Jump to content

Neon Genesis Evangelion

Farewell156

Önerilen İletiler

Seigi098, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Hideaki Anno'nun depresyonu dinden değil nihilizmden geliyor. Bir röportajında dini motifler havalı olduğu için kullandıkları söylenmişti. Tabi senaryoyu da dini olayların üstüne inşa ettikleri bir gerçek. 

Din ile nihilizm çok da birbirinden farklı değil. İnsan sorguya itilince nihilizm devreye geliyor ve onunla bir bunalım evresi geçirilebiliyor.  Evet dini motifleri havalı olduğu için kullanım şeklini Japonlar çok yapıyor ve bunun nedenini bahsetmek forum kurallarına uymuyor, o yüzden pas geçiyorum. 

O mızrağın ismi Longinus Mızrağı. İsa çarmıha gerildikten sonra onu öldüren son darbeyi bu mızrak vuruyor. Anime'de de Lilith bu mızrak tarafından çarmıha gerilmiş bir durumda. Bu da fun fact olsun.

Mızrağı biliyorum ve uzun olmasın diye yazmadım ama teşekkürler yazdığın için. 

Havarilerin saldırmasının nedeni bir yerde hem bilgi ağacı hem de yaşam ağacı var olmamalı. Havarilerin oraya içgüdüsel olarak saldırıyor. Denizde yapılan savaşın nedeni ise gemide o sırada olan Ryoji'nin yanında Adem'in embriyosunu taşıyor olması.

Son mesajımda belirtmiştim, izleyeli bir yıl oldu. Hatta yarım yıl da fazladan olmasına az kaldı.  Dediklerini benimsemem için tekrar izlemem lazım. 

Yazdıkların için de eline sağlık. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 31
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Seele, Kaworu'ya orada Adem'in var olduğunu ve onu kurtarması gerektiğini söylemişti. Ancak aslında orda Lilith var. Kaworu'nun içinde Adem'in ruhu olduğundan Kaworu ve Lilith'in birleşimi Third Impac

Evangelion'u izleyenler pek bir şey anlamıyor. Evangelion'u tekrar izleyenler yeni şeyler keşfediyor. Ama herkes birbirinden farklı şeyleri keşfediyor. Bir kişi tek başına oturup Evangelion'u 30 kere

Kaworu'nun o sahnede dediği şey "anlıyorum lilim" Olmalı. SEELE'nin kendisini lilith ile birleşmesi için gönderdiğini, bu şekilde third impact  yapmaya çalıştıklarını ve lilim'in (insanlığın) hareke

Posted Images

Ruh kavramı, Evangelion'un yapı taşlarından biridir; tüm yaşam formları için gerekli bir bileşendir. Semavî unsurlara göre düşünecek olursak, direkt Musevîlikteki ruh kavramından yola çıkalım, insanoğlunun ruhları ölümsüzdür. Biraz cüretkâr da davranarak, serideki ruh anlayışının bu yönde anlatılmaya çalıştığını söyleyebilirim. Yanılıyor da olabilirim tabiî.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 hours ago, Moonliqht0s said:

Dediğin şey mantıklı geldi bana sadece şunu merak ettim Asuka peki o kimin ruhuyla ilgili şimdi.1 defa bitirdim animeyi inanın animeden çıkardığım sonuç şu sadece kendin olabilirsin başka kimse olamazsın evet saçma biraz ama sadece bunu çıkardım.spacer.png

Eva-00 Naoko

Eva-01 Yui

Eva-02 Kyoko

Eva-03 çıldırdığı için pek emin değildim ama burada konuyla ilgili pek çok kişi olduğundan onlara güveniyorum o da Toji'nin kardeşi

Ayrıca izlediğin şeyden hayatına olumlu etkisi olacak bir şeyler çıkarabiliyorsan bunda yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum :)   

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Keremm79, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Eva-00 Naoko

Eva-01 Yui

Eva-02 Kyoko

Eva-03 çıldırdığı için pek emin değildim ama burada konuyla ilgili pek çok kişi olduğundan onlara güveniyorum o da Toji'nin kardeşi

Ayrıca izlediğin şeyden hayatına olumlu etkisi olacak bir şeyler çıkarabiliyorsan bunda yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum :)   

Teşekkür ediyorum çoğu zaman bana bir şeyler katacak şeyler izlemeyi seviyorum dünyamı güzelleştiriyor kendi gözümde. :))

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Moonliqht0s, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Dediğin şey mantıklı geldi bana sadece şunu merak ettim Asuka peki o kimin ruhuyla ilgili şimdi..

Eva 02'in içinde kimin ruhu olduğunu soruyorsun sanırım. Önceki sayfada bahsettiğim gibi Eva 0-2'yi  ilk kullanan Asuka'nın annesi Kyoko idi. Yui İkari'nin de ruhunun Eva 0-1'le bütünleşmesini sağlayan Contact Experiment sonucunda Kyoko'nun ruhunun bir kısmı Eva 0-2'nin içinde kaldı. Geriye ise mental hasta bir kadın kaldı ve Asuka annesinin bu hastalıklı boş bedenine tanık olduğundan dolayı da onun da psikolojik problemleri baş gösterdi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Seigi098, 12 saat önce tarihinde yazdı:

Eva 02'in içinde kimin ruhu olduğunu soruyorsun sanırım. Önceki sayfada bahsettiğim gibi Eva 0-2'yi  ilk kullanan Asuka'nın annesi Kyoko idi. Yui İkari'nin de ruhunun Eva 0-1'le bütünleşmesini sağlayan Contact Experiment sonucunda Kyoko'nun ruhunun bir kısmı Eva 0-2'nin içinde kaldı. Geriye ise mental hasta bir kadın kaldı ve Asuka annesinin bu hastalıklı boş bedenine tanık olduğundan dolayı da onun da psikolojik problemleri baş gösterdi.

Anladım çok teşekkür ederim açıkladığın için.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 8/29/2020 at 4:37 PM, DionysosReal said:

Bana göre Eva-0 ın içinde Naoko yok Rei'nin daha önceki klonu olduğunu düşünüyorum ki Naoko ile Rei'nin ne bağlantısı olabilir ?

Aynı sahnede geçmesine rağmen hiç aklıma gelmemişti ama gayet mantıklı bir teori :D Fakat Eva-00'ın içindeki Rei'den nefret eden Naoko değil de Rei'nin ilk klonuysa niye senkronu şiddetle reddetti?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.