Jump to content
  • Create New...

Gereksiz Yere Üzgün Hissetmek

Recommended Posts

Aylardır sebepsiz yere mutsuz hissediyorum. Her sabah kalktıktan sonra sebepsiz bir üzgünlük çöküyor. Boğazım düğümleniyor. Bu da ses tonuma yansıyor. Bazen, çok ince, çok kalın bir türlü normal sesim doğru çıkmıyor. Eskiden yaşadığım bir olayın etkisi de mevcut belki. Yıllardır sustum susmak gerekti çünkü. İşte beni de anlayan bir avuç insanlarla da anonim olarak sohbet etmek tek avuntum. Varsa diyecekleriniz beklerim. Susmanın faydası olmadı, konuşmak ne eder bilemiyorum çünkü.

• Replies 27
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Alışırsın. Uzman olarak söylüyorum. Emin ol.

Durumu şöyle açıklayayım, devlet hastanelerinde psikoloğa gitmen için psikiyatriden geçmen lazım. Şöyle basitçe ayırırsak psikiyatri ilaç verir, psikolog konuşur diyeyim. Psikoloğa gitmeden önce psikiyatriye gitme sebebini şöyle açıklayayım bir yanlışım olursa @pseudohomophylus düzeltir artık :D Psikiyatriye gittiğin zaman psikiyatri senin durumuna bakar, eğer çok duygusalsan ve mantıklı düşünemiyorsan, konuşulanları dinleyemiyorsan sana ilaç verir. Bu ilaç senin bazı duygularını bastırır b

@pegasusejder ben gerekli bilgiyi arkadaşa ilettim  Öyle bir bahsi geçmiş ki sanırsın psikiyatristler ilacı zorla veriyor   Tavsiye eder ya da etmez ancak ilacı kullanıp kullanmamak size kalmış

Yani arkadaşım şu sıralar çoğumuz öyleyiz. Zaman zaman muhabbet mekanı halkını depresifliğimle boğduğum çok oldu. Buna pek çare olduğunu düşünmüyorum, alışmak gerek.:tuzkistrokeplz:

Yeni bir uğraş bulmak, psikolojik olarak daima insana iyi geliyor. Önceden ilgini çekip ama başlayamadığın bir işe başlayabilirsin. Çizim yapmak, enstrüman çalmak vb. Kitap okuyarak ya da şarkı dinleyerek kendini gevşetip rahatlatabilirsin, özellikle klasik müzik.  Ne gibi bir problemin olduğunu bilmediğim için diyeceklerim bunlar.

heymely, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Yani arkadaşım şu sıralar çoğumuz öyleyiz. Zaman zaman muhabbet mekanı halkını depresifliğimle boğduğum çok oldu. Buna pek çare olduğunu düşünmüyorum, alışmak gerek.:tuzkistrokeplz:

Yıllardır tek tabancayı. Yalnızlığa alışığım. Benimde böyle zamanlarda kaldığım oldu ama daha önce bu kadar uzun sürmemişti. 

Ferris, Şimdi tarihinde yazdı:

Yeni bir uğraş bulmak, psikolojik olarak daima insana iyi geliyor. Önceden ilgini çekip ama başlayamadığın bir işe başlayabilirsin. Çizim yapmak, enstrüman çalmak vb. Kitap okuyarak ya da şarkı dinleyerek kendini gevşetip rahatlatabilirsin, özellikle klasik müzik.  Ne gibi bir problemin olduğunu bilmediğim için diyeceklerim bunlar.

İnsan kendine yeni uğraşlar buluyor da böyle zamanlarda pek bir anlamı kalmıyor gibi. Boşa uğraşıyormuşsun gibi geliyor hobiler.

Takoyakisama, 40 dakika önce tarihinde yazdı:

İnsan kendine yeni uğraşlar buluyor da böyle zamanlarda pek bir anlamı kalmıyor gibi. Boşa uğraşıyormuşsun gibi geliyor hobiler.

Hayat bir şeylerle zaman öldürmeye kurulu zaten. Ders çalışmak olsun, hobiler olsun, konuşmak vb. Her şeey bir uğraş ve zaman harcarız, yaşamanın bir getirisi bu. Ama anladığım kadarıyla, bir amaç yönden boşluktasın. Kendine minik de olsa bir hedef koyarsan bu ruh halinden çıkabileceğini düşünüyorum.

Gereksiz yere üzgün hissetmedim hiç hep bir sebebi oldu :sigh-onion-head-emoticon:Eğer uzun süre üzgün kalmışsan bunun hayat alışkanlığın haline geldiğini düşünüyorum 

Konuşmak istersen minik bir ordumuz var muhabbet mekanına gelerek rastgele saçma olup olmamasına bakılmaksızın herhangi bir konuda sohbet edebiliriz 

Umarım daha güzel günlere uyanırsın:flying-crazy-rabbit-emoticon:

Bir kağıda yazmayı dene. Hem aklındaki soyut düşünceler cisimleşip netleşmiş olur hem de sen yazdıkça yazacak yeni yeni şeyler ortaya çıkar, istediklerin neler, memnun olmadıkların neler, bunlar ortaya çıkar.