Jump to content

Eski ve yeni Devilman: Crybaby arasındaki fark nedir?

aLiMCe

Önerilen İletiler

Geçenlerde Netflix den Devilman Crybaby animesini izledim. Beni etkileyen garip bir animeydi. Sonra öğrendim ki eski çekim versiyonuda varmış. İkisi arasında hikaye farklılığı varmıdır acaba? Yeni yapılmış olanın sonu manyak bir şekilde bitti. 

Spoiler

Eskisinde happy ending var mı yoksa miki gene başı kesilerek ölüyor mu bilen varsa yazsın lütfen. 

Devilman-Crybaby-Season-1-Episode-9-Go-To-Hell-You-Mortals-Akira-and-Miki-768x431.png

Düzenlenme: Amygirl tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Devilman'ın mangasını okumalısın. Eski TV animesinde yapımcılar Devilman'ın trajik hikayesini koymayıp haftanın canavarı konseptli süper kahraman animesi yaptılar. Daha sonra direkt mangadan uyarlanan 2 OVA yapıldı ama hikayeyi sonlandıracak 3. OVA'yı yapmadılar. Yarım kaldı. Günümüzde de Yuasa adlı yönetmen Craybaby adlı adaptasyonunu yaptı ancak bu da manganın tam bir karşılığı değil; Yuasa büyük oranda kendi yorumunu kattı.

Devilman'ın gerçek yüzünü görmek için mangasını okumalısın kısa zaten 5 cilt.

Mangası ile Crybaby arasındaki temel fark ise manga çoğunlukla Akira ile Ryo arasında geçen trajik bir süper kahraman hikayesi anlatırken savaşın kötü olduğunu vurguluyordu, anime ise mangada olmayan yeni karakterler yaratıp hep birlikte insanlar iki yüzlüdür temasını işlemesiydi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yumulonely, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Spoiler olan kısmı resimdeki gibi seçip üstteki spoiler seçeneğine alman gerekiyor.

Daha fazla kişi spoiler yemeden değiştirir misinT^T

İçeriği Görüntüle

2020-06-04.png

Spoiler için üzgünüm. Bu daha attığım ilk soru. Düşünemedim, affedin. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.