Jump to content

anime izleyicileri

DuygusalOKUZ

Önerilen İletiler

selamlar. ben 2 yıldır anime izliyorum şuan 11.sınıfım. Konu şu nedense etrafımdaki insanlar anime izleyicilerine karşı antipatik davranıyorlar(sanki insan değilmişim gibi ciddiyim) oysa ki başka ülkelerde anime izlemek en doğal hak gibi bir şey, sizin etrafınızda da var mı yoksa sadece benim için mi geçerli bu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

DuygusalOKUZ, 10 dakika önce tarihinde yazdı:

selamlar. ben 2 yıldır anime izliyorum şuan 11.sınıfım. Konu şu nedense etrafımdaki insanlar anime izleyicilerine karşı antipatik davranıyorlar(sanki insan değilmişim gibi ciddiyim) oysa ki başka ülkelerde anime izlemek en doğal hak gibi bir şey, sizin etrafınızda da var mı yoksa sadece benim için mi geçerli bu

Diğer ülkelerde ki durumu bilmem ama bizim ülkede bir çok insanın karşısındakinin zevklerine saygı duyma eksikliği var. Birde insanları ezip kendisini çok iyiymiş gibi gösterme huyları var, mesela "Hala çizgifilm mi izliyorsun" diyerek karşıdakini aşağılamayı onun hala olgunlaşmadığını belirtmeyi seviyor böylece kendisi çok olgunmuş gibi hissediyor ama arkada çocuksu hareketler yapıyor. Demem o ki kendisini normal hissetmek için başkasını ezmeye muhtaç bir çok insan var. Sana tavsiyem kulak bile asma onlara, bir yerden sonra göreceksin hiçbir şey demezler. Hatta onlarla birlikte dalga geç, boşver gitsin ne onlar seni ezdiği için insan olacak ne de onlar sana hakaret ettiği için sen insanlıktan çıkacaksın. Rahat ol eğlenmene bak, 3-5 insan için keyfini bozma :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selam. Öncelikle animeleri sevip izleyebildiğin için çok şanslısın. Bu zevki yaşayamayanlar için üzülüyorum. Yazdıklarından anladığım kadarıyla senin etrafındaki insanların düşünce yapıları sabitleşmiş ve dünyaya bakış açıları dar insanlar. Yeni ve nitelikli kişilerle tanışmanı tavsiye ederim. Mesela benim çevremde animeleri seven insanlar da var sevmeyen insanlarda var. Hatta benim çevremdeki bazı insanlar animelerden nefret etmelerine rağmen benim fikrime saygı duyuyor ve benimle anime muhabbeti bile yapıyor. Ben neden sevdiğimi, o neden sevmediğini anlatıyor.

Herkese iyi forumlar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, bu maalesef ülkemizde sadece animeye karşı olan bir nefret değil. Bir sürü konuya karşı antipati besliyor insanlar. Benim güncel hayatımda böyle biri hiç bulunmadı. Hatta merak edip başlayanlar bile oldu. Bu tarz insanlar varsa hayatında emin ol antipati besleyeceği tek şey anime izlemen olmayacak. Bu ileride daha farklı konularını da etkileyecek o yüzden o tarz insanlardan uzaklaşmanı tavsiye ederim. İyi forumlar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

DuygusalOKUZ, 25.09.2020 - 11:10 tarihinde yazdı:

Popüler kültür ve sosyal medya araçlarının yaygınlaşması linç toplumunu doğuruyor:flying-crazy-rabbit-emoticon: senden olmayanı ötekileştir mantığı ile hareket ediliyor, lisede de henüz ağzı süt kokan klavye kahramanlarının popülasyonu oldukça fazla bulunuyor bu insanlar empati yoksunu olup siberşiddeti hayatlarının adeta bir parçası haline getiriyorlar. Öfkelerini kusacak yer arıyorlar. Bu senin için anime olmuş başkası için başka bir şey olabilir. Böyle insanlardan uzaklaş ki sana da kendi pisliklerini bulaştırmasınlar:embarrassed3-onion-head-emoticon:

Ve unutma burada farklı değilsin içimizden birisin ve seviliyorsun:love-you-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.