Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Rapordan kafayı yiyecem :D Son dakkaya bırakmanın cezası işte :D 

Neler yapıyorsun bugün?

Benim de son dkya kalmış bir ödevim vardı, dilde cinsiyetçilikle alakalı birkaç yazı yazılacak tartışma konusuna. Onu yaptım son dakika. :D Şimdi cevap yazanlardan bir ataerkil toplum yiğidine cevap vericem alsdşaksd

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

Toprakezgi, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Benim de son dkya kalmış bir ödevim vardı, dilde cinsiyetçilikle alakalı birkaç yazı yazılacak tartışma konusuna. Onu yaptım son dakika. :D Şimdi cevap yazanlardan bir ataerkil toplum yiğidine cevap vericem alsdşaksd

Ödev mi dilde cinsiyetçilikle alakalı tan anlayamadım :confused-onion-head-emoticon:

Son dakika ödev yapanlar kardeşliği kuralım bence :ahaaah-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Toprakezgi, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Evet. 

Kuralım, ben başkan olurum. 

Ödev bölümünle mi alakalı? Yani tam bağdaştıramadım, birde ödevi biraz daha açar mısın mesela nasıl şeyler atıyorum "Bilim adamı/insanı" gibi mi?

Başkanlık için kozlarımızı kapışırız :smoking2-onion-head-emoticon: Gerçi senin adminlik tecrüben falan var :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bölümle değil Türk Dili dersi. :D Evet tam olarak onun gibi. 

1.     Toplumsal cinsiyet tanımına katılıyor musunuz? Neden evet? Neden hayır? Kendi kişisel deneyimlerinizden yola çıkarak tartışınız.

2.     Yazılı/görsel/sosyal medyadan cinsiyetçi olduğunu düşündüğünüz ifadeleri bularak neden böyle düşündüğünüzü belirtiniz (Lütfen kendiniz bulun, hazır bulunmuş ifadeler ve haberlere yer vermeyin!)

3.     Türkçede cinsiyetçilik içeren atasözlerini, deyimlerini bulunuz (atasözü ifadesinin kendisi bile cinsiyetçi!!!) ve tartışınız, neden cinsiyetçi bulduğunuzu ifade ediniz.

4.      Türkiye’de toplumsal cinsiyet farklılıklarının toplumun yapısı içine sinmişliğinin sizce en somut örnekleri nelerdir? Kız çocukları için pembe, erkek çocuklar için mavi odalardan başlayabilirsinizJ

5.     Sizce cinsiyetçi dilden nasıl arınabiliriz? Bunun yolları nelerdir?

Sorular bunlardı. :D 

17'de kapanan konuya 16:59'da son mesajı ben attım. Seni ezer geçerim. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Toprakezgi, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Bölümle değil Türk Dili dersi. :D Evet tam olarak onun gibi. 

1.     Toplumsal cinsiyet tanımına katılıyor musunuz? Neden evet? Neden hayır? Kendi kişisel deneyimlerinizden yola çıkarak tartışınız.

2.     Yazılı/görsel/sosyal medyadan cinsiyetçi olduğunu düşündüğünüz ifadeleri bularak neden böyle düşündüğünüzü belirtiniz (Lütfen kendiniz bulun, hazır bulunmuş ifadeler ve haberlere yer vermeyin!)

3.     Türkçede cinsiyetçilik içeren atasözlerini, deyimlerini bulunuz (atasözü ifadesinin kendisi bile cinsiyetçi!!!) ve tartışınız, neden cinsiyetçi bulduğunuzu ifade ediniz.

4.      Türkiye’de toplumsal cinsiyet farklılıklarının toplumun yapısı içine sinmişliğinin sizce en somut örnekleri nelerdir? Kız çocukları için pembe, erkek çocuklar için mavi odalardan başlayabilirsinizJ

5.     Sizce cinsiyetçi dilden nasıl arınabiliriz? Bunun yolları nelerdir?

Sorular bunlardı. :D 

17'de kapanan konuya 16:59'da son mesajı ben attım. Seni ezer geçerim. :D 

Türk dili dersi derken, çift dal mı yapıyorsun? Bu konu dediğin neresi, aklım karıştı düşünemiyorum Ezgi, içim dışım rapor oldu şu an :uhuhuh-onion-head-emoticon:

Sorular güzelmiş, üstüne tartışılabilir :D

Tamam bundan sonra Ezgi-sama hazretleri diyeceğim sana :D 

Spoiler

Zaten forumdaki kızlarla asla tartışmaya girmiyorum çünkü hepiniz çok korkunçsunuz :scared-onion-head-emoticon:

lostlonginus, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Bu arada SnK nin 6 sayısını bitirdim.

Nasıl gidiyor?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.