Jump to content

Anime izlemeye başladıktan sonra hayatınızda olan değişiklikler.

Padvox

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...
  • Yanıtlar 97
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bende anime izlediğimden beri dışarı çıkmaz oldum arkadaşlarla takılmak sıkıcı geliyor anime dışında çoğu şeyden zevk almaz oldum ve bende anime karekterlerini örnek alıyorum tam bir otaku yolunda ile

Bilgisayarımdaki tüm dosyaların animelerle ilgili olması. Anime karakterleri gibi davranmaya ve konuşmaya başlama. Animeler dışında dizi film vb. şeyler izlememe. Japonlara aşırı hayranlık duyma ve

Sanırım bu durum hepimiz de var. Yaklaşık bir 10yılım Ankara'da geçti Ankara'nın monoton hayatından çok sıkılıyordum benim de pek yaşıtım kalmamıştı Ankara'da malum peter asker olunca arkdaş çevreniz

ben sadece karakter olarak etkilendim galiba. önceden çevreme daha dikkatli(burda ne desem bilemedim, tam bi kelime bulamadım daha doğrusu) biriydim, artık daha çok "la bırak yapıştıırrr gitsin." modundayım. bu olumlu bi etki mi, olumsuz mu emin değilim.

çevremdeki insanların sevmediğim hareketlerine pek tahammül etmezdim, e hala etmiyorum.

bişeyden hoşnutsuzsam, belirtirdim, e hala belirtiyorum. hatta sık sık tatsızlık çıkartırım.

bende olumlu bi etkisi oldu mu bilmiyorum. ben önceden de arkadaşlık bağlarına çok önem verirdim, bu konuda değişen bişey yok. önceden de çevremdekileri sevdiklerim ve sevmediklerim olarak ayırmazdım, hala ayırmıyorum. önceden de yakın arkadaşlarıma kayıtsız şartsız güven duyardım, bu da değişmedi.

tek etkisi sanırım biraz japonca öğrendim. bi de kızlardan beklentilerim arttı galiba. bu iyi bişey değil. yahu o değil de, Saniye adında kız mı olur ya. sen git 9 ay karnında taşı, doğururken bi yığın acı falan çek sonra adını Saniye koy. Well played sir, well played indeed.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

anime izlemek insana çok şey katar mesala anime izledikten sonra siz farketmesiniz bile hayal gücünüz çok fazla ilererler ama animelerin bazı kişilere asosyal bir kişilik kazandırma olasılığı vardır ancak bazı kişilerin animelere başlamadan öncede asosyal bir kişiliğe sahipti mesela ben :D bundan sonra hayatınızda değişikler olur artık insanların basit sorunları veya basit sevinçleri size garip gelmeye ve başlar bir süre sonra hayatınızı olusturan bir kaç şey olur mesala benim hayatımı oluşturan şeyler şunlar 

1-Aile'm

2-Animeler 

3- Yakın arkadaşlarım 

yakın arkadaş derken normal arkadaşlardan bahsetmiyorum gerçekten kardeş gibi olduğunuz kişilerden bahsediyorum ve anime izleyip manga okursanız düşünme hızınız baya gelişir :D daha bir çok değişiklik var onlarıda sonra yazarım :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayal gücüm çok gelişti,Japonyaya ilgi duydum,bazen de iğrendim.Anime kızlarının görünümlerine ve şirinliklerine bakarak üzülüyordum,bunalıma girdiğim bile oldu.(bu kötü yanı herhalde)Bazı daha gerçek hayatı anlatan animeleri izlediğimde birşeyler öğrendim.Ecchiyi hiç sevmem o yüzden o hakkında bişey diyemeyeceğim.:D En üzüntülü anlarımda güldüm,en sevinçli anlarımda ağladım,en rahat halimde şoka uğradım.Sosyalliğimi biraz kaybettik diyebiliriz.Annemler "kızım sen böyle değildin şimdi bilgisayar bağımlısı oldun çık hava al biraz" diyor.:D :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Buraya hangi anime hayatınızda ne yönde değişiklik yapmış yazabilirsiniz.

Ben sayamayacağım kadar çok Ecchi/Harem/Okul animesi sayesinde iyi bir liseye girmek için düzenli ders çalışmaya başladım ve notlarım cidden yükseldi :D.

Not: "x animesi sayesinde anime izlemeye başladım artık" esprisi yapacaklar lütfen bu konuya 5 km'den daha fazla yaklaşmasın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ecchi/Harem/Okul  izleyerek güzel bir liseye girme inancı güzel ama hani  o tür animelrdeki kızların olucağını düşünme düşünüyorsan aklından çıkar ayrıca sadece girmekle bitmyor tipini de düzgün olmalı ve birazda popiler biri olmalısın bunlar yoksa iyi br liseye gitemk pek kız arkadaş kazandırmıyor kızlara karşı atılgan olamn lazım kızlar gelip konuşma başltmıyor tabi popiler biri değilsen :) yani Ecchi/Harem/Okul  izleyerek animelerindeki kızlar ne yazık kı gerçek dünyada yok 

asıl konuya gelirsek  benim öle bi hayatımı değiştiren anime mevcut değil bir anime çizgifilm hayatımı nasıl etkileyebilir ki  :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@free word, kızlarla aram iyi o konuda sorun yok :D. Olabilecek en iyi kızların olduğu liseyi tutturmayı planlıyorum ben gerisi kolay zaten benim için. Ayrıca tek kızlar için de değil bu yaptıklarım. Animeler bana arkadaşlık kavramını ve sosyal çevrenin değerini de öğretmiş bulunmakta oldu ve bu yüzden iyi bir liseye girmek için çalışıyorum.

Not: Bence çizgi film deyip geçmek büyük hata olur. Bazı animeler vardır cidden kalitelidir. Hani duymuşsundur şu kitap bana yeni bir dünya görüşü kazandırdı laflarını. Belki animeler çok usta edebi eserlerin düzeyine daha çıkamamış olabilir ama şundan eminim ki insana bir şeyler kazandırıyorlar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.