Jump to content

Black Clover

QwQ

Önerilen İletiler

Başlikta gördüğünüz animeye başlamak istiyorum ama 100+ bölüm olduğu için zaman israfi olmamasi için başlayamiyorum sizce izlenilirmi sariyomu 100 bölüm sıkılmadan izlenirmi yoksa zaman israfimi? Yorumlarinizi merakla bekliyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben az sonra bu animeyi sevmemişim gibi bir imaj oluşturabilirim animeyi anlatırken baştan söyleyeyim ben bu animeyi sevdim şu an sıkıldığım için ara versemde izlediğim zaman beni eğlendirdi. Herkes animeyi kötülerken ana karakterin bağırmasından şikayet ediyor bu durum beni ilk bölümde rahatsız etsede ikinci bölümde alıştım bu duruma alışılıyor yani insanların abarttığı kadar rahatsız edici değil bağırması. Ama animenin en büyük sıkıntısı bu animede gerçekten karakter denebilecek çok az kişi var karakterlerin neredeyse hepsi aslında tipleme, klasik shonen animelerinde olan klişe karakter tiplerinin neredeyse hepsi var bu animede: sürekli yemek yiyen tatlı kız, sarhoş abla, serseri; aykırı ve cool takılan komutan kaptan yada öğretmen, dandere, sürekli birileriyle savaşmak isteyen karakter, tsundere, takıntılı aşık, imoutocu (kız kardeş takıntılı abi), havalı takılan rakip (sasuke gibi), senpai tiplemesi, amacı uğruna mücadele veren ana karakter... Biraz anime dünyasına hakimsen çok az animede bu kadar tiplemenin bir arada bulunduğunu bilirsin tamam shonenlerde tiplemeler olur ama bu kadar tipleme bir arada ben hiçbir animede görmedim. Karakterlere tipleme dememin asıl nedeni ise yan karakterlerin kendileri için yapılmış arclar ve bölümler var onların bir şey yapması gereken yada geçmişleriyle yüzleşmesi gereken. O karakter için yapılmış bir arcta sadece o karakter gerçekten bir karakter oluyor ve hem psikolojik hemde ruhsal bir gelişim kazanıyor ruhsal bir gelişim kazansada bu gelişim ilerleyen arclarda kendini hiç belli etmiyor ve karakter sadece fiziki güçle devam ediyor. Fma serisinde her karakter her sohbetten kendine bir şeyler katarken burada koca arcta yaşananlardan hiçbir karakter kendine bir şey katmıyor. Sadede gelirsek ne olursa olsun izlemesi keyifli bir anime merakını cezbediyor kendini izletiyor. Animasyonları zamanın gerisinde, çizimleri sade. Bası savaş sahnelerinde ayrıntılar aşırı azalabiliyor hatta paintten yapılmış gibi görülebiliyor savaş sahnesi. Eğer klişe karakterlerle çok komplike olmayan bir shonen animesi izlemek istiyorsan yada eski shonenlerin tadını arıyorsan ama bir tane bile eski shonen kalmadıysa izleyecek (çok düşük bir ihtimal) izlemeni tavsiye ederim, bu nedenlerin dışında benim animeye yeni başladı sayılabilecek bir arkadaşımda izledi ve beğendi yani yeni başlamış olanlarında sevebileceği bir seri gibi duruyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aga şöyle diyim animenin elinde mücevher var idare eder düzeyde işliyor kesinlikle zaman kaybı değil ancak ben büyük beklentilerle başlamıştım beklentilerimin nerdeyse hepsi boşa gitti karakterler çok slow gelişiyor yuno bayağı iyi gelişse de asta sürekli bağırıyor çağırıyor ve gücünün tam olarak ne olduğunu bir türlü anlatmıyor anime

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben çok büyük umutlarla başlamıştım gayetde beğendim şuanda haftalık takip ediyorum asta yuno dışındaki karakterler de çok özenli tasarlanmış hepsi ana karakter havasında(bence) karakter kısmında şüphen olmasın hikayeside gayet güzel 

(spoiler!!!11! herhalde animenin en önemli 2 bölümü 63/64 çizimleri berbat ötesininde berbat ötesi ama o bölümler hariç gayet güzel çizimleri )

tavsiye ederim zaman kaybı kesinlikle değil

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kesinlikle başlamalısın, o kadar sarıcı ki bölüm bittiğinde ne çabuk bitti diyorsun resmen. Kesinlikle zaman israfı olacak bir anime değil. Benim favori animemdir kendisi. Emin ol izledikten sonra 100 küsür bölüm olması az gelecek. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

9 veriyorum. favori animelerimden yani eksikleri yokmu var astanın  çok bağırması ama alısıyorsun bi zaman sonra. animasyonlarıda iyi değil. ama sonradan iyileşiyor animasyonları biraz. ama hoşuma giden şey hikayesi iyi ve baya sürükleyici cok kısa sürede bitirdim. ve benim en cok sevdigim şeylerden fazla karakterin olması yani fazla karakter var ve sağlamlar 9 tane lonca var ve hepsinin liderleri bir kactanesi haric efso cool ve sağlam karakterler. ve animede aşırı gizem var taglarda yok ama o kadar çok soru varki buda animeyi izlettiren sebeplerden biri. tavsiye ederim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.