Jump to content

Sword Art Online hakkında düşünceleriniz.

nezuraraka

Önerilen İletiler

nezuraraka, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Sizce bu animeye başlamalı mıyım?

Bazı animeler vardır hedef kitleyi tutturduktan sonra oradan kazanmaya,ilerlemeye devam ederler. Sao en başta güzel bir hikaye,kurguyla iyi bir fikirle başlamış bir anime fakat sonrasında nasıl daha fazla kazanırım diye düşünülmeye başlanınca animenin romantizm yönünü artırmaya başladılar ve bu ana karakterin haremine kadar gitti. Herkesin sevdiği tiplemelerde birsürü kız karakter var,sırf daha fazla karakter ekleyebilme amaçlı konu saptırılıyor. Sao seven insanlar aslında animeyi değil tema üzerinden verilen romantizmi ve karakterleri seviyorlar. Toparlarsak sao güzel başlamış,sonrasında yavaş yavaş genel izleyici kitlesinden çıkıp tek bir kitleyi hedef alarak,karakter gelişimi ve hikaye gibi unsurlara önem vermeyip elindeki kitleyi tutmayı amaçlayan bir animeye dönüşmüş durumda. Bu benim görüşüm, bence izle ve sende nasıl düşündüğünü belirt. Pişman olurmusun bilmiyorum şahsen ben sao izlerken pişmanlık duymadım daha çok animeye yazık olduğunu düşündüğüm için üzüldüm.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 65
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bana kalırsa ilk sezonun ilk yarısından sonrası tamamen gereksiz.

Hikaye takıntılıysan başlama. Hikayenin nereye gittiğini umarsamıyorsan kesinlikle başla. İlk sezonun ilk 14 bölümünün diğerlerine göre sağlam olduğu ve 2. sezonun son 10 bölümünün en sıkıcı yerleri o

Asuna yerine Sinon olsa fena mı olurdu :p     Bilmiyorum belki de ALO dışındaki kısımları sevme nedenim: FPS ve MMORPG türünün beni kendine çekmesidir. Alicizationda'da güzel

Posted Images

Batush, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Hikaye takıntılıysan başlama. Hikayenin nereye gittiğini umarsamıyorsan kesinlikle başla. İlk sezonun ilk 14 bölümünün diğerlerine göre sağlam olduğu ve 2. sezonun son 10 bölümünün en sıkıcı yerleri olduğu doğru ama bir bütün olarak bakarsan çok sarıyor. 3 kere rewatch attım ve şu anda yeni sezon çıkıyor olmasaydı 5.'ye izliyor olurdum büyük ihtimalle. Her neyse kısacası başlamanı öneririm

Kendince öyle düşünmüş olabilirsin ama .. hem okumuş bitirmiş hemde yeni başladığı 1. sezonu ayrıntılı anlattığı LN'i okuyan biri olarak. Hikayenin gidişatı filmden tutunda her sezonda boy gösteren karakterlere kadar hepsii bu devrin son arkı olan war of underworldse hazırlık için çıkıyor ve bi rolü bi bağlantısı bulunuyor. Bu yüzden o kadar boşa gidiyormuş gibi düşünmeyin bu biraz da 12-24 bölümlük yapıyor olmalarının getirsini. Animeye uyarlanmanın yeteri kadar mükemmel yapılmamış olması ve boşluklar bırakılmasından kaynaklı.. Arka hikayeleri LN'de çok güzel anlatılmasına rağmen animede zaman yetişmiyor malesef. O yüzden Kesinlikle izlemeli ve güncele gelmelisin. Eğer seviyorsan LN'i baştan olmasa da yeni seriyi (İlk SAO girişten başlayarak ayrıntılı olark anlattığı LN'i) okumaya başlamanı tavsiye ederim. Bence En iyi sci-fi /fantastik konuya sahip animelerden biri :) Her duygudan tutam tutam bulabiliyorsun. Ordinal Scale filmini izlemeyi unutma ama sırasına göre izle :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

T-BAG, 4 saat önce tarihinde yazdı:

ilk 14 bölüm izle ve kapat 

Eheh :d Doğru.

