Jump to content

Anime İstek ve Önerileri

Önerilen İletiler

şöyle bir haftalık ortalığın tozunu almaya geldim (bilmeyenler için söylüyorum spoiler kutucuğuna dokunun önerileri görmek için)

başlıyorum

sadsadasd, 02.01.2021 - 20:52 tarihinde yazdı:

içinde savaşlar falan geçmeyen ve spor animesi olmayan Shokugeki no Souma gibi bir shounen anime önerebilecek biri var mı?

tabikide :pretty-onion-head-emoticon: 

Spoiler
  1. Koe no katachi Eskiden ilk okulda doğuştan duyma engelli kıza zorbalık eden çocuk bir zaman sonra depresyona giriyor ve eşyalarını satıp annesine veriyor, sonra engelli kız ile karşılaşıyor ve ondan özür dilemeye gidiyor (anime filmi bu arada, baya güzeldir ama)
  2. Yakusoku no Neverland Yetimhanede olan çocuklar bir zaman sonra ebeveyinlerinin yanına götürüleceklerini söyleyip götürülüyorlar ve 3 çocuk bu olayın aslını öğrenip oradan kaçmaya çalışıyor.
  3. Dr stone Dünyadaki herkes taşa dönüşüyor ve 3000 yıl sonra taşlaşmadan kurtulan 2 arkadaş öbür insanların taşlaşmasını çözmek istiyor ve bilim ile uğraşıyorlar.
  4. Gintama Yorozuya (para ile çoğu işi yapan kişi) olan Gin'in maceralarını anlatıyor, 1-2 bölümlük arclar halinde anime ve içinde savaş var ama komedi animesi olduğu için senaryo gereği belli sahnelerde.
  5. Mahoutsukai no yome Küçklüğünden beri ruhları görebilen kız deli olduğunu düşünüyor ve kendini köle olarak satıyor ve bir büyücü onu satın alıp karısı ve çırağı olmasını söylüyor.
  6. Great Teacher Onizuka Eski mafya olan onizuka öğretmen olmak istiyor (bundada yine kavga var ama az önceki gibi ana konu o değil)
  7. Saiki k Güçlerini saklamak isteyen pisişik olarak doğan saiki normal bir yaşam sürmek istiyor (komedi animesidir, bazı şeyleri anlamaya bilirsin daha önce anime izlemediysen)
  8. Nisekoi Şehire taşınan yeni mafya ile eski mafya arkadaş olmalarına rağmen adamları sürekli kavga ediyor ve adamlarının kavga etmemesi için yeni gelen mafyanın kızı ile eski mafyanın oğlu sevgili taklidi yapıyor.
  9. Tsurezure Childeren Bazı gençlerin aşk hayatını anlatıyo.
  10. Rental Girlfriend Kız arkadaşından ayrıldıktan sonra kiralık kız arkadaş tutan çocuk, kızı istemeden ailesi ile tanıştırmasından sonra işler karmaşıklaşıyor.
  11. Domestic na Kanojo Öğretmenine aşık olan çocuk öğretmeni ile üvey kardeş oluyor anne babalarının evlenmesi ile (seri baya türk dizisi gibi ve biraz illegal işler var :D)
  12. Sayonara zetsubo sensei En ufak şeyden ölmek isteyen öğretmeni anlatıyo.
  13. Kami nomi zo shiru sekai Tanrı tarafından kızları kendisine aşık etmesi söylenen sürekli oyun oynayan çocuk.
  14. Tonikaku kawai Birkaç yıl önce çok sevimli bir kız ile karşılaşıp ona çıkma teklifi eden çocuğa tır çarpıyor ve eğer onun ile evlenirse sevgili olacağını söyleyen kıza tamam diyen çocuk 18 yaşına girdiğinde kızı bir anda kapısında buluyor ve evleniyorlar.
  15. Bokutachi wa benkyou wa dekinai Biri edebiyatta biri matematikte iyi olan iki tam tersi alanlara yönelmek istiyor berbat olmalarına rağmen ve derslerinde iyi olan çocuktan eğitim alıyorlar.
  16. Handa kun Popüler olan ancak insanların ondan nefret ettiğini sanan handa'nın hikayesi.
  17. Kakushigoto Ero manga yazarı olan adam bunu kızının öğrenmemesini istiyor ve işini gizli saklı yapıyor.
  18. Mairimashita iruma-kun Kendini bir anda yüksek dereceli bir şeytanın torunu olarak bulan iruma şeyan okuluna yazılıyor.
  19. Senryuu Shoujo Konuşamayan kız ile senryuu klubünde olan yankee görünümlü çocuk.
  20. To love ru Bir anda uzaydan gelen prensesin nişanlısı olan çocuk.
RobinsonC, 03.01.2021 - 16:01 tarihinde yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor

