Jump to content

Hachi-nan tte blabla... Nereye gidiyor bu anime? [Spoiler içerir.]

inlovewithafairytale

Önerilen İletiler

Başlıktaki SPOILER yazısını geçen arkadaşlar devam etmeyin onegai!

Animeye başladığınız ilk dakikalarda klasik bir isekai havası sizi karşılıyor, ki zaten belki başlamadan önce yorumları okudunuz ve beklentiniz bunun üzerinde değil, her şey tamam, çocuğun teki pek de ahım şahım olmayan efektlerle bir yerlere tek atıyor. Güzel, sonra anime gerçek dünyaya dönüyor. Aslında gerçek dünyadaki karakter oldukça samimi, pirinç pişirme makinesi bile var!

Karakterimiz sakince slice of life'a devam ederken doğal olarak ölmesini bekliyorsunuz, ya da bir anda yerden portal açılmasını. Nasıl gidecek bu adam? Anime burada sizi şaşırtarak adamı uykudayken gönderiyor, bence buraya kadar başarılı. Diğer dünyada bir çocuk olarak dünyaya gelen karakterimiz ortalama bir isekai'de ne olabilirse aynen onları yaşıyor.

Buraya kadar her şey güzel iken animenin izlenebilirliği bana göre 2. bölümdeki 30 yaşında adamın 2 haftalık hocasıyla yapılmaya çalışan drama kadardı.

Ezgif.gif.c04cd70f74bbf059a017d0b01ece476e.gif

İzlemeye devam edilmez mi? Tabii ki edilir. Hele bu gibi zor anime kıtlığı yaşadığımız günlerde ne bulursak izliyoruz zaten. Diyelim devam ediyoruz, ki ben de ettim. Her şey normalken 4-5. bölümlerde animenin biraz saçmalamaya başladığını hissediyorsunuz, senaryo boş, olaylar çok hızlı oluyor, savaş sahneleri kısa, ve animasyonlar sanki artık sizi tatmin etmiyor. Tam siz bu anime nereye gidiyor derken ortaya bir kız çıkıyor, birkaç bölüm de pek başarılı olmayan bir romantizm. Gerisini izleyemedim, kim bilir belki seri çok güzelleşir de ben yanılıyorumdur,  siz ne diyorsunuz, ben mi abartıyorum?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Katılıyorum sana özellikle dram ve romantizm konusunda. Yeni bir Kenja no Mago vakası gibi duruyordu ben de 3. bölümde bıraktım YouTube'daki kliplerden de biraz bakınca sarışın bir kız vardı -tabii ki rahibe- ve 12 yaşında olup mc ile nişanlanıyordu sanırım plot twist falan yapmaya çalışmışlar ???

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aksiyon animesine göre sadece ufak tefek 2-3 sahne koymaları üzdü ejderya kesicez dediler bir heyecanlandım ejderyayı kesme sahnesinden sadece 30 saniyelik bir büyü hazırlığı kısmı gösterdiler ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım.Bir romantizimleri var romantizim değil  aksiyonları var aksiyon değil fantastik kısmı var fantastik olan kısmın biraz hissediyosunuz ama tatmin etmiyor şu korona olmasaydı patlardı bu anime bence anime bulamadığından izliyor bence. 

İyi biraz rahatladım 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

MrNose, 42 dakika önce tarihinde yazdı:

Aksiyon animesine göre sadece ufak tefek 2-3 sahne koymaları üzdü ejderya kesicez dediler bir heyecanlandım ejderyayı kesme sahnesinden sadece 30 saniyelik bir büyü hazırlığı kısmı gösterdiler ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım.Bir romantizimleri var romantizim değil  aksiyonları var aksiyon değil fantastik kısmı var fantastik olan kısmın biraz hissediyosunuz ama tatmin etmiyor şu korona olmasaydı patlardı bu anime bence anime bulamadığından izliyor bence. 

İyi biraz rahatladım 

Kesinlikle katılıyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Şu an animesizlikten devam edip izledim ama beynim yandı ne yaşanıyor burada yahu.

Bir önceki bölümde adam öldü diye söylenti çıkardılar dedim tamam adamları yakalarlar işte kanıt falan toplanır falan filan köye giden haberciyi yakalayıp sorgularlar.

Sonraki bölüm bu gün yayınlandı merak ettim bakalım nolucak bu elemanlara adamlar hakkında en ufak bir şey geçmedi ya bölüm mü atladım diye önceki bölüme geçip baktım yok doğru bölümü izliyorum arkadaşım kaç kişi izliyor bu animeyi bari o olayı sonuca bağlayın yahu en azından azıcık ucundan haberciye ne olduğunu çıtlatın be .

Bölümler birbirinden bağımsız da ilerlemiyor öyle olsa anlıyıcam. 

Bu güne kadar hiçbir animeyi izlerken bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum belki Gant   Z ama onunda amacı budu yani ne bu saçmalık anlamıyorum.  :bleeding-onion-head-emoticon:

Biraz sinirlenmiş olabilirim kusura bakmayın.

Bu animesizlik döneminde gül gibi serilerin yarıda kesilip böyle bir saçmalığın yayınlanması üzüyor açıkçası.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

inlovewithafairytale, 20.05.2020 - 07:53 tarihinde yazdı:

kim bilir belki seri çok güzelleşir de ben yanılıyorumdur,  siz ne diyorsunuz, ben mi abartıyorum?

Hayır kanka haklısın bu seriden bundan sonra bir halt olmaz.

Yani adam başta bir ejderya kesti o kadar aksiyon sahnesi orada gösterilen bir iki saniyeden ibaret dediler ölümsüz kesicez ölümsüzlere hiçbir şey yapmadılar bir bariyer açmışlar gelen toza dönüyor bu insanlar aksiyona aç aç .

Bu anime corona zamanı çıktığına dua etsin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.