Jump to content

akame ga kill

Dark4455

Önerilen İletiler

908, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Spoiler yerim diye yorumları vb. okumadım.

Yarıda bıraktığım bazı animeleri bitirdikten sonra Akame ga Kill veya Fullmetal Alchemist 'e başlamayı düşünüyorum ben de. (bi' ben başlamadım galiba xd)

İkisinin arasından hangisini önerirsiniz?

Yarım bıraktığım derken.. izlemediğim sezonları var anlamında.

Zevkler ve renkler farklıdır, herkesin ilgisini çeken şeyler farklı olabilir. Ben kendi adıma Fullmetal Alchemist'i 2-3 bölümden fazla izleyemedim hiç sarmadı beni ama Akame Ga Kill'i 3 kez falan bitirdim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 21
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Fullmetal Alchemist ama Brotherhood olanını öneririm. Akame ga kill animesi bana göre kalitesiz. Türkiye de garip bir fanboy kitlesi var. Ama emin ol, animesi hiç keyifli değil. Yukarıda Akame sp

Zevkler ve renkler farklıdır, herkesin ilgisini çeken şeyler farklı olabilir. Ben kendi adıma Fullmetal Alchemist'i 2-3 bölümden fazla izleyemedim hiç sarmadı beni ama Akame Ga Kill'i 3 kez falan biti

Bence Fullmetal Alchemist Brotherhood(Fullmetal Alchemist 2003'ü bende izlemedim) her konuda Akame ga Kill'den daha üstün, önceliğini ona vermeni tavsiye ederim.

Darktower, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Fullmetal Alchemist ama Brotherhood olanını öneririm. Akame ga kill animesi bana göre kalitesiz. Türkiye de garip bir fanboy kitlesi var. Ama emin ol, animesi hiç keyifli değil.

Yukarıda Akame spoiler veren olmuş. O arkadaşın söylediği nedenden dolayı değil. Vermeye çalışılan dramı, hissetirecek kadar karakter derinliği yok. Anime oldu bittiye geliyor, 50. sezonluk ve düzgün anlatılan bir seri olsa güzel olurdu. Sözde ana karakter Akame ama esamesi bile okunmuyor. Fanboy tayfanın yorumlarını sal ve Akame ga kill uzak dur. Fairy tail sonra, sevmediğim animelerden biridir.

Myanimelist puanlamasına bir tık daha güven oluyor. Bu anime 7.5 civarı aldı. Bu ortalama civarı demek.

https://myanimelist.net/anime/22199/Akame_ga_Kill

Brotherhood ise 9.22 civarı puan alan bir anime, birbirleri ile kıyas etmeye bile değmez.

https://myanimelist.net/anime/5114/Fullmetal_Alchemist__Brotherhood

Brotherhood dramı izledikten sonra, Akame balon dramın ne kadar etkisiz olduğunu anlarsın. 

İçeriği Görüntüle

Yok neymiş 2 bölümde karakter ölüyormuş. Arkadaş o karakterlere alışmadan öldürürsen, kimse dramdan etkilenmez ki. 

Karakterin adı gelmedi ama Akame değilde, diğer ana karakter gibi gösterilen erkek karakter ölünce bir tık hüzünlendim. Tabii izlediğim psikolojik, dram kategorili iyi animeleri hatırlayınca gene çerez gibi geldi.

Ben birbiriyle kıyaslamak istemedim. "Başlamak istediğim bazı animeler var.. onlardan ikisi bunlar. Hangisini önce izlemeliyim?" tarzında bir soru sormuştum.

Ama tavsiyeni dikkate alacağım. Teşekkür ederim.

Bu arada, Fullmetal Alchemist ve Fullmetal Alchemist: Brotherhood arasındaki fark nedir tam olarak? HxH deki gibi çizim farkı filan mı?

Hikayeye baştan başlamak istediğim için bunu bilmem gerekiyor sanırım. Fate'deki gibi bir çıkmaza girmek istemiyorum ^-^

Barbarosa, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Zevkler ve renkler farklıdır, herkesin ilgisini çeken şeyler farklı olabilir. Ben kendi adıma Fullmetal Alchemist'i 2-3 bölümden fazla izleyemedim hiç sarmadı beni ama Akame Ga Kill'i 3 kez falan bitirdim

Beni çeken şey genelde karakter kişilikleri, hikayenin nasıl işlendiği gibi doneler oluyor.

Tabii ki kafam doluysa, halsizsem filan bu gibi ağır şeyler değil de, daha çok 12 bölümlük eğlence tarzı şeyler arıyorum ^-^ Ondan dolayı istediğim her animeye başlama fırsatım olmuyor.

Tavsiyen için teşekkür ederim bu arada.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

12 hours ago, 908 said:

Spoiler yerim diye yorumları vb. okumadım.

Yarıda bıraktığım bazı animeleri bitirdikten sonra Akame ga Kill veya Fullmetal Alchemist 'e başlamayı düşünüyorum ben de. (bi' ben başlamadım galiba xd)

İkisinin arasından hangisini önerirsiniz?