Baki 

gibi animeler arıyorum tavsiyelerinize açığımım, ayrıca kötülük kalleşlik sırttan vurma gibi yani kötülüğün kazandığı yapımlara da açığım,

Tabikide ama bahsettiğin animeyi izlemediğim için öbür açık olduğun konudan yürüyeceğim.

Spoiler
  • Kenpuu denki Berserk Komutanı tarafından ihanete uğrayan adam.
  • Overlord Bundaana karaktere kötü diyemeyiz ama her sezon kötülüğe kayıyor o yüzden ekledim 4.sezonda belki kötü diyebiliriz ana karaktere.
  • Vinland saga Bunda kötü kazanmıyor berabere bitiyor, hatta kimseye kötü diyemeyiz konusu ise babası viking tarafından gözünün önünde tehtit ile öldürülen çocuğun babasını öldüren adamın yanında gezmesi ve düelloda onu öldürmek istemesi.

cidden bu türde anime yok piyasada.

Akame777, 05.01.2021 - 15:06 tarihinde yazdı:

Yo  ana karakterin öldüğü animeleri söyler misiniz ( Re : zero gibi değil yani isekai değil direk ölen yeniden doğmayan )

Akame ga kill desemde isminden dolayı vazgeçerek devam ediyorum :D

Spoiler
  • JoJo ilk sezonda karakter ölüyor.
  • Hai to Gensou no Grimgar ilk bölümlerde arkadaşlarından birini kaybediyorlar. kendilerini isekai de bulan ve hafızalarını kaybeten bir grup insanın hikayesi (baya güzeldir)
  • Kenpuu denki berserk Komutanı tarafından ihanete uğrayan ve bütün arkadaşları ölen adam.

FlagellumDei, 08.01.2021 - 10:23 tarihinde yazdı:

selam arkadaşlar, ana karakterin güçlenmek için herşeyi yaptığı animeleri önerin.

yükleniyor

Spoiler
  • Tate no yuusha no nariagari Güçsüz olarak sayılan kalkanlı kahramanın tek yoldaşı tarafından ihanete uğraması ve diğer kahramanların ona inanmaması.
  • Vinland saga Babasını öldüren vikingi düelloda öldürmek için küçük yaşta yanına takılan çocuk.
  • Ushio to tora En güçlü hayaleti öldürmek için yola çıkan ushio adındaki çocuk ile tora adındaki canavar.
  • Shinchou yuusha Sürekli antreman yapıp güçlenen aşırı tedbirli kahramanın hikayesi.
  • Gleipnir Bir kızı kurtarıp kızın ablasını bulmak için kız ile işbirliği yapan çocuk.
  • Dororo Şeytan öldürerek kol ve bacaklarını şeytanlardan geri alan çocuk.
  • Arifureta Takım arkadaşı tarafından zindanın derinliklerine atılan çocuğun canavar eti yiyerek hayatta kalması ve zindanı bitirmesi.
  • 100 man no inochi ni ue wa ore wa tatteiru Dünyaya transfer olan bir grup kahramanın hepsi ölmedikten sonra ölmemesi ve güçlenmeye çalışması.

