Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

Lycaenidae, 6 saat önce tarihinde yazdı:
  İçeriği Görüntüle

Kısmetse Ursula ve Asimov'u 2021 yılında okuyacağım. Bu okuma listesi hiç azalmıyor ya, bazen korkuyorum. XD

Aynen aşk üçgeni yetmiyor bir de sonlar buruk bitiyor. Her kitabının sonunda bir tam mutluluğu tadamadık. Ama Gölge Avcıları sevgim çok olunca devam ediyoruz seriye, mesela yeni yazacağı seride Will Herondale hakkında ya da onun çocukları ele alınacaktı. Karanlık Sanatlar'da Jem'in çocuğu ele alındı mesela. (Jem üzümlü kekim.) Zaman Çarkı'nı biraz okudum ve kitap akıcı ama punto küçük olunca biraz yavaş ilerlense de akıcı olduğu söyleyebilirim ve daha kitabın başında olmama rağmen tüm karakterlere aşık oldum diyebilirim. Ben de işte kalınlığından ötürü 2021 sonu biter inş diyorum. XD Ya kalın kitaplar cidden taşınmıyor ya, çantayı ağırlaştırmasını geçtim çanta girdiği garip şekilden sırtı da rahatsız ediyor. :D

Evet çıktı ve yıl yazdı, tabii ilk haftadan 1.5 milyon satınca kitap hanımefendi "Mitoloji benim alanım ve daha fazla bu alanda kitap yazacağı." abla kitabı 12 yılda yazdın yapma, ne yeni kitabı? Sanırım para böyle bir şey. Hayır vampir konseyi hakkında hikaye yazmak yerine bilinen bir hikayeyi yazdı ya ona üzülüyorum. Ben genelde gotik edebiyatı vampirlerini çok severim ve o meclisten cidden gerçek vampirlerin doğasını yakalamıştım, yazacağını da sanmıyorum ama yazarsa da seriyi okuyacağım bir gerçek, sadece filmlerle kalmam. :D 

İstersen dilini merak ediyorsan bir Kara Kedi ve Kuyu ve Sarkaç kitaplarının sesli versiyonları Youtube üzerinde olacaktı. Oradan dinleyerek karar verirsin. Ben olayların karanlık hallerine dokunmasını ve bunun psikolojik etkilerini ürkütücü dille anlatmasını seviyorum. 

Valla benim evdekiler de aynı, artık bir kitap koyacak düzgün yer kalmadı ve yeni kitaplık alalım demeye de yüzüm kalmadı. :'D Ondan zemine altlık serim üzerine kitaptan kuleler yerleştiriyorum artık.  Evet oyuncular sağlam hatta birini söylemeyi unutmuşum, Antonio Banderas.

Adını hatırlayabildin mi peki? Çocuk kitabı olarak Mürekkep Dünya serisini (Kitabın içinde kitap var) ve Altın Pusula serisi diyebilirim. İkisi de güzel. Modern klasiklerde de güzel olanlar var ama bilindik diye yazmayacağım. 

Mitoloji onun mu işiymiş? Allah'ım, tuttu ya abartır artık. Kitaplarda da filmlerde de karmaşa yok, insanı şaşırtan "Aa demek bu bundan dolayıymış." dedirten hiçbir şey yok. Keşke daha önce yazdığı kitabı tekrarlamak yerine yeni bir şey çıkarsaymış da değerlendirseymişiz. Göçebe diye bir kitabı var aynı yazarın, o daha başarılı bence.

Sesli olarak dinlemek iyi olabilir. İlk fırsatta bakıcam, Notumu aldıım. :cool-onion-head-emoticon:
"Masalın Aslı", "Şişkolarla Sıskalar"  çocuk kitaplarının isimleri. Büyük abime dayım hediye etmiş o küçükken, sonra ben okudum. Sonra abim üniversitedeyken bu kitapları doğudaki okullara yollamış. Keşke birkaçı kalsaymış ya, hatıra olurdu. :( 

Ben çoğu fantastik kitabımı verdim, zaten lise döneminde arkadaşlarla ortaklaşa alıyorduk. Uzun serilerin bir kitabını ben bir kitabını bir başkası. Şimdiyse paramı edebi dili daha iyi olan kitaplara yatırmaya çalışıyorum. Gerçi önce elimdekileri bitireyim diye kendimi tutuyorum şu sıralar. Malum, hayat çok pahalı. :lonely-onion-head-emoticon:  Bir de üniversiteden ödünç aldıklarım var, içlerinden biri Sanşiro. Çok merak etmiştim ama başlayamadım henüz. :( Genetikle ve bitkilerle alakalı iki kitabı bitirmeye çalışıyorum şu an. Onlar biterse... Hayırlısı diyelim. :D Bu arada öneriler için çok teşekkür ederim. Seninle tanıştığıma memnun oldum. :happy-birth-day1-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.