Jump to content

Yeni forum başlığı

pegasusejder

Yeni forum başlığı  

10 oy

1. 1. Yarım kalan animelerin devamı diye bir konu olsun mu?

• Evet mantıklı
      8
    • Hayır kimse uğraşmaz
      2

Önerilen İletiler

Daha önce başvuruldu mu veya yazacaklarım zaten hali hazırda var mı bilmiyorum şöyle bir göz üstü baktım ve bana yokmuş gibi geldi. 

Yarım kalmış animelerin devamı şeklinde bir başlık olsa ve oraya muhtemel yeni sezonu çıkmayacak serilerin mangada ki ilerleyişlerini isteyenler yazsa. Bazı mangaların Türkçe'si yok veya bazı kişiler manga okumak istemiyor. Bu durumda burada bir başlık olsa orada yazmak isteyen animeden sonrasında neler olduğunu yazsa veya mangasında olan ama animesinde gösterilmeyen önemli bir sahneye yazsalar. Böyle bir şey güzel olur diye düşünüyorum. Örnek olarak şöyle vereceğim;

XXX Animesinin devamı

Entry: A karakteri B karakteriyle sevgili oluyor, C karakteri buna üzülüyor çekiyor gidiyor, D karakteri hastalıktan ölüyor ....

İsteyen daha detaylı anlatabilir veya isteyen yüzeysel ana karakterlerin başına neler geldiğini anlatabilir. Mesela ben Masamune-kun no Revenge animesinin altına detaylı bir şekilde olanları yazdım (spoiler içerisinde) ama oraya okumayanlar olabilir veya bir yerden sonra yorumlar alta iniyor falan insanlar görmüyor. Bence Masamune'nin mangasını okumaya gerek yok ve Türkçe'si de yok o yüzden okumuş biri bazı kişileri bu durumdan kurtarabilir diye düşünüyorum :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

1) Bir animenin mangası ve sonu hakkında spoiler isteyen birisi için forumda epey yer var. Onun dışında spoiler istiyorum diye konu da açabilir. Başlık o animeye has olacağı için o anime hakkında spoiler isteyen başka birisi genel konu içinde arayacağına başlıktan direkt bulabilir.

2) Bir animenin mangasının sonunu söyleyebileceğiniz bir sürü konu da var forumda. Mesela " Bir anime/manga hakkında aklına gelen her şeyi söyle" başlığı gibi. Onun dışında manga bölümüne işte "Falanca Manga Tartışma Alanı [Spoiler İçerir]" gibi başlıklı konular açabilirsiniz. Bu başlık altında sizinle aynı heyecanı yaşayan kişilerle muhabbet edebilirsiniz. 

Forum bunun için var :thank_you__onion_by_elcerbero:

Mesela ben üşenmezsem Mashle için açacağım bir tane.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Amygirl, 27 dakika önce tarihinde yazdı:

1) Bir animenin mangası ve sonu hakkında spoiler isteyen birisi için forumda epey yer var. Onun dışında spoiler istiyorum diye konu da açabilir. Başlık o animeye has olacağı için o anime hakkında spoiler isteyen başka birisi genel konu içinde arayacağına başlıktan direkt bulabilir.

2) Bir animenin mangasının sonunu söyleyebileceğiniz bir sürü konu da var forumda. Mesela " Bir anime/manga hakkında aklına gelen her şeyi söyle" başlığı gibi. Onun dışında manga bölümüne işte "Falanca Manga Tartışma Alanı [Spoiler İçerir]" gibi başlıklı konular açabilirsiniz. Bu başlık altında sizinle aynı heyecanı yaşayan kişilerle muhabbet edebilirsiniz. 

Forum bunun için var :thank_you__onion_by_elcerbero:

Mesela ben üşenmezsem Mashle için açacağım bir tane.

Evet biraz daha bakındığımda bahsettiğiniz konuları gördüm. Bir tane spoiler içerikli konu var ama orada herkes aklına gelen animeden aklına gelen bir sahnenin spoilerını yazıyor. Kendi aradığın animeyi bulmak çok zaman alır. 

