Jump to content

Anime izlemeye başladıktan sonra hayatınızda olan değişiklikler.

Padvox

Önerilen İletiler

Hayalgücümü genişletmeyi seven bir insanım anime sayesinde bu artıyor ek olarak anime izlerken hayattan kopuyorum yani tüm üzüntülerimi neşelerimi herşeyi unutuyorum animeyle bütünleşip ordaki duyguları yaşıyorum.Okuldada gomu gomu no kage bunshin no jitsu falan yapıyorum asdasd ;D yan etkileri bunlar :)

Hahah :) ;D Aynen.. ama doğru söylemişsin. Ben de anime izlediğim zaman hayattan kopuyorum. Ne üzüntü kalıyor, ne neşe. Uyuşturucu gibi ya. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 97
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bende anime izlediğimden beri dışarı çıkmaz oldum arkadaşlarla takılmak sıkıcı geliyor anime dışında çoğu şeyden zevk almaz oldum ve bende anime karekterlerini örnek alıyorum tam bir otaku yolunda ile

Bilgisayarımdaki tüm dosyaların animelerle ilgili olması. Anime karakterleri gibi davranmaya ve konuşmaya başlama. Animeler dışında dizi film vb. şeyler izlememe. Japonlara aşırı hayranlık duyma ve

Sanırım bu durum hepimiz de var. Yaklaşık bir 10yılım Ankara'da geçti Ankara'nın monoton hayatından çok sıkılıyordum benim de pek yaşıtım kalmamıştı Ankara'da malum peter asker olunca arkdaş çevreniz

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar burada paylaşmanızı istediğim şeyi başlık anlatıyor zaten anime izlemeye başladıktan sonra hayatınız nasıl değişti.

Kendimde kişilik olarak gelişme hissediyorum yani anime karakterlerinde gördüğüm olumlu davranışları örnek alıyorum ve yapmaya çalışıyorum.Ayrıca anime izlemeye başladıktan sonra gerçek hayata karşı memnun olmama durumu başladı insanlardan sıkılır oldum ailem ve yakın arkadaşlarım değil ama diğer insanlardan sıkılıyorum bazen,yaşamımı gözden geçiriyorum güzel bir hayatım var kötü değil,çok sevdiğim arkadaşlarım var belli bir çevrem var ama yaşadığım şehirden nefret ediyorum resmen anime izledikçe kendi çevremden,şehrimden dolayısı ile bunlardan etkilenen hayatımdan daha iyisinin olduğunu görüyorum moralim bozuluyor açıkçası bende daha iyi olmasını istiyorum bunun için çabalıyorum şu anda çok zor bir durum bu ama gelecekte daha iyi yapma çabam iyi sonuçlanabilir :)

Bu güzel konu için öncelikle teşekkürler ve dediklerine aynen katılıyorum. İnsan animeleri izledikten sonra kendisini ve çevresini sorgulamaya başlıyor. Ne kadar sıkıcı ve basit bir hayat yaşadağını anlıyorsun ve içinde bir boşluk oluşuyor. Bir şeyler yapmak, hayatını bu animelere biraz olsun benzetmek ve içinde oluşan boşluğu doldurmak için arayışa giriyorsun üstelik bunu kimseye anlatamıyorsun. Özellikle animeleri bir kaç bölüm ardı ardına izleyince gerçek hayattan kopuyorsun. Ama bu duygu hoşuna gidiyor. Farklı bir boyutta bir müddet yaşamak ve animelerin felsefesini kavramak insana haz veriyor. Bende şehrimi önceleri sevmiyordum ama animelerde kahramanlar hep sevdikleri için savaşırlar. Sevdiklerinde yaşadığın şehirde yada ülkede yaşarlar. Bu yüzden sevdiklerini korumak için korursun şehrini, ülkeni. Animelerden öğrendiğim bir gerçek daha... Belki animelerde yaşayamayız ama bir parçasını hayata uygulayabiliriz. Yinede bendede Japonya hayranlığı oluştuğunu itiraf edebilirim. Hatta bir gün Japonyanın geleneklerini hala yaşatan ufak bir kasabasından ev alıp oraya yerleşmeyi bile planlıyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu güzel konu için öncelikle teşekkürler ve dediklerine aynen katılıyorum. İnsan animeleri izledikten sonra kendisini ve çevresini sorgulamaya başlıyor. Ne kadar sıkıcı ve basit bir hayat yaşadağını anlıyorsun ve içinde bir boşluk oluşuyor. Bir şeyler yapmak, hayatını bu animelere biraz olsun benzetmek ve içinde oluşan boşluğu doldurmak için arayışa giriyorsun üstelik bunu kimseye anlatamıyorsun. Özellikle animeleri bir kaç bölüm ardı ardına izleyince gerçek hayattan kopuyorsun. Ama bu duygu hoşuna gidiyor. Farklı bir boyutta bir müddet yaşamak ve animelerin felsefesini kavramak insana haz veriyor. Bende şehrimi önceleri sevmiyordum ama animelerde kahramanlar hep sevdikleri için savaşırlar. Sevdiklerinde yaşadığın şehirde yada ülkede yaşarlar. Bu yüzden sevdiklerini korumak için korursun şehrini, ülkeni. Animelerden öğrendiğim bir gerçek daha... Belki animelerde yaşayamayız ama bir parçasını hayata uygulayabiliriz. Yinede bendede Japonya hayranlığı oluştuğunu itiraf edebilirim. Hatta bir gün Japonyanın geleneklerini hala yaşatan ufak bir kasabasından ev alıp oraya yerleşmeyi bile planlıyorum :D

