Jump to content
  • Create New...

İyi ki anime/manga evrenini biliyorum dediğiniz anlarınız neler?

Recommended Posts

Herkese merhaba forumdaşlar :whistling-onion-head-emoticon:

Öncelikle her birinizi ayrı ayrı tanıyamasam da benzer ilgi alanları olan arkadaşlarım olarak görmekle birlikte sizin düşüncelerinize kendi çapımda önem veriyorum. O yüzden sizi daha iyi tanımak amacıyla hayatta iyi ki animelerden haberim olmuş, iyi ki anime izlemişim dediğiniz anılarınız varsa bunları paylaşmanızı istiyorum. Amaç gülmek eğlenmek ve bir çeşit anı defteri oluşturmak. 

• Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Çok sevdiğim saygı duyduğum bir animeseverus Doktoronunun dediği gibi biz dizi/film izleyicilerinin kalıplarının dışına çıkıyor tabuları yıkıyoruz. O yüzden iyi ki anime manga evrenini biliyorum dediğim bir anım var oda şöyle;     Bir gençlik kampı bende gönüllü olarak götürülmüş öğretmen/gözetmen sınıfından bir görevliydim.. Çocuklara hikayeler anlatmamız gerekiyordu ama nerdeyse anlatılan kalıplaşmış masalların hepsini bildiklerinden merak uyandırmıyorlardı çocuklarda diğerlerinin anlattıkl

Neredeyse her an diyorum. Anime ve Manga dünyasına bulaşmasaydım şuan olduğum kişi olamazdım asla. Kişiliğim, karakterim ve düşünce tarzımı oturtamazdım. Kendimle ilgili hiç pişmanlığım yok iyi ki bulaşmışım da bu günlere kadar onlarla büyümüşüm. En önemli olan hayal gücümün sınırlarını aşması cabası. Anime alemine ve animeye başlamama neden olan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Anime izlediğini bildiğim ama çok muhabbetim olmayan bir arkadaş vardı. Bana karşı ilgili görünüyordu ve benim kendimi pek açmamamdan biraz şikayetçi olduğunu anlayabiliyordum. Bir gün denk geldi ikimiz otururken kafamı kurcalayan bazı meselelerimden bahsettim. Tam da onluk bir konuymuş hemen kendi hayatından da örnekler katarak bana hararetli tavsiyelerde bulundu. Konuşma baya iyi geldi beklenmedik bir durum değildi ama iyi gelmesine de şaşırdım. Kısa ama öz bir slice of life sohbetten sonra ay

Çok sevdiğim saygı duyduğum bir animeseverus Doktoronunun dediği gibi biz dizi/film izleyicilerinin kalıplarının dışına çıkıyor tabuları yıkıyoruz. O yüzden iyi ki anime manga evrenini biliyorum dediğim bir anım var oda şöyle; 

Bir gençlik kampı bende gönüllü olarak götürülmüş öğretmen/gözetmen sınıfından bir görevliydim.. Çocuklara hikayeler anlatmamız gerekiyordu ama nerdeyse anlatılan kalıplaşmış masalların hepsini bildiklerinden merak uyandırmıyorlardı çocuklarda diğerlerinin anlattıkları.. Bende durur muyum? Hayır! Ben bir animeseverusum çünkü.. Hemen Attack on titan'ın hikayesini anlatmaya başladım. Tabi akşam saati hikaye de biraz ürkütücü olunca devler mevler yemeler falan.. Çocuklar mest olmuşlardı. Favori gözetmen seçilmiştim kampın sonunda çocukların yaptıkları oylamada.. Çok mutlu mesut olmuştum. Fakat işin kötü tarafı sürekli çağırılmaya başladım reddetmekte iyi olmadığımdan kamplara katılıp durmak yorucu... -.-

Peki Siz paylaşır mısınız bitane bizimle sayın Dr.Homhom!

Bir gün kidz animez diye bir kanaldan Naruto animesini izlerken odaya benden 9 yaş büyük abim girdi ve bana hala çizgifilm mi izliyosun dedi sonra karşı kanepeye geçti, başta ekranla ilgilenmiyormuş gibi görünüyordu ama bolca ninjalı aksiyon ve dövüş sahnesinden sonra abimin telefonu elinden düşmüştü ve o bunun farkına Naruto bittikten sonra vardı. Ağzı açık bir şekilde ekrana bakakalmıştı. O günden sonra abim yaklaşık iki hafta boyunca işten geldiği her gün Naruto izledi. Onu görünce dedim ki iyi ki animeleri biliyorum da böyle abim gibi aşağılayarak ön yargıyla yaklaşmıyorum  

