Jump to content

Anime İstek ve Önerileri

Önerilen İletiler

Pika-sama, 4 saat önce tarihinde yazdı:

"Bir çevirmeni anlamak için önce çevirmen olmak lazım"

- Herhangi Biri

İçeriği Gizle

Buradan tüm değerli çevirmen dostlarımıza saygılar :)

Pardon ilk defa çeviri istedimde nasl olacağnı pek bilmediğimden böyle heycanlıyım çünkü cidden çevrisini istediğim anime harika ama ingilizce altyazisi çok karışık ve anlayamadığım bi çok kelime var o yüzden çeviri istedm hem çok izlenecek türden olacağı için siteyede yardımı dokunur diye düşündüm

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 3.1k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Boku no Hero Academia ;Süper güç/Okul/Kahramanlar kötü adamları yakalamaya çalışıyor (bu animeyi daha yeni izledim bitirdim hayran kaldım o yüzden benzeri animelere baktığımda one piece çıkmıştı yani

Derslerin vardır diye rahatsız etmek istememiştim. Teşekürler:))

Söylediğin 2 animenin benzeri olarak gördüğüm çok güçlü ana karakterlere sahip animeleri yazıyorum:   - Wise Man's Grandchild - The 8th Son? Are You Kidding Me? *Bu iki anime In An

Posted Images

FUEHRER, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Pardon ilk defa çeviri istedimde nasl olacağnı pek bilmediğimden böyle heycanlıyım çünkü cidden çevrisini istediğim anime harika ama ingilizce altyazisi çok karışık ve anlayamadığım bi çok kelime var o yüzden çeviri istedm hem çok izlenecek türden olacağı için siteyede yardımı dokunur diye düşündüm

Bence doğru düşünmüşsün özür dilenecek bir şey olduğunu sanmıyorum ben sadece o çevirmen muhabbetinin ortasında öyle bir giriş yaptım o kadar. Başka bir sorunun felan olursa foruma yazmaktan çekinme lütfen :) :relax2-onion-head-emoticon: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@tutturuuu cuğuma özel istek liste :thank_you__onion_by_elcerbero:  benim aklıma bunlar geldi damak zevkine uyacak.

• No Game No Life izlemişindir büyük ihtimal ile ama herşeyin oyunlar ile belirlendiği dünyaya tanrı tarafından transfer edilen 2 dahi kardeş.
  • Bakemonogatari Bunda zeka sevaşı yok ama doğa üstü sorunları zeka kullanarak çözmeye çalışıyorlar ve monogatari serisi halindedir (ayrıca benim imzamda bakemonogatari :pretty-onion-head-emoticon:
  • Dr Stone bir anda tüm dünya taşlaşıyor ve 2 yakın arkadaş taşlaşmadan 3000 yıl sonra kurtuluyor ve insanları kurtarmaya çalışırken bir rakip beliriyor (bu sezon filmi çıkacak ve 2.sezon çıkmazsa ayıp ederler o yüzden 2.sezon olacağını var sayıyorum)
  • Gleipnir neden canavara dönüşebildiğini bilmeyen bir çocuk ile ailesi canavar olan ablası tarafından yok edilen kızın birlikte gerçekleri araması.
  • Knights&Magis Reankarne olduktan sonra dahi bir robot mühendisi olan çocuk bir kaç bölüm sonra başka bir dahi ile bilim savaşına giriyor.(ağız tadına uyarmı bilmiyorum o yüzden fazla önermiyorum)
  • Fate 7 tane büyücü yarışmanın sonunda kazananın istediği olacak olan ölümüne bir yarışma olan yanlış hatırlamıyorsam kutsal kase'ye yanlışlıkla katılan bir çocuğu anlatıyor.

Buradan itibaren benim izlemediğim animeler olucak o yüzden çoğuna yorum yapmam büyük ihtimal ile.

• ACCA: 13-ku kantsatsu ka
  • Jin Rou
  • Death note 
  • Monster
  • Ghost in the shell
  • Hyouka
  • Psycho pass
  • Witch hunter robin   
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tutturuuu, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Çok teşekkürler:admire-onion-head-emoticon:

İçeriği Gizle

bu kdr anime bitirmişken en bilindik animeleri niye izlemiyorsun diye sorgulamadım değil?Örn.death note

Çok güzel soru :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

Spoiler

aslında ünlü serilerdende baya izledim ama artık insan o kadar izledikten sonra hangisi daha ünlü hangisi daha ünsüz karıştırmaya başlıyor, Death Note izliyicem ama başka animeleri izlemek istiyorum death note kalıyor 2-3 sene içinde izlerim ama onuda :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Akame777, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Ana karakterin kaybettiği anime ( dudun var mı acaba ? :ahaaah-onion-head-emoticon: ) 

fazla bilmiyorum ama şunlar var

• Berserk İlk sezonda ana karakter kaybediyo.
  • Kiseijuu Ana karakterlerden biri kaybediyo.

