Jump to content

LaWbringer

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

9.bölüme kadar animeden birşey hissetmediysen daha olgunlaşmamışsındır. biraz büyü sonra izle en iyisi.. boşuna 11 yıldır 1.sırada değil yani

9 bölümden sonra, bitirdiğin veya güncel olduğun serilerle kıyaslaman bence hiç etik olmamış. Eğer seriye fırsat verirsen şu anki düşüncelerini değiştireceğine inanıyorum. Hem ilerleyen bölümlerdeki v

İlk öncelikle görüşlerine saygılıyım ama biraz ciddi ve eleştirmen olacağım üzgünüm.İlk olarak animeyi tamamen bitirmeden eleştiri yapmanı doğru bulmuyorum ikincisi hikaye örgüsü olsun sana verdiği ge

13 hours ago, Icchi said:

Ne kadar överseniz övün dediklerinizi karşılayan birçok anime var bence abartılıyor fma

Yaklaşık 20 sene önce çıkmış bir anime daha öncesinde bir o kadar eski başka bir anime daha var. Evet o şekilde olan bir sürü anime var çünkü onunları yapanlar FMA izledi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animeye yeni başlamış kişiler çok bir şey anlamaz fma:brotherhood dan şahsen ben brotherhood un normal fma dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.Animenin bu kadar beğenilmesinin sebebi konunun çok güzel anlatılması kanser karakterlerin az olması konunun özgün olması yani işte klasik bi çocuk var kızla karşılaşıyo hebelehübele değil gerçekten güzel konulu yan karakterlerin hikayelerinin çok güzel olması karakterler in kişilik özellikleri falan filan bir çok etken var zevkler ve renkler tartışılmaz ama fma benim gözümde 3 günde bitirdiğim bir baş yapıtdır

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk öncelikle görüşlerine saygılıyım ama biraz ciddi ve eleştirmen olacağım üzgünüm.İlk olarak animeyi tamamen bitirmeden eleştiri yapmanı doğru bulmuyorum ikincisi hikaye örgüsü olsun sana verdiği gerçekçi bakış açışı olsun ve karakterlerin gelişimi olsun anime bunu çok iyi yansıtmış. Ayrıca Fmab diğer animelerle kıyaslayacaksan çok büyük hata yaparsın mesela Tokyo Ghoul u ele alalım her şey çok dengesiz saçma power uplar ve kanekinin durmadan ağlamasından başka bir şey tam olarak gözükmüyor denilebilir hele mantık hatalarına girmeyeceğim.Ayrıca Attack on titan'ın mangasını takip ediyorsan olay örgüsünün çok karıştığı insanların kafasını karıştırdığını görebilirsiniz ayrıca Aot u severim ama Fmab ondan daha iyi olduğunu tereddüt etmeden söylerim. Fmab yansıttığı duygular olsun realistik olan yapısı felsefi düşünceleri olsun her animeyi geride bırakabilecek seviyede eğer ana karakterin her düşmana tek atmasını,sırf dövüş için izliyorsan bence yanlış yerdesin Tokyo ghoul falan öyle devam et derim ama cidden kendine bir şey katacak şeyler istiyorsan karakterlerle duygusal açıdan empati kurup bağlanmak istiyorsan ve realist bir bakış açısı istiyorsan kesinlikle bu animeyi bitirmelisin.Saçma mantık hataları durmadan power up alan bir ana karakterimiz yok ama hayvan gibi güzel bir konu ve konunun işleyişi senin ağlatan sahneler  gülümseten sahneler istiyorsan işte senin animen bu...Şahsen Fmab gibi bir yapıtı beğenmediysen cidden zevkinden şüphe duyalım.He dövüş sahnelerine laf etmişsin de ilerde çoğu animeyi geride bırakacak dövüş sahneleri var haberin olsun cidden spoiler vermeden bu kadar savunabildim eğer bitirmiş olsaydın sayfalarca över ve eleştirirdim dediğim gibi animeyi bitirmeye çalış ve öyle gel derim.Küçük bir şey daha eklemek istiyorum animeye ön yargıyla yaklaşan herkese Fmab izlettim animeye başlatmış birisi olarak söylüyorum bu anime bir başyapıttır.