pseudohomophylus, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Bir gün kidz animez diye bir kanaldan Naruto animesini izlerken odaya benden 9 yaş büyük abim girdi ve bana hala çizgifilm mi izliyosun dedi sonra karşı kanepeye geçti, başta ekranla ilgilenmiyormuş gibi görünüyordu ama bolca ninjalı aksiyon ve dövüş sahnesinden sonra abimin telefonu elinden düşmüştü ve o bunun farkına Naruto bittikten sonra vardı. Ağzı açık bir şekilde ekrana bakakalmıştı. O günden sonra abim yaklaşık iki hafta boyunca işten geldiği her gün Naruto izledi. Onu görünce dedim ki iyi ki animeleri biliyorum da böyle abim gibi aşağılayarak ön yargıyla yaklaşmıyorum  

Vay canına! Benden tam puan! Animeseveruslar olarak gururumuzsun. Bir kraliçe duruşu sergilemişsiniz! Tebrik ediyorum. 

Öyle şeyler çok oluyor ama.. İzlemeyen anlayamıyor. Tabi Naruto gibi bir anime denk gelmiş orası daha şans.. Bize İnazuma eleven gelir "hahha bu ne be 40 dakikadır aynı yönde koşuyorlar 100 mlik saha nere gidicekler daha" dalgasına konu oluyoruz :onionfacepalmplz:

AraharaFox, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Vay canına! Benden tam puan! Animeseveruslar olarak gururumuzsun. Bir kraliçe duruşu sergilemişsiniz! Tebrik ediyorum. 

Öyle şeyler çok oluyor ama.. İzlemeyen anlayamıyor. Tabi Naruto gibi bir anime denk gelmiş orası daha şans.. Bize İnazuma eleven gelir "hahha bu ne be 40 dakikadır aynı yönde koşuyorlar 100 mlik saha nere gidicekler daha" dalgasına konu oluyoruz :onionfacepalmplz:

Her an iyi ki diyecek halimiz yok

Animeleri iyi yanlarıyla da kötü yanlarıyla da seviyoruz :dandyonionplz:

Neredeyse her an diyorum. Anime ve Manga dünyasına bulaşmasaydım şuan olduğum kişi olamazdım asla. Kişiliğim, karakterim ve düşünce tarzımı oturtamazdım. Kendimle ilgili hiç pişmanlığım yok iyi ki bulaşmışım da bu günlere kadar onlarla büyümüşüm. En önemli olan hayal gücümün sınırlarını aşması cabası. Anime alemine ve animeye başlamama neden olan herkese şükranlarımı sunuyorum.:wow1-onion-head-emoticon:

Benim de böyle iki anım var. 8 yaşında falanım. Kidz/Animez kanalında Naruto vardı.  Annemler o gün erken uyumuştu ve bana da yarım saat şartıyla televizyon izlememe izin vermişlerdi. Naruto'nun bir bölümü vardı böyle altyazılı olduğunu görünce ilgimi çekti hızlı okuma yeteneklerimi göstermek istedim kendime sjsjjsjs. Baya da ilgimi çekti böyle uyumam gerekmese izlerdim ama annem geldi yatağa götürdü beni :( Ikinci anım da Bleach ile ilgili. Gene aynı kanalda Bleach'in bir bölümünün sonu vardı ben de bi bakayım demiştim  (+13 olunca daha bi ilgimi çekmişti). Sonra görmemem gereken bazı kanlı sahneler gördüm ve bu nasıl çizgi film diye kapattım :') Bleach ile diğer karşılaşmamsa etütte olmuştu birisi kitap ayracını unutmuştu ve birden aklıma o anı gelmişti :) Neyse iyice anılarıma gömüldüm ben demek istediğim o zaman Naruto ve Bleach'in çizgi filmlerden farklı havası sayesinde şu an birsürü anime izledim. Bazısı mükemmel bazısı kötüydü ama hepsi farklı dünyalara açılan kapılar gibiydi <3

KRHerusaizu, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Neredeyse her an diyorum. Anime ve Manga dünyasına bulaşmasaydım şuan olduğum kişi olamazdım asla. Kişiliğim, karakterim ve düşünce tarzımı oturtamazdım. Kendimle ilgili hiç pişmanlığım yok iyi ki bulaşmışım da bu günlere kadar onlarla büyümüşüm. En önemli olan hayal gücümün sınırlarını aşması cabası. Anime alemine ve animeye başlamama neden olan herkese şükranlarımı sunuyorum.:wow1-onion-head-emoticon:

Sapıkçık böyle devam ?