Başkada bildiğim yok sanırsam, birde OPM geldi aklıma ama onda ana karakter eğlenceli bir dövüş amacına ulaşamıyor sadece yani kaybetmiyor hiçbir halükarda.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

admin31113, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Seinen anime önerir misiniz?

tabikide

• Hellsing : Polis bir kızın bir vampirle karşılaşması ve ölmek üzereyken efendisi olan çok güçlü bir vampir tarafından kurtarılması
  • Vinland saga : Ufak yaşta babası gözlerinin önünde haince öldürülerek babasını öldüren kişiyi düelloda öldürmek için onun arkasına takılan çocuk.
  • Berserk : Komutanı tarafından ihanete uğrayan adam.
  • Tokyo Ghoul  : Yanında ölen ghoul'un organlarının ona nakledilmesi sonucunda yarı ghoul'a dönüşen çocuğun hikayesi.
  • Kiseijuu : Dünyaya bir anda uzaylı gibi şeyler giriyor ve insanları ele geçiriyorlar, ana karakter bunlardan biriyle karşılaşıyor ancak uzaylı ana karakterin koluna giriyor.
  • Monster : 
  • Sakamoto Desu ga? :  Her şeyde mükemmel olan liseli çocuğun komedi hikayesi.
  • Blood lad : Şeytanlar dünyasına giden kızın otaku bir vampirin eline düşmesi ve yanlışlık sonucu öldükten sonra kzın hayalete dönüşmesi.
  • Drifters :  Dünyamızdan önemli şahsiyetler END ler ile savaşmak için öbür dünyaya çağırılıyor.
  • Grand Blue : Üniversiteye giren İori adındaki genç aqua diving klubüne katılıyor (Çok komiktir)
  • Danna ga nani wo itteiru ka Wakaranai ken : Yeni evli otaku bir adam ile karısını anlatıyor.
  • Gleipnir : Canavara dönüşebilen çocuk tarafından kurtarılan kız ile birlikte başka canavara dönüşebilen insanlarla karşılaşıyorlar ve kızın ablasını bulmaya çalışıyorlar.
  • Junketsu no Maria : Fransa ve ingiltere arasında yaşıyan bir cadı olan Maria etrafındaki savaşları durduruyor ancak bu politikacıları sinirlendiriyor.
  • Zetman : Dövüş amacı ile yatiştirilen canavarlar labaratuvardan kaçıyor ve bu canavarlardan biri olan çocuğun hikayesi.

Hepsi güzel animelerdir izleyebilirsin :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gorjek, 27.12.2020 - 16:09 tarihinde yazdı:

Çok güzel soru :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

İçeriği Gizle

aslında ünlü serilerdende baya izledim ama artık insan o kadar izledikten sonra hangisi daha ünlü hangisi daha ünsüz karıştırmaya başlıyor, Death Note izliyicem ama başka animeleri izlemek istiyorum death note kalıyor 2-3 sene içinde izlerim ama onuda :D

Ahhhhhhh o sıkıntı bende de var.

Gorjek ciddi ciddi mekanı ele geçirmiş :(

Akame777, 28.12.2020 - 18:20 tarihinde yazdı:

Ana karakterin kaybettiği anime ( dudun var mı acaba ? :ahaaah-onion-head-emoticon: ) 

Kardeşim çok zor bir şey istemişsin :no-no-crazy-rabbit-emoticon: ama tıpta çareler tükenmez.Kimisinde vereceğim animelerin hepsinde kaybetmese bile kaybetmeye çok yaklaştığı yerler var. Animelerin yanlarına nedenlerini yazmadım spo yeme diye ama merak edersen özelden sorabilirsin eğer şanslıysan aktif olup cevaplarım.:teehee-crazy-rabbit-emoticon:

Dediğim gibi çok zor bir şey istemişsin çok fazla anime izlemedim ( @Gorjek bile benden çok anime izlemiştir hatta:teehee-crazy-rabbit-emoticon:) ama izlediğim animelerin genelinde mc hedefine ulaşıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.