Jump to content

Anime izlemeye başladıktan sonra hayatınızda olan değişiklikler.

Padvox

Önerilen İletiler

Arkadaşlar burada paylaşmanızı istediğim şeyi başlık anlatıyor zaten anime izlemeye başladıktan sonra hayatınız nasıl değişti.

Kendimde kişilik olarak gelişme hissediyorum yani anime karakterlerinde gördüğüm olumlu davranışları örnek alıyorum ve yapmaya çalışıyorum.Ayrıca anime izlemeye başladıktan sonra gerçek hayata karşı memnun olmama durumu başladı insanlardan sıkılır oldum ailem ve yakın arkadaşlarım değil ama diğer insanlardan sıkılıyorum bazen,yaşamımı gözden geçiriyorum güzel bir hayatım var kötü değil,çok sevdiğim arkadaşlarım var belli bir çevrem var ama yaşadığım şehirden nefret ediyorum resmen anime izledikçe kendi çevremden,şehrimden dolayısı ile bunlardan etkilenen hayatımdan daha iyisinin olduğunu görüyorum moralim bozuluyor açıkçası bende daha iyi olmasını istiyorum bunun için çabalıyorum şu anda çok zor bir durum bu ama gelecekte daha iyi yapma çabam iyi sonuçlanabilir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 97
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bende anime izlediğimden beri dışarı çıkmaz oldum arkadaşlarla takılmak sıkıcı geliyor anime dışında çoğu şeyden zevk almaz oldum ve bende anime karekterlerini örnek alıyorum tam bir otaku yolunda ile

Bilgisayarımdaki tüm dosyaların animelerle ilgili olması. Anime karakterleri gibi davranmaya ve konuşmaya başlama. Animeler dışında dizi film vb. şeyler izlememe. Japonlara aşırı hayranlık duyma ve

Sanırım bu durum hepimiz de var. Yaklaşık bir 10yılım Ankara'da geçti Ankara'nın monoton hayatından çok sıkılıyordum benim de pek yaşıtım kalmamıştı Ankara'da malum peter asker olunca arkdaş çevreniz

Bende anime izlediğimden beri dışarı çıkmaz oldum arkadaşlarla takılmak sıkıcı geliyor anime dışında çoğu şeyden zevk almaz oldum ve bende anime karekterlerini örnek alıyorum tam bir otaku yolunda ilerliyorum :D

Galiba bunlar hep kötü yönleri :( ama iyi yönleri say say bitmez

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Of.. aynen say say bitmez. :-\ Anime çok değiştiriyor insanın hayatını. Davranış olarak, konuşma olarak, düşünce olarak, görüş açısı olarak.. Bunlar ve benzeri gibi her yönden etkileniyorsun yani.

Ben de şehri sevmiyorum açıkçası. Seviyorum aslında ama.. O kadar bağlı değilim. Zaten çok sevmiyorum dışarı çıkmayı. Arkadaşlarımla bile evde takılmayı severim. Benim çevrem zaten genelde evcil niyeyse. ;D Bikaç arkadaş var dışarıyı seven-ki bu şehirde de öyle çok takılacak yer yok. Ben de otaku yolunda ilerliyorum. :( Anime dışındaki şeylerden pek zevk alamaz oldum. Zevk aldığım şeyler de bana herhangi bir animedeki birşeyi anımsatan şeyler falan olmaya başladı. Durum çok vahim. 8) Ama seviyorum hayatımı her haliyle çok şükür. Anime 4evaaa! :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sanırım bu durum hepimiz de var. Yaklaşık bir 10yılım Ankara'da geçti Ankara'nın monoton hayatından çok sıkılıyordum benim de pek yaşıtım kalmamıştı Ankara'da malum peter asker olunca arkdaş çevreniz sürekli değişiyor ve belli yaştan sonra sizin yaşınızda arkadaş bulamaz oluyorsunuz  :D . Ama yaklaşık 3-4 aydır İstanbul'da yız ve bu durumdan memnunum. Burda bir web tasarım şirketinde işe başladım, çok zevkli bir iş ortamımız var ve çalıştığım ortamdaki arkadaşlarım animenin ne demek olduğunu biliyor. Hayatımda ilk kez anime muhabbeti yaptım, sanırım bu en mutlu olduğum anlardan biriydi  ::( ve şehir değiştirmek insana iyi gelebiliyor. Farklı ortamlar görüyorsunuz ve belirli bir seviyeye gelmiş insanlarla karşılaşıyorsunuz.