Açılan başka bir konunun altına uzun bir yanıt yazmıştım, sadece özet geçmek istiyorum

Kitlesinin 90% berbat maalesef .-. (tokyo ghoul kitlesi gibi) Ama bunun için animeye kötü demem.

ve bu animenin neden "harem" tagı almadığını bilmiyorum..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

nezuraraka, 14 saat önce tarihinde yazdı:

Sizce bu animeye başlamalı mıyım?

romantik ve aksiyon falan seeviyorsan kesinlikle başla başkalarının dediklerine bakma . bütün bölümler güzel ama ilk sezonu ve 2. sezonun birkaç bölümün çok güzel çok beğeniyorum 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

908, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Eheh :d Doğru.

Açılan başka bir konunun altına uzun bir yanıt yazmıştım, sadece özet geçmek istiyorum

Kitlesinin 90% berbat maalesef .-. (tokyo ghoul kitlesi gibi) Ama bunun için animeye kötü demem.

ve bu animenin neden "harem" tagı almadığını bilmiyorum..

harem ne alaka acaba ? .D merak ettimde 10 kere bitirdim izledim güzel bölümlerini harem kısmı nerde ben mi körüm

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

masaru, Bir saat önce tarihinde yazdı:

harem ne alaka acaba ? .D merak ettimde 10 kere bitirdim izledim güzel bölümlerini harem kısmı nerde ben mi körüm

Animeye lafım yok. Bence, hoş ve popüler bir seri olmayı hak ediyordur tabii.

Diğer animelere bakınca bunun da büyük bir kitle toplayacağı belli olurdu baştan.

"Harem" dediğim.. benim ilk izlediğim zamanlarda aldığım bir kanı. (ilk sezonu için sadece)

Çaktırmamak için Klein karakterini koymuşlar gibi geldi bana :d Bu elbette işin esprisi ama hiç izlememiş biri olsam, bana şu kapağı gösterilip türleri sorulsa "harem" türünü de sayardım galiba. Ondan dolayı öyle bir yorum yaptım ^-^

2264793.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

908, 58 dakika önce tarihinde yazdı:

Animeye lafım yok. Bence, hoş ve popüler bir seri olmayı hak ediyordur tabii.

Diğer animelere bakınca bunun da büyük bir kitle toplayacağı belli olurdu baştan.

"Harem" dediğim.. benim ilk izlediğim zamanlarda aldığım bir kanı. (ilk sezonu için sadece)

Çaktırmamak için Klein karakterini koymuşlar gibi geldi bana :d Bu elbette işin esprisi ama hiç izlememiş biri olsam, bana şu kapağı gösterilip türleri sorulsa "harem" türünü de sayardım galiba. Ondan dolayı öyle bir yorum yaptım ^-^

2264793.jpg

Bence sadece ilk sezonu için değil neredeyse her sezonunda hareme yeni birileri ekleniyor ? 2. Sezonda Sinon, 3. Sezonda Alice; daha karakter gelirse onlar da eklenir ki Kirito’nun sevgilisinin olması bile harem kurulmasını engelleyemiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

heichou_7, 29 dakika önce tarihinde yazdı:

Bence sadece ilk sezonu için değil neredeyse her sezonunda hareme yeni birileri ekleniyor ? 2. Sezonda Sinon, 3. Sezonda Alice; daha karakter gelirse onlar da eklenir ki Kirito’nun sevgilisinin olması bile harem kurulmasını engelleyemiyor.

Sadece Alice mi? şu iki öğrenciyi eledin herhalde :D

Kimisi beğenebilir ama ben şuan için SAO'yu komedi mahiyetinde izliyorum. Son bölüm olanlar beni sadece güldürdü. Gönül isterdi ki ilk oyun olan SAO bir sezon sürsün, level kasma para toplama falan iyice ayrıntılı anlatsınlar. 

Mesela şuan ki pp'im sahibi olan SAO alternative - gun gale online bile Sao'nun yeni sezonlarından iyidir. Tabii bu benim naçizane görüşüm herkesin beğenisi farklı

masaru, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Tamam Kirito ve Asuna birlikte sevgili hayatı yaşıyor olabilir ama diğer karakterlerin Kirito'ya aşık olması bu animeyi harem animesi yapar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.