Jump to content
×
×
  • Create New...
  • 0

anime izlerken fansubların bazılarında -bd eki var


Go to solution Solved by AraharaFox,

Question

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Solution
V3X, 11.07.2020 - 05:47 tarihinde yazdı:

Sansürsüz demek bu izlediğin anime ecchi olabilir

Yanlış bilgi vermeyelim..

BD'nin açılımı Blue-ray Disc'tir. TV'da yayınlanan ve genelde recorderlardan ekran kaydı şeklinde kaydedilen görüntülerden izliyoruz çoğu animeyi fakat BD'ler daha kaliteli olur, direk diskten alındığı ve TV'de yayınlarken bazı regülasyonlardan ötürü gösteremedikleri ve sansürledikleri sahneleri bkz. Sapık, kanlı, aşırı şiddet vs. ile genelde sansürlemediklerinden fansublar bu versiyonlarını da çevirileriyle izleyiciye sunmayı tercih eder.
Ama bu değildir ki her BD versiyon sansürsüzdür. Eğer hitap yaş kitlesi düşük bir anime ise BD versiyonunda da bazı sansürler olabilir. 

Kısaca direk satın alınmış diskteki görüntüdür ve daha kalitelidir ve bu fansubların bu versiyonları yayınlama asıl amaçları görüntü kalitesidir. Genel olarak piyasaya satın alıcıya sunulduğundan yanlışlıkla izledi durumu olmayacağından gereksiz sansürleri kaldırırlar.

Ve soru sormadan önce forumda arama yapman daha yararlı olur. Son 1-2 ay içinde bu soru sorulmuştu. :good-job-onion-head-emoticon:

Link to post
Share on other sites
  • 4

Blu-ray Disc manasına geliyor blu-ray versiyonunu yüklenmişse bir fansub böyle gözükür sadece ecchi animeleri için geçerli değildir mesela bir shonenin televizyon versiyonunda sadece ağızın kenarından akan, surattan akan kanlar olurken blu-ray versiyonunda kan gövdeyi götürebilir. Hunter x Hunter 2011 animesinde bu fark net bir şekilde görülebilir televizyon versiyonunda neredeyse hiç kan yoktur ama DVD ve BD versiyonları kanlıdır. Bunun dışında bir animenin blu-ray versiyonu genellikle tv ve DVD versiyonuna göre daha kaliteli çizimler ve efektler barındırır, High School DxD ‘nin tv ve BD versiyonlarını karşılaştırırsan aradaki farkı net bir şekilde görebilirsin.

Link to post
Share on other sites
  • 0

Sansürsüz cinsel veya kanlı sahneler, daha kaliteli çizimler, kısaca daha iyi seçenek demek. BD ekini gördün mü BD'den izleyeceksin.

Link to post
Share on other sites
  • 0

Dokunulmamış direkt fırından çıkmış gibi. Hem görüntü olarak daha kaliteli oluyorlar öneririm.

Link to post
Share on other sites
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.