Jump to content
  • Create New...

Recommended Posts

Daha önce böyle bir istek geldi mi bilmiyorum ama siteye bir girdi defteri(entry log) eklenirse çok güzel olur. İllah ki ana sayfada olmasına gerek yok, kenardan köşeden gidebileceğimiz bir tane olsun yeterli. Bunu istememin nedeni genel kitleyi çok ilgilendirmese de mesela biri, bir animeyi BD'si çıkınca izlerim diye bırakıyor ama BD yine aynı anime sekmesine eklendiği için ana sayfaya düşmüyor. Ya da örneğin Dedektif Conan diyelim bölümleri toplu toplu zaman aralıklarıyla atıyorlar ve ana sayfa yapısı değiştiği için sadece son atılan bölüm ana sayfaya düşüyor. Bu yüzden Türkçe çevirisinde güncelde olan bir insan zorluk yaşayabilir. Ayrıca güncel bir seri diyelim, işte fansub bir bölüm geciktirmek zorunda kaldı bu yüzden haftaya 2 bölüm attı ama izleyici fark etmeyip bir bölümü atlayabilir. Kişi bunu fark edecektir diyorsanız Concrete Revolutio gibi bölümlerde bir anda geçiş olan animeleri örnek gösterebilirim. Kısacası en azından kuytu bir köşede bile olsa entry log olması çok işe yarayacaktır. Çok nadir olsa da mesela bizim başımıza gelmişti encodelerken bir sıkıntı çıkmıştı ve o sıkıntıyla birlikte upload edildiği için insanlar izleyememişti. Ve düzeltildikten sonra bu insanların düzeltilip düzeltilmediğini öğrenmesinin tek yolu sürekli girip kontrol etmek.

Şimdi söyleyeceğim biraz uçuk olsa da belki bildirim için basit bir mobil uygulama bile yapılabilir. Ve geliştirilmek istenirse forum uygulamaya eklenebilir.

(Son şey biraz uçuk olmuş olsa da en azından siteye bir girdi defteri eklenirse cidden güzel olur.) :bye1-onion-head-emoticon:

• Forum Admin

Merhabalar öneriniz için teşekkür ederiz,

Entry log ne yazık ki pek mümkün görünmüyor bir kerede 100lerce bölüm yüklediğimiz oluyor ve bu hem görüntü kirliliğine sebep olur 

diğer bir sebep ise :  Herhangi bir yazılımcı veya webmaster şansını zorlayıp belki bir gün sitede bir açık bulursa entrlog üzerinden güncellenen tüm animelere yazılımından gidip güncel linkleri alıp yine yazılımı yardımıyla sitesine aktarma imkanı var. 

Bu sebeplerden ötürü pek uygun değil. Yine de öneriniz için teşekkür ediyorum. 

Saygılarımla,

Degurechaff, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Merhabalar öneriniz için teşekkür ederiz,

Entry log ne yazık ki pek mümkün görünmüyor bir kerede 100lerce bölüm yüklediğimiz oluyor ve bu hem görüntü kirliliğine sebep olur 

diğer bir sebep ise :  Herhangi bir yazılımcı veya webmaster şansını zorlayıp belki bir gün sitede bir açık bulursa entrlog üzerinden güncellenen tüm animelere yazılımından gidip güncel linkleri alıp yine yazılımı yardımıyla sitesine aktarma imkanı var. 

Bu sebeplerden ötürü pek uygun değil. Yine de öneriniz için teşekkür ediyorum. 

Saygılarımla,

Cevabınız için teşekkür ederim.

Peki entry log değilde fansubın animeyle ilişkilendirmeden sadece yazı üzerinden yazdığı fansub mesaj paneli gibi bir şey olabilir mi mesela elle

" ElzFansub, Dedective Conan [520-530] eklenmiştir. " gibisinden. Kendi elleriyle yazdıkları için sizin dediğiniz durum gerçekleşmeyecektir. BD de ise

" TAÇE, Zetsubou Sensei BD [1-12] eklenmiştir. " gibisinden. hem görüntü kirliliği de olmayacaktır.

• Forum Admin

Bu yapılabilir evet. Herkese oraya yazma konusunda ayrıca yetkilendirme yapılması gerekir ancak olabilir. Ana Yöneticimizle konuyu yarın görüşeyim. Onun dönüşüne göre konuyu cevaplarım olumlu olumsuz ya da görürse o direk cevaplar :) Ama çok ümit vermim :)

Saygılarımla,

Degurechaff, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Bu yapılabilir evet. Herkese oraya yazma konusunda ayrıca yetkilendirme yapılması gerekir ancak olabilir. Ana Yöneticimizle konuyu yarın görüşeyim. Onun dönüşüne göre konuyu cevaplarım olumlu olumsuz ya da görürse o direk cevaplar :) Ama çok ümit vermim :)

Saygılarımla,

Sadece uploader ve yönetici taglilere verilirse sıkıntı çıkacağını sanmıyorum yetkilendirmede. Umarım olumlu dönüş verir. Zaten küçük fansublar kendileri uploadlamadığı için yöneticiler ekleyecektir ve bu sayede herhangi bir sabote olmayacaktır. 

Degurechaff, 28.06.2020 - 03:03 tarihinde yazdı:

Saygılarımla,

Henüz sorabildiniz mi bilmiyorum ama aynı imleci (tıklamadan)profilimin üstüne getirdiğimdeki gibi bir alt metin kutusu çıkabilir ve bu sayede sadece kısa süre önce olanları görürüz. İsteyen direkt üstüne tıklayıp daha geçmiş fansub mesajlarını da görebilir. Biraz garip oldu çizim ama umarım anlaşılıyordur. (O profilin üstündeki beyaz karalama sansür falan değil de sadece imleç çizmeye çalışıyordum. :D )

Ekran Alıntısı.PNG

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By Mutaika
      Yeni güncellemeden sonra foruma koyu tema gelmiş, şahsen ben beğendim eğer mümkünse Türk Anime TV'yede aynı özelliğin gelmesini isterim.
    • By EroSenninBennim
      Merhaba arkadaşlar son yıllarda isekai animelere karşı müthiş ilgi duymaya başladım.İzlediğim en iyi 10 isekai animeyi paylaşmak isterim sizdende önerileri bekliyorum !
      1 ) That Time I Got Reincarnated as a Slime

Rimuru Tempest, 37 yaşındaki eski bir insan olan Satou Mikami’nin geçen bir soyguncu tarafından öldürüldükten sonra aldığı fantezi dünyasındaki balçığın yeni adıdır. Sıradan, boş geçmiş yaşamını geride bırakıp, eşsiz yeteneklere sahip balçık canavarı olarak yeni bir hayata başlar.,
      Yorumum : isekai anime önerileri listemdeki en değer verdiğim anime gerçekten farklı seviyede ilk başta biraz animeye karşı soğuktum.Slime dönmesi falan komik ne bileyim.Ama sonradan yüzüklerin efendisi evreninde geçen yaratıklarında olduğu bir fantezi dünyasına gitmesi burada yaptıkları geçen olaylar gerçekten anlatılmaz şiddetle öneriyorum.

2) Sword Art Online SAO

2022 yılında piyasaya sürülen Sword Art Online MMORPG oyunu, başa takılan bir alet aracılığıyla oyuncuları kendi dünyasına götürerek gerçek bir Role-Playing oyunu sunmaktadır.
      Oyuna katılan 10.000 oyuncu arasında olan Kirito da SAO dünyasına giriş yapmıştır. Fakat kısa sürede bütün oyuncular oyundan çıkış olmadığını fark ederler ve herkes bir anda geniş bir alana ışınlanır.
      Oyunun yapımcısının burada yaptığı açıklamaya göre oyundan çıkmanın tek yolu 100 katlı SAO dünyasını temizlemektir. Her katta bir boss bulunmaktadır ve 100. kattaki boss’u öldürebilen oyundan çıkabilecektir.
      Fakat oyunda sağlığı biten kişi gerçek hayatta da ölecek, ayrıca dışarıdan biri oyuncuların başındaki aleti çıkarmak isterse alet oyuncuları öldürecektir.
      Bütün oyuncular şaşkınlık içerisindeyken oyunlar konusunda tecrübeli olan Kirito oyunu kazanmayı kafasına koymuştur.
      Yorumum: Hala yeni sezonları gelmeye devam ediyor.Yetişkinlere yönelik diyebiliriz gerek konu derinliği gerek ilk sezonda bizi eski metin2 knight online zamanlarına götüren mmorpg deneyimi favorilerim arasına soktu.
      3) RE: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu or RE: Zero Starting Life in another world

Ansızın, lise öğrencisi Subaru Natsuki gittiği mahalle bakkalındaki dönüş yolunda öteki dünyaya çağırılır. Hayatının en büyük dönüm noktası böyle başlıyordu, kimin tarafından çağrıldığını dahi bilmez durumdadır ve saldırıya uğradığında işler çok daha kötü bir hal alır. Ama gümüş saçlı gizemli bir kız ve onun sihirli kedisi onu kurtadığında, Subaru ona olan iyilick borcunu ödemek için işbirliği yapmak zorunda kalır. İkisi beberaber ipuçlarını bir araya getirdiğinde, Subaru ve kız saldırıya uğrayıp öldürülür. Bundan sonra, Subaru ”Ölümden Dönüş” adlı yeteneği kazanmış halde uyanır ve zamanı ölümden geri alabilen çaresiz biri haline gelir. Umutsuzluğun ötesinde, acaba kızı ölümün kaderinden kurtalabilecek midir

Yorumum : isekai anime önerileri listemdeki en değer verdiğim animelerden bir başkası gerçekten karakter çizimleri , macera akışı etraftaki sempatik karakterler çizim dram mutluluk eğlence herşey var içinde şiddetle tavsiye ediyorum.
      4) Overlord

Hikayemiz popüler bir online oyun olan Yggdrasil’in bir gün kapatılması ile başlıyor, ama baş kahramanımız olan Momonga oyundan çıkış yapmamaya karar veriyor. Daha sonra Momonga ‘’ En Güçlü Büyücü’’ olan iskelet bir varlığa dönüşüyor. Dünya değişmeye devam eder ve oyun yapımı karakterler olan NPC’ler duygular hissetmeye başlar. Hiç bir ailesi, arkadaşı ya da toplumda bir yeri olmayan bu sıradan genç adam Momonga, bu yeni oyun dünyasını ele geçirmek için çabalamaya başlar.
      Yorumum: Güçlü anakarakter sevenler için şiddetle öneririm.
      5) Log Horizon
      Elder Tales dünya çapında popüler olan online bir fantezi rol üstlenme oyunudur. Ama “Cultivate the Noosphere” isimli on ikinci genişletme paketi çıktığında Japonya’daki otuz bin oyuncu içeride sıkışıp kalır. Aralarında sosyal ilişkileri güçlü olmayan lisansüstü öğrencisi Shiroe de vardır. Ama canavarlarla dolu bir dünyada hayatta kalabilmek için “Log Horizon” isimli bir birlik kurar.
      https://www.turkanime.net/anime/log-horizon

Önerilerimin devamı için siteme ziyaret edebilirsiniz :) sizinde önerilerinizi bekliyorum ! 
      Makale devamı ;
      http://ramazanakbuz.com/isekai-anime-onerileri-dunya-disi-oyun-icerisinde-gecen/

• By Darktower
      Site hakkında gördüğünüz hataları ya da istediğini özellikleri bu konu altından bildirebilirsiniz.
      Daha çok benim yazdığım mesajlar var. Ama kullanıcılarında bu konuya katılmasını rica ediyorum.

Konuyu okuyan yönetici varsa ara sıra bazı öneriler yapıyorum. Ya da sitede bulunan sorunları belirtiyorum. Rica etsem yazdığım yorumları okursa ve konuyu kitlemezse sevinirim.

• By Darktower
      Forumda şimdilik koyu temayı kullanıyorum. Onun üzerinden gördüğüm hataları bildireceğim.
      Ara sıra beyaz temaya geçip, gördüğüm hataları buradan yazacağım.

Şimdilik hız değerleri böyle gözüküyor.

İlk olarak bence forumun geniş olması iyi bir şey değil. Daha düşük çözünürlükler de forum ekrana sığmıyor.
      Forum 1024x768 çözünürlüğünde, ekrana alt kaydırma çubuğu olmadan sığabilmeli diye düşünüyorum.
      Xenforo en güncel sürümünü kullanan çoğu forum, 1024x768 destekliyor. Örnek olarak bağlantıdaki foruma bakabilirsiniz.
      https://xenforo.com/community/
      Forumda Chatango olayını şahsen saçma buluyorum. Forumun mantığına ters bir şey.
      Ya tamamen kaldırımalı ya da daha aktif olan ''https://turkanime.chatango.com/'' sohbet ile değiştirilmelidir.

Koyu temanın üst paneli görsel olarak bozuk. Birbirine giriyor.
      Konu açarken resimdeki gözükdüğü gibi, yazılar arka plan ile uyumsuzlar.
      Ayrıca beyaz tema da konulara resim attığımda, önizlemesi gözüküyordu.
      Şimdi böyle gözüküyor. Galiba otomatik medya algılaması, koyu temada çalışmıyor.
      Beyaz temaya geçince, sol altttan tek tek resim bağlantısı yapıştırıp düzelttim.
      Sağ üstteki Facebook, Twitter, Linkedin, VK görsellerine tıklayınca, bulunduğumuz sayfanın aynısı açılıyor. 
      Yani bağlantılar başka sayfaya yönlendirmiyor.
      En son olarak arka planda Facebook sayfası çalışıyor. Ana siteden facebook sayfasını kaldırınca, artan hız değerini baya fark etmişti.
      Bence forumdan Facebook yük bindiren arka plan hizmeti kaldırımalı diye düşünüyorum. 
      Dipnot: Facebook işlemi sadece koyu temaya geçince gözüküyor.
    • By UmutDragneel
      Merhaba arkadaşlar facebookta samimi , sıcak bir ortamda anime önerileri , animelerden kesitler ve anime ile ilgili merak ettiğiniz,  aklınıza gelen ne varsa içerisinde bulunmasını amaçlayan bir grup kurmuş bulunmaktayım. Grubun linki tam şurada  :https://www.facebook.com/groups/247828595918945/
      Gruba katılmak için istek atmanız yeterli. Kurallara uymayan kişiler banlanacağı için hiçbir sıkıntı olmayacağını umut ediyorum hepinize iyi eğlenceler ?
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.