yolcuarda, 20 saat önce tarihinde yazdı:

akame ga kill gibi anime önerir misiniz hani böyle karakterlerin öldüğü faln filan anlamışsınızdır galiba 

yukarıya akamenin sorduğu yere yazdım bakabilirsin :good-job-onion-head-emoticon:

bu kadarmış :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 3.1k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Boku no Hero Academia ;Süper güç/Okul/Kahramanlar kötü adamları yakalamaya çalışıyor (bu animeyi daha yeni izledim bitirdim hayran kaldım o yüzden benzeri animelere baktığımda one piece çıkmıştı yani

Derslerin vardır diye rahatsız etmek istememiştim. Teşekürler:))

Söylediğin 2 animenin benzeri olarak gördüğüm çok güçlü ana karakterlere sahip animeleri yazıyorum:   - Wise Man's Grandchild - The 8th Son? Are You Kidding Me? *Bu iki anime In An

Posted Images

Gorjek, 3 saat önce tarihinde yazdı:

şöyle bir haftalık ortalığın tozunu almaya geldim (bilmeyenler için söylüyorum spoiler kutucuğuna dokunun önerileri görmek için)

başlıyorum

İçeriği Görüntüle
  1. Koe no katachi Eskiden ilk okulda doğuştan duyma engelli kıza zorbalık eden çocuk bir zaman sonra depresyona giriyor ve eşyalarını satıp annesine veriyor, sonra engelli kız ile karşılaşıyor ve ondan özür dilemeye gidiyor (anime filmi bu arada, baya güzeldir ama)
  2. Yakusoku no Neverland Yetimhanede olan çocuklar bir zaman sonra ebeveyinlerinin yanına götürüleceklerini söyleyip götürülüyorlar ve 3 çocuk bu olayın aslını öğrenip oradan kaçmaya çalışıyor.
  3. Dr stone Dünyadaki herkes taşa dönüşüyor ve 3000 yıl sonra taşlaşmadan kurtulan 2 arkadaş öbür insanların taşlaşmasını çözmek istiyor ve bilim ile uğraşıyorlar.
  4. Gintama Yorozuya (para ile çoğu işi yapan kişi) olan Gin'in maceralarını anlatıyor, 1-2 bölümlük arclar halinde anime ve içinde savaş var ama komedi animesi olduğu için senaryo gereği belli sahnelerde.
  5. Mahoutsukai no yome Küçklüğünden beri ruhları görebilen kız deli olduğunu düşünüyor ve kendini köle olarak satıyor ve bir büyücü onu satın alıp karısı ve çırağı olmasını söylüyor.
  6. Great Teacher Onizuka Eski mafya olan onizuka öğretmen olmak istiyor (bundada yine kavga var ama az önceki gibi ana konu o değil)
  7. Saiki k Güçlerini saklamak isteyen pisişik olarak doğan saiki normal bir yaşam sürmek istiyor (komedi animesidir, bazı şeyleri anlamaya bilirsin daha önce anime izlemediysen)
  8. Nisekoi Şehire taşınan yeni mafya ile eski mafya arkadaş olmalarına rağmen adamları sürekli kavga ediyor ve adamlarının kavga etmemesi için yeni gelen mafyanın kızı ile eski mafyanın oğlu sevgili taklidi yapıyor.
  10. Rental Girlfriend Kız arkadaşından ayrıldıktan sonra kiralık kız arkadaş tutan çocuk, kızı istemeden ailesi ile tanıştırmasından sonra işler karmaşıklaşıyor.
  11. Domestic na Kanojo Öğretmenine aşık olan çocuk öğretmeni ile üvey kardeş oluyor anne babalarının evlenmesi ile (seri baya türk dizisi gibi ve biraz illegal işler var :D)
  13. Kami nomi zo shiru sekai Tanrı tarafından kızları kendisine aşık etmesi söylenen sürekli oyun oynayan çocuk.
  14. Tonikaku kawai Birkaç yıl önce çok sevimli bir kız ile karşılaşıp ona çıkma teklifi eden çocuğa tır çarpıyor ve eğer onun ile evlenirse sevgili olacağını söyleyen kıza tamam diyen çocuk 18 yaşına girdiğinde kızı bir anda kapısında buluyor ve evleniyorlar.
  15. Bokutachi wa benkyou wa dekinai Biri edebiyatta biri matematikte iyi olan iki tam tersi alanlara yönelmek istiyor berbat olmalarına rağmen ve derslerinde iyi olan çocuktan eğitim alıyorlar.
  16. Handa kun Popüler olan ancak insanların ondan nefret ettiğini sanan handa'nın hikayesi.
  17. Kakushigoto Ero manga yazarı olan adam bunu kızının öğrenmemesini istiyor ve işini gizli saklı yapıyor.
  18. Mairimashita iruma-kun Kendini bir anda yüksek dereceli bir şeytanın torunu olarak bulan iruma şeyan okuluna yazılıyor.
  19. Senryuu Shoujo Konuşamayan kız ile senryuu klubünde olan yankee görünümlü çocuk.