En önemliside İstanbul gibi bir şehirdeyseniz kesinlikle kafa dengi birilerini bulursunuz. Kısacası eğer şehir dışına çıkabiliyorsanız kafa dağıtmak için çok iyi gelebiliyor ve bunu kesinlikle deneyin tatil filan da olablir...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hayatım resmen anime endeksli oldu anime izlemediğim zamanlar bile hep aklımda ayrıca dinlediğim şarkılar bile anime müzikleri :D Onun sayesinde tv izleme bağımlılığımı bıraktım .. Ayrıca bana öğütler verdiğini düşünüyorum..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hayatım resmen anime endeksli oldu anime izlemediğim zamanlar bile hep aklımda ayrıca dinlediğim şarkılar bile anime müzikleri :D Onun sayesinde tv izleme bağımlılığımı bıraktım .. Ayrıca bana öğütler verdiğini düşünüyorum..

Aynen aynen. Her kelimesi doğru. Özellikle şu TVli olan. Hiç televizyon izlemiyorum. Anneler olur ya ders çalış diye, benimki gel iki tane TV izle de kültürün gelişsin diyor. Haklı da, hiçbir yeni müzikten, haberden haberim yoktur yani. ;D :D Ama pişman değilim.. İyiki TV yerine anime izliyorum. 8) Çok daha faydalı. Bilmiyorlar ki nasıl kültürüm ve yabancı dilim gelişiyor.. Şahsen dil okuduğum için.. Sadece o değil, ruhen de çok geliştiriyor insanı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen aynen. Her kelimesi doğru. Özellikle şu TVli olan. Hiç televizyon izlemiyorum. Anneler olur ya ders çalış diye, benimki gel iki tane TV izle de kültürün gelişsin diyor. Haklı da, hiçbir yeni müzikten, haberden haberim yoktur yani. ;D :D Ama pişman değilim.. İyiki TV yerine anime izliyorum. 8) Çok daha faydalı. Bilmiyorlar ki nasıl kültürüm ve yabancı dilim gelişiyor.. Şahsen dil okuduğum için.. Sadece o değil, ruhen de çok geliştiriyor insanı.

Evet kesinlikle zaten animeler deki konular, arkadaşlıklar aslında gerçek hayattaki kişiler için gizliden gizliye gönderme yapar. Ana tema derler ya hani buda öyle mesela HOTD, Naruto gibi animeler de aslında arkadaşlık birbirine güvenme ve yardınlaşma konuları ele alınmış bunun örneklerini her bölümde görüyoruz. Sadece bunlarda değil birçok animelerde öyle.

Başka örnek vericek olursak ao no exorcist ve rosario to vampire de size kötülük yapan kişilerin aslında derine indiğinizde hepsinin bir takım çektiği acılar yüzünden etrafındakilere bu şekilde davrandıklarını görürsünüz. Burda anlatılmak istenen ise başkalarına karşı ön yargılı olmamak gerektiğini belirtir. Bunun gibi daha birçoğu var...

Bu yüzden animeleri herkese tavsiye ediyorum!!!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

rüyalarımda jutsu yapmaya falan başladım :) gerçek hayattaki herşey çok boş gelmeye başladı hele ki romantik animeler izledikten sonra her romantik anime sonunda hayal olmayacak kadar güzeldi diyordum

tabi bunun dışında odamdan çıkmaz oldum sınav olsa bile anime izlemekten kendimi alamamaya başladım

japon ve japonca hayranlığı başladı  ::)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayalgücümü genişletmeyi seven bir insanım anime sayesinde bu artıyor ek olarak anime izlerken hayattan kopuyorum yani tüm üzüntülerimi neşelerimi herşeyi unutuyorum animeyle bütünleşip ordaki duyguları yaşıyorum.Okuldada gomu gomu no kage bunshin no jitsu falan yapıyorum asdasd ;D yan etkileri bunlar :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.