Jump to content

Olması Gerekenden Güçlü Ana Karakteri Olan Anime Önerisi

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 71
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Kanka Tate no Yuusha izlemediysen kesinlikle izlemelisin.. Şimdi Kendi Anime Listeme Bakıcam // Bu arada Owari no Seraph yanlış hatırlamıyorsam yarım kalıyodu bilgine gene ama oda çok kıyaktı.. B

Bu iletiyi yazdıktan sonra bir daha ileti mileti yazmam herhalde bir süre. İzleyip izlemediklerine veya daha önce önerilip önerilmediğine bakmadan kendi listemden yazıyorum: (Bu arada Trabzonlu değili

Hislerini paylaşıyorum dostum.    

Posted Images

Arifureta: From Commonplace to World's Strongest: Ana karakter arkadaşlarıyla beraber bir sürü katı olan bir Dungeon'a (Zindan) girdikten sonra ihanete uğruyor ve insanların daha henüz inmeyi başaramadığı zindanın en derin katlarına kadar düşüyor. Arkadaşları onu öldü sanıyor ancak karakter, animenin isminden de anlaşılacağı üzere en dipten yukarıya doğru tek tek canavarları öldürerek ve onların güçlerini kazanarak çıkmaya çalışıyor. İlk birkaç bölümde çok zayıf olarak gösteriliyor ama zindana düştüğünde birkaç bölüm sonra ne kadar güçlediğini göreceksiniz. Benim izlerken en merak ettiğim kısım ise o kadar güçlendikten sonra arkadaşlarının onu gördüğündeki tepkilerinin ne olacağıydı.

Knk bana bunun gibi çok benzeri olan varsa soylermisin super bi anime bu efso yani

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kiymetlimiss, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Arifureta: From Commonplace to World's Strongest: Ana karakter arkadaşlarıyla beraber bir sürü katı olan bir Dungeon'a (Zindan) girdikten sonra ihanete uğruyor ve insanların daha henüz inmeyi başaramadığı zindanın en derin katlarına kadar düşüyor. Arkadaşları onu öldü sanıyor ancak karakter, animenin isminden de anlaşılacağı üzere en dipten yukarıya doğru tek tek canavarları öldürerek ve onların güçlerini kazanarak çıkmaya çalışıyor. İlk birkaç bölümde çok zayıf olarak gösteriliyor ama zindana düştüğünde birkaç bölüm sonra ne kadar güçlediğini göreceksiniz. Benim izlerken en merak ettiğim kısım ise o kadar güçlendikten sonra arkadaşlarının onu gördüğündeki tepkilerinin ne olacağıydı.

Knk bana bunun gibi çok benzeri olan varsa soylermisin super bi anime bu efso yani

Aslında çok benzeri olan aklıma gelmiyor ama bazı yönleriyle buna benzeyen animeler aklıma geliyor gibi.

1-) The Rising of the Shield Hero:  İki animenin de ana karakteri başka bir dünyada tekrardan doğuyorlar ve arkadaşları tarafından ihanete uğradıktan sonra çok güçleniyorlar, aynı zamanda daha soğukkanlı olup hayata ve insanlara daha farklı bakıyorlar. Daha sonra kendilerine yoldaş olacak güzel kızlarla tanışıyorlar. İkisi de gayet benzer. Kesinlikle öneririm.

2-) That Time I got Reincarnated as a Slime: İki ana karakter de başka dünyada doğuyor, yedikleri canavarların güçlerini elde edip OP oluyorlar. Bunda pek aşk konusu açılmıyor veya ihanet edilme yok ama bunu kesinlike öneririm. 

3-) Problem Children Are Coming from Another World, Aren't They?: İhanete uğrama falan yok ama animedeki ana karakterle yanındaki arkadaş grubu Arifureta'daki gruba çok benziyor. Sürekli dalga geçilen bir tavşan kız, tane özel gücü olan 2 güzel kız ve bir tane aşırı OP çocuk. Çocuk o kadar OP ki daha ilk bölümden bir su tanrısını kolayca yeniyor. Bu yönden benziyorlar ancak Arifureta'da olduğu gibi ana karakter bu gruptan bir kıza özellikle aşık değil. Yine de öneririm.

