Jump to content

classroom of the elite

Dark4455

Önerilen İletiler

Dark4455, 31 dakika önce tarihinde yazdı:

merhabalar classroom of the elite bu animenin mangası için kaçtan başlamam lazım 

Finali 27-28. chaptera denk geliyor.
Fakat ben, mangadan okuyacaksan baştan başlamanı tavsiye ederim, animeye göre birçok farklılık içeriyor. Yine de sen bilirsin. Nasıl devam etmek istersen edebilirsin.

Fikrimi öğrenmek istersen, sal mangayı 0'dan LNye başla 

:victory-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben animeyi bitirdikten sonra 0'dan Light Noveline başladım ve COTE'nin discordundan kaliteli fan çevirileri bulabilirsin (ama hepsi ingilizce)  ve söyleyebilirim ki animeyi kendi başına değerlendirince gayet güzel olsa da Light Novel'i okuduktan sonra geriye dönüp bakarsan çok fazla farklılık ve eksiklik olduğunu fark ediceksin çünkü animede karakter gelişimine hep tek taraflı izin verildi ve çoğu önemli screentime'lar Horikita'ya bırakıldı halbuki hiçbir zaman ana odak veya "main heroine" o değildi. Ve animede Horikita'nın alakası bile olmadığı sahnelerde direk karakterleri değiştirmiş ve güvenlik kamerası kısmında İchinose'yi tamamen silmişler. İlk 3 kitabı zaten bildiğin şeyler olduğu için okumak birazcık sıkıcı gelebilir (Şahsen o kadar çok kesilmiş materyal ve detay vardı ki ben sıkılmadım bile) Ama sonrasında çok eğleneceğini düşünüyorum. (Bu arada yanlış anlamayın Horikita'yı gayet seviyorum Ayanokouji ile olan hafif acı tehditkar muhabbetlerine falan bayıldım ama anime odağını fazla tek yönlü yapmış)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.