NOT:Buradaki yorumlarım  Full Metal Alchemist Brotherhood içindir.2003 yapım olandan  bahsetmedim...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Efsane kurgu, mükemmel felsefi değinimler,  harika karakterler, güzel fightları, animeye ısındıran ostleri,openingleri ve endingleri. Bunlar bana göre fma brotherhoodun sahip olduğu nitelikler ve daha niceleri de var benim şuanda aklıma gelmeyen. Ayrıca ben bu animeyi 5 yıldır düzenli olarak tekrar tekrar izliyorum(20'den fazla kez izledim düzgün bir şekilde) ve her izlediğimde farklı şeyler öğrendiğimi hissediyorum çünkü zaman geçtikçe benim görüşlerimde değişiyor ve animeyi her izlediğimde bambaşka bir bakış açısından bambaşka anlamlar çıkartabiliyorum.Bu yüzden de her izlediğimde gerçekten kişiliğime birşeyler kattığımı düşünürüm o yüzden de çok severim ve herkese tavsiye ederim.Aynı zamanda bende ilk izlediğimde çok ilgimi çekmemişti ikinci kez tekrar bitirdiğimde bağımlısı oldum zaten :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

LaWbringer, 11.05.2020 - 05:01 tarihinde yazdı:

Aşırı uzun süredir anime izleyen birisi değilim, şuana kadar 50-60 civarı anime seyretmişimdir. fakat benim anlamadığım fullmetal alchemist brotherhood neden bu kadar abartılıyor? yani bakıyorum tüm top animelerde 1. sırada, geçen de netflixte karşıma çıktı merak edip izlemeye karar verdim. 9. bölümdeyim ve yani animedeki fightlar çok sıkıcı ve kısa, bitek baş karakterlerin hikayesi güzel onun dışında ilgi çekici bir karakter göremedim, baş karakterler çok güçsüz ve doğru düzgün bi olay yok. yani animeyi halen izliyorum belki bir süre sonra sarar falan diye ama yok cidden re: zero'daki her bölüm ağzımı açık bırakan olaylar, aot'deki iyi düşünülmüş gizemler ve ilgi çekici karakterlerden vb. bir sürü şeyden sonra bu black clover gibi gayet normal üzerine aşırı düşünülmemiş bir shounen animesi gibi duruyor. bu animenin nesi bu kadar iyi?

9 bölümden sonra, bitirdiğin veya güncel olduğun serilerle kıyaslaman bence hiç etik olmamış. Eğer seriye fırsat verirsen şu anki düşüncelerini değiştireceğine inanıyorum. Hem ilerleyen bölümlerdeki vs'leri de kaçırmamalısın :) 64 bölümü izleyip fikrini tekrardan yaz. :whistling-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kimse belirli yapımları kayıtsız şartsız sevmek zorunda değil tabi ki düşünce farklılıkları ve beklentiler her kişide farklılık gösterir , ama Fma yı anlamak biraz zor olabilir , Ezoterizm ve din ilişkisi ,   Sembolizm ve Okült ilimlerin insan hayatına direkt etkisi ,  Mitsizim ile harmanlanmış hikaye olgusu anlat babam anlatabilirsen bunlar ağır konular ve bu konuları anlamadan hikayenin arka metnini anlayamazsın ,  kardeş ilişkisi , muhteşem sad  Soundtrackları  yıllar oldu izlediğim openingini  hala hatırlıyorum.

Yani kısacası anime sana hitap etmemiş olabilir ama bundaki en büyük etken sanırım ön yargı büyük beklenti ile izlemiş olabilirsin , seriyi tam anlamıyla bitirip öyle yargıya varman gerekir sonrasında beğenmezsen senin tercihin ama ben bir kaç kez daha aralıklarla izlemeni tavsiye ederim. :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fightlar sıkıcı ve kısadan sonra hevesim kaçtı birşeyleri anlatmaya.Yinede bir iki cümlem var

Birincisi sıralamadaki rolü için izlemişsin bu noktadan sonra ne izlersen beğenmezsin zaten

İkincisi senin gibi sıralamada yüksek olduğu için izlemeyenler neden bu kadar beğendi? Çünkü türü içinde inci gibi.Fight değil hikaye odaklı.Hikayedede bir gram uzatma yok sadece anlatmak istediğini anlatıyor.Aslında müthiş birşeyde anlatması gerekmiyor insanların izleyip keyif alması yeterli.Almışta zaten

Zaten herkes beğenecek diye birşey yok.Beğenmemeye devam edebilirsin 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.