Jump to content

PROGRAM : FORMAT FACTORY VİDEO CONVERTER KULLANIMI


schneizeL

Recommended Posts

  • Yöneticiler

Öncelikle edinmemiz gereken programlardan biri olan mkvmerge'yi ve anlatımını aşağıda ki linkten temin edebilirsiniz.

http://forum.turkanime.tv/soft-sub-yapimi-t1233.0.html Mkvmerge ile gömdüğümüz altyazılı videoyu format factory ile kalıcı hale getirmeye çalışacağız.

Programı BURADAN indirebilirsiniz

SEÇENEK kısmına girerek altyazı fontumuzu seçiyoruz.

Resmi ekleyen

Videomuzu tutup program içine sürüklediğimizde karşımıza aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir. Ekrandan tümünü mp4 seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra ayar sekmesine tıklıyoruz.

Resmi ekleyen

Ayar sekmesine tıkladığımızda karşımıza aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir. Aşağıda ki ekrandan filigran kısmına gelerek ek olarak eklediğim logoyu seçeceksiniz daha sonra bu ayarları farklı kaydet diyerek özel bir ayar oluşturmuş olacağız artık eklediğimiz videolarda tümünü mp4 yerine tümünü özel ayar seçeneğini seçerek her seferinde logo eklememize gerek kalmayacaktır. Bu işlem tamamlandıktan sonra tamam deyip üst kısımdan başla diyerek encode işlemine başlayabiliriz.

Resmi ekleyen

Umarım konuda anlaşılmayan bir yer yoktur olduğu takdirde yazarsanız yardımcı olabiliriz. Hepinize kolay gelsin şimdiden.

Special Not: Ayarlarım.ini dosyasını Belgelerim/Format Factory/Videocustom klasörü içerisine ekleyin daha sonra eklediğiniz videolarda Tümünü mp4 yerine özel ayarları seçip Üst taraftan Ayarlarım kısmını seçerseniz eklemiş olduğum ayarlar eklencektir. Logo yolunu kendi bilgisayarınıza göre düzenleyiniz. Video bitrate kısmıyla oynama yapabilirsiniz en uygun çözünürlüğü yakaladığınızda ona göre işlem yaparsınız. Kaliteyi düşürmeden boyutunu düşerebildiğinizi seçin işte :)

Ekte yer alan AYARLARIM.ini dosyası düşük boyut kaliteli görüntü elde etmenizi sağlar yalnız encode etme işlemi uzun sürmektedir. (Bilgisayar özelliklerine göre değişebilir)

Link to post
Share on other sites

  • Yöneticiler

Ellerine Sağlık Abi Benim Gibi Hiç bişi Bilmiyenler Az cok Anlarda Burda Sadece Loguyu ve Mp4 Var Bu Alt Yazıyı Felan Nasıl Gömecez Ben Onu Bilmiyom Meguidende Acıkcası Bişi Anlamadım

Mkv merge ile gömüyorsun altyazını daha sonra format factory ile mp4'e çeviriyorsun link ekledim oradan görürsün çok basit merge 10 saniyede gömüyor

:P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.