Jump to content
  • Create New...

Bu forumda anime ses sanatçılarına ilgi var mı?

Recommended Posts

Anime karakterlerinin arkasındaki ses sanatçıları (seiyuu) ile ilgilenen üyeler var mı?

Birkaç yıldır YouTube üzerinden Japonca'dan İngilizce'ye çeviri ve altyazı yapıyorum, aynı şekilde editörlük de yaptım. Toplam 100'den fazla video üzerinde çalıştım. 

Aranızda bu konuyla aşina olanlar vardır. Eğer bu forumda ve genel olarak Türkiye'de bu tür içeriğe talep varsa Türkçe altyazı yapmak gibi bir planım var.

Bu benim kendi kanalım;

bu da editörlük yaptığım kanal.

Bu işi yapan birçok insanla bağlantım var, eğer bu içeriğe ilgi olursa onların çalışmalarını kullanarak başlamayı düşünüyorum.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By DweSensei
      Herkese Merhaba,
      Ben DweSensei 
      Yeni Lyrics - AMV videosu yayında!
      Destek olmak isterseniz, Videoları Beğenmeyi, Yorum yazmayı ve Abone olmayı unutmayın. 

Kanalımda, Anime Kesitleri - AMV - Anime Editleri - NicoNicoDouga Kaynaklı MAD Videoları - Anime OP & ED Romaji English & Turkish Lyrics Videoları - COUB Kaynaklı DweSensei Mix gibi Anime Video içerikleri paylaşıyorum. Videolara göz atmayı unutmayın!

Bu arada Discord Sunucumuza beklerim... https://discord.gg/rV6qBMA

İşte Yeni Videomuz...

Diğer videolar ---

-

-

-

-

-

• By Pseudohomophylus
      Öncelikle herkese iyi hafta sonları dileyerek yazıma başlamak istiyorum.
      Bu yazıda Nakitai watashi wa Neko wo kaburu (NakiNeko) animasyon filminin tanıtımını yapacak ve ardından ufak ufak spoiler içeren incelemeyle de yazıyı sonlandıracağım.
      Anime filminin genel özellikleri:
      İsim: Ağlamak isteyen ben, kediyi kuşanıyorum/Bir bıyık ötede /Nakitai watashi wa neko wo kaburu/NakiNeko/A whisker away (NakiNeko kolay olduğu için yazıda bu adı kullanacağım ?)
      IMDb: 6.9(358)
      MAL:7.67(7,097)
      Güncelleme 29/06/2020  MAL: 7.57(24,731)
      Tür: Drama, Doğaüstü, Büyü, Romantizm
      Stüdyo:
      -Studio Colorido
      -Toho animation
      -Twin Engine
      Senaryo: Okada Mari(AnoHana, Kuroshitsuji)
      Yönetmen: Satou Junichi (Sailor Moon, Princess Tutu, Tamayura)
      Shibayama Tomotaka(Ao no Exorcist, Hai to gensou no grimgar, Shigatsu wa kimi no uso)
      Sanat yönetmeni: Takeda Yuusuke (Kimi ni Todoke, Dimension W)
      Karakter tasarımı: İkeda Yumi (Gravity Daze the animation: Ouverture)

