Jump to content

Türkçe RPG maker mv oyunu ?

kayokyoku

Önerilen İletiler

Singularity, 4 saat önce yazdı:

Öncelikle yeni başladıysan kesinlikle atacağım tutorial videolarını izle çoğu şeyi kavraman için yardımcı olur. Zamanında uğraştım fakat şuan bakmıyorum sana şimdilik yararlı 2 video atacğım:

1. Oyunun Tutorial videoları ( bu attığım video kaynağında 30 adet video var.)

İçeriği Gizle

2. En önemli sistem ise oyunun battle system i o neydi dersen oyununda savaş olacaksa sıra tabanlımı taktik tabanlımı vs vs gibi sistem örnekleri var

İçeriği Gizle

bu iki video kafanda bişeylerin oluşması için yararlı olacaktır.

3. Karakter tasarımı için şimdilik Character generator kullan

Beni yanlış anlamışsın :) Oyun olarak taslak koyabiliyorum ve eventlere gelince ileri düzey event yapabilirim sıkıntı hikaye ve harita kısmında her yeni npcnin ismi konuşması görevi vs zahmetli ve bazen gereksiz dolayısıyla aynı şeyleri tekrar eden bi oyun yapmak istemem şahsen. Bu arada oyunu beta bile olmayan skill eklentisi yapmadan uploadladım yeni linki atıcam birazdan deneyip geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Bu arada karakter skilleri için isim lazım

-classlar wizard>ateş, su,rüzgar,toprak,yıldırım min orta lv uygun isimler

-warrior> stun,taunt, rage,self regen, defup buff, enemy def debuff yine aynı şekil skill içeriğine benzer isimler

-rogue> hiç skill düşünmedim :D her türlü öneriye açığım

özel klasslar var henüz hiç dokunmadım ilerde şehirlerdeki ustalardan öğrenilecek. yetenek satan npcler eklenecek

aslında bi yapılacak listesidemi eklesem neye ihtiyacım olduğu daha kolay anlaşılır

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ShadowSlayer, 5 saat önce yazdı:

2. güncellemeden sonra anladım zaten :) erken atmışım konuya hakimmişsin 

yapım kısmında sıkıntı yokta 

sıkıntı harita boş kalıyor npc isimleri skil isimleri sıkıntıda bırakıyor beni :D test için isimleri savaşçı 1 2 3 diye sıralayabilirim ismini sonra düşünürüz aslında. yarın büyük güncelleme gelecek. bakalım skilleri isimsiz mi atacam :D bide daha item skill tanıtımları var :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.