Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

MikasaWithInTheFire, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

İyi akşamlar.

2 gün önce Japon mitolojisini araştırıyordum, Susanoo ve Amaterasu Japonlar'ın mitolojik tanrıları imiş. Vay be, izlediğim herhangi bir Uzak Doğu dizisinde , filminde mitolojik olaylara mutlaka değiniyorlar, bir atıf mutlaka oluyor. Vay be.. Adamlar tarihine sahip çıkıyor.

tarihlerine sahip çıkmak sadece onlara özgü bir davranış değil, mesela en basitinden kralm arthur efsanesini veya zeus adını herkes hayatında 1 kez duymuştur :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

Gorjek, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

tarihlerine sahip çıkmak sadece onlara özgü bir davranış değil, mesela en basitinden kralm arthur efsanesini veya zeus adını herkes hayatında 1 kez duymuştur :D

ama aynı durum malesef bizim için geçerli değil çoğu türk kendi miteololojisinin olduğundan habersizdir, mesela türk miteolojisindeki en önemli figürlerden biri erlik handır ve çoğu kişi bunu bilmez...

ama arap miteolojisi desen döktürürler, işte buna araplaşma denir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gorjek, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

ama aynı durum malesef bizim için geçerli değil çoğu türk kendi miteololojisinin olduğundan habersizdir, mesela türk miteolojisindeki en önemli figürlerden biri erlik handır ve çoğu kişi bunu bilmez...

Kendine mi cevap verdin az önce?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Spoiler
Toprakezgi, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Mitoloji onun mu işiymiş? Allah'ım, tuttu ya abartır artık. Kitaplarda da filmlerde de karmaşa yok, insanı şaşırtan "Aa demek bu bundan dolayıymış." dedirten hiçbir şey yok. Keşke daha önce yazdığı kitabı tekrarlamak yerine yeni bir şey çıkarsaymış da değerlendirseymişiz. Göçebe diye bir kitabı var aynı yazarın, o daha başarılı bence.

Sesli olarak dinlemek iyi olabilir. İlk fırsatta bakıcam, Notumu aldıım. :cool-onion-head-emoticon:
"Masalın Aslı", "Şişkolarla Sıskalar"  çocuk kitaplarının isimleri. Büyük abime dayım hediye etmiş o küçükken, sonra ben okudum. Sonra abim üniversitedeyken bu kitapları doğudaki okullara yollamış. Keşke birkaçı kalsaymış ya, hatıra olurdu. :( 

Ben çoğu fantastik kitabımı verdim, zaten lise döneminde arkadaşlarla ortaklaşa alıyorduk. Uzun serilerin bir kitabını ben bir kitabını bir başkası. Şimdiyse paramı edebi dili daha iyi olan kitaplara yatırmaya çalışıyorum. Gerçi önce elimdekileri bitireyim diye kendimi tutuyorum şu sıralar. Malum, hayat çok pahalı. :lonely-onion-head-emoticon:  Bir de üniversiteden ödünç aldıklarım var, içlerinden biri Sanşiro. Çok merak etmiştim ama başlayamadım henüz. :( Genetikle ve bitkilerle alakalı iki kitabı bitirmeye çalışıyorum şu an. Onlar biterse... Hayırlısı diyelim. :D Bu arada öneriler için çok teşekkür ederim. Seninle tanıştığıma memnun oldum. :happy-birth-day1-onion-head-emoticon:

Göçebe'nin devamını yazacaktı, keşke o kitap yerine bunun devamını çıkarsaymış.  Pek umursadığını da sanmıyorum bu durumu. Kadın kafama göre yazarım, paramı da alırım kafasında. 

Ben de küçükken keşke kitaplarımın birkaçını bıraksaydım diyorum, ya kütüphanelere bağışlamıştım ya sahafa vermiştim. Şimdi bazı kitaplar var, kapaklarını ve içeriğini az çok hatırlıyorum ama ismi yok. Hayır ismini hatırlasam da bari satın alsam diyorum. Böyle sürekli düşünüyorum ne olabilir adı ya da konusunu yazıyorum google üzerine ama çıkmıyor sonuç :(( Çocuklar için çok ideal polisiye gizem romanıydı.

Ben o kitapları ortaokul arkadaşım sağ olsun biraz ondan geçinmiştim XD ya da kütüphane genelde genç yetişkin türü kitap getirttiği için onun sayesinde okumuştum. Tabii Cassandra'nın kitaplarını satın aldım, göze koleksiyon olarak hoş duruyor, kadın makine gibi yazdığı için.  Bu yönden sıkıntım olmadı ama hayat bu kadar pahalı iken aldığımız kitaba para değsin istemekte gerçekten haklısın. Ben de öyle takılıyorum. Bende Natsume Soseki'nin Ben Bir kediyim ve Gönül kitabı var, Sanşiro hakkında yorumlarını da bu yüzden merakla bekliyorum. ^^ Botanik hakkında kitaplar bana çok keyifli geliyor, arkadaşım eczacılık okuyor arada bu konuda darlarım onu. Seni de darlarsam şimdiden üzgünüm. XD Arada @pegasusejder ve bana DNA anlatırsın değil mi Ezgi? :D 

Asıl ben teşekkür ederim, ben de oldukça memnunum seninle tanıştığıma. Vaktiyle diğer forum üyeleriyle de tanışmak dileği ile. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gorjek, 26 dakika önce tarihinde yazdı:

Her iki mitolojiyi bildiklerini sanmıyorum. Sorun okuyup araştırmamak ve öğrenmemekte. Mitoloji edebiyatın parçasıdır ama sadece Türk Edebiyat'ında destanlar ve efsaneler anlatılır. Örneğin Türeyiş destanı, Alp Er Tunga destanı. Ama kimse Asena, Kayra ve Umay'dan bahsetmez. Bahsetseler halkın bileceğinden eminim. Kısaca sistemde var olsaydı bilinirdi ama öğrenme durumu halkın eline bırakıldığı için ve genelde okuma oranımız belli... O yüzden bilinmemeleri çok normal. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Real-Men-Frrranky, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Radara yakalandık:D özür dilerim

İyi akşamlar ahali, keyifler nasıl?

7/24 gözetliyorum :D 

İyidir senin keyfin nasıl?

Lycaenidae, 15 dakika önce tarihinde yazdı:

Botanik hakkında kitaplar bana çok keyifli geliyor, arkadaşım eczacılık okuyor arada bu konuda darlarım onu. Seni de darlarsam şimdiden üzgünüm. XD Arada @pegasusejder ve bana DNA anlatırsın değil mi Ezgi? :D 

Asıl ben teşekkür ederim, ben de oldukça memnunum seninle tanıştığıma. Vaktiyle diğer forum üyeleriyle de tanışmak dileği ile. :D 

DNA mı :admire-onion-head-emoticon: @Toprakezgisenden beklentilerimiz yüksek :D Bizlere ders verirsin artık burada :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gorjek, 54 dakika önce tarihinde yazdı:

Gerçekten toplumumuzun Türk mitolojisine yabancı kalması çok kötü:( 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.