Jump to content

RUH BAĞI [FF] [toplam 5 bölüm] [24.06.2020]

Önerilen İletiler

1.BÖLÜM    UÇURUM

Spoiler

1931 Tokyo Ishikawa kasabasında 5 arkadaş vardır. Bu arkadaşlar oturur iken aralarında şöyle bir konuşma başlar;

Ai: Çok sıkıldım. Ne yapalım bir fikriniz var mı?

Yoshıda: Hadi top oynayalım ama topu nereden bulacağız?

Ren: Bende var. Hemen alıp geliyorum.

Ren  topu  alır gelir. Rin der ki;

Rin: Burası  çok kalabalık. İlerdeki açıklık alana gidelim.

Giderler ve oynamaya başlarlar. Aradan 10 dakika geçer ve top ormanlık alana kaçar. Yoshıda topu almaya gider. Top çalıya takılmıştır. Yoshıda topu almak için çalının içine girer ve çalının arkasındaki uçurumu görmez. Ve uçurumdan düşer. Aradan biraz süre geçer arkadaşları meraklanır ve Yoshıdaya bakmaya giderler.  Topu da Yoshıda’yı da bulamazlar. Çalıda Yoshıda’nın kıyafetinin parçasını gören arkadaşları uçurumdan düştüğünü düşünüp ailesine haber vermeye gider. Kapıyı çalarlar. Ama evde kimse yoktur.

Rin: ne yapıcaz? Şimdi evde kimse yok sanırım.

Yoshıka: (ağlayarak) Kasaba meydanına gidelim.

Hepsi hem fikir olup meydana giderler. Ailesini bulurlar. Yoshıka ağlayarak tüm olayı anlatır tüm kasaba aramaya giderler. Zaman ilerler ve karanlık çöker. Güneş doğarken parçalanmış ve kanlı kiyafetlerini bulan bir genç herkesi oraya toplar. 

Genç: Bunlar Yoshıda’nın kıyafetleri olabilir mi?

Yoshıka: (ağlayarak) Evet bunlar abimin kıyafetleri.

Yoshika’nın babası: (Sakin bi şekilde) Hadi siz eve gidin, biz biraz daha arayacağız.

Annesi Yoshıka’yı eve götürür. Aradan 5-6 saat geçer ve babası umutsuz bir şekilde eve döner.

Yoshıka’nın annesi: Bulamadız mı?

Yoshika’nın babası: hayır hiçbir umut yok üzgünüm.

Yosshida’nın ailesi ve arkadaşları ertesi gün kasaba mezarlağında Yoshıda’nın mezarının başına toplanırlar.Onun için dua ederler ve yas tutmak için eve giderler.

Yoshida : Neredeyim ben?

2.BÖLÜM Ölüm ve Yaşam

Spoiler

Yoshida : Nerdeyim ben? Sen kimsin? Kıyafetlerim neden yok?

Chen(büyücü): Yaşamak istiyor musun?

Yoshıda:( bitkin bir şekilde) Evet ama sen ne yapabilirsinki?

Chen: (biraz susar ve) Yaşamak istiyormusun!?

Yoshida: (bilincini kaybetmek üzeredir)E-vet

Chen  bir büyü yaparak Yoshıda’yı uyandırır ve şartlarını sunar.

Chen: 1- Bana sadık olacaksın. 2- Hiçbir insan ile konuşmayacaksın.  3-Yaşayan  insanların ruhunu emmeyeceksin!

Yoshida: Beni hayata geri döndür.

Chen: Hazır mısın? Büyük bir acı çekeceksin.

Yoshida: (büyük bir acı içinde bağırır.) aaaa!!

Chen yaşlı bir büyücüdür. Yoshıda’yı hayata geri döndürürken yaşı yüzünden eskisi kadar güçlü değildir. Ona hayatını geri veremeyeceği için iblis ruhunu verir.

İki gün sonra

Yoshida uyandığında çok büyük bir açlık hisseder. Kendini kaybeden  Yoshida ortalığı dağıtır.

Yoshida: Ne oldu bana ?

Chen: Sakin ol her şeyi açıklayacağım. Önce açlığına bir çözüm getirelim beni takip et!

Ormanlığın derinliğindeki kasabadaki eski mezarlığa giderler. Yoshida’nın açlığı ruh açlığıdır ve mezardaki ruhları emmeye başlar.

Yoshida : Yeter bu kadar. Tıka basa doydum.

Chen: Hadi gidelim sana daha öğreteceklerım var.

Chen Yoshıda’ya bundan sonraki hayatını geçireceği sınırları gösterir. Yoshida’nın dikkat etmesi  gereken konuları tekrar anlatır ve ona bildiklerini öğretmeye başlar.