Yarım bıraktığım derken.. izlemediğim sezonları var anlamında.

Bence Fullmetal Alchemist Brotherhood(Fullmetal Alchemist 2003'ü bende izlemedim) her konuda Akame ga Kill'den daha üstün, önceliğini ona vermeni tavsiye ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

908, 21 saat önce tarihinde yazdı:

Bu arada, Fullmetal Alchemist ve Fullmetal Alchemist: Brotherhood arasındaki fark nedir tam olarak?

Fullmetal Alchemist'i izlemedim ama bildiğim kadarıyla eski versiyonunda bir yerden sonra mangadan kopuyormuş olaylar. Fullmetal Alchemist: Brotherhood ise mangaya sadık kalarak ilerleyen yeni yapılmış versiyonu. İkisini de izleyenlerin söylediklerine göre de Brotherhood daha iyi bir finale sahip. Daha yeni olduğundan çizimleri falan da daha iyi.

Uzun lafın kısası Brotherhood daha iyi versiyonu. Direk onu izleyebilirsin sadece. Ben de öyle yapmıştım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ChaneLaforet, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Fullmetal Alchemist'i izlemedim ama bildiğim kadarıyla eski versiyonunda bir yerden sonra mangadan kopuyormuş olaylar. Fullmetal Alchemist: Brotherhood ise mangaya sadık kalarak ilerleyen yeni yapılmış versiyonu. İkisini de izleyenlerin söylediklerine göre de Brotherhood daha iyi bir finale sahip. Daha yeni olduğundan çizimleri falan da daha iyi.

Uzun lafın kısası Brotherhood daha iyi versiyonu. Direk onu izleyebilirsin sadece. Ben de öyle yapmıştım.

Yani Brotherhood, Normal Fullmetal Alchemist'in devam serisi değil mi? (ben öyle sanmıştım ^-^)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Darktower, 07.09.2020 - 11:48 tarihinde yazdı:

Fullmetal Alchemist ama Brotherhood olanını öneririm. Akame ga kill animesi bana göre kalitesiz. Türkiye de garip bir fanboy kitlesi var. Ama emin ol, animesi hiç keyifli değil.

Yukarıda Akame spoiler veren olmuş. O arkadaşın söylediği nedenden dolayı değil. Vermeye çalışılan dramı, hissetirecek kadar karakter derinliği yok. Anime oldu bittiye geliyor, 50. sezonluk ve düzgün anlatılan bir seri olsa güzel olurdu. Sözde ana karakter Akame ama esamesi bile okunmuyor. Fanboy tayfanın yorumlarını sal ve Akame ga kill uzak dur. Fairy tail sonra, sevmediğim animelerden biridir.

Myanimelist puanlamasına bir tık daha güven oluyor. Bu anime 7.5 civarı aldı. Bu ortalama civarı demek.

Brotherhood ise 9.22 civarı puan alan bir anime, birbirleri ile kıyas etmeye bile değmez.

Brotherhood dramı izledikten sonra, Akame balon dramın ne kadar etkisiz olduğunu anlarsın. 

İçeriği Görüntüle

Yok neymiş 2 bölümde karakter ölüyormuş. Arkadaş o karakterlere alışmadan öldürürsen, kimse dramdan etkilenmez ki. 

Karakterin adı gelmedi ama Akame değilde, diğer ana karakter gibi gösterilen erkek karakter ölünce bir tık hüzünlendim. Tabii izlediğim psikolojik, dram kategorili iyi animeleri hatırlayınca gene çerez gibi geldi.

usta valla çok haklısın hikaye çok kapsamlı ama oldu bittiye getirdiler dramı çok kötü o kadar silahlardan bahsettiler hiçbirini göremedik devrimciler dediler 1 tanesi dışında kimseyi göremedik yani mükemmel fantastik bi seri olacağına fanlar için dram yapıştırmışlar fmab bin basa fairy tail bende animesini fazla sevmiyorum mangası da eh işte

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 9/7/2020 at 11:48 AM, Darktower said:

Reveal hidden contents

Bence söylediklerin çok doğru değil. Çünkü mesela Fullmetal Alchemist Brotherhood'un 64, Akame Ga Kill'in 24 bölümü var. Eğer Akame'nin de o kadar bölümü olsaydı bence puanı daha yüksek olurdu. Bir de zaten Fullmetal Alchemist Brotherhood, My Anime List'te ki en yüksek puana sahip anime. Yani Fmab bence puanı ile kıyaslanamaz çünkü eğer puana bakarsak zaten Fullmetal hepsini geçer. Ayrıca Fullmetal'in de bir fanboy/girl kitlesi de var, bu Akame'ye özgü bir şey değil. Amacım Fullmetal Alchemist Brotherhood'u kötülemek değil açıkçası ben de seviyorum sadece sana bu konuda katılmadığım için yazmak istedim. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.