Jump to content

JoyBoy

Zorojuro

Önerilen İletiler

Zorojuro, 14 dakika önce tarihinde yazdı:

Sizce JoyBoy kimdir ve hikayedeki önemi nedir.

Alıntı

"Joy Boy" (ジョイボーイ; Joi Bōi) Balıkadam Adası tarihinde önemli rol oynayan ve yer yüzeyinden gelen gelen bir adamdır. İlk olarak Nico Robin'in Ryugu Poneglyph'inde bahsedilmiştir.

Yaklaşık 800 yıl önce Joy Boy adında bir adam Balıkadam Adası sakinlerine bir söz verdi. Joy Boy Poseidon'un yardımıyla Noah'ı yükseltmeye çalıştı fakat Joy Boy Balıkadam Adası'na verdiği sözü tutmadı. Ancak Balıkadam Adası kader günü gelene kadar Noah'ı güvende tutacaklarına söz verdiler. Poneglyph'te Joy Boy'dan Poseidon'a sözünü tutamadığı için bir özür mektubu yer almaktadır.

Balıkadam Arkı olayları sırasında Monkey D. Luffy'nin ne pahasına olursa olsun adayı korumak için Noah'yı yok etme anlamına gelse bile yaptığı girişimler neredeyse Balıkadam Adası'nın verdiği sözü bozuyordu.          

One piece fandom wiki sayfasında Joy Boy hakkında bunlar yazıyor. Dünya açısından pek bir önemi olduğunu düşünmüyorum ancak Balıkadam adası için önemliymiş :flying-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Joy Boy ile ilgili elimizde iki şey var. Biri balık adam adasında ki kitabe ve İm-sama'nın gittiği hasır şapka. Hasır şapkanın Joy Boy'a ait olduğu düşünülüyor. Şapkanın büyüklüğüne bakarsak dev ırkından olabilir. Onun haricinde eğer Im-sama ölümsüzlüğe ulaştıysa Joy Boy ile boş yüzyılda savaşmış olabilir. Ben Karasakal'ın Im-sama'yı, Luffy'nin ise Joy Boy'u temsil ettiğini düşünüyorum. 

Bu arada ingilizce iyiyse reddit te adamın biri One Piece evreninin başından sonuna kadar ne olduğuna dair gayet güzel bir teori yazmıştı ona bakabilirsin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Joy Boy ile ilgili elimizde iki şey var. Biri balık adam adasında ki kitabe ve İm-sama'nın gittiği hasır şapka. Hasır şapkanın Joy Boy'a ait olduğu düşünülüyor. Şapkanın büyüklüğüne bakarsak dev ırkından olabilir. Onun haricinde eğer Im-sama ölümsüzlüğe ulaştıysa Joy Boy ile boş yüzyılda savaşmış olabilir. Ben Karasakal'ın Im-sama'yı, Luffy'nin ise Joy Boy'u temsil ettiğini düşünüyorum. 

Bu arada ingilizce iyiyse reddit te adamın biri One Piece evreninin başından sonuna kadar ne olduğuna dair gayet güzel bir teori yazmıştı ona bakabilirsin.

Ben de finali ile ilgili güzel bir teori okumuştum da 2 sene falan oldu unuttum ama çok kaliteli düşünmüştü adam baya kafama yatmıştı :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

KRHerusaizu, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben de finali ile ilgili güzel bir teori okumuştum da 2 sene falan oldu unuttum ama çok kaliteli düşünmüştü adam baya kafama yatmıştı :D

Muhtemelen okuduğun teoriyi biliyorum zaten one piece'in sonu ile ilgili en mantıklı teori o olarak kabul ediliyordu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 9 saat önce tarihinde yazdı:

bence karasakal xebec i temsil ediyor ve joy boy geçmişte ki korsanlar kralı olabilir veya joyboy un gerçek adı hepimizi şaşırtabilir oda sensei yapıyor böyle şeyler düşünsene raftele gidiyorlar poneglif var altında yazan isim monkey d. bide joy un gerçek adı falan efsane olur ama biraz abartı bi aile olur:D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Real-Men-Frrranky, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

bence karasakal xebec i temsil ediyor ve joy boy geçmişte ki korsanlar kralı olabilir veya joyboy un gerçek adı hepimizi şaşırtabilir oda sensei yapıyor böyle şeyler düşünsene raftele gidiyorlar poneglif var altında yazan isim monkey d. bide joy un gerçek adı falan efsane olur ama biraz abartı bi aile olur:D

Şöyle diyeyim 

Joy Boy    Im-sama

Roger       Xebec

Luffy        Karasakal

Oda sanki soyadından daha çok D. olayına bağlayacak gibi yani Joy D. Boy olabilir belki :D Birde şu kısım bence önemli raftel değil Laugh Tale :D Roger acaba burada bu kadar eğlenceli ne buldu :))

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.