Jump to content

Anime izlemeye başladıktan sonra hayatınızda olan değişiklikler.

Padvox

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 97
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bende anime izlediğimden beri dışarı çıkmaz oldum arkadaşlarla takılmak sıkıcı geliyor anime dışında çoğu şeyden zevk almaz oldum ve bende anime karekterlerini örnek alıyorum tam bir otaku yolunda ile

Bilgisayarımdaki tüm dosyaların animelerle ilgili olması. Anime karakterleri gibi davranmaya ve konuşmaya başlama. Animeler dışında dizi film vb. şeyler izlememe. Japonlara aşırı hayranlık duyma ve

Sanırım bu durum hepimiz de var. Yaklaşık bir 10yılım Ankara'da geçti Ankara'nın monoton hayatından çok sıkılıyordum benim de pek yaşıtım kalmamıştı Ankara'da malum peter asker olunca arkdaş çevreniz

Bankaya gidip açtırtıcaksın. Var onlarda anahtar. ;D :D

Japonlar Türkleri seviyor ya. ::) Kabul ederler bizi. :-*

Benim duyduğum ve takip ettiğim kadarıyla japonlar bizi iyi tanımıyorlar hatta geçen tv de izledim türkiyeye gelen bir japon bunu kendi diyordu ayrıca orada en çok hayranlık duydukları avrupalı ve amerikalılarmış afrikadan giden siyahiler kendilerini amerikalı diye tanıtıyorlarmış ancak buna rağmen avrupalı ve abd liler bile zorluklarla karşılaşıyorlarmış türkiyeyi ise bir orta doğu ve afganistan benzeri ülke sanıp türkçe konuştuğumuzu duyunca siz arapça niye konuşmuyorsunuz diyorlarmış neyse bu mışlar uzar gider :D Açıkcası bunları duyunca eğitim seviyesi bukadar ileri düzeyde olan bir ülkenin bizi tanımaması benim sinirimi bozmuştu tabi bizimde onlara kendimizi daha iyi tanıtmamız lazım bunda bizimde suçumuz var...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim duyduğum ve takip ettiğim kadarıyla japonlar bizi iyi tanımıyorlar hatta geçen tv de izledim türkiyeye gelen bir japon bunu kendi diyordu ayrıca orada en çok hayranlık duydukları avrupalı ve amerikalılarmış afrikadan giden siyahiler kendilerini amerikalı diye tanıtıyorlarmış ancak buna rağmen avrupalı ve abd liler bile zorluklarla karşılaşıyorlarmış türkiyeyi ise bir orta doğu ve afganistan benzeri ülke sanıp türkçe konuştuğumuzu duyunca siz arapça niye konuşmuyorsunuz diyorlarmış neyse bu mışlar uzar gider :D Açıkcası bunları duyunca eğitim seviyesi bukadar ileri düzeyde olan bir ülkenin bizi tanımaması benim sinirimi bozmuştu tabi bizimde onlara kendimizi daha iyi tanıtmamız lazım bunda bizimde suçumuzun var...

Valla biz bi gidelim oraya Japonya değil tüm dünya tanır bizi..  8)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...

Bilgisayarımdaki tüm dosyaların animelerle ilgili olması.

Anime karakterleri gibi davranmaya ve konuşmaya başlama.

Animeler dışında dizi film vb. şeyler izlememe.

Japonlara aşırı hayranlık duyma ve herşeylerini araştırma.

Bir de anime izlemediğim zaman rahat edemiyorum izlemesem bile illaki bir şarkısını dinler resimlerini falan çizerim.İnternetsiz bir yere 2 günlüğüne gitmiştik 1 gün daha kalsak animesizlik komasına girecektim.

Anime izlemeye başladığımdan beri adım ve görünüşüm dışında herşey değişti resman yeni bir ben oldum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben daha yeni girdim bu dünyaya. Çocukluğumda anime olduklarını bilmeden Sailor Moon, Digimon, Pokémon falan izlerdim. Sonra animeleri duydum ama hiç izlemek gelmezdi içmden. Bu sene Pokémonla birlikte başka animelere de başladım ve sonuç olarak çok mutluyum. Anime izlemezden önceki hayatımda bir odunken artık duyguları öğrenmiş bir insanım. Daha uygulayamıyorum orası ayrı :P

Animeler hakkında bir arkadaşım çizim oldukları için duyguyu yeterince iyi yansıtamazlar demişti ama bence yanılıyor. Dizilerden ve filmlerden daha iyi yansıtılıyor bence animelerde. Hatta yüzde doksanında ağlarım izlediğim animelerin. Hissetmesem neden ağlayayım. Bu da animelerin hayatıdmaki ikinci etkisi. Sulugözün teki olup çıktım. Ayrıca çoğunda hayaller uğruna mücadele etmek hissini alıyorum. Bu tüm duygular içinde en güzeli bence. :rolleyes:

Bunlar dışında maddi etkisine bakarsak üst üste bölüm izlemekten boynum, sırtım ve başım feci şekilde ağrıyabiliyor. Ha bir de bilgisayarımda ciddi anlamda yer sıkıntısı çekiyorum. Animeleri arşivlemek için harici bellek almak şart oldu. ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Yaklaşık 1,5 yıldır anime izliyorum ve her türlü yönden hayatımın değiştiğini farkedebiliyorum. Pc veya telefon wallpaperından tutun insanlarla konuştuğum konulara kadar bir çok alanda her şey değişti. Özellikle hayata bakış açım eskisine göre çok değişti. Kişilik olarak geliştim ve arkadaş çevrem arttı. Kısaca anime candır :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.