Jump to content

Arkadaşlar bir sorum olacaktı

kalas

Önerilen İletiler

MuraTika, 13 dakika önce tarihinde yazdı:

Türk Anime TV animelerin çevirisini yapan fansubların videolarını bazı ayrıcalıklarla yükleyen bir site. Fansubların bu sitede videolarının yüklendiğini bildiğini düşünüyorum

Artık korsan olup olmaması senin düşüncene bağlı ama benim için değil

teşekkürler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

MuraTika, 33 dakika önce tarihinde yazdı:

Türk Anime TV animelerin çevirisini yapan fansubların videolarını bazı ayrıcalıklarla yükleyen bir site. Fansubların bu sitede videolarının yüklendiğini bildiğini düşünüyorum

Artık korsan olup olmaması senin düşüncene bağlı ama benim için değil

Fansublar parayla anime şirketinden animeyi almıyor ya. :) 

Türkanime tv korsan bir sitedir zaten bunu sitenin kurucusu 3n3bl3 adminde söylüyor. Yasal olması için buradaki animelerin yayın hakkını yapım şirketinden alması lazım ama burası gönüllü yapılan bir site olduğu için bu tarz şeylere para ayıracak durumda değiller. O yüzden burada korsan yayıncılık yapıyorlar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, Şimdi tarihinde yazdı:

Türkanime tv korsan bir sitedir zaten bunu sitenin kurucusu 3n3bl3 adminde söylüyor. Yasal olması için buradaki animelerin yayın hakkını yapım şirketinden alması lazım ama burası gönüllü yapılan bir site olduğu için bu tarz şeylere para ayıracak durumda değiller. O yüzden burada korsan yayıncılık yapıyorlar.

Spoiler

CpkpowKW8AAuVMl.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Korsan değil demek yanlış olur. Bunun sebebinin de Netflix tarzı Türçe hizmet veren kuruluşların Türkiye için de yayın hakkı sahibi olduğu animelerin çevirisi olabilir. Haricinde hizmet veriyor zaten Türkçeye çevirilmeyen bir animenin türkçeleştirilip sunulması korsan denmez farklı bir terim kullanmak daha mantıklı olur :D Ama yine de... Ta korsan yani :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 15 saat önce tarihinde yazdı:

Korsan olduğu belli ama hep merak etmişimdir. Bu seneye kdr neden telif yiyip kapanmadı? Böyle bi şey olmasını istediğimden değil sadece merak ettim. Sonuçta 1000'lerce anime var bildiğim kdrıyla. Kıytırık herhangi bir dizi sitesi fln teliften kapanabiliyoken, TR'nin en geniş anime sitesinin başına neden böyle bi şey gelmedi? (gelmesin de :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

DekuThePoncik, 11 dakika önce tarihinde yazdı:

Korsan olduğu belli ama hep merak etmişimdir. Bu seneye kdr neden telif yiyip kapanmadı? Böyle bi şey olmasını istediğimden değil sadece merak ettim. Sonuçta 1000'lerce anime var bildiğim kdrıyla. Kıytırık herhangi bir dizi sitesi fln teliften kapanabiliyoken, TR'nin en geniş anime sitesinin başına neden böyle bi şey gelmedi? (gelmesin de :)

Animelere telif ödeyen genel bir yayıncılığımız yok sonuçta, bir de o kadar yaygın da değil. Örneğin, Gerekli Şeyler ya da Akılçelen telifini aldıkları mangalarda siteye mesaj atmasıyla o mangaların kaldırılması bir olur ama animede daha o durumda değiliz. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

DekuThePoncik, 21 dakika önce tarihinde yazdı:

Kısaca şikayet edem yok diyebilirim. Türkiye de anime yayınlayan bir program olsaydı veya teliflerini alarak yayınlayan bir site olsaydı muhtemelen dava açarlardı. Mesela mangalarda böyle bir durum var. Manga satıcıları belli başlı bazı manga sitelerine dava açıyor ve o siteler kapanıyor. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.