Jump to content
×
×
 • Create New...

Recommended Posts

 • Forum Admin

Uzun süre boyunca m.turkanime.net olarak sunduğumuz mobil sitemiz yerine artık direkt turkanime.net üzerinden mobil cihazlarınızla uyumlu olarak siteyi kullanabilirsiniz. 

(Henüz tamamen bitirilmemiştir, uyumsuz olan sayfalar mevcuttur. İlerleyen zamanlarda onlarda tamamlanacaktır)

 

Spoiler

cMus6H.png

 

Eğer Türk Anime'yi mobil cihazlarınızda da masaüstü sürümünde kullanmak istiyorsanız. Siteye girdikten sonra tarayıcınızda "Masaüstü Sitesi" seçeneğini aktifleştirin.

 

Spoiler

7k8Xp0.png

 

 

 

Link to post
Share on other sites
 • Forum Admin
CaferhanS, 37 dakika önce tarihinde yazdı:

mobil için uygulama yapılır mı peki ?

Sitemizde bulunan bütün animeler için kendi alt yapımız ile kaliteli ve düzgün bize özel bir stream sistemi ayarlayabilirsek ancak o zaman Android cihazlar için bir mobil uygulama düşünebiliriz. Ancak bu bahsettiğim sistemin maliyeti çok fazla olduğundan dolayı hayata geçirme ihtimalimiz düşük.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Content

  • By jans09
   7
    
    

   Merhaba arkadaşlar.  Türk Anime Çeviri Ekibi (TAÇE) olarak bir çok animenin çevirisine imza attık. Sitede doğrudan, forumdan ise indirmek sureti ile bu animeleri izliyorsunuz. 
   Bu konuyu, TAÇE bünyesinde çevrilen animelerin konu sayfalarına kolaylıkla ulaşabilmeniz ve TAÇEnin hangi animeleri çevirdiğini görmeniz amacı ile hazırladım. 
   İşin aslı "Tamamlanmış Animeler" (yaklaşık 300 anime) kısmında zaten TAÇE tarafından çevrilmiş bütün animeleri görebiliyor ve indirip izleyebiliyorsunuz fakat ne aradığınızı bilmeden sayfalarca izleyecek anime aramak çok zor oluyor. Aşağıda alfabetik olmasına özen gösterdiğim animelerin;
   ismi - yayın yılı - bölüm sayısı - çevirmeni - türleri bulunmaktadır. 
   ***Animenin ismine tıklayarak forumda anime için açılmış olan konuya ulaşabilirsiniz.
   ***Mavi renkte yazılı olan kısa animenin ortalama süreden daha kısa olduğu anlamına gelir.
   Umarım işinize yarar http://emoticoner.com/files/emoticons/yellow_hair_girl/yellow-hair-girl-emoticon-11.gif?1301940164
   Not: Bazı animelerin mega linklerinde yaşanan sıkıntıyı giderme çalışmaları devam etmektedir.
   çevrilmiş anime sayısı
    486
   #.0-9
   #A
   #B

   #C

   #D

   #E

   #F

   #G

   #H

   #I
   #J
   #K
   #L
   #M
   #N
   #O
   #P
   #Q
   #R
   #S
   #T
   #U
   #W
   #V
   #X
   #Y
   #Z
  • By torotoro
   Uzun zamandır istenen ancak yaptığımız forum güncellemesinden sonra daha fazla kişinin talep etmesi sonucu Türk Anime TV karanlık temayı hazırlayıp, yayına almış bulunmaktayız.          
   Yöneticimizin yeterli zamanı olmadığı için basitçe ve hızlıca hazırladığı yüzeysel Türk Anime Simple Dark
   temasını revize edip daha düzenli hale gelmesine yardım etmek isteyenler olursa konuya eklediğim dosyayı, inceleyip, düzenleyebilirler. Teşekkür ederiz. Turk-Anime-Simple-Dark.css
   Umarım beğenir ve memnun kalırsınız.

   NOT: Eğer sorun yaşıyorsanız, tarayıcınızın değişikliği algılaması için bir süre boyunca bu sayfaları sürekli yenileyin: 
   https://www.turkanime.net/js/dark.js?v=3.1.1
   https://www.turkanime.net/js/jquery-func.js?v=3.1.1
  • By torotoro
   Yeni Yılda, Yeni Türk Anime
   Türk Anime yeni yılla birlikte 7 yaşına girdi. Uzun zamandır planladığımız üzerinde büyük emekler sarf edilen yeni sitemizi yöneticimiz @schneizeL'in uzun çalışmaları sonucunda neredeyse sizlere sunmaya hazır hale getirildi.
   Yeni Türk Anime'de sizlere sade ve anlaşılır ayrıca daha işlevsel bir site sunmaya çalıştık. 
   BİLGİLENDİRME: Yeni sitemiz ekibimiz tarafınca test edilmektedir. Çok yakın bir zamanda genel kullanıma açılması planlanmaktadır. Test sırasında tespit edilen hatalar giderilip sizler için daha rahat ve kolay bir kullanım sunmaya çalışacağız. Aşağıda tanıtılan özellikler ve bazı kısımlar site yayınlandığında değişiklik gösterebilir.
   DUYURU:  Güncellenen siteyi kullanırken sorun yaşayan kişiler. Tarayıcı geçmişini ve çerezlerini silip tekrar siteyi girsinler.
    