Kendini geliştirmeyi ihmal etme bunu yapabilirsin :good-job-onion-head-emoticon:

heichou_7, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Benim de böyle iki anım var. 8 yaşında falanım. Kidz/Animez kanalında Naruto vardı.  Annemler o gün erken uyumuştu ve bana da yarım saat şartıyla televizyon izlememe izin vermişlerdi. Naruto'nun bir bölümü vardı böyle altyazılı olduğunu görünce ilgimi çekti hızlı okuma yeteneklerimi göstermek istedim kendime sjsjjsjs. Baya da ilgimi çekti böyle uyumam gerekmese izlerdim ama annem geldi yatağa götürdü beni :( Ikinci anım da Bleach ile ilgili. Gene aynı kanalda Bleach'in bir bölümünün sonu vardı ben de bi bakayım demiştim  (+13 olunca daha bi ilgimi çekmişti). Sonra görmemem gereken bazı kanlı sahneler gördüm ve bu nasıl çizgi film diye kapattım :') Bleach ile diğer karşılaşmamsa etütte olmuştu birisi kitap ayracını unutmuştu ve birden aklıma o anı gelmişti :) Neyse iyice anılarıma gömüldüm ben demek istediğim o zaman Naruto ve Bleach'in çizgi filmlerden farklı havası sayesinde şu an birsürü anime izledim. Bazısı mükemmel bazısı kötüydü ama hepsi farklı dünyalara açılan kapılar gibiydi <3

Oooo hoooo

Sen işe zirveden başlamışsın :loveloveplz:

pseudohomophylus, Şimdi tarihinde yazdı:

Sapıkçık böyle devam ?

Kendini geliştirmeyi ihmal etme bunu yapabilirsin :good-job-onion-head-emoticon:

Tabii ki. Durmak yok. Kişisel gelişim benim için her zaman 2.sırada. O yüzden asla ihmal etmem.

( Bu arada benim üstümde yazdığın "her an diyecek halimiz yok"u yeni gördüm sanki üstüne demişim gibi hissettim :lonely-onion-head-emoticon:)

• Similar Content

• By DweSensei
      Herkese Merhaba,
      Ben DweSensei 
      Yeni Lyrics - AMV videosu yayında!
      Destek olmak isterseniz, Videoları Beğenmeyi, Yorum yazmayı ve Abone olmayı unutmayın. 

Kanalımda, Anime Kesitleri - AMV - Anime Editleri - NicoNicoDouga Kaynaklı MAD Videoları - Anime OP & ED Romaji English & Turkish Lyrics Videoları - COUB Kaynaklı DweSensei Mix gibi Anime Video içerikleri paylaşıyorum. Videolara göz atmayı unutmayın!

Bu arada Discord Sunucumuza beklerim... https://discord.gg/rV6qBMA

İşte Yeni Videomuz...

Diğer videolar ---

-

-

-

-

-

• By Pseudohomophylus
      Öncelikle herkese iyi hafta sonları dileyerek yazıma başlamak istiyorum.
      Bu yazıda Nakitai watashi wa Neko wo kaburu (NakiNeko) animasyon filminin tanıtımını yapacak ve ardından ufak ufak spoiler içeren incelemeyle de yazıyı sonlandıracağım.
      Anime filminin genel özellikleri:
      İsim: Ağlamak isteyen ben, kediyi kuşanıyorum/Bir bıyık ötede /Nakitai watashi wa neko wo kaburu/NakiNeko/A whisker away (NakiNeko kolay olduğu için yazıda bu adı kullanacağım ?)
      IMDb: 6.9(358)
      MAL:7.67(7,097)
      Güncelleme 29/06/2020  MAL: 7.57(24,731)
      Tür: Drama, Doğaüstü, Büyü, Romantizm
      Stüdyo:
      -Studio Colorido
      -Toho animation
      -Twin Engine
      Senaryo: Okada Mari(AnoHana, Kuroshitsuji)
      Yönetmen: Satou Junichi (Sailor Moon, Princess Tutu, Tamayura)
      Shibayama Tomotaka(Ao no Exorcist, Hai to gensou no grimgar, Shigatsu wa kimi no uso)
      Sanat yönetmeni: Takeda Yuusuke (Kimi ni Todoke, Dimension W)
      Karakter tasarımı: İkeda Yumi (Gravity Daze the animation: Ouverture)

