Jump to content

Doğrulanmış Discord Botum

Zonrail

Önerilen İletiler

Heya Selam Ben Zonrail Uzun süredir yazılım ile uğraşıyorum 1 yıl süren Foreigns yaklaşık 2 ay önce botum doğrulandı ve büyük bir patlama yaşadı. Sizlerin sayesinde daha geniş bir aileye sahip olabilirim! Özellikleri say say bitmez  kısaca özetlemek gerekirse; Işık hızında vds , hızlı tepki , hatasız , bugsuz , moderasyon , müzik , koruma botudur Discord yetkilileri tarafından kontrol edilen bir bottur. Sunucuna Eklemek istersen Web sitemizden Ekliyebilirsin! "http://foreigns-web.glitch.me/" Sitede Bütün komutlar Bütün özellikler yazıyor okumayı unutmayın.
Not: Patlama derken bir çok sunucuya ve 100+ kişilik sunuculara eklenmiştir

hhyuı.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle dediklerimi yanlış anlama lütfen.

Yaklaşık olarak 1 yıl'a yakın süredir Discord bot işleri ve son 2-3 aydır discord.js modülü dışında direk node.js'in kendisiyle ilgilenmeye başladım. Öncelikle botunda olan çoğu komut "Bana göre" premium değil. Botunda moderasyon komutları olsa bile en basitinden "Mute/sustur" komutunda; Web  sitenden incelediğim kadarı ile süre belirtme yok. Eğer böyle bir seçenek yoksa cidden ben bu özelliği bile olmayan bota gelişmiş ve onay almayı hak eden bir bot diyemem. Şuan anime izleyeceğim için botu test sunucularımdan birisine ekleyip detaylı inceleme fırsatım olmadı, eğer olursa bu mesajı tekrardan düzenlerim. Siten ise güzel ama bazı yerlerde hataların var örneğin arka planda kullandığın gif sayfada aşağı indiğimiz zaman donuyor 1 saniye 1.5 saniye kadar beklediğimizde kendine geliyor. Footer'a yakın kısımda yeşil alan ise düz bir şekilde her yeri kapladığı için 2 farklı rengin karışmasını veya o yeşil yerin hatalı gözüktüğü izlenimini veriyor. 

Tabii ki bu tür basit hatalardan yola çıkarak botun tamamı kötü diyemem güzel ama klasik şeylerde var. Ve her ne kadar güzel desemde botunda ki komutlar piyasada ki çoğu botla aynı özelliğe sahip. Biraz daha farklılık getirip kendi özgün fikirlerini eklesen, hatta piyasada her kategoride bulunan en büyük botları tek bir botta birleştirsen botunun kullanılma oranı dahada artar. Açıkcası şuanda hem kendi yeni fikirlerimi hemde sana söylediğim taktiği uygulayarak baya büyük bir bot çıkarmayı hedefliyorum. Şuan botumda olacak komutların listesini, veritabanı şemasını hazırlıyorum ve daha sonrasında ise yavaştan başlayacağım. Tahminime göre en mükemmel ve kusursuz dereceye getirmem 1-2 ayımı alacak. Yinede sonunda güzel bir şey ortaya çıkaracağıma inanıyorum. 

Umarım tavsiyelerimi ve eleştirilerimi yanlış anlamazsın :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
Batros, 25.07.2020 - 07:45 tarihinde yazdı:

Öncelikle dediklerimi yanlış anlama lütfen.

Yaklaşık olarak 1 yıl'a yakın süredir Discord bot işleri ve son 2-3 aydır discord.js modülü dışında direk node.js'in kendisiyle ilgilenmeye başladım. Öncelikle botunda olan çoğu komut "Bana göre" premium değil. Botunda moderasyon komutları olsa bile en basitinden "Mute/sustur" komutunda; Web  sitenden incelediğim kadarı ile süre belirtme yok. Eğer böyle bir seçenek yoksa cidden ben bu özelliği bile olmayan bota gelişmiş ve onay almayı hak eden bir bot diyemem. Şuan anime izleyeceğim için botu test sunucularımdan birisine ekleyip detaylı inceleme fırsatım olmadı, eğer olursa bu mesajı tekrardan düzenlerim. Siten ise güzel ama bazı yerlerde hataların var örneğin arka planda kullandığın gif sayfada aşağı indiğimiz zaman donuyor 1 saniye 1.5 saniye kadar beklediğimizde kendine geliyor. Footer'a yakın kısımda yeşil alan ise düz bir şekilde her yeri kapladığı için 2 farklı rengin karışmasını veya o yeşil yerin hatalı gözüktüğü izlenimini veriyor. 

Tabii ki bu tür basit hatalardan yola çıkarak botun tamamı kötü diyemem güzel ama klasik şeylerde var. Ve her ne kadar güzel desemde botunda ki komutlar piyasada ki çoğu botla aynı özelliğe sahip. Biraz daha farklılık getirip kendi özgün fikirlerini eklesen, hatta piyasada her kategoride bulunan en büyük botları tek bir botta birleştirsen botunun kullanılma oranı dahada artar. Açıkcası şuanda hem kendi yeni fikirlerimi hemde sana söylediğim taktiği uygulayarak baya büyük bir bot çıkarmayı hedefliyorum. Şuan botumda olacak komutların listesini, veritabanı şemasını hazırlıyorum ve daha sonrasında ise yavaştan başlayacağım. Tahminime göre en mükemmel ve kusursuz dereceye getirmem 1-2 ayımı alacak. Yinede sonunda güzel bir şey ortaya çıkaracağıma inanıyorum. 

Umarım tavsiyelerimi ve eleştirilerimi yanlış anlamazsın :)

yanlış anlamadım tavsiyelerini aldım fakat o günden bu güne çok şey değişti site işi benim işim değil.Ben sadece bot ile ilgilenirim siteye yapan arkadşa sölerim.Bizde bekleme diye bir sorun yok.Yeşil ve siyah renk Foreigns yani botumuzun rengidir.Bazı büyük botlarla yarışan Foreigns komutları ile aynı olabilir fakat işlemleri ile farklıdır,çoğu bot bu özelliğe sahip değildir.Eğer bot yapıcaksanız yardımcı olabilirim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.