   GÜNCELLEME: Hesabım / Ayarlarım konumuna gidip "Video izleme ekranı?" kısmını Eski Sürüm'e çevirip bölümlerdeki video izleme bölümünü eski sitede olduğu gibi kullanabilirsiniz.
    
    
    
   • Sitenin sağ üst tarafında ki Üye Girişin'den siteye giriş yapabilir, eğer hala üye değilseniz Kayıt Ol'dan çok kısa bir sürede sitemize hemen üye olabilirsiniz.  
   • Eski site temamız da siteiçi arama yapabilmek için üye girişi yapılması gerekiyordu ancak yeni tema da sizler için artık üye girişi yapmanıza gerek olmadan arama yapabileceksiniz.
   • Anime Takvimi sayesinde hangi animenin ne zaman yayınlanacağı bilgisine kolaylıkla ulaşabileceksiniz. (Tarihler MAL'dan otomatik olarak alınmaktadır. Japonya'da yayınlanma tarihi baz alınmıştır. İngilizce alt yazısının paylaşılması, Türkçeye çevrilmesi, encode ve upload işlemlerinden geçirilmesi bu süreye dahil değildir.)
    
   _____________________________
    
   • Arama kısmından bir animeyi aradığınızda arama sonuçlarının yanında "Gelişmiş Arama" bölümü gözükecek. Yukarıdaki Animeler'e tıklarsanız da Gelişmiş Arama'ya ulaşabilirsiniz. Bu kısımdan birden fazla tür seçebilir, bulmak istediğiniz yılların araladığında anime arayabilirsiniz.
    
   _____________________________
   • Bu temada yeni eklenen bölümleri "Yeni Eklenen Bölümler" ve "Yeni Eklenen Bölümler 2017" olarak ikiye ayrılmış şekilde göreceksiniz.
   • Yeni Eklenen Animeler" ve "Popüler Animeler" kısımlarında ise Sezon ve Sezon Yılına göre filtreleme yapabileceksiniz.

    
    
    
   _____________________________
    • Tam Liste'de artık arama yapabileceksiniz. Anime türlerinin de artık çeşitliliği ve tutarlılığı  daha fazla oldu. 
   _____________________________


   • Seri bilgileri daha ayrıntılı yapıldı. Serinin başlığı Japonca (Rōmaji) adıyla yazılırken, İngilizce başta olmak üzere diğer adları da seri bilgilerine eklendi.
   • Talep edilen şeylerden biri olan "Yaş Sınırı" da gerekli detaylarla birlikte seri bilgilerine eklendi. Yapımcı, stüdyo, bölüm süresi, oylama kısımları da yeni eklendi. Yapımcı ve stüdyoda kısmındaki isimlere tıkladığınız o şirketin yaptığı tüm animelere ulaşabileceksiniz. Fansub'dan çeviren grubun internet sitesinden animeyi indirip grubun sitesinde de yorum yapabilir, Alt Yazı kısmından eğer varsa Türkçe alt yazıyı indirebileceğiniz sitelere yönlendireceğiz. Animenin puanlamasında IMDB'nin kullandığı algoritmayı kullanmaya başladık bu sayede puanlama artık daha doğru sonuçlar gösterecek. (İzlediğiniz animelerdeki oylamaya katılmayı unutmayın.)
    
    
   • Yönetim Kadrosunda kimlerin olduğunu görebilir, üzerine tıkladığınız başka hangi animeler de görev aldıklarını öğrenebilirsiniz.
   _____________________________
   • Bağlantılı Animeleri daha anlaşılır bir şekilde düzenledik. Bu sayede artık izlemeniz gereken bir sonraki serinin hangisi olduğu hakkında bilgi edinebileceksiniz. Benzer Animeler de daha düzenli ve önerileri de daha tutarlı hale getirildi.
    
   _____________________________
   • Animeden Kareler ve Fragman kısımlarına bakarakta anime hakkında daha net bilgiler elde edebileceksiniz.
     _____________________________
                                                                                                                                                                                                             
   • Profiliniz artık daha canlı olacak. Profil ve kapak fotoğrafınızı istediğiniz şekilde değiştirebileceksiniz! Akışlardan takip ettiğiniz kişilerin site içindeki hareketlerini görebileceksiniz. Kaç takipçinizin olduğunu, sizi kimlerin takip ettiğini (Takipçiler) ve sizin kimleri takip ettiğinize (Takip ettiklerim) bakabileceksiniz. Profiline girdiğiniz kişiyi Takip Et!'ten takip edebilir, "Ö.M Gönder"den mesaj gönderebilirsiniz.
    