O arada…

Yoshida’sız yeni bir güne uyanan kasabayı bir sessizlik bürümüştür.

Yoshida tüm kasabanın sevdiği bir çocuktu. Onun ölmesiyle yıkılan arkadaşları da çok üzülerek parkta beraber toplanmış konuşurlar;

Yoshika : Abimle  bu parkta çok eğlenirdik. Keşke o da burda olsaydı.

Ai: Keşkeee…

Rin/Ren : (aynı anda ) Keşke… şimdi burda oyun oynuyor, eğleniyor olabilirdik.

Hanzo : Bırakın şu keşkeleri . O bizim hep yanımızda yukarıdan izliyor bizi. Bu halinizi görseydi size çok kızardı. Ben yiyecek bir şeyler alıp geliyorum hemen.

Ai: O haklı bence de üzülmeyi bırakmalıyız.

Rin : Bundan sonra ağlamıyoruz o zaman!

Tüm arkadaşlar: (hep beraber) Evet üzülmeyeceğiz.

3. Bölüm    Acaba…

Spoiler

Seneler geçmiştir. Chen’in öğrettiği tekniklerde ustalaşan Yoshida bir çok farklı tekniklerde de gelişmiştir. Chen daha da yaşlanmış ve artık gündelik yaşantısında sıkça Yoshida’dan yardım istemektedir. Chen açtır ve Yoshida’ya ;

Chen : Yoshida çok açım lütfen bana yiyecek bir şeyler getir.

Yoshida : Ormandan yiyecek bir şeyler bulmaya gidiyorum. O zaman akşam olmadan dönerim.

Chen : Tamam gecikme ve sakın sınırı geçme!

Yoshida : Tamam usta

Chen aradan beş-on dakika geçince tam uyuyacakken içeri Yoshida girer. Ona yemek getirmiştir.

Yoshida : Senin için geyik avladım usta.

Chen : Teşekkürler Yoshıda.

Chen yemeğini yer ve uyur. Bu sırada günlerdir ruh emmeyen Yoshida çok açtır. Chen’in uyuduğunu gören Yoshida eski mezarlığa gider.

Yoshida : Ruhlar! Ruh! Ruh!

Mezarlıkta ruh bulamayan Yoshida Chen’e danışmak için giderken bir tavşana rastlar. Daha önce yaşayan bir ruhu hiç emmemiş olan Yoshida meraklanır ve açlığı daha da artar. Tavşanın peşinden gitmeye başlar. Tavşan çok küçüktür ve hızlıdır. Tavşanı kasabanın yakınına kadar kovalar. Yoshida sınırı geçtiğini farketmez. Tavşanı yakaladığında sınırın dışındadır. Tavşanın ruhunu emeceği sırada oradan geçen kasabalı küçük bir çocuk onu görür.

Çocuk: Yoshida?!

Çocugun ona baktığını farkeden Yoshida hızlıca oradan uzaklaşır. Çocuk ailesine haber vermek için eve doğru koşar. Ailesi ona inanmaz. Çocuğun artık çok az ümidi kalmıştır.

Ertesi gün parkta buluşan arkadaşları gören çocuk dün gece olanları ve gördüklerini anlatmak için yanlarına gider.

Çocuk : Dün gece Yoshidayı gördüm. Bir tavşan kovalıyordu. Çok garip siması vardı. Ama onun Yoshida olduğuna eminim.

Hanzo: ( alaylı bir tavırla ) Ben de gördüm tavşanla top oynuyordu.

Yoshika : HANZO ! 

Ai: Eee anlat napıyodu ?

Çocuk : Emin değilim ama sanki tavşanı yiyecek gibiydi.

Hanzo : Yoshida tavşan eti sevmez ki.

Ren : Hanzo haklı o tavşan eti yemez .

Rin : Bence o Yoshida değildi. Yanlış görmüşsün.

Çocuk ümitsiz bir şekilde eve döner.

O sırada kasaba merkezinden çığlıklar yükselir.

?: İblisleeeerrrr!!

Kasabada iblisler herkesin ruhlarını emmeye başlarlar. Kasaba halkı kaçışırlar. Bizim 5 arkadaş olayı merak edip kasaba merkezine giderler. Bu arkadaşlar kasabada olanları görünce oradan hemen uzaklaşırlar. Peşlerine bir iblis takılmıştır. 

Hanzo : Hemen ilerde saklanabileceğimiz bir yer var.

Diğerleri : Evet hadi yapalım.

Hanzo : Burdan sağa. Hadi ! hadi ! hadi !

Ai: Çabuk olun izimizi kaybettirelim.

Hanzo : Ahğhhğh !!