Tabikide ama bahsettiğin animeyi izlemediğim için öbür açık olduğun konudan yürüyeceğim.

İçeriği Görüntüle
  • Overlord Bundaana karaktere kötü diyemeyiz ama her sezon kötülüğe kayıyor o yüzden ekledim 4.sezonda belki kötü diyebiliriz ana karaktere.
  • Vinland saga Bunda kötü kazanmıyor berabere bitiyor, hatta kimseye kötü diyemeyiz konusu ise babası viking tarafından gözünün önünde tehtit ile öldürülen çocuğun babasını öldüren adamın yanında gezmesi ve düelloda onu öldürmek istemesi.

İçeriği Görüntüle
  • Hai to Gensou no Grimgar ilk bölümlerde arkadaşlarından birini kaybediyorlar. kendilerini isekai de bulan ve hafızalarını kaybeten bir grup insanın hikayesi (baya güzeldir)
  • Kenpuu denki berserk Komutanı tarafından ihanete uğrayan ve bütün arkadaşları ölen adam.

yükleniyor

İçeriği Görüntüle
  • Tate no yuusha no nariagari Güçsüz olarak sayılan kalkanlı kahramanın tek yoldaşı tarafından ihanete uğraması ve diğer kahramanların ona inanmaması.
  • Vinland saga Babasını öldüren vikingi düelloda öldürmek için küçük yaşta yanına takılan çocuk.
  • Ushio to tora En güçlü hayaleti öldürmek için yola çıkan ushio adındaki çocuk ile tora adındaki canavar.
  • Shinchou yuusha Sürekli antreman yapıp güçlenen aşırı tedbirli kahramanın hikayesi.
  • Gleipnir Bir kızı kurtarıp kızın ablasını bulmak için kız ile işbirliği yapan çocuk.
  • Arifureta Takım arkadaşı tarafından zindanın derinliklerine atılan çocuğun canavar eti yiyerek hayatta kalması ve zindanı bitirmesi.
  • 100 man no inochi ni ue wa ore wa tatteiru Dünyaya transfer olan bir grup kahramanın hepsi ölmedikten sonra ölmemesi ve güçlenmeye çalışması.

yukarıya akamenin sorduğu yere yazdım bakabilirsin :good-job-onion-head-emoticon:

Pika-sama, 14 saat önce tarihinde yazdı:

Öyle çoook ölümlü animeler fazla bulamazsın çünkü iyi karakterlerin ciddi kayıpları bazı izleyicileri kalpten götürecek gibi oluyor ama  akame ga kill kadar sert olmasa da bir çok yan karakterin veya ana karakterin öldüğü animelerin bulunduğu bir liste belli noktalarda beklentilerini karşılayamayabilir ama en azından izlemediklerinin konularına bakmanı istiyorum olmazsa başka önerilerde bulunabilirim anime karakterlerinin ölümü spoiler gibi olduğundan Spoiler tagı içinde koyacağım;

İçeriği Gizle

çok teşekkür ederim son bir ricam olacaktı solo leveling gibi manga önerebilir misiniz (mcnin başta güçsüz olup savaşa savaşa baya güçlü olduğu mangalar)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yolcuarda, 12 saat önce tarihinde yazdı:

