıyor (bu animeyi daha yeni izledim bitirdim hayran kaldım o yüzden benzeri animelere baktığımda one piece çıkmıştı yani

Derslerin vardır diye rahatsız etmek istememiştim. Teşekürler:))

Söylediğin 2 animenin benzeri olarak gördüğüm çok güçlü ana karakterlere sahip animeleri yazıyorum:   - Wise Man's Grandchild - The 8th Son? Are You Kidding Me? *Bu iki anime In An

Posted Images

Akame777, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Animeye yeni başalayan bir arkadaşım için ne önerebilirsiniz ? Ecchi,harem,korku ve şiddet olmasın lütfen. 

arkadaşını tanımadığım için şunları önericeğim,

Benim tercih ediceklerimi maviye boyayacağım,

Aksiyonu şiddetten sayabilirmiyiz bilmiyorum ama aksiyonlu olanlar için ayrı bir liste yapıcağım;

aksiyonlu:

• Konosuba: Öldükten sonra reankarne olan kazumanın yanında tanrıça Aqua'yı getirmesini anlatan komedi animesi.
  • One Punch Man: Herkese tek atmaktan sıkılmış süper kahramanın hikayesi.(2.sezonda şiddet olabilir)
  • Tensei shitara slime datta ken: Slime olarak reankarne olan adamın hikayesi.

Aksiyonsuz:

• Honzuki no Gekokujou: Kitabın pahalı olduğu dünyada ufak bir kızın içine giren kızın o dünyada kitap okumaya çalışması.
  • Kaichou wa Maid-sama: Okulun öğrenci başkanının fakir olduğu için okul çıkışlarında hizmetçi kafesinde çalıştığını öğrenen çocuğun aşk hikayesi.
  • Mahoutsukai no Yome: Kendini köle olarak satan kızı satın alıp karısı olmasını söyleyen büyücü ile kızın aşk hikayesi.
  • No Game No Life: Abi kardeşin o dünyanın tanrısı tarafından her şeyin oyun ile karar verildiği dünyaya transfer olması.
  • Handa-kun: Popüler birisi olmasına rağmen okuldaki öğrencilerin kendinden nefret ettiğini düşünen handa adındaki çocuğun komedi hikayesi.
  • Maoyuu Maou Yuusha: iki ırkı bir araya getirmeye çalışan birbirine aşık şeytan lordu ile kahramanı anlatıyor.

Birde Grand Blue var ama onda cinsel şakalar var bide echi sayılırmı bilmem ama erkekler çıplak genelde (Homo değil :D), konusu : Üniversiteye yeni başlayan iori'nin dalış kulübüne katılması

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Akame777, 47 dakika önce tarihinde yazdı:

Animeye yeni başalayan bir arkadaşım için ne önerebilirsiniz ? Ecchi,harem,korku ve şiddet olmasın lütfen. 

Hunter x Hunter 

Assassination Classroom 

Dr. Stone

Charlotte

Boku no Hero Academia 

Mahouka Koukou no Rettousei

Noragami 

Fruits Basket

Jibaku Shounen Hanako kun

Barakamon

Haikyuu !!

Black Clover

Tate no Yuusha no Nariagari

Bungou Stray Dogs

Kono Oto Tomare

My Roommate is a Cat

Saiki Kusuo no Psi Nan

Magi

Chihayafuru

Noblesse

Keppeki Danshi ! Aoyama kun

Owari no Seraph 

Nakanohito Genome 

Classroom of the Elite

Phi Brain : Kami no Puzzle 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sandrie, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Bana intikam veya isekai animeleri önerebilir misiniz? Ne kadar araştırma yapsam da Tate no Yuusha dışında zevklerime hitap eden bir anime bulamadım.

İsekai 

Youjo senki 

konosuba

Re:zero 

Tensei shitara slime datta ken 

İntikam 

Deadman Wonderland

Hell girl 

91 days 

Gun Sword

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sandrie, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Bana intikam veya isekai animeleri önerebilir misiniz? Ne kadar araştırma yapsam da Tate no Yuusha dışında zevklerime hitap eden bir anime bulamadım.

dışardaydım yeni gördüm, şöyle bir liste yapıyorum sana;

• 100- man no inochi ni ue ni ore wa tatteiru İ Tatsuya normal öğrenciyken bir ansa öbür dünyaya gönderiliyor ve diğer iki kahraman ile karşılaşıyor, sonra her görevi tamamladıktan sonra kendi dünyalarına geri dönebileceklerini öğreniyor.
  • Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou İ İ Sınıfça başka dünyaya transfer olan Hajime ve arkadaşları birlikte zindanda yaratık avlarken arkadaşlarından biri Hajimeye ihanet edip zindanın derinliklerine atıyor (Bence aradığın tür bu :D)
  • Dororo İ Babası tarafından neredeyse bütün organları şeytanlara verildikten sonra terk edilen Hyakimaru şeytanları teker teker avlayarak organları geri alıyor.
  • Goblin Slayer İ Goblinlerden nefret eden adamın hikayesi (yaşın küçükse ilk bölüm ağır gelebilir)
  • Vinland Saga İ Babasını gözü önünde öldüren adamdan intikam almaya yemin eden Thorfin, o adamın yanında onu bir gün düelloda öldüreceğine yemin edip viking oluyor.

Kısa ve öz bir liste yaptım, hepsinden hoşlanacağını düşünüyorum ve damak zevkine uyucağını düşündüklerimi kırmızıya boyayacağım.

İsekai olanların yanında "İ" , intikam olanların yanında "İ" var 

Birde anime değil ama "Fukushuu o Koinegau Saikyou Yuusha wa, Yami no Chikara de Senmetsu Musou Suru" adında bir manga var intikam almak ile ilgili, ana karakter bildiğin piskopat ama okumanı tavsiye ederim intikam seviyorsan.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.