Jump to content

Nasıl Anime İndiririm?

Amygirl

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Merhaba arkadaşlar,

Bu konuya benzer bir konu forumda var ama admininiz bile bulamadı o sebeple yeniden derleme olarak yazacağım. Siz de benim bildiklerimden başka anime indirme yöntemi biliyorsanız konu altına ekleyebilirsiniz.

1) Çeviri grubunun sitesinden direkt indirerek

En güvenli ve en kaliteli indirme yolu budur. Seriyi çeviren fansub aktif çalışıyorsa kendi sitelerinde altyazı ya da altyazı gömülü video paylaşıyorlardır. O sebeple öncelikli olarak çeviren grubun sitesine bakın. TürkAnimede animeyi birden fazla fansub çevirmişse animeyi izleceğiniz bölümde sağ üst köşede ya da  videonun altında animeyi yükleyen kişinin bilgilerinin hemen yanında çeviren fansubların adı ve adresleri yazmaktadır.

Bazı eski animelerin fansubları kapanmış oluyor, o zaman ne yapalım?

2) Torrentten yüksek çözünürlüklü mkv videosu indirip Tr altyazıyı ayrı indirmek

Bu yöntem özellikle yüksek kalite videosu bulunmayan eski animeler için ideal. Birçok eski serinin Türkçe altyazı dosyası turkcealtyazi.org veya planetdp.org gibi sitelerde bulunur. nyaa.si gibi torrent paylaşan sitelerden yüksek çözünürlüklü videoyu torrent olarak indirip sonra mediaplayer classic gibi oynatıcılarda altyazıyı üzerine sürükleyerek işi çözebilirsiniz. Eski serilerde fazla sayıda video bulamayacağınız için genelde zamanlaması tutar ancak tutmuyorsa video oynatıcısında ayarlamak gerekibilir. Bu yöntemin dezavantajı da bu...

3) Video yakalayıcı programlar kullanmak

Bunun en çok bilineni "Internet Download Manager" az bilinenlerden bir tanesi "Orbit" tir. Orbit hala çalışıyor mu bilmiyorum gerçi. IDM nin dezavantajı 30 günlük deneme süresinden sonra paralı oluşu onun için de crack kullanabilirsiniz. Ya da paranız varsa programı satın alabilirsiniz. 

4) Video oynatıcıların indirme seçeneği

Bunu eğer yüklenmişse çok kısıtlı animeler için yapabilirsiniz. Özellikle FEMBED gibi oynatıcılar videoyu indirme özelliği de sunabiliyor. İndirmek istediğiniz animelerin oynatıcılarını kontrol etmekte fayda var.

5) Anime depoları olan siteler

Bazı siteler anime indirme fırsatı sunabiliyor. Bu özellikle eski animeler için faydalı bir özellik. Bu konuda aklıma gelen ilk site ""animekalesi" indirmek istediğinizde bakabilirsiniz. Ancak bu siteler genelde toplu indirme fırsatı sağlamıyor.

6) Mobilden anime indirme

Açıkçası bu konuda bilgim kısıtlı ancak anime izleme sitesini mobil versiyonda açıp video üzerine sağ tıklattığınızda (her oynatıcıda çalışıyor mu emin değilim) Videoyu farklı kaydet seçeneği çıkıyormuş. Denenebilir.

Bildiğim indirme yöntemlerini yazdım. Benim bilmediklerimi konunun altına sıralayabilirsiniz. Ya da nasıl anime indiririm konusu açan olursa onlara bu konuyu paylaşabilirsiniz. İyi forumlar...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mobil tarafında Aniwa ve Telegram gruplarından anime indirebilirsiniz.  Bilgisayar tarafında programsız indirmek isteyen eskiden kullandığım taktik öğeyi denetle yapıp Network kısmından videonun kaynağını bulup yeni sekme de açıp farklı kaydet ile indirirdim ama bu yöntem her zaman işe yaramıyor , bazı video oynatıcılarda yarıyor. IDM indirmek en iyi seçenek gibi ,fazla uğraştırmıyor ve hızlı yükleme yapıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yavuz_zzY, Bir saat önce tarihinde yazdı:

şu ana kadar hiç indrmek gibi bi durum gerekmedi direk türk animetv den açıp rahatça izliyorum ancak bi gün indirmeyi düşünürsem uygularım

Benim de aynı şekilde.

Ayrıca bi' aralar, günde 12 bölüm (ki genelde izlediğim animenin bütün bir sezonu oluyordu) bitirecek kadar zaman ayırıyordum.

Şimdi düşününce.. eğer onları indirmiş olsaydım, zamandan ve cihazımdaki yerimden kaybedecektim ^-^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

908, 20 saat önce tarihinde yazdı:

Benim de aynı şekilde.

Ayrıca bi' aralar, günde 12 bölüm (ki genelde izlediğim animenin bütün bir sezonu oluyordu) bitirecek kadar zaman ayırıyordum.

Şimdi düşününce.. eğer onları indirmiş olsaydım, zamandan ve cihazımdaki yerimden kaybedecektim ^-^

dimi onları indirene kadar direk izle daha iyi izledikten sonra ztn sileceksin indirmiş olduğun animeyi ama internetin olmadığı bir yere gideceksen veyahut ona benzer bi durumdan izleyemiycek  olacaksan  indirirsin sonra izlersin bende bi ara baya güzel bi anime başlamıştım baya sarmışdı akşam başladım sabah olmuş farkında değilim 14 bölüm mü ne izlemiştim sanırım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yavuz_zzY, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

dimi onları indirene kadar direk izle daha iyi izledikten sonra ztn sileceksin indirmiş olduğun animeyi ama internetin olmadığı bir yere gideceksen veyahut ona benzer bi durumdan izleyemiycek  olacaksan  indirirsin sonra izlersin bende bi ara baya güzel bi anime başlamıştım baya sarmışdı akşam başladım sabah olmuş farkında değilim 14 bölüm mü ne izlemiştim sanırım

Belki şey düşüncesi olabilir..

indirmediğim için çok bilemiyorum ama .-.

Birlikte izlemek istediğin bir yakının varsa, "Kaliteli seri" dediğin animeleri indirmen gayet normal.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.