çok teşekkür ederim son bir ricam olacaktı solo leveling gibi manga önerebilir misiniz (mcnin başta güçsüz olup savaşa savaşa baya güçlü olduğu mangalar)

Omniscient Reader's Viewpoint

Versitale Mage

The Beginning After the End

I'm Not the Overlord 

Tomb Raider King 

Limit Breaker

Global Martial Arts

Bunlar güzeldir okumadıysan okumanı öneririm 2. olanın animesi de var ama animedeki çizimleri biraz daha değişik 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pika-sama, 08.01.2021 - 23:37 tarihinde yazdı:

Aklıma geldiğince yazdım bazıları senin tam beklediğin şeyi karşılamayabilir ama hepsi sağlam animeler (çoğu popüler gerçi) izlemediğin varsa konusuna bak lütfen eğer olmazsa başka önerilerde bulunabilirim :)

1. DanMachi
  2. Boku no Hero Academia

3. Tate no Yuusha no Nariagari

4. Kimetsu no Yaiba

5. Owari no Seraph

6. Akame ga Kill

7. Fullmetal Alchemist Brotherhood

8. Katekyo Hitman Reborn

9. Shijou Saikyou no Deshi Kenichi

10. Kingdom

11. Hajime no Ippo

12. High School DxD

öneriler için teşekkürler, önerdiğin animelerin çoğunu izledim, izlemediklerimin konusuna baktığım zaman beğenmedim maalesef.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gorjek, 15 saat önce tarihinde yazdı:

başlıyorum

İçeriği Görüntüle

İçeriği Görüntüle

İçeriği Görüntüle

yükleniyor

İçeriği Gizle

öneriler için teşekkürler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yolcuarda, 15 saat önce tarihinde yazdı:

okuduğum mangaları kaydetmediğim için sana sadece aklımdakileri önericeğim

hepsini okumanı tavsiye ediyorum baya iyiler

• SSS-class suicide hunter
    Spoiler

https://mangastein.com/manga/sss-class-suicide-hunter/

açıklaması : ana karakter dönemin en güçlü avcısına özeniyor ve öldürüldüğünde öldüren kişinin bir seferliğine bir yeteneğini almasını sağlayacak bir yetenek kazanıyor ancak eğer yeteneği kullanırsa ölecek.

• Trash of fantasy novel
    Spoiler

https://mangastein.com/manga/trapped-in-a-webnovel-as-a-good-for-nothing/

açıklaması Bir manganın içindeki 1 yıl sonra öldürülücek olan züppe karakter olarak bulan adamı anlatıyor.

• Capture the Golem and Escape Poverty
    Spoiler

https://mangastein.com/manga/capture-the-golem-and-escape-poverty/

açıklaması : Lisede "Dark Souls" gibi zor bir oyun yapmak isteyen 2 arkadaş bir oyun tasarlıyor ancak arkadaşlardan biri inşaatlarda çalışırken öbürü arkadaşının yanına gidip hayalini gerçekleştirdiğini söylüyor ve oyunun betasının bulunduğu usb belleği inşaata çalışan arkadaşına veriyor sonrada oyun gerçek hayata sıçrayıp oyundaki olaylar gerçek hayatta da meydana geliyor ve ana karakter güçlenip bunu durdurmaya çalışıyor.

• Trash of counts family (karakter aşırı güçlü olmuyor bunda ama ilerleyen bölümlerde belki olur)
    Spoiler

https://manga-tr.com/manga-trash-of-counts-family.html

açıklama : kendini okuduğu mangadaki ana karakterin şehirde dövücek olduğu karakter olarak bulan adam, kötü sondan kurtulmak istiyor ve olaylar fark etmeden mangadakinden farklı gelişiyor.

bundan sonra gerisi pe iyi değil ama boş kalırsan okursun

bu kadardı benim listedeki favorilerim SSS-class suicide hunter ve trash of counts family.

umarım beğenirsin

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yolcuarda, 13 saat önce tarihinde yazdı:

