Jump to content

Türkçe RPG maker mv oyunu ?

kayokyoku

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim. Bi süredir türkçe rpg yapmak istiyordum. hazır coronada saolsun evlere tıkıldık ufak çaplı bir oyun yapmayı düşünüyorum.

projeye dahil olmak isteyen arkadaşlar tester ol

mak isteyen arkadaşlar bana burdan ulaşabilir. Fikir sunabilirsiniz hikaye sunabilirsiniz karakter tasarım sunabilirsiniz. proje bitimine kadar tüm türkanime forumuna açıktır. editleyip başka yerlere yükleyebilirsiniz.

Amacım hem zaman öldürmek hem eğlenceli bi oyun ortaya çıkarmak umarım fikirlerinizi esirgemezsiniz.

edit: indirme klasörü güncelleme geldikçe buraya atacam her yeni sürümde güncellemesi olacak

Spoiler

şuanki sürüm v0.02 -tahmini oynama süresi: 20dk

http://www.mediafire.com/folder/ns34cop1991uk/rpgmaker mv

Önceki sürümler : v0.01a , v0.01b

Spoiler

Güncelleme notları :

0.01a : basic komutlar giriş hikayesi oluşturuldu.

0.01b : karakter gelişimi yetenek sistemi geliştirildi. (wizard üzerinde lv atlamayla skill öğrenme )

yeni oynanabilir karakter, yeni bölgeler.

0.02 : Lv atlayınca skill seçme ekranı gelmemesi fix, yeni bölge yeni dialoglar, hikaye ilerlemesi, 

Spoiler

Yapılacaklar listesi:

nr1 - base kahraman hariç 6 oynanabilir karakter oluştur (class lv görüntü cinsiyet)
nr2 - map item silah zırh isimleri (set itemlerin adı 1,2,3,4,5,6 ...)
nr3 - yeni npcler ve görevler (sürekli canavar parçası toplama yada öldürme sayısı olmuyor)
nr4 - eşya yükseltme seçenekleri
nr5 - skill ve skill isimleri (isimler lazım çünkü skill oluşturmadan evente ekleyemem skiller lv atlayınca seçmeli geliyor)
nr6 - tutorial ? (gerekli denirse başlangıçtan önce eklerim yeni sistemler ekledim ve ekleyecem)

nr7 - hikaye ilerlemesi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abyssm, 7 saat önce yazdı:

Optimizasyon sorunu olmazsa tester olmak isterim ve oyunun hikayesine göre fikir sunabilirim istersen

valla reis hikaye konusunda emin değilim heryerde gördüğümüz standart isekai mi yapsam yoksa farklı bişeymi denesek kararsızım

optimizasyon konusunda sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum apk olaran kendi telefonumda (xiaomi redmi note 4)denedim dcden bikaç kişiyle daha denedik. android sürümünde bile sıkıntı çıkmadı

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kayokyoku, 20.04.2020 - 10:50 yazdı:

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim. Bi süredir türkçe rpg yapmak istiyordum. hazır coronada saolsun evlere tıkıldık ufak çaplı bir oyun yapmayı düşünüyorum.

projeye dahil olmak isteyen arkadaşlar tester olmak isteyen arkadaşlar bana burdan ulaşabilir. Fikir sunabilirsiniz hikaye sunabilirsiniz karakter tasarım sunabilirsiniz. proje bitimine kadar tüm türkanime forumuna açıktır. editleyip başka yerlere yükleyebilirsiniz.

Amacım hem zaman öldürmek hem eğlenceli bi oyun ortaya çıkarmak umarım fikirlerinizi esirgemezsiniz.

edit: link paylaşmayla ilgili bir kısıtlama olup olmadığını bilmediğimden taslak olarak hazırladığım linki atmıyorum 

edit2: txt olarak koydum linki indirmek isteyen android cihazda test edebilir

mvtest.txtUnavailable

koyduğun txt linki kırık haberin ola

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abyssm, 17 saat önce yazdı:

hitap edeceğiniz pazara göre değişkenlik gösterir hikaye ticari amaçlı istiyorsanız isekai yapın derim asya pazarında baya bi rağbet var o yönde

büyük çaplı bi kitleyi hedeflemiyorum :D öncelikle photoshopa dair hiçbir bilgim yok kendime ait karakter çizmem mümkün değil java konusunda sıkıntı yok istediğim scripti yazarım zaman alsada.

projeyi free olarak devam ettirmeyi düşünüyorum daha çok gelişim projesiymiş gibi olacak benim açımdan. dolayısıyla her türlü yardıma açığım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mordekaiser, 1 saat önce yazdı:

rpg maker kullanabiliyor musun yoksa tamamen beginner mısın

çoğu konuda beginner sayılırım o yüzden hem bug bulacak adam lazım hemde hikaye karakter oluşumunda yardım edecek adam lazım. önemli npcler dışında diğer herşey çok zaman alıyor çünkü 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle yeni başladıysan kesinlikle atacağım tutorial videolarını izle çoğu şeyi kavraman için yardımcı olur. Zamanında uğraştım fakat şuan bakmıyorum sana şimdilik yararlı 2 video atacğım:

1. Oyunun Tutorial videoları ( bu attığım video kaynağında 30 adet video var.)

Spoiler

2. En önemli sistem ise oyunun battle system i o neydi dersen oyununda savaş olacaksa sıra tabanlımı taktik tabanlımı vs vs gibi sistem örnekleri var

Spoiler

bu iki video kafanda bişeylerin oluşması için yararlı olacaktır.

3. Karakter tasarımı için şimdilik Character generator kullan

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.