Jump to content

Anime izlemeye başladıktan sonra hayatınızda olan değişiklikler.

Padvox

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 97
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bende anime izlediğimden beri dışarı çıkmaz oldum arkadaşlarla takılmak sıkıcı geliyor anime dışında çoğu şeyden zevk almaz oldum ve bende anime karekterlerini örnek alıyorum tam bir otaku yolunda ile

Bilgisayarımdaki tüm dosyaların animelerle ilgili olması. Anime karakterleri gibi davranmaya ve konuşmaya başlama. Animeler dışında dizi film vb. şeyler izlememe. Japonlara aşırı hayranlık duyma ve

Sanırım bu durum hepimiz de var. Yaklaşık bir 10yılım Ankara'da geçti Ankara'nın monoton hayatından çok sıkılıyordum benim de pek yaşıtım kalmamıştı Ankara'da malum peter asker olunca arkdaş çevreniz

Aslında bende sizler gibiydim. Anime dışında birşeyden mutlu olmaz duruma geldim. Aradan 1 hafta falan geçti bi dışarı çıkayım gezeyim falan dedim o sırada o varlıkları tekrardan fark ettim. Evet KIZLARI :D Şimdi çok rahatım valla :) Ama bir zamanlar hatırlıyorum Anime izleyeceğim diye sigara içmeye bile gidemiyordum...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Romantik animeler izledikçe neden gerçek hayatta böyle saf bir aşk çok zor bulunuyor diye çok fazla düşünüyorum açıkçası. :)

Hayatın zevk vermemesi durumu bende de oluyor çünkü animelerde herkes istediği şey için her şeyi yapabiliyor bu ne olursa olsun fakat bu gerçek hayatta pek yok. İnsanlar para kazanayım, geçineyim ne olursa olsun haline, ki bu ekonomiyle normal. Neyse.. Ama boş zamanlarımı değerlendirecek çok şey çıktı çizim yapmaktan tutun, izlemeye kadar. Derste sıkıldığımda çizeceğim, düşüneceğim bir şeyler çıktı. Örnek aldığım da çok şey var mesela. "Bir şeyi çok istiyorsan, onun için her şeyi yap ve sakın pes etme." Çoğu animenin ana fikri olan bu düşünce benim hayatımda çok işime yaradı. :)

Arkadaşlarım dalga geçiyor ama ben buyum diyebiliyorum onlara da, kabul ediyorlar.

İyi bir etkisi var kısacası :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Romantik animeler izledikçe neden gerçek hayatta böyle saf bir aşk çok zor bulunuyor diye çok fazla düşünüyorum açıkçası. :)

Hayatın zevk vermemesi durumu bende de oluyor çünkü animelerde herkes istediği şey için her şeyi yapabiliyor bu ne olursa olsun fakat bu gerçek hayatta pek yok. İnsanlar para kazanayım, geçineyim ne olursa olsun haline, ki bu ekonomiyle normal. Neyse.. Ama boş zamanlarımı değerlendirecek çok şey çıktı çizim yapmaktan tutun, izlemeye kadar. Derste sıkıldığımda çizeceğim, düşüneceğim bir şeyler çıktı. Örnek aldığım da çok şey var mesela. "Bir şeyi çok istiyorsan, onun için her şeyi yap ve sakın pes etme." Çoğu animenin ana fikri olan bu düşünce benim hayatımda çok işime yaradı. :)

Arkadaşlarım dalga geçiyor ama ben buyum diyebiliyorum onlara da, kabul ediyorlar.

İyi bir etkisi var kısacası :D

İmzandan anlaşılıyor zaten iyi bir etkisi olduğu :D neyse şaka biyana sana katılıyorum kesinlikle animelerin çoğunda gerçek hayata dağir mesajlar saklıdır bunu izlerken farkına varırsınız zaten. Animeleri bukadar çok sevmemin sebeplerinden biriside budur :) Örnek alıncak birçokşey var gerçekten ama önemli olan bunları gerçek hayatta uygulayabilmektir ;)

Edit: Yuki-chan gerçek hayattada animedeki gibi erkekler var (bunu huy bakımından soruyorsan tabi fiziksel olarak bulaman :P) mesela ben :P :D ama onlarda benim gibi otaku oldukları için dışarda görünmeden izlerini belli etmeden yaşıyorlar :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Ben anime izlemeye başladığımda kopamadım Ailem halen bile kabullenemiyor onlara göre çizgi film olan bu şeyi yaş 21 lı kişiler izlemesi sakıncalı bir durum :) neyse geçelim sosyal çereye arkadaşlarla aram gerçekten iyi bir kaç arkadaşı tanıştırdım ama bilmiyorum pek ısınamadılar acaba ben mi farklıyım dediğim zamanlarda oldu ama çok şükür halimden memnunum...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anime ile tanışana kadar hep çizgili film izlerdim bir şey değişmedi aslında çok :) sadece mayısın 25 inde 1. yılımı kutluyacağım ve artık bir insanın duygularını filan daha iyi anlayabiliyorum :D gerçi japoncayı da neredeyse biliyoruz. ( kissxsis in son ovasını altyazısız izleyebilecek kadar anlayarak) :Dgerçi çizimlerim bir kaç kat üst seviyeye taşındı :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir animeyi izlemeye başladıktan sonra (Little Busters mesela) her hafta yeni bölümünü beklemeye başladım. Gerek İngilizce alyazılı, gerekse de Türkçe her hafta beklerim. Bana genelde sadece animesi de yetmiyor; herhangi bir oyunu, bir OVA'sı, bir filmi falan var mı diye interneti talan ediyorum :D Ondan sonra ise Little Busters'ı herkese önermeye başladım (Gerçi pek dikkata alan olmuş mudur bilmiyorum :D

) Kısacası bir kaç hafta içinde sevdiğim bir animenin hastası oluyorum. Hayatımı ona endeksliyorum. Şimdi ise ikinci sezonunu (ayrıca Little Busters'ın görsel roman oyununun son kısmı olan) bekliyorum. Adı Little Busters -Refrain- ve asıl her şey şimdi başlayacak :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.