Jump to content

İyi ki anime/manga evrenini biliyorum dediğiniz anlarınız neler?

Pseudohomophylus

Önerilen İletiler

7. sınıfta ilk animeye başladığım zamanlarda Türkçe hocası bize hikayeler yazdırıyordu bende yazacak bir şey bulamamıştım o zamana kadar izlediğim çoğu animeden güzelce salata yapıp yazmıştım. Hoca çok beğenmişti gözüne de girmiştim. Nedense o günden sonra yazdığım şeyler de güzelleşmeye başladı

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 35
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Çok sevdiğim saygı duyduğum bir animeseverus Doktoronunun dediği gibi biz dizi/film izleyicilerinin kalıplarının dışına çıkıyor tabuları yıkıyoruz. O yüzden iyi ki anime manga evrenini biliyorum dediğ

Her an iyi ki diyecek halimiz yok Animeleri iyi yanlarıyla da kötü yanlarıyla da seviyoruz 

Neredeyse her an diyorum. Anime ve Manga dünyasına bulaşmasaydım şuan olduğum kişi olamazdım asla. Kişiliğim, karakterim ve düşünce tarzımı oturtamazdım. Kendimle ilgili hiç pişmanlığım yok iyi ki bul

YatonunYenSisesi, Şimdi tarihinde yazdı:

7. sınıfta ilk animeye başladığım zamanlarda Türkçe hocası bize hikayeler yazdırıyordu bende yazacak bir şey bulamamıştım o zamana kadar izlediğim çoğu animeden güzelce salata yapıp yazmıştım. Hoca çok beğenmişti gözüne de girmiştim. Nedense o günden sonra yazdığım şeyler de güzelleşmeye başladı

Şişeçan yazmayı seviyorsan devam sende bir ışık görüyorum?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Zamanında Danganronpa ve Ace Attorney izlemiştim iyikide izlemişim iyikide oynamışım

kendi formülümü biraz bu oyunlardaki teknikler ile birazda şiddet etkileyerek oluşturdum

kendi formülüm sayesinde sınıf duruşması yaparak benden teker teker 30 tl çalan arkadaşımı buldum

O zamandan beri anime izliyorum işte

;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Müthiş gerçekten... Konuyu açacak daha orijinal bir yer bulamazdım ben... :booger-crazy-rabbit-emoticon:

Forumda buna benzer bir konu vardı ama adminin bile bulamadığı konuyu sizlerin bulması imkansızdı o sebepten konu doğru foruma taşınarak devam edecektir. ps: Özellikle "ki" ekini yrı yazdığı için arkadaşı tebrik ediyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Amygirl, 17.06.2020 - 02:05 tarihinde yazdı:

Müthiş gerçekten... Konuyu açacak daha orijinal bir yer bulamazdım ben... :booger-crazy-rabbit-emoticon:

Forumda buna benzer bir konu vardı ama adminin bile bulamadığı konuyu sizlerin bulması imkansızdı o sebepten konu doğru foruma taşınarak devam edecektir. ps: Özellikle "ki" ekini yrı yazdığı için arkadaşı tebrik ediyorum

Türkçeyi doğru kullanmayacaksak kullanmayalım o zaman ? dilimizi katletmeye ben de karşıyım ?:onion_yep_by_7anime7drawer7:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ilk animem death note'tu. 2015 yılında ablamla başlamıştık anime izlemeye. hala arada bir gider izlerim death note başyapıtlardan biri <3

3-4 aydır anime izlemeyi bırakmıştım. yani bıraktım değilde izlemiyordum. şuanda listemde 40 küsür anime var sanırsam nasıl bitircem bilmiyorum.

iyi ki başlamışım kişiliğim ve hayatım üzerinde de çok etkisi oldu. karakterlere bağlanmak, hikayeyi beraber yaşamak çok güzel bir duygu :)

anime izlemeyi bir ayrıcalık olarak görüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

MrTeddy, 17.06.2020 - 02:16 tarihinde yazdı:

ilk animem death note'tu. 2015 yılında ablamla başlamıştık anime izlemeye. hala arada bir gider izlerim death note başyapıtlardan biri <3

3-4 aydır anime izlemeyi bırakmıştım. yani bıraktım değilde izlemiyordum. şuanda listemde 40 küsür anime var sanırsam nasıl bitircem bilmiyorum.

iyi ki başlamışım kişiliğim ve hayatım üzerinde de çok etkisi oldu. karakterlere bağlanmak, hikayeyi beraber yaşamak çok güzel bir duygu :)

anime izlemeyi bir ayrıcalık olarak görüyorum.

