Jump to content

LaWbringer

Önerilen İletiler

Aşırı uzun süredir anime izleyen birisi değilim, şuana kadar 50-60 civarı anime seyretmişimdir. fakat benim anlamadığım fullmetal alchemist brotherhood neden bu kadar abartılıyor? yani bakıyorum tüm top animelerde 1. sırada, geçen de netflixte karşıma çıktı merak edip izlemeye karar verdim. 9. bölümdeyim ve yani animedeki fightlar çok sıkıcı ve kısa, bitek baş karakterlerin hikayesi güzel onun dışında ilgi çekici bir karakter göremedim, baş karakterler çok güçsüz ve doğru düzgün bi olay yok. yani animeyi halen izliyorum belki bir süre sonra sarar falan diye ama yok cidden re: zero'daki her bölüm ağzımı açık bırakan olaylar, aot'deki iyi düşünülmüş gizemler ve ilgi çekici karakterlerden vb. bir sürü şeyden sonra bu black clover gibi gayet normal üzerine aşırı düşünülmemiş bir shounen animesi gibi duruyor. bu animenin nesi bu kadar iyi?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

9.bölüme kadar animeden birşey hissetmediysen daha olgunlaşmamışsındır. biraz büyü sonra izle en iyisi.. boşuna 11 yıldır 1.sırada değil yani

9 bölümden sonra, bitirdiğin veya güncel olduğun serilerle kıyaslaman bence hiç etik olmamış. Eğer seriye fırsat verirsen şu anki düşüncelerini değiştireceğine inanıyorum. Hem ilerleyen bölümlerdeki v

İlk öncelikle görüşlerine saygılıyım ama biraz ciddi ve eleştirmen olacağım üzgünüm.İlk olarak animeyi tamamen bitirmeden eleştiri yapmanı doğru bulmuyorum ikincisi hikaye örgüsü olsun sana verdiği ge

Şimdi ilk olarak dövüşlerin en kadar iyi olduğu üzerinden puanlama yapmanla alakalı olabilir. Hikaye karekter gelişimi çok iyi olan bir dizi elindeki, bir notktada bir iki yan karakter için gözümün yaşardığını çok net hatırlıyorum. Ama netfilix'de 5 sezon haline verilen bir dizide 9. bölümde bunu görmeyi bekliyorsan sanırım gençleri eğlemek için sürekli artan güç skalası, her bölüm atraksiyon/gizem veya abzürtlüklerden hoşlanıyorsun demektir o zaman zaten yanlış yerdesin. Ayakları yere basan psikolojik, politik ve felsefik anlatımlar ve gelişmeler izlemek istiyorsan ( ki "why fullmetal alchemist brotherhood is the best anime" google araması olmasının nedenlerinden biri de budur ve daha başka yönleri de var) o zaman otur 5 sezon izle üzerine ilk versiyonunu da izle :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

LaWbringer, 7 saat önce tarihinde yazdı:

Aşırı uzun süredir anime izleyen birisi değilim, şuana kadar 50-60 civarı anime seyretmişimdir. fakat benim anlamadığım fullmetal alchemist brotherhood neden bu kadar abartılıyor? yani bakıyorum tüm top animelerde 1. sırada, geçen de netflixte karşıma çıktı merak edip izlemeye karar verdim. 9. bölümdeyim ve yani animedeki fightlar çok sıkıcı ve kısa, bitek baş karakterlerin hikayesi güzel onun dışında ilgi çekici bir karakter göremedim, baş karakterler çok güçsüz ve doğru düzgün bi olay yok. yani animeyi halen izliyorum belki bir süre sonra sarar falan diye ama yok cidden re: zero'daki her bölüm ağzımı açık bırakan olaylar, aot'deki iyi düşünülmüş gizemler ve ilgi çekici karakterlerden vb. bir sürü şeyden sonra bu black clover gibi gayet normal üzerine aşırı düşünülmemiş bir shounen animesi gibi duruyor. bu animenin nesi bu kadar iyi?

Başlarda brotherhood yoktu. Ben normalini izledim o daha akıcı ve sarıcı diye düşünüyorum. Tabi ki tercih meselesi. Bu şeye benziyor. Hellsing var kral animedir. Hellsing ultimate sonradan çıktı ancak o kaliteyi vermedi. Sadece görüntü daha net. Benzer gibi düşünebilirsin. Tabi ki bunlar kişie göre değişir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk izlediğim animelerdendir. Belki öncesinde buna benzer seriler izlediğin için sana çok ilgi çekici gelmemiş olabilir. Ama ben hala openingini duyduğumda inanılmaz duygulanırım. Karakter gelişimleri iyidir, yan karakterler bile ağlatabilir. Fedakarlığı sonuna kadar hissedebilirsin. Her karakterin ayrı bir hikayesi, bir derinliği vardır. Sanırım ben çok sevdiğim için baya övdüm :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende fma broderhood un fazla abartıldığını düşünüyorum ama benim abartıldığını düşünmediğim bür anime yok bile denilebilir beni gruplardan tanıyanlar bilir zaten. Bence 2003 versiyonu karakterler arası ilişkiyi daha iyi gerdiği için daha iyi bir seriydi. Fma broderhood kesinlikle kötü bir anime değildi ama o kadar abartılacak bir animede değildi. Fma broderhood  benim için ne one piece’in alabasta arkı kadar güzel ve etkileyiciydi nede hxh ın yorknew arkı kadar sürükleyiciydi (kimera ant arkında seri dibe vuruyor) bunun yanında bragon ball op si yada ed si ne zaman açsam bir duygulanırım ama ikisindende kat kat güzel olan fma broderhood op leri kulağıma güzel gelsede hiç duygulandırmaz beni bunun en büyük etkiside karakterler arası ilişkiyi iyi yansıtamamasıdır. Bence shonende en önemli şey karakterler ve onların arasındaki iyi kurulmuş diyaloglar ve ilişkilerdir. 2003 yapımı fma bu işi kat kat iyi yapmaktaydı. Re zero’yu yazmasan bundan bahsetmeyecektim ama bahsedeyim bence re zero baya sıkıcı bir animeydi tabi bu benim şahsi görüşüm kimse katılmak zorunda değil bu yüzden fma’nın re zero ile karşılaştıramayacağım zaten karşılaştırmakta saçma olur çünkü birbirlerinden çok farklı animeler ha bu ikisini karşılaştırmışım ha monsterla DxD’yi karşılaştırmak gibi birşey olur bu yüzden alakasız animeleri karşılaştırmayı sevmiyorum. Kısacası bende fma broderhood’un çok abartıldığını düşünüyorum ama daha çok az bölüm izlemişsin bu kadar baştan karar verme bence biraz daha şans ver animeye.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.