O şehre taşınıyoruz hemen ekipce. 8) Ne güzel şehir olur. Bizim gibi düşünen insanlarla dolu. :'( Duygulandım şimdi. ;D :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O şehre taşınıyoruz hemen ekipce. 8) Ne güzel şehir olur. Bizim gibi düşünen insanlarla dolu. :'( Duygulandım şimdi. ;D :D

Olur tabi Lynx. :D Tüm animecileri toplayalım ve bir anime köyü kuralım japonyada. Japon tarzı evlerde yaşarız. Şaka maka ama ben ciddiyim. Yavaştan araştırıyorum ama burada da halletmem gereken çok işi var. Dünyayı değiştirmeye, animelerle beraber kendimizi değiştirerek başlamalıyız değilmi. Hani animelerde herkesin bir hayali var benimkide bu.  :D Bizim gibi düşünen insanlar, basit animelerle yola çıkmış, ama büyük idealler edinmiş bizim gibi insanlar... Neden olmasın. ;D 8)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Olur tabi Lynx. :D Tüm animecileri toplayalım ve bir anime köyü kuralım japonyada. Japon tarzı evlerde yaşarız. Şaka maka ama ben ciddiyim. Yavaştan araştırıyorum ama burada da halletmem gereken çok işi var. Dünyayı değiştirmeye, animelerle beraber kendimizi değiştirerek başlamalıyız değilmi. Hani animelerde herkesin bir hayali var benimkide bu.  :D Bizim gibi düşünen insanlar, basit animelerle yola çıkmış, ama büyük idealler edinmiş bizim gibi insanlar... Neden olmasın. ;D 8)

Neden olmasın canım. 8) Birden Akatsuki geldi aklıma planından sonra. :-X Benim de işlerim var ama daha okulu bitirmedim. ;D :D Şöyle güzel bir tercuman olup çıkınca tüm dünyaya duyururum sesimizi. :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Neden olmasın canım. 8) Birden Akatsuki geldi aklıma planından sonra. :-X Benim de işlerim var ama daha okulu bitirmedim. ;D :D Şöyle güzel bir tercuman olup çıkınca tüm dünyaya duyururum sesimizi. :P

Benide alın bende geliyoruummm... :P Düşünsenize animecilerden oluşan bir köy muhteşem olurdu birde cosplaycilik yapardık harika olurdu  ;D Bu arada;

Japon kızlarınında yabancı erkeklere karşı bir sempatileri olduğunu duymuştum  8)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benide alın bende geliyoruummm... :P Düşünsenize animecilerden oluşan bir köy muhteşem olurdu birde cosplaycilik yapardık harika olurdu  ;D Bu arada;

Japon kızlarınında yabancı erkeklere karşı bir sempatileri olduğunu duymuştum  8)

Allah seni ne yapmasın. ;D :D O spoilerdan sonra seni aramıza almamaya karar verdik. 8)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Allah seni ne yapmasın. ;D :D O spoilerdan sonra seni aramıza almamaya karar verdik. 8)

;D Şaka bi yana bu animelere başlamadan önce zaten japonlara karşı bir sıcaklığım olmuştur hep çünkü yaptıkları her işi dürüst bir şekilde yapıyorlar. Animeler sayesinde onlara olan hayranlığım daha da çok arttı. En büyük hayallerimden biri birgün Japonya'ya gidip orayı görmek ve yaşantılarına tanık olmak... :) Tabi şuanki maddi durum ile bu imkansız ama ilerde biraz birikim ile oraya kesinlikle gidicem ve japon animecilerle buluşucam  ;D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.