Yoshika : Hanzooo!!

İblis Hanzoyu yakalamıştır. Tam ruhunu emecekken iblisin kafası gövdesinden ayrılır. Hanzo şaşkındır.

Hanzo: Ne oldu lan ? Sen kimsin?

?: Çabuk ilerden sağa dönün ve orda saklanın sakın çıkmayın dışarı !!

Yoshika şöyle bir bakar ve iblislerle savaşan 5 usta görür.

Aradan zaman geçer ve ustalar kasabayı kurtarmıştır. 5 arkadaşın saklandığı yere gider.

Hanzo : (heyecanlı bir şekilde )Nasıl kestin öyle kafası koptu. Bunu bize öğretmelisin.

Ai : evet kesinlikle!

Ustalar : hayır kimseyi eğitmeyeceğiz.

Yoshika : ama böyle bir durum tekrar olabilir.

Ren : Evet Yoshika haklı !

Rin : Lütfen bizi eğitin.

Ustalar bizimkileri eğitmeyi kabul etmez. Kasaba halkı ustaları bir hafta misafir ederler. Bu süre zarfında çocuklar ustaları ikna etmek için sürekli bir uğraştadırlar. Ustalar artık dayanamazlar ve toplanıp düşünürler. Sonucunda eğitmeye karar verirler. Eğitime başlarlar.

Yoshida’yı gören çocuk 5 arkadaşın yanına gider. ‘’O gece gördüğüm şey bu iblislere çok benziyordu.’’

5 Arkadaş : Acaba?

4. Bölüm  İntikam

Spoiler

8 yıl geçer. Beş arkadaşın eğitimi bitmiştir. Artık birer savaşçılardır. Ustaları bu beş arkadaşa özel silahlar vermiştir.

8 yıl geçmesine rağmen Yoshida’nın iblis olsa da yaşadığını düşünen bu beş  arkadaş  Yoshida’nın düştüğü uçuruma giderler. Etrafı araştırırken Ai bir mağara görür. Arkadaşlar silahlı bir şekilde mağaraya girerler. Chen’i  görürler. O sırada Yoshida Chen için ava çıkmıştır. Avdan döndüğünde silahlı birkaç genci gören Yoshida avladığı geyiği bırakır. Chen’i korumak için harekete geçer. Chen’in önüne siper olur.

Ai : yoshida?

Hanzo : Sen Yoshida mısın ?

Yoshıka ağlamaya başlar. ‘’bu gerçekten sen misin?’’ 

Yoshida : Ustama zarar mı verdiniz ?

Yoshika ve Ai ağlayarak sarılır.

Yoshida : Sen Yoshika mısın ?

Yoshika : (ağlamaya devam eder) Evet!

Ren : Bizi tanımadın mı ?

Hanzo : O kadar zaman geçti. Tabi tanıyamaz.

Chen o sırada hastadır. Bir anda yere çöker. Yoshida nabzını kontrol eder. Atmadığını anlayınca ustasının öldüğünü anlar. Arkadaşları ile beraber ustasını gömmeye giderler. Ustasının mezarında dua ettikten sonra ;

Yoshida : SİZİN YÜZÜNÜZDEN!

Yoshida ustasını onların öldürdüğünü düşünür ve intikam almak ister. Onların yüzünü görmek istemez. oradan uzaklaşır. Yoshida ve 5 arkadaş ayrı yollara düşmüşlerdir.

5. Bölüm  İblisin insan yanı ( final)

Spoiler

Yıllar sonra Rin ve Ren evlenmişlerdir. Hanzo eşini kaybettiğinden kendini alkole vurmuştur. Ai içindeki Yoshida’ya olan aşkı yüzünden her gün Yoshidayı anmaktadır. Yoshika yakaladığı iblisler üzerinden deneyler yapmaya başlamıştır. Amacı Yoshida’yı tekrar insan yapmak. Uğraşları boşa çıkan Yoshika artık ümidi kesmiştir.

O sırada Yoshida intikam planını devreye sokmak için kasabaya doğru yol alır. Bizimkiler durumdan haberdar değillerdir.

Yoshida birkaç gün sonra kasabanın kuytu bir köşesinde alkol alırken kaybettiği eşini düşünen Hanzo’yu yalnız yakalar. Hanzo alkollü olduğundan dövüşemeyecek durumdadır. Ama Yoshida’nın kasabada olduğunu bildirmek için dayanmaya çalışır. Yoshida çok güçlüdür.

Yoshida : Ustamı öldürdünüz. Acı çekeceksiniz hemen öldürmeyeceğim!    

Hanzo : Ustanın ölümü bizim suçumuz değildi.

Yoshida : Kes sesini!!