Edindiğimiz her tecrübe bizi kendimizin daha iyi bir versiyonuna dönüştürür, geliştirir.

Tecrübelerimizden iyilerini örnek alır, kötülerinden ibret alırız sonuçta biz, kendimiz oluruz? Dr homhomla felsefeye doğrudan şimdilik bu kadar:magic-right-crazy-rabbit-emoticon:?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok fazla iyi ki anime izliyorum dediğim an olmadı. Anime izlemeyi sevdiğim için anime izliyorum o kadar. Askeri lisede okurken 2-3 kez bana yardımı olmuştu aslında. :) Lise de herkes bir kulübe girmek zorundaydı ben ilk başlarda tekvandodaydım 10. sınıfta çıkmıştım sonra beni otomatik olarak felsefe kulübüne atamışlardı. Her çarşamba derslerden sonra 1 saat kulüp aktiviteleri yapılması zorunluydu, benim için felsefe kulübü gayet iyiydi çünkü kulüp çok yakınımdaydı ve kulüpte ekstra efor sarf etmem gerekmiyordu. Kulüpte ise yaptığımız şuydu, başkan bir konu söylüyordu ve bizlerde o konu hakkında düşüncelerimizi paylaşıyorduk. O sıralar anime izlediğim için animlerde ki felsefi sözleri söylüyordum ve herkes hayran kalıyordu, bir nevi kulübün havalı öğrencisi olmuştum. :super-onion-head-emoticon:

Bir kerede lisede ingilizce hikaye yarışmasına katılmıştım. Hikayenin teması animelere benziyordu ve Bleach'ten biraz çalıntı yapmıştım kılıçlar ile ilgili. Hikaye sınıfımda tutsa da yarışmada dereceye giremedi maalesef. :( Bu arada yarışmayı lise düzenlemedi, bir tane belli sürede bir düzenlenen büyük bir yarışma vardı ona katıldım. Yarışmanın büyüklüğünü şöyle anlatayım 1.'nin ödülü Malta adasına 1 haftalık tatildi. :D

Birde arkadaşım ve abimle anime muhabbeti yapmayı seviyorum, etrafta çok az kişi izlediği için insana özelmiş hissi veriyor.

Bunların haricinde iyi ki izlemişim veya keşke izlemeseydim diye düşünmedim hiç. Bu tarz şeyleri sorgulamadım da, dediğim gibi seviyorum ve izliyorum. :)

Animeleri neden sevdiğim konusuna gelirsek. 

1-) 20 dakika olması :)

2-) Japonların hayal dünyasının iyi olması. 

3-) Bunu anlatması biraz zor ama şöyle tarif edeceğim. Şimdi bir dizi izlediğinizde milletin dediği, bunlar gerçek karakterler, insanlar oynuyor falan ama gerçek hayatta olması mümkün olmayan şeyler anlatılıyor. Mesela aşk konusu işleniyor ve diyorsun ki böyle aşklar ancak dizilerde olur. Bence animede şöyle farklı bir olay var, zaten gerçek değil, hali hazırda hayal dünyası ürünü olduğu için gerçekte olmayacağını da biliyorsun. İşte bu yüzden nedense dizilerden daha gerçekçi gelir bana. Gerçekçi olması için illa bir takım eti kemiği olan şahısların oynaması gerekmiyor. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animeye annem ile başladım. Daha önce hiç anime izleyen arkadaşım olmadı. Bazılarına önersem de ''izlerim bir ara'' diyerek başlarından savdı çoğu. Şimdilerde bir arkadaşıma gakuen babysitters izletebildim gerçi. Buna da şükür sjsjs

Lisede o arkadaşla tanışmadan önce anime ile ilgili olayları annemle konuşurdum. Hatta bir keresinde beni Love Stage izlerken yakalamıştı. İlk başta korksam da bana animenin güzel olduğunu ve Junjou romantica'yı da izlemem gerektiğini söyledi sjsjsj

Aslında bu benim ile alakalı değil. İyi ki annem anime evrenini biliyor diyebileceğim anılarımı anlattım. Günün birinde ben de anime sohbeti yapmak isteyen birine annemin bana yaptığı gibi yardımcı olmayı isterim. Fakat bırak yardım etmeyi, animeyi seven biri ile bile karşılaşamadım:bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.