Son zamanlar pek çok platformda adını duyduğumuz Netflix NakiNeko animasyon filmini tüm dünyada yayınlayacağını duyurdu. 5 Haziran'da yayınlanması planlanan film tüm dünyada gözleri kendine çeviren Covid-19 pandemisi nedeniyle gecikmeli olarak 18 Haziran'da yayınlandı.
      Studio Colorido daha önce Mirai no watashi, Fastening days gibi reklam tipi animelerin yanında Typhoon no Noruda'yı da başarılı bir şekilde izleyiciyle buluşturmuştur. İlk orijinal filmi 2018 de çıkan Penguin Highway olup stüdyonun 2 . orijinal filmi NakiNeko'dur.
      Karakter tasarımları da doğal olarak benzerlik göstermektedir. NakiNeko'da soğuk renklerin yerine daha sıcak ve parlak renklere geçilmiştir.
      Öykümüz ortaokul 2. sınıf öğrencisi Muge lakaplı(Mugendai Nazo ningen= ebedi sırlı/anlaşılmaz insan) güleç, sevimli ve etrafında bulunan diğer herkesten farklı olarak duygularını davranışlarına yansıtan Miyo adlı bir kızımızın başından geçenleri konu alıyor.
      Miyo yaptığı herşeye rağmen onu görmezden gelen sınıf arkadaşı Hinode'ye yanıp tutuşmaktadır.
      Miyo'nun Hinode'ye yaklaşmak için elindeki tek kozu onu bir kediye dönüştüren maskedir. Miyo, kedi-insan formu dengesizleşince tekrar insana dönebilecek midir?
      ❗Dikkat burası spoiler içerir ❗
      Hatırlatma yapayım arkadaşlar coronavirus değil, siber-şiddet günümüzün en büyük celladı maalesef.
      Animasyona dönecek olursam sonu oldukça tahmin edilebilir bitiyor. Müzikleri güzel ama en çok yağmur sesini beğendim.
      Elimizdekilerin kıymetini kaybetmeden bilelim mesajıyla ve hafif bir tebessümle bitiriyoruz.

Oldukça güzel bir animasyondu. Benim için bir "Kimi no na wa" kadar olamaz, vakti olan arkadaşların izlemesini tavsiye ederim.
      Kedilerin dünyası nasıl acaba? Kedi olsam ne güzel olurdu... diye aklınızdan bir kere bile geçirmişseniz oldukça keyif alabilirsiniz. Son olarak puan verecek olursam 8,5/10 veririm. Buraya kadar okuyan herkese çok teşekkür ederim. Seviliyorsunuz ?
    • By haikurema
      HaikuremaSubs, Temmuz 2016 tarihinden beri faaliyette olan, kendi isteğine göre anime, manga, novel vb. içerikleri Türkçeye kazandırıp bu alan adıyla çeşitli çevrim içi okuma ve izleme sitelerinde yayınlayan tek kişiden olan gönüllü bir bağımsız fansub idir.  

Blog Adresi
      Facebook Sayfası
      Discord Davet Bağlantısı

Tamamlanan projeler:
      Back Street Girls: Gokudolls
      Beelzebub-jou no Okinimesu mama.
      Chibi Devi!
      Dungeon Seeker
      Fukigen na Mononokean Tsuzuki
      Gakuen Babysitters
      Hametsu no Mars
      Jingai-san no Yome
      Hakumei no Tsubasa (Pokémon: Twilight Wings)
      Servamp Movie: Alice in the Garden
      Servamp Specials
      Tenrou: Sirius the Jaeger
      Wei, Kanjian Erduo La!
      Wei, Kanjian Erduo La! 2
      Yume-iro Patissiere
      Yume-iro Patissiere SP Professional

Devam Eden Projeler:
      Kami-tachi ni Hirowareta Otoko

Askıda Olan Projeler:
      Daa! Daa! Daa!
      Naisho no Tsubomi
      Shoujo☆Kageki Revue Starlight

• By Amygirl
      Eski konuda artık aktif olmayan kullanıcıların da boş yere yer kaplayan iletileri olduğu için, o konu çok dolduğu için muhabbete buradan devam ediniz. Eski konuyu yarın sileceğim.

Eee nasılsınız? 
    • By Ackerman
      Merhaba arkadaşlar ben ingilizcemi geliştirmek için çeviri yapmak istiyorum ancak herhangi bir fansubla iş birliği yapmadan kendi çeviridiğim animeleri siteye yükleyebilir miyim? eğer yükleyebiliyor isem nerden nasıl yüklerim.

Not: Cambridge online ingilizce sınavını Cambridge English: Advanced (CAE) seviyesinde tamamladım dolayısıyla ingilizceyi katletmiyeceğime emin olabilirsiniz
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.