Jump to content

Anime izlemeye başladıktan sonra hayatınızda olan değişiklikler.

Padvox

Önerilen İletiler

@free word, kızlarla aram iyi o konuda sorun yok :D. Olabilecek en iyi kızların olduğu liseyi tutturmayı planlıyorum ben gerisi kolay zaten benim için. Ayrıca tek kızlar için de değil bu yaptıklarım. Animeler bana arkadaşlık kavramını ve sosyal çevrenin değerini de öğretmiş bulunmakta oldu ve bu yüzden iyi bir liseye girmek için çalışıyorum.

o zaman sana bi tavsiye veriyim bir dost tavsiyesi :) güzel ıkzlarla dolu liseler kız mesleklerdir diye düşünülür anca genelde kezban kaynar  ben şahsen kız meslekte okuyorum ordan biliyorum anadolu liselerine gelirsek oralarda cidden taş kızlar gördüm ama genele bakarsak türk kızlarının lise kuşağı genelde çöp (!) lise 3-4 kadar tabi :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 97
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bende anime izlediğimden beri dışarı çıkmaz oldum arkadaşlarla takılmak sıkıcı geliyor anime dışında çoğu şeyden zevk almaz oldum ve bende anime karekterlerini örnek alıyorum tam bir otaku yolunda ile

Bilgisayarımdaki tüm dosyaların animelerle ilgili olması. Anime karakterleri gibi davranmaya ve konuşmaya başlama. Animeler dışında dizi film vb. şeyler izlememe. Japonlara aşırı hayranlık duyma ve

Sanırım bu durum hepimiz de var. Yaklaşık bir 10yılım Ankara'da geçti Ankara'nın monoton hayatından çok sıkılıyordum benim de pek yaşıtım kalmamıştı Ankara'da malum peter asker olunca arkdaş çevreniz

@free word, Zaten o yüzden şu an gözüm bayağı yükseklerde. Artık nasıl yaparım bilmiyorum da Galatasaray, Robert gibi liselerden birini tutturmayı planlıyorum. Tabi abazanlık başa vurunca insan s.ke s.ke çalışıyor dersine :D :D. Hayal kırıklığıyla da sonuçlanabilir bu isteklerim ama deneyeceğiz işte :D. 

Edit: Hala çıkmadı lan anime izleyip de hayatı değişen adam...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SnK izledikten sonra çok değişti hayatım. Her yerde Levi ve titan görüyorum. -_- 

Bir de Lucky Star izledikten sonra Konata' nın rahatlığına erişmeye çalıştım. (Başarısız oldu) Ama olaylara daha normal bakıyorum artık. :D Daha vardır ama hatırlamıyorum. :D Animeler... u.u Cidden sosyal yaşantım kayıyor. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim kişiliğimde ve davranışlarımda en çok ilk izlediğim animeler değişiklik yaptı.

Hell Girl izledikten sonra hayata ve insanlara bakış açım değişmişti. 

Felsefede "Bencilik" akımının temsilcisi Thomas Hobbes'ın bir sözü vardır.

"İnsan insanın kurdudur." diye.

Ona inanılmaz katılır bir hale gelmiştim. Bazı sahneleri hala daha aklımdan çıkmıyor. 

Ondan önce herkesi iyi niyetli sanan masum bir kızdım ben  :embarrassed2-onion-head-emotico 

Ayrıca inanılmaz feminist, erkeklerden nefret eden bir tiptim. Bunda yaşadığım birkaç olay da etkiliydi tabi. 

Ama Lovely Complex, Kimi ni Todoke, Kaichou wa Maid-sama, VK ve Itazura na Kiss gibi animeleri bitirdikten sonra aşka ve erkeklere bakış açım değişti.

Sonrasında bir sürü erkek arkadaş edindim ve erkeklerle, kızlarla olduğundan daha iyi anlaştığımı fark ettim.

Şu anda bile erkek arkadaşlarımın sayısı kız arkadaşlarımın sayısından fazla.

Fairy Tail ile de dostluğun ne kadar güçlü olabileceğini fark etmiştim. O animeden sonra arkadaşlarım için daha çok çabalar oldum.

Ayrıca eskiden saçmasapan oyunculara inanılmaz fanlık yapar, neredeyse tapar hale gelir sonra onun kamera arkasındaki hallerini veya başka bir dizide/filmde oynadığını görünce soğurdum. Animelerde ise karakterler bir kez oynuyor ve hep aynı kişilikte kalıyor. İçimdeki ona karşı beslediğim duygular hiç yok olmuyor. Artık "üç boyutlulara" değil "iki boyutlulara" fanlık yapıyorum. Daha mutluyum. Depresyona girmiyorum.

Kısacası insana benzedim diyebilirim. Aklıma gelenler bu kadar ama daha birçok davranışımın değiştiğine eminim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar burada paylaşmanızı istediğim şeyi başlık anlatıyor zaten anime izlemeye başladıktan sonra hayatınız nasıl değişti. Kendimde kişilik olarak gelişme hissediyorum yani anime karakterlerinde gördüğüm olumlu davranışları örnek alıyorum ve yapmaya çalışıyorum.Ayrıca anime izlemeye başladıktan sonra gerçek hayata karşı memnun olmama durumu başladı insanlardan sıkılır oldum ailem ve yakın arkadaşlarım değil ama diğer insanlardan sıkılıyorum bazen,yaşamımı gözden geçiriyorum güzel bir hayatım var kötü değil,çok sevdiğim arkadaşlarım var belli bir çevrem var ama yaşadığım şehirden nefret ediyorum resmen anime izledikçe kendi çevremden,şehrimden dolayısı ile bunlardan etkilenen hayatımdan daha iyisinin olduğunu görüyorum moralim bozuluyor açıkçası bende daha iyi olmasını istiyorum bunun için çabalıyorum şu anda çok zor bir durum bu ama gelecekte daha iyi yapma çabam iyi sonuçlanabilir :D

Sana tamamen katılıyorum sürekli hayatımı sorgulamaya başladım,insanlardan sıkılmaya başladım ve son olarak bu japonları sevmeye başladım sanırım bunlar her anime izleyenlerde bir süre sonra olmaya başlayan şeyler :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.