Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Fallen Angel

Herkese Merhaba

Recommended Posts

İlk olarak herkese merhaba adım Ömer 20 yaşındayım. Online Anime izlemeye orta okuldayken youtube da gördüğüm naruto'nun bir videosuyla başladım. Naruto, Bleach vs derken serilerde güncele ulaştım sonra bir baktımki bunlar aslında manga denen bir şeyden uyarlamaymış!!!! Neyse ben yeni bölümü bekleyemeyince mangaları okumaya başladım bunlarda da türkçe güncele geldim. Sonra fark ettimki bunların ingilizce çevirisi daha da ilerideymiş. O zamanlarım sahip olduğum berbat ingilizce bu mangaları okumama engel olamadı o zamandır manga okumadığım gün sayısı nadirdir. Daha sonra izlediğim ama devamı gelmeyen bazı serilerin (örn:No game no life) aslında lightnovel denen birşeyden uyarlama olduğunu öğrendim ve tahmin edebileceğiniz gibi bu hafif romanları internette bulup okumaya başladım (gene ingilizce). DAHA DAHA sonra bu hafif romanların çinde daha yaygın olduğunu ve aslında birçok güzel çin romanının hem ingilizceye hemde türkçeye çevrildiğini gördüm ( The Legendary Moonlight Sculptor, Coiling Dragon ilklerimdir) o zamanlar bu romanların türkçe çevirisi oldukça gerideydi bende bunları ingilizceden okumaya çalışmaya çalıştım :bad-atmosphere-onion-head-emoticon: zor zamanlardı. En sonunda 9. sınıftayken bazı hafif romanları türkçeye çeviren bir guruba katıldım ve Against The God serisi gibi bazı serilerin çevrilmesine yardım ettim o zamanlar Sora gibi bir nick kullanıyordum. Peki bu düştüğüm dipsiz çukur ne işime yaradı diye sorarsanız ilk olarak tüm lise hayatımı anime manga ve lightnovela adadığım için mezuna kalmayı deneyimeleme şerefine ulaştım :cool-onion-head-emoticon: İkinci olarak Yds de güzel bir derece yaptım (hiç bir işime yaramadı orası ayrı)

 

Uzun lafın kısası normalde forumlara pek giren birisi değilim bundan sonra bunu değiştirmeyi düşünüyorum bu yüzden bu eski forum hesabını yerin yedi metre dibinde kazıp çıkardım ve buradayım. Yoroshku onegai şimasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoşgeldin. Otaku olmuşsun iyice. Umarım buna çok pişman olmamışsındır.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fallen Angel, 20 saat önce tarihinde yazdı:

 

Aramıza hoş geldin 😌 umarım forumda geçirdiğin vakitlerde bol bol eğlenirsin:admire2-onion-head-emoticon:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evrimleşme sürecin benimkine çok benziyor. Ancak ben mezuna kalmadım hatta derece yaptım. Ben de Çin novelleri severim. Wuxia ne kadar ilgi çekiciyse danmei de o kadar ilgi çekici benim için. Ama şu sıralar Kore novellerinin daha iyi yazıldığını düşünüyorum. Transmigration, Reincarnation, Regressor, paralel evrenler gibi konular çok hoşuma gidiyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...