   _____________________________
    • Duvarımdan kısmında paylaştığınız gönderileri görebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Yeni  gönderilerde oluşturabilirsiniz. Takipçileriniz veya üyeler sizin duvarınızdaki gönderileri  görebilir, beğenebilir ve yorum yapabilirler. Elbette sizde yapılan yorumlara cevap  verebilirsiniz.
    
   _____________________________
   • İzlediğiniz bölümlerdeki göz sembolüne () tıklarsanız; bölüm son izlediklerim listesine eklenir.  Tekrar göz sembolüne            () tıklarsanız listeden kaldırabilirsiniz. Böylece en son hangi bölümleri izlediğinizi buradan takip edebileceksiniz.
   _____________________________

    • Takip Listem'de hangi serileri izlediğinizi  sürdürdüğünüzü, izlemeyi düşündüğünüzü, izlemeyi  tamamladığınızı ve izlemeyi bıraktığınızı listeye ekleyebilir  ve takip edebilirsiniz. Profilinizi arkadaşlarınızla paylaşıp  listenize bakmasını da sağlayabilirsiniz. Serinin üzerine  tıklarsanız bitirdiğinizde veya seriyi izlemeyi bırakmaya  karar verdiğiniz durumlar için güncelleyeceğinizde  değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca "MAL Import" seçeneğinden  MyAnimeList'ten indireceğiniz listenizi direkt siteye  yükleyip listenizi otomatik olarak sitemize eklenmiş şekilde görüntüleyebilirsiniz.
   _____________________________
    • İzlemek istediğiniz animenin bölüm sayfasına girdiğinizde  eğer birden fazla çeviri eklenmişse sizi böyle bir sayfa  karşılayacak. İstediğiniz seçeneği seçtikten sonra alternatifler  karşınıza gelecek. Videonun ağ üst tarafında ki kırmızı ışık  butonu ise "ışığı kapat" işlevini yerine getirecek. Sağ  altta "Önceki/Sonraki  Bölüm" yer alırken sol alt tarafından  ise  bölümün sitemize eklenme tarihini görebileceksiniz.
    
    
   _____________________________
   • Kaynaktan bölüme eklenmiş olan alternatiflerden istediğinizi seçebileceksiniz. Ekli olan çevirilerden diğerlerine bakmak istediğinizde Fansub kısmından değiştirebileceksiniz. Ekle'den izlediklerime ekleyebileceksiniz. Paylaş ile bölümü sosyal medya hesaplarınızda paylaşabileceksiniz. Hata Bildir ise eğer videoda bir sorun varsa bunu bize bildirmeniz de size yardımcı olacak. (Lütfen hata bildirirken sorunu iyi şekilde açıklayınız ve yanlış bildirimde bulunmayınız.)
   _____________________________
    • Videonun alt tarafında videoyu kimin eklediğini görebileceğiniz bir yer ve bu yerdeki kişinin yüklediği videoların sayısı (), takipçi sayısı ve sitedeki rütbesini görebilirsiniz. Onun altında ise animenin bu bölümünde Türkçeye çevrilirken ve ondan sonra yapılan işlemlerde kimlerin emek verdiğini gösteren yer bulunuyor. (Animeleri indirmek isteyenler varsa çeviren grubun internet sitesinden indirebilir, çeviren kişi ve ona yardımcı olan kişilere küçük bir teşekkür edebilir. ) Yorum yapmak içinde Disqus'a üye girişi yapmanız gerekecek. Giriş yaptıktan sonra rahatlıkla yorum yapabileceksiniz. (Yorum konusunda daha seçici olacağız. Yorum yaparken dikkatli olun.)
    
   _____________________________
   Son olarak kısa ve öz şekilde bahsetmek istediğim 2 yer var:  
   • Video Ekle'den (üye girişi yapmanız gerekmektedir) sizlerde siteye eklenmesi için video gönderebileceksiniz. Tabii bazı kurallar olacak. Eğer her şey uygunsa site yetkilileri tarafından incelenip siteye eklenip/eklenmemesi gerektiğine karar verilecek. (Bu konuda çok dikkatli davranacağız sizlerden de aynı şekilde özen göstererek, gönderdiğiniz videoların sizler tarafından yüklenmesi gerektiğini ve göndereceğiniz sırada gereken yerlere bilgileri doğru şekilde doldurmanız gerektiğini unutmayınız. )

    
    
   • İletişim'den de yöneticimize site hakkındaki sorun/öneri/görüş ve sorularınızı yazabileceksiniz. (Eğer yazacağınız şeyin çok önemli olduğunu düşünmüyorsanız site yetkili ve moderatörlerine özel mesaj atabilirsiniz.)
    
    

    
    
    
           www.turkanime.tv
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.