Son zamanlar pek çok platformda adını duyduğumuz Netflix NakiNeko animasyon filmini tüm dünyada yayınlayacağını duyurdu. 5 Haziran'da yayınlanması planlanan film tüm dünyada gözleri kendine çeviren Covid-19 pandemisi nedeniyle gecikmeli olarak 18 Haziran'da yayınlandı.
      Studio Colorido daha önce Mirai no watashi, Fastening days gibi reklam tipi animelerin yanında Typhoon no Noruda'yı da başarılı bir şekilde izleyiciyle buluşturmuştur. İlk orijinal filmi 2018 de çıkan Penguin Highway olup stüdyonun 2 . orijinal filmi NakiNeko'dur.
      Karakter tasarımları da doğal olarak benzerlik göstermektedir. NakiNeko'da soğuk renklerin yerine daha sıcak ve parlak renklere geçilmiştir.
      Öykümüz ortaokul 2. sınıf öğrencisi Muge lakaplı(Mugendai Nazo ningen= ebedi sırlı/anlaşılmaz insan) güleç, sevimli ve etrafında bulunan diğer herkesten farklı olarak duygularını davranışlarına yansıtan Miyo adlı bir kızımızın başından geçenleri konu alıyor.
      Miyo yaptığı herşeye rağmen onu görmezden gelen sınıf arkadaşı Hinode'ye yanıp tutuşmaktadır.
      Miyo'nun Hinode'ye yaklaşmak için elindeki tek kozu onu bir kediye dönüştüren maskedir. Miyo, kedi-insan formu dengesizleşince tekrar insana dönebilecek midir?
      ❗Dikkat burası spoiler içerir ❗
      Hatırlatma yapayım arkadaşlar coronavirus değil, siber-şiddet günümüzün en büyük celladı maalesef.
      Animasyona dönecek olursam sonu oldukça tahmin edilebilir bitiyor. Müzikleri güzel ama en çok yağmur sesini beğendim.
      Elimizdekilerin kıymetini kaybetmeden bilelim mesajıyla ve hafif bir tebessümle bitiriyoruz.

Oldukça güzel bir animasyondu. Benim için bir "Kimi no na wa" kadar olamaz, vakti olan arkadaşların izlemesini tavsiye ederim.
      Kedilerin dünyası nasıl acaba? Kedi olsam ne güzel olurdu... diye aklınızdan bir kere bile geçirmişseniz oldukça keyif alabilirsiniz. Son olarak puan verecek olursam 8,5/10 veririm. Buraya kadar okuyan herkese çok teşekkür ederim. Seviliyorsunuz ?
    • By haikurema
      HaikuremaSubs, Temmuz 2016 tarihinden beri faaliyette olan, kendi isteğine göre anime, manga, novel vb. içerikleri Türkçeye kazandırıp bu alan adıyla çeşitli çevrim içi okuma ve izleme sitelerinde yayınlayan tek kişiden olan gönüllü bir bağımsız fansub idir.  

Blog Adresi
      Facebook Sayfası
      Discord Davet Bağlantısı

Tamamlanan projeler:
      Back Street Girls: Gokudolls
      Beelzebub-jou no Okinimesu mama.
      Chibi Devi!
      Dungeon Seeker
      Fukigen na Mononokean Tsuzuki
      Gakuen Babysitters
      Hametsu no Mars
      Jingai-san no Yome
      Hakumei no Tsubasa (Pokémon: Twilight Wings)
      Servamp Movie: Alice in the Garden
      Servamp Specials
      Tenrou: Sirius the Jaeger
      Wei, Kanjian Erduo La!
      Wei, Kanjian Erduo La! 2
      Yume-iro Patissiere
      Yume-iro Patissiere SP Professional

Devam Eden Projeler:
      Kami-tachi ni Hirowareta Otoko

Askıda Olan Projeler:
      Daa! Daa! Daa!
      Naisho no Tsubomi
      Shoujo☆Kageki Revue Starlight

• By Ackerman
      Merhaba arkadaşlar ben ingilizcemi geliştirmek için çeviri yapmak istiyorum ancak herhangi bir fansubla iş birliği yapmadan kendi çeviridiğim animeleri siteye yükleyebilir miyim? eğer yükleyebiliyor isem nerden nasıl yüklerim.

Not: Cambridge online ingilizce sınavını Cambridge English: Advanced (CAE) seviyesinde tamamladım dolayısıyla ingilizceyi katletmiyeceğime emin olabilirsiniz
    • By AiChan01
      Bu arkadaşın adeta ölümsüz olduğunu düşünmek bir yandan da o kadar çekilmez olduğunu bir kenara koyarsak tarz olarakta sınıfta kalmış gibi görünüyor...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.