Arifureta: From Commonplace to World’s Strongest

Hajime Nagumo, normal bir lise öğrencisi sınıf idolü Kaori ile olan ilişkisi için alay edilir. Bir gün, aniden, tüm sınıf bir fantezi dünyasında taşınır. Tüm sınıf arkadaşları güçlü büyülü yetenekler kazanırken, Hajime sadece zanaatkarlar ve demircilerde yaygın olarak bulunan ortak bir yetenek olan temel simya büyüsünü yapabilir. Zindan görevlerinden birinde, sınıf arkadaşlarından biri tarafından ihanete uğradı ve zindanın dibine düştü. Şimdi, dışarı çıkmak ya da bilinmeyen bir dünyada ölmek için daha güçlü olmak zorunda.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gorjek, 9 saat önce tarihinde yazdı:

okuduğum mangaları kaydetmediğim için sana sadece aklımdakileri önericeğim

hepsini okumanı tavsiye ediyorum baya iyiler

• SSS-class suicide hunter
      İçeriği Gizle

https://mangastein.com/manga/sss-class-suicide-hunter/

açıklaması : ana karakter dönemin en güçlü avcısına özeniyor ve öldürüldüğünde öldüren kişinin bir seferliğine bir yeteneğini almasını sağlayacak bir yetenek kazanıyor ancak eğer yeteneği kullanırsa ölecek.

• Trash of fantasy novel
      İçeriği Gizle

https://mangastein.com/manga/trapped-in-a-webnovel-as-a-good-for-nothing/

açıklaması Bir manganın içindeki 1 yıl sonra öldürülücek olan züppe karakter olarak bulan adamı anlatıyor.

• Capture the Golem and Escape Poverty
      İçeriği Görüntüle

https://mangastein.com/manga/capture-the-golem-and-escape-poverty/

açıklaması : Lisede "Dark Souls" gibi zor bir oyun yapmak isteyen 2 arkadaş bir oyun tasarlıyor ancak arkadaşlardan biri inşaatlarda çalışırken öbürü arkadaşının yanına gidip hayalini gerçekleştirdiğini söylüyor ve oyunun betasının bulunduğu usb belleği inşaata çalışan arkadaşına veriyor sonrada oyun gerçek hayata sıçrayıp oyundaki olaylar gerçek hayatta da meydana geliyor ve ana karakter güçlenip bunu durdurmaya çalışıyor.

• Trash of counts family (karakter aşırı güçlü olmuyor bunda ama ilerleyen bölümlerde belki olur)
      İçeriği Gizle

https://manga-tr.com/manga-trash-of-counts-family.html

açıklama : kendini okuduğu mangadaki ana karakterin şehirde dövücek olduğu karakter olarak bulan adam, kötü sondan kurtulmak istiyor ve olaylar fark etmeden mangadakinden farklı gelişiyor.

bundan sonra gerisi pe iyi değil ama boş kalırsan okursun

bu kadardı benim listedeki favorilerim SSS-class suicide hunter ve trash of counts family.

umarım beğenirsin

rimmuru, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Arifureta: From Commonplace to World’s Strongest

İçeriği Görüntüle

Hajime Nagumo, normal bir lise öğrencisi sınıf idolü Kaori ile olan ilişkisi için alay edilir. Bir gün, aniden, tüm sınıf bir fantezi dünyasında taşınır. Tüm sınıf arkadaşları güçlü büyülü yetenekler kazanırken, Hajime sadece zanaatkarlar ve demircilerde yaygın olarak bulunan ortak bir yetenek olan temel simya büyüsünü yapabilir. Zindan görevlerinden birinde, sınıf arkadaşlarından biri tarafından ihanete uğradı ve zindanın dibine düştü. Şimdi, dışarı çıkmak ya da bilinmeyen bir dünyada ölmek için daha güçlü olmak zorunda.

Noya, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Omniscient Reader's Viewpoint

Versitale Mage

The Beginning After the End

I'm Not the Overlord 

Tomb Raider King 

Limit Breaker

Global Martial Arts

Bunlar güzeldir okumadıysan okumanı öneririm 2. olanın animesi de var ama animedeki çizimleri biraz daha değişik 

çok teşekkür ederim <3

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.