4-) Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon: Bunda da yine ihanet yok. Bunda da bir sürü maceracı var ve girip level (seviye) kasılan bir Dungeon (zindan) var. Ana karakter başta güçsüz ama sonra zindanda bir maceracı kız tarafından kurtarılınca ona aşık olup onun seviyesine ulaşmak için çok çalışıyor, bu yönden benziyorlar. Vee bunu da öneririm, yakında yeni sezonu da geliyor.

5-) Assassins Pride: Yukarıda da yazdım ama yine yazıyorum, bunda da ihanet etme olayı olmuyor ama ana karakter ile Melida arasındaki ilişkiyi az çok Arifureta'daki Yue ile ana karakterin ilişkisine benzetebilirsin. Bu arada Arifureta'dan Yue ile Assassins Pride'dan Melida çok benziyorlar. Hikaye olarak çook benzer olmasa bile sırf bu ilişki ve Yue-Melida benzerliği için bunu da ekliyorum.

6-) Death March to the Parallel World Rhapsody: İki animede de farklı dünyaya ışınlanma ve aşırı OP olma olayı var, yine ihanet edilme mevzusu olmasa da ana karakterin yanında bir sürü güzel kız var.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

canatan, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

ben bunların hepsini niye izledim ya valla sıkıntıdan tekrar izliycem artık

Profiline baktım da, ilgi alanlarına uyan ve pek bilinmeyen birkaç anime aklıma geldi:

Her ne kadar tam olarak Isekai olmasa da "Rosario + Vampire" önerebilirim. Ana karakter düzgün bir lise kazanamıyor ancak babası şansa başka birinin düşürdüğü bir lise giriş belgesini oğluna veriyor. Bu belge ile de ana karakter sözü geçen liseye gidiyor. Lisede hiç kimse insan değil ve herkesin güçleri var falan filan. Ecchi ve Harem var ama ana karakter OP değil. Yani en azından animede değil, mangasını okursan ana karakter aşırı OP.

Bir tane daha Harem ve Ecchi animesi var pek bilinmeyen ama yine Isekai değil. "Cube x Cursed x Curious" - kısaca "" veya "C3" En azından biraz vakit geçirmeni sağlarlar umarım. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Code geass olabilir ana karakter güç bakımından üstün olmasada, strateji ve taktik kullanarak(kendisi öyle diyor) karşısındakini genelde rahatça ezdiğini söyleyebilirim.

Ayrıca şöyle bir baktığında direk villianda olması gereken özelliklerde var. 20 dklık bölümün 15dk sı ağlayan bir ana karakterden çok koskaca 50 bölümde sadece 1 kere göz yaşı döktüğünü gördüm.

spoiler olmasın diye biraz üstü kapalı anlatacağım yinede okumayabilirsin

kendine yakın birisiyle tam anlaşmaya varmışken yanlışlıkla gücünü kullanarak onun topladığı bölgedeki insanları öldürmesini emretti(gücü istediği kişiye istediğini yaptırabiliyor).Onu durduramayınca kendi ekibine onu hain ilan edip infaz kararını verdi.Tam anlatamadım ama izledikçe anlarsın eminim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SemiGod, 12 saat önce tarihinde yazdı:

Kendine yakın birisiyle tam anlaşmaya varmışken yanlışlıkla gücünü kullanarak onun topladığı bölgedeki insanları öldürmesini emretti(gücü istediği kişiye istediğini yaptırabiliyor).Onu durduramayınca kendi ekibine onu hain ilan edip infaz kararını verdi.Tam anlatamadım ama izledikçe anlarsın eminim.

Sahne aklıma geldi duygulandım ya çok kötüydü :crying1-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.