Hanzo’yu acı çektirerek ölüme terkeder. Fakat hanzo çok güçlüdür ve sürünerek kuytu köşeden çıkar. Onu gören Ren hemen ne olduğunu sorar.

Hanzo ‘’Yoshida!’’ der ve ölür.

Yoshida ismini duyan Ren hemen arkadaşlarının yanına gider. Onlara haber verir. Herkes silahlarını kuşanır ve Yoshida’yı aramaya başlarlar. Kasabanın terk edilmiş bölümünde karşılaşırlar.

Yoshika dayanamayıp Yoshida’ ya sarılır. Yoshida o sırada elinde alevden bir hançer oluşturup Yoshika’ya saplar Yoshika ‘’ Neden!?’’ der. Yoshida onun ruhunu emer.

Ren: Neden böyle yapıyorsun?

Rin : Artık ölmelisin!

Ai : Hayır Rin onu öldüremeyiz. O bizim arkadaşımız.

Rin : O bir canavar. Baksana kardeşini öldürdü.

Ren ve Rin bir anda Yoshida’nın üstüne atılırlar. Yoshida  ikisinin saldırısından kaçınır. Yoshika’nın kanından kendine bir kılıç oluşturur. İkisinin üstüne doğru atılır. Mükemmel ikili Ren ve Rin

Yoshida’nın bütün saldırılarına karşılık verirler. Yoshida onları kılıçla öldüremeyeceğini anlayınca ikisinin de boğazından yakalar. Onların ruhlarını emmeye başlar. O sırada Ai ağlayarak Yoshida’ya bır anda sarılır. Ai ile Yoshida’nın kalpleri arasında bir bağ oluşur. Ai Ren ve Rin’in ölümünü engelleyememiştir. Ai ,Ren ve  Rin’in ölüsüne bakarken Yoshida’nın titrediğini farkeder.

Yoshida  Ai’yi güçlü bir şekilde fırlatır. Ai düştüğünde Yoshida’nın dizleri üzerine çöktüğünü ve ağzından yüzlerce insan suratının çıktığını görür. O sırada ne olduğunu anlar.

Yoshida’nın mezardan emdiği ruhlar havaya karışırken canlı varlıklardan emdiği ruhlar tekrar bedenlerİne döner.

O sırada Ai ayağa kalkmış ve Yoshida’ya doğru ilerliyordur. Yoshida’nın içinden bütün ruhlar çıktığı anda Yoshida tekrar insan formuna döner. Yoshida bir anda bayılmıştır. İçinden çıkan ruhlar artık bedenlerine dönmüşlerdir.

Yoshida gözlerini açtığında Ai’nin onu öptüğünü görür. Çok rahat bir yataktadır. Ren ,Rin ve Yoshika da onun başındadır.  Yoshida ağlayarak özür diler ve sarılırlar. Yoshida; Ren, Rin ve Yoshika’yı canlı  görünce Hanzo’yu sorar.

Yoshika : O geri gelemedi.

Hanzo’nun mezarına giderler. Dualarını ederler.

Aradan biraz zaman geçer. Ai ve Yoshida evlenir. Mutlu mutlu yaşarlar.

SON

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bölümleri ayrı ayrı spoiler içine almazsanız değerlendirmeye alınmazsınız

Lütfen alttaki başlığa göre hikayeyi düzenleyiniz

Spoiler tagı içine almayı bilmiyorsanız aşağıdaki resimde olduğu gibi bir bölümü seçtikten sonra yukarıdaki göz işaretine basmanız yeterlidir

Spoiler

2020-06-23.png.ddd74baa0e4df4b3066a9823dca59791.png

Bunun dışında daha okumadım. Zamanım olunca bir göz atacağım. Yarışmada bol şans ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Konu özetinin olmayışı kötü olmuş. Diyalog seçimlerin ve diyalog gelişimi zayıf olmuş. Her şey oldu bittiye getirmişsin gibi hissettirdi. Havada kalan çok şey var. İblisler kimdir? Neden esas çocuğumuz canlıların ruhu değil de ölülerin ruhunu beslenmek için kullanıyor? Köyü basan iblisler nasıl var oldular? Esas çocuğu bu iblislerden ayıran şey ne? Esas çocuğun içinden ruhlar nasıl çıktı? Madem bu, bu kadar kolaydı Ustalar iblisleri öldürmek yerine neden bu yöntemi seçmediler? bla bla bla

Kısaca hikaye çok havada kalmış. İmla ve yazım hataları da fazlasıyla mevcut. Kısaca konu güzel ancak işleyişi zayıf kalmış.

Başarılar. Hayal gücüne sağlık.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

You are posting as a guest. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.