Manga bölümünde birisinin açacağı animenin devamı şeklinde bir konu bir yerden sonra kaybolur çünkü orada farklı konularda açılıyor ve yine isteyen kişi istediği konuyu bulmakta zorlanacak. 

Benim bahsettiğim sadece bu duruma özel bir başlık olması. İsteyen girecek ve merak ettiği animesi yazılmış mı yazılmamış mı ona bakacak. Ayrıca bu konu başlığı altında sadece bir olayın spoilerı olmayacak. Örneğin; "Bilmem ne animesinde X şahsı Y şahsını sevdiğini söylüyor" burada sadece öylesine bir sahneden bir tane spoiler var benim bahsettiğim bu değil. Manga eğer final vermişse manganın finaline kadar neler olduğunun özeti şeklinde bir spoiler vermek. Manga final vermemişse güncel yere kadar veya kendi okuduğu yere kadar bilgilendirme yapacak.

İstediğim tarzda forum başlığını şu şekilde açıklayayım:

->Yarım kalan animelerin devamı

-> Masamune-kun no Revenge finali

-> Kishuku Gakkou no Juliet finali

-> Kingdom manga özeti

....

Buraya giren kişi sadece yarım kalan animelerin devamını öğrenebilecek. Araya başka konu veya öylesine bir sahneden yazılmış spoilerlar olmayacak. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Amygirl, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Kısacası bitmiş bir manganın veya novelin özeti için özel bölüm istiyorsunuz. :oniondesuplz:keşke forum aktif olsa da böyle konular rağbet görse :D 

Diğer adminlere danışmak lazım.

Animesinin devamını bilmek isteyen bir çok kişi vardır o yüzden istek bölümü kadar rağbet görebilir tahminimce :) Bir başka sıkıntı animenin devamını bilmek isteyen çok kişi vardır ama onun mangasını okuyan ve özetini yazacak çok az kişi vardır :D Yine de olduğu kadar yazılsa güzel olur diye düşünüyorum. :)

MrNose, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

O bu forumun laneti.

Maalesef her forumda var ya onlar. :) Özellikle sırf bir şey sormak için hesap açıp konu açanlar var onlar hiç kontrol etmiyor daha önce ne yazılmış diye :D 

MrNose, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Birde konu açıp kaçanlar var konuyu açtıktan sonra bir daha foruma girmiyorlar.

Onları bende merak ediyorum. :) Ben konuyu açtıktan sonra bildirim gelmesine rağmen dakika da bir f5 tuşuna basıyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 53 dakika önce tarihinde yazdı:

Animesinin devamını bilmek isteyen bir çok kişi vardır o yüzden istek bölümü kadar rağbet görebilir tahminimce :) Bir başka sıkıntı animenin devamını bilmek isteyen çok kişi vardır ama onun mangasını okuyan ve özetini yazacak çok az kişi vardır :D Yine de olduğu kadar yazılsa güzel olur diye düşünüyorum. :)

Maalesef her forumda var ya onlar. :) Özellikle sırf bir şey sormak için hesap açıp konu açanlar var onlar hiç kontrol etmiyor daha önce ne yazılmış diye :D 

Onları bende merak ediyorum. :) Ben konuyu açtıktan sonra bildirim gelmesine rağmen dakika da bir f5 tuşuna basıyorum :D

https://forum.turkanime.tv/konu/15155-çevrilmesini-istediğiniz-animeler/

Bu konu onun için

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
Barış D. Baryshx, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Demek istediği şey o değil . Mesela bir animenin devamını merak ediyor ama anime bitmiş konu yarım mangası devam eden biten ama animesi gelmemiş serinin manga özetini yazabileceğimiz bir alt forum başlığı istiyor. 

Mesela Claymore animesini izlemiş birisi mangayı okumak istemiyor mangada olan biteni yazan bir özet konusu bulmak istiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.