Jump to content

Ghost in the Shell #3 (Az Miktarda Spoiler Olabilir)


Recommended Posts

İzlenmesini ben teklif etmiştim 🙈

Neyse benim anime ile ilgili görüşlerim tekrar izledikten sonra mutlaka değişecektir ama şimdilik 'Robotlar ile insanlar arasındaki fark nedir? Robotların bilinci olabilir mi?' gibi izlerken değişik sorulara götürüyor sizi daha önce bir kaç kez filme de uyarlanmış kaliteli bir anime. Yapım yılına göre oldukça iyi olduğunu düşünüyorum gerek görsel gerekse konu olarak izlenilmesi gerektiğine inanıyorum :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero: bir incelemede şu ifade yer alıyordu:

Spoiler

Motoko, insan beynine sahip bir cyborgdur. Fakat cyborgların beden ve zihin olarak insanlara yakınlaştığı bu dönemde, insan beyni de tıpkı bir işletim sistemi gibi kontrol edilebilir, yeniden yazılabilir, hatta hacklenebilir hale gelmiştir. Motoko’nun insan beyni de yeniden programlanmış ve geçmişe dair tüm izler yok olmuştur. Motoko, tıpkı bir insan gibi düşünebilmekte ve aldığı kararlar ile eylemlerine yön verebilmektedir. Hatta cyborg bedeni zihninin sıradan bir insan beyninin ötesine geçerek farklı ağlar ve zihinler ile bağ kurmasına da olanak tanımaktadır. Birim 9 adı verilen özel bir birimin başında bulunan Kusanagi, bu gelişkin zihni sayesinde kendisinden beklenenin ya da programlandığı şeyin ötesine geçmiş ve varoluşunu sorgulamaya başlamıştır.

Biraz Black Mirror bölümlerini andırıyor:cool-onion-head-emoticon: Yeniden izleyince fikirlerimi revize ederim ancak şimdilik düşündüklerim bu kadar :bye2